Örebro fältrittklubb 21 mars 2010
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2010-04-13 kl. 18:36
Klass 6 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Avd. A
Klass 6 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Avd. B
Klass 7 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 7 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 8 - Hoppning 1.20 bed. A:1a Lag
Klass 9 - Hoppning 1.20 bed. A
Klass 10 - Hoppning 1.10 bed. A

Klass 6 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Avd. A
Stallstugan Royal Cup
47 anmälda, 33 startande, 9 placerade
Premier
Överdomare: Lennart Sjöberg
Tävlingsledare: Tomas Werngren
Speaker: Bengt Nilsson
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Lennart Lindelöw
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Signe ÅbergCorwette600,00 kr 
 Östra Sörmlands LCortez - Romano056,61
2Linn HörnvallWepzy500,00 kr 
 Sundsvalls FKJeopardy - Aladin Z059,32
3Louise EngkvistQuite Happy300,00 kr 
 Skråmsta CRQuite Easy - Cavalotti062,75
4Stina LilljeCaggi Pil200,00 kr 
 Jump Club RSFCagliostro - Lester062,80
5Stina LilljeMaxi Clay160,00 kr 
 Jump Club RSFMagini - Dragon065,84
6Emma ErikssonEsmeralda160,00 kr 
 Nuntorp HSKEspri - Wendekreis066,30
7HannaSophie AnderssonMarinella160,00 kr 
 Kumla RidklubbOkänd - Okänd450,68
8Melinda BlomqvistWilma V160,00 kr 
 Nora RSFPomme Royal - Bayard451,40
9Hanna ErikssonEldo Newada160,00 kr 
 Storbyns Rokänd460,21
 
10Peder ZeilothWhisper B  
 Kumla RidklubbHors la Loi II - Burggraaf460,40
11Elin JanssonDark Chocolate  
 Örebro FK 467,30
12Therese ÖhmanWiking  
 Odensbackens RKWillibald - Landrat568,28
13Emma FalkTitania  
 Vikbolandets RFRobin Z - Hickory777,54
14Emma ErikssonFilippa K  
 Nuntorp HSKFeliciano - Mowgli854,77
15Anna RauséusUnity  
 Örebro FKNo Limit - Akteur860,60
16Moa LarssonAlly Mc Bee  
 Wittvångs HSIowa - Indian Ruler xx865,92
17Sofia PartanenTybalia  
 Mariestads RKKarandasj - Narcos II880,37
18Karin DröschmeisterUlady  
 SRS HammaröJeopardy - Porter971,72
19Tilda SchönbeckQuite Light  
 Skogslottens RFQuite Easy - Goldlöwe1072,23
20Rebecka NyhlenAurelio  
 VästerviksortenAcapulco Gold - Capriccio1089,08
21Elin JanssonLamarc  
 Örebro FKLasino - Sanktion1280,35
22Stina LilljeAmore  
 Jump Club RSFAll in One - Escudo I1385,65
23Kaie AamiseppWillowcratic  
 Christinehamns HPKJeopardy - Nimmerdor1664,21
24Stina IngvarssonOperette  
 Strömsholms RSFWillibald - Landrat1889,80
25Emelie JohanssonCandy Floss  
 Skogslottens RFCardento - Royal Conductor xx898 
26Karin DröschmeisterZallie Stardust  
 SRS HammaröSkipper - Last LibertyUte. 
26Emma FalkBeau van de Roshoeve  
 Vikbolandets RFNagano - PresidentUtg. 
26Elin SöderqvistHarena  
 Sörmons RKVivaldi - CyranoUte. 
26Rebecka NyhlenSwing for Eagel  
 VästerviksortenElectro - RacotUtg. 
26Johanna AlmeenMeyra  
 Wittvångs HSLevantos II - RoteboldtUte. 
26Albin WerngrenCaruso  
 Örebro FKLeuthen I - Robin ZUte. 
26Linda NäfverCrimcess Zobra  
 Wittvångs HSOkändUte. 
26Elin JonssonCampari H  
 Vikbolandets RFCortez - GoyaUte. 
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B
Stallstugan Royal Cup
15 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Överdomare: Lennart Sjöberg
Tävlingsledare: Tomas Werngren
Speaker: Bengt Nilsson
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Lennart Lindelöw
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Malin CarlbäckAbrina  
 Kumla RidklubbTrento B - Rossini067,61
1Mia PetterssonQuality  
 Skästa RCQuite Easy - Everest069,26
3Emma MossbergContent J  
 Strömsholms RSFContendro I - Caletto I467,17
3Stina LilljeOctavio  
 Jump Club RSFContendro I - Turban Rose469,72
 
5Ewa HellströmAragorn  
 Mölndals RKNon Stop R - Cortez677,76
6Åsa HellströmArmani  
 Nora RSFUtin - Voltaire780,90
7Elisabeth ElanderCourbette  
 Hamre RidklubbCarte d´Or - Turban Rose865,25
8Stina KahlinGibrahim F Van Het Huikven  
 Hamre RidklubbGame Boy - Sioux De Baugy1075,86
9Stina LilljeFor Fun  
 Jump Club RSFFor Feeling - Columbus1269,12
10Malin PeterssonLady Arven  
 Linköpings FKCardento - Robin ZUtg. 
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Öfk:s sponsor Flex Fasader
49 anmälda, 39 startande, 10 placerade
Premier
Överdomare: Lennart Sjöberg
Tävlingsledare: Tomas Werngren
Speaker: Bengt Nilsson
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Lennart Lindelöw
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Samantha PraznikWinston P500,00 kr  
 VästerviksortenManhattan - Ahorn050,00031,12
2Elin JanssonTullybroom Krissie400,00 kr  
 Örebro FKGlidawn Diamond - Okänd050,00031,13
3Sofia PartanenTybalia300,00 kr  
 Mariestads RKKarandasj - Narcos II050,00031,14
4Melinda BlomqvistWilma V200,00 kr  
 Nora RSFPomme Royal - Bayard050,00032,28
5Johanna AlmeenMeyra150,00 kr  
 Wittvångs HSLevantos II - Roteboldt050,00032,52
6Moa LarssonAlly Mc Bee150,00 kr  
 Wittvångs HSIowa - Indian Ruler xx050,00033,10
7Anna RauséusUnity150,00 kr  
 Örebro FKNo Limit - Akteur050,00033,11
8Hanna ErikssonEldo Newada150,00 kr  
 Storbyns Rokänd050,00033,17
9Peder ZeilothWhisper B150,00 kr  
 Kumla RidklubbHors la Loi II - Burggraaf050,00034,12
10Linda SedströmStrandhill Dreamer150,00 kr  
 Örebro FK 050,00036,40
 
11Karin DröschmeisterZallie Stardust   
 SRS HammaröSkipper - Last Liberty050,00037,14
12Elin JanssonLamarc   
 Örebro FKLasino - Sanktion050,00037,53
13Marion JohanssonCassiopeia   
 Viby R&KSCornetto - Neapel050,00433,29
14Rebecka NyhlenAurelio   
 VästerviksortenAcapulco Gold - Capriccio050,00436,64
15Pernilla ErikssonClark Kent VT   
 Askersunds RKLasandos - Cantus050,00439,21
16Yvonne TalamoDecius van de Rostal   
 Kumla RidklubbRebus G - Cantus050,00542,50
17Sabina RosendahlEstefania M   
 Jump Club RSFEmbassy - Lerano050,00543,92
18Lovisa KlingMay del Mar   
 VästerviksortenEverest - Marramas050,00830,60
19Emma FalkBeau van de Roshoeve   
 Vikbolandets RFNagano - President050,00833,52
20Cecilia KindströmPilgrim   
 Örebro FKMagini - Cortez050,00835,72
21Stina IngvarssonOperette   
 Strömsholms RSFWillibald - Landrat050,00839,27
22Sofie KarlssonCarlos   
 Norsholms RFMarco Mitras - Labrador050,00Ute. 
22Mathilda WeidermanNo Hurry   
 Kumla RidklubbHolland - Naturell057,00Ute. 
24Jill NylanderNL Kitt   
 Kumla RidklubbZeoliet - Amor158,16  
25Anna SedströmAngulo KLG   
 Örebro FKRobin Z - Avat xx448,17  
26Marina LindkvistMagino   
 Örebro FKTrombon - Alpen Fürst448,82  
27Cecilia HjärtmyrMazetti   
 Askersunds RKMaistic (ex Maestro) - Lambert450,23  
28Signe ÅbergCorwette   
 Östra Sörmlands LCortez - Romano450,67  
29Karin DröschmeisterUlady   
 SRS HammaröJeopardy