Örebro FK 2010-03-28
Resultat handikappdressyr
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2010-03-28 kl. 19:46
Klass 1B - Dressyr FEI PE Grad 4 - Test 44
Klass 2A - Dressyr FEI PE Grad 3 - Test 34
Klass 2B - Dressyr FEI PE Grad 3 - Test 34
Klass 3A - Dressyr FEI PE Grad 2 - Test 24
Klass 3B - Dressyr FEI PE Grad 2 - Test 24
Klass 4BB - Dressyr FEI PE Grad 1b Test 13
Klass 5A - Dressyr Special Olympics #2
Klass 6B - Dressyr Medelsvår C:2
Klass 7B - Dressyr Lätt B:3
Klass 8A - Dressyr Lätt C:1
Klass 8B - Dressyr Lätt C:1
Klass 9A - Dressyr Lätt D:3
Klass 9B - Dressyr Lätt D:3

Klass 1B - Dressyr FEI PE Grad 4 - Test 44
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Tävlingsledare: Malin Hallberg
Domare C: Petra Wall
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Åsa Pers Markis   197 197 65,667
  Falu RS Master - Urbino 1  
 
2 Anna Nordin Gianini   185 185 61,667
  Lidingö RF Flamingo - Vagabond 2  
3 Helena Seth maturana Lizz   160 160 53,333
  Stäketryttarnas Hä Mazarin - Callaghan 3  
 
till toppen

Klass 2A - Dressyr FEI PE Grad 3 - Test 34
1 anmälda, 1 startande
Tävlingsledare: Malin Hallberg
Domare C: Petra Wall
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
 
1 Gustav Stjernberg Ultimate Fellow   96 96 45,714
  Örebro FK Oliver - Julio Mariner xx 1  
 
till toppen

Klass 2B - Dressyr FEI PE Grad 3 - Test 34
1 anmälda, 1 startande
Tävlingsledare: Malin Hallberg
Domare C: Petra Wall
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
 
1 Simon Åhlstad Piquet   143 143 68,095
  Solna FK Chapman - Presto xx 1  
 
till toppen

Klass 3A - Dressyr FEI PE Grad 2 - Test 24
1 anmälda, 1 startande
Tävlingsledare: Malin Hallberg
Domare C: Petra Wall
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
 
1 Angelica Hofmann Jim   97 97 48,500
  Alingsås RS Okänd - Pascal 1  
 
till toppen

Klass 3B - Dressyr FEI PE Grad 2 - Test 24
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Tävlingsledare: Malin Hallberg
Domare C: Petra Wall
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Irene Slättengren Mauritz   138 138 69,000
  Mantorpsryttarna Guinness - Magnifique 1  
 
2 Maria Eriksson Adriana   126 126 63,000
  Enköpings RK Aramis - April-Scherz 2  
3 Sofia Domander April Surprise   118 118 59,000
  Örebro FK Change the Land - Modesto 3  
 
till toppen

Klass 4BB - Dressyr FEI PE Grad 1b Test 13
1 anmälda, 1 startande
Tävlingsledare: Malin Hallberg
Domare C: Petra Wall
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
 
1 Kerstin Larsson Englund Nerine   124 124 68,889
  Strömsholms RSF Nactus - Tolstoy 1  
 
till toppen

Klass 5A - Dressyr Special Olympics #2
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Tävlingsledare: Malin Hallberg
Domare C: Petra Wall
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Maria Eriksson Gourmet   112 112 70,000
  Enköpings RK Good Future - Ceylon 1  
2 Otto Larsson Irco Mirac   105 105 65,625
  Skånsta Ryttare Irco Marco - Mix 2  
 
3 Hanna Lagerquist Jigsaw   94 94 58,750
  Enköpings RK Imp. Irland 3  
4 Bo Lehtonen Leroy   91 91 56,875
  Strömsholms RSF Larome - General I 4  
5 Andreas Gillquist Tiger   83 83 51,875
  Alingsås RS Flash - Okänd 5  
 
till toppen

Klass 6B - Dressyr Medelsvår C:2
2 anmälda, 2 startande
Tävlingsledare: Malin Hallberg
Domare C: Petra Wall
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
 
1 Simon Åhlstad Piquet   284 284 63,111
  Solna FK Chapman - Presto xx 1  
2 Anna Nordin Gianini   266 266 59,111
  Lidingö RF Flamingo - Vagabond 2  
 
till toppen

Klass 7B - Dressyr Lätt B:3
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Tävlingsledare: Malin Hallberg
Domare C: Petra Wall
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Carolin Rutberg Weltini   226 226 68,485
  Sorunda RK Weltbürger - Martini 1  
 
2 Irene Slättengren Mauritz   206 206 62,424
  Mantorpsryttarna Guinness - Magnifique 2  
3 Helena Seth maturana Lizz   176 176 53,333
  Stäketryttarnas Hä Mazarin - Callaghan 3  
 
till toppen

Klass 8A - Dressyr Lätt C:1
2 anmälda, 2 startande
Tävlingsledare: Malin Hallberg
Domare C: Petra Wall
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
 
1 Otto Larsson Irco Mirac   150 150 55,556
  Skånsta Ryttare Irco Marco - Mix 1  
2 Gustav Stjernberg Ultimate Fellow   135 135 50,000
  Örebro FK Oliver - Julio Mariner xx 2  
 
till toppen

Klass 8B - Dressyr Lätt C:1
2 anmälda, 2 startande
Tävlingsledare: Malin Hallberg
Domare C: Petra Wall
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
 
1 Carolin Rutberg Weltini   185 185 68,519
  Sorunda RK Weltbürger - Martini 1  
2 Anita Johnsson Parlaments   147 147 54,444
  Schoones RK Persejs - Imports xx 2  
 
till toppen

Klass 9A - Dressyr Lätt D:3
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Tävlingsledare: Malin Hallberg
Domare C: Petra Wall
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Angelica Hofmann Jim   100 100 55,556
  Alingsås RS Okänd - Pascal 1  
 
2 Hanna Lagerquist Jigsaw   97 97 53,889
  Enköpings RK Imp. Irland 2  
3 Katarina Lindberg Zerba   91 91 50,556
  Enköpings RK Torboldt - Hostrup 3  
4 Andreas Gillquist Tiger   86 86 47,778
  Alingsås RS Flash - Okänd 4  
 
till toppen

Klass 9B - Dressyr Lätt D:3
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Tävlingsledare: Malin Hallberg
Domare C: Petra Wall
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Kerstin Larsson Englund Nerine   126 126 70,000
  Strömsholms RSF Nactus - Tolstoy 1  
 
2 Sofia Domander April Surprise   95 95 52,778
  Örebro FK Change the Land - Modesto 2  
3 Anita Johnsson Parlaments   92 92 51,111
  Schoones RK Persejs - Imports xx 3  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport