Askersunds Ridklubb 28/3
Resultat lokal hoppning häst



Klass 1 1.10 - HOPPNING, BEDÖMNING A:0
Klass 1 1.10 - HOPPNING, BEDÖMNING A:0
Klass 2 1.00 - HOPPNING, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 2 1.00 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 3 0.90 - HOPPNING, BEDÖMNING Clear Round


Klass 1 1.10 - HOPPNING, BEDÖMNING A:0
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Jesper Ohlin.
 

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 HANNA LARSSON TULLYBROOM KRISSIE 0 + 0 35.07
* 2 EMMA WIGH, Örebro FRK FACING THE FUTURE 0 + 0 36.09
* 3 JESPER OHLIN, Grevagårdens RF DIEZEL R 0 + 4 39.86
* 4 EMMA ANDRÉASSON, GlanshammarsRyttarn CHARMONIE 0 + 4 42.64
* 5 MARIA FREIJD, GlanshammarsRyttarn JOLIE 4 56.76
* 6 ELIN LUUK, Holmstorps RF MUNSBORO BAILEYS 4 59.00
7 FRIDA EKLUND, Örebro FRK DANZZANT 4 60.42
8 VIKTORIA WAUGE, Västerås RS CARIZMA 4 61.44
9 EMMA WIGH, Örebro FRK METALLICA 6 69.49
10 LINDA BIELEFELDT, Örebrotraktens RF ZAN ZO (20) 6 70.91
11 PERNILLA ERIKSSON, Askersunds RK CLARK KENT VT 7 73.23
12 JILL NYLANDER, Kumla RK NL KITT 7 74.53
13 SOFIA LARSSON, Wittvångs Hästsälls PRETTY WOMEN 8 57.38
14 LOUISE ANDERSSON, Amnebygdens RF ULTRA 8 62.74
15 EMMA ANDERSSON, Mantorps Ryttarna WADI 8 76.08
16 MALIN TAMM, Ryttarkamraterna Ku FRANGELICO 9 65.00
17 MIA SVENSSON, Skövde RF NATHALIE 12 55.31
18 IDA GILLMAN, Askersunds RK ZEBRINA 12 57.83
19 HILDA WIHLMARK, Mjölby RK LIGOOD 12 78.80
20 MIKAELA SPECTOR, Valåsens RS BLACK BEAUTY Ute  
20 ELLEN ERIKSSON, Askersunds RK HEISSELAGERS ROXANE Ute  
20 LISA KJELLSTRÖM, Ryttarkamraterna Ku MAKE MY DAY Ute  
20 MARIA HÄGGKVIST, Nora RSF JOY Ute  
20 MADELEINE JOHANSSON, Valåsens RS THE LOOK Ute  
20 ERICA LUNDGREN, Vadsboryttarna AMORINA Ute  



Klass 1 1.10 - HOPPNING, BEDÖMNING A:0
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Jesper Ohlin.
 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ELLEN BRUNES, Skaraborgs FRK LT ZARENA 0 62.08
* 2 MALIN PETERSSON, Linköpings FRK MILLION DOLLAR BABY 0 63.27
* 3 JOSEFIN LARSSON, Örebro FRK HECTOR 4 64.25
4 JOSEFIN LARSSON, Örebro FRK SANCHO 8 63.39
5 ELLEN BRUNES, Skaraborgs FRK OLÈA 8 64.28
6 EMMA GUSTAFSSON, Uddevalla RF LANDSTEP MB 10 82.07
7 HANNA LARSSON LAST LUCK XX 12 63.61
8 ANNA JOHANSSON, Billingens SportRK DAIJIRO 12 71.14
9 EVA HELLSTRÖM, Mölndals RK SPECIAL DESTINY Ute  



Klass 2 1.00 - HOPPNING, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Jesper Ohlin.
 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 CAJSA LARSSON/LILJA, Alvastraryttarna WENDETTA 0 + 0 24.97
* 2 MALIN JOHANSSON, Pålsboda RF SPOTLIGHT 0 + 0 26.87
* 3 FRIDA EKLUND, Örebro FRK DANZZANT 0 + 0 27.12
* 4 ELLEN ERIKSSON, Askersunds RK HEISSELAGERS ROXANE 0 + 0 27.95
* 5 EMMA WIGH, Örebro FRK FACING THE FUTURE 0 + 0 29.64
* 6 ERICA LUNDGREN, Vadsboryttarna AMORINA 0 + 0 29.84
* 7 LINDA BIELEFELDT, Örebrotraktens RF ZAN ZO (20) 0 + 0 31.55
* 8 LOUISE ANDERSSON, Amnebygdens RF ULTRA 0 + 0 32.80
* 9 AMANDA JOHANSSON EK, Amnebygdens RF GOLDEN CASANOVA XX 0 + 0 34.21
* 10 ANNA JOHANSSON, Billingens SportRK DAIJIRO 0 + 0 34.72
* 11 EMMA ANDERSSON, Mantorps Ryttarna WADI 0 + 4 24.76
12 ERICA LUNDWALL, Örebro FRK FANTA 0 + 4 29.36
13 IDA PALOMÄKI, Boxholms RK LITTLE CHAGGI 0 + 4 29.82
14 SOFIA LARSSON, Wittvångs Hästsälls PRETTY WOMEN 0 + 4 34.14
15 MARIA FREIJD, GlanshammarsRyttarn JOLIE 0 + 4 34.89
16 ALICE BRANTSBERG, Wittvångs Hästsälls CALIMERO V/D SCHOORSCHEH 0 + 6 46.42
17 IDA GILLMAN, Askersunds RK ZEBRINA 0 + 8 32.52
18 VIKTORIA WAUGE, Västerås RS CARIZMA 0 + 8 39.19
19 EMMA WIGH, Örebro FRK METALLICA 0 + Ute  
20 ANNA BINNBERG, Grevagårdens RF SIMPLE TIT BIT CATALUNA 4 5.50
21 EMMA ANDRÉASSON, GlanshammarsRyttarn CHARMONIE 4 49.23
22 ELIN LUUK, Holmstorps RF MUNSBORO BAILEYS 4 51.65
23 HANNA ALESTIG, Wittvångs Hästsälls CA-DO 4 52.41
24 SOFIA HJALMARSSON, Örebro FRK BALLY CONNERY 4 52.45
25 SANDRA PERSSON, GlanshammarsRyttarn REMEMBER ME 4 52.92
26 MALIN TAMM, Ryttarkamraterna Ku FRANGELICO 4 58.89
27 ALICE IVARSSON, Pålsboda RF LITTLE QUEEN 4 59.95
28 JESPER OHLIN, Grevagårdens RF DIEZEL R 6 70.25
29 HILDA WIHLMARK, Mjölby RK LIGOOD 8 48.85
30 THERESE BOUVIN, Nora RSF HAVANA 8 48.96
31 MOA WIK, Nykyrka RK RUSSIAN REVOLUTION 8 55.36
32 MARIE CEDERSKÄR, Wittvångs Hästsälls AGAT 8 60.50
33 MIKAELA SPECTOR, Valåsens RS BLACK BEAUTY 9 65.82
34 MADELAINE SNOBL, Odensbackens RK KARAVELLA 12 51.67
35 JENNIFER SCHENCK, Grevagårdens RF BELA R 15 72.18
36 MIA SVENSSON, Skövde RF NATHALIE 17 82.36
37 LISA KJELLSTRÖM, Ryttarkamraterna Ku MAKE MY DAY 21 96.57
38 LINA HÄGG, GlanshammarsRyttarn CHANEL Ute  
38 MARIA HÄGGKVIST, Nora RSF JOY Ute  



Klass 2 1.00 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Jesper Ohlin.
 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 LIV STRANDELL, Gävle PK WILD DATE 0 43.97
* 2 MALIN PETERSSON, Linköpings FRK MILLION DOLLAR BABY 0 45.51
* 3 DANIELA WALLGREN FÄLTH, Mantorps Ryttarna PHILIPPA 0 46.90
* 4 ELLEN BRUNES, Skaraborgs FRK LT ZARENA 0 51.51
5 ELLEN BRUNES, Skaraborgs FRK OLÈA 0 52.22
6 JOSEFIN LARSSON, Örebro FRK HECTOR 0 52.99
7 HANNA-SOPHIE ANDERSSON, Kumla RK ARIEL 0 55.47
8 EVA HELLSTRÖM, Mölndals RK SPECIAL DESTINY 0 55.49
9 LINN HÖRNVALL, Sundsvalls FRK LI LUCY 0 55.99
10 MALIN OHLIN, Grevagårdens RF RAMÅNA 4 47.79
11 ALEXANDRA JOHANSSON, Mantorps Ryttarna DEBBIE 8 55.56
12 EMMA GUSTAFSSON, Uddevalla RF LANDSTEP MB 8 55.89
13 JOSEFIN LARSSON, Örebro FRK SANCHO 11 72.84



Klass 3 0.90 - HOPPNING, BEDÖMNING Clear Round
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Jesper Ohlin.
 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 LINN HÖRNVALL, Sundsvalls FRK LI LUCY 0 52.42
* 1 GUNILLA SIMENSEN, Töreboda HK YARA AF KÄLLSTORP 0 53.53
* 1 MADELAINE SNOBL, Odensbackens RK IMI 0 49.33
* 1 MADELEN MAGNUSSON, Odensbackens RK STOKDALS LAIDA 0 48.72
* 1 ERICA LUNDWALL, Örebro FRK FANTA 0 49.85
* 1 DANIELA WALLGREN FÄLTH, Mantorps Ryttarna PHILIPPA 0 47.57
* 1 LINA HÄGG, GlanshammarsRyttarn CHANEL 0 48.68
* 1 MALIN JOHANSSON, Pålsboda RF SPOTLIGHT 0 50.65
* 1 ALICE IVARSSON, Pålsboda RF LITTLE QUEEN 0 50.98
* 1 MARIE CEDERSKÄR, Wittvångs Hästsälls AGAT 0 52.18
* 1 IDA PALOMÄKI, Boxholms RK LITTLE CHAGGI 0 50.53
* 1 ALICE BRANTSBERG, Wittvångs Hästsälls CALIMERO V/D SCHOORSCHEH 0 53.17
* 1 ANNA BINNBERG, Grevagårdens RF SIMPLE TIT BIT CATALUNA 0 47.18
* 1 THERESE BOUVIN, Nora RSF HAVANA 0 50.92
* 1 CAJSA LARSSON/LILJA, Alvastraryttarna WENDETTA 0 49.72
* 1 MALIN OHLIN, Grevagårdens RF RAMÅNA 0 47.70
17 HELENA STRÖM, Syd Nerike Ryttarna COMPLIMENT-G 4 56.20
17 AMANDA JOHANSSON EK, Amnebygdens RF GOLDEN CASANOVA XX 4 64.00
17 HANNA-SOPHIE ANDERSSON, Kumla RK ARIEL 4 58.86
17 MOA WIK, Nykyrka RK RUSSIAN REVOLUTION 4 52.92
17 LIV STRANDELL, Gävle PK WILD DATE 4 61.40
22 SOFIA BARRETTE, Örebro FRK ASHLEY KJ 6 68.44
23 ALEXANDRA JOHANSSON, Mantorps Ryttarna DEBBIE 8 79.89
23 SANDRA PERSSON, GlanshammarsRyttarn REMEMBER ME 8 52.85
25 ELIN JANSSON, Örebro FRK JALOUBET J 12 60.35
25 HANNA ALESTIG, Wittvångs Hästsälls CA-DO 12 53.17
27 MADELAINE SNOBL, Odensbackens RK KARAVELLA 20 54.68
28 ANNE DUFWA, Askersunds RK SHAYLA 21 81.50
29 THERESE ÖHMAN, Odensbackens RK PRINCESS Ute  
29 JENNIFER SCHENCK, Grevagårdens RF BELA R Ute  

     RS-pro/HTML 02-03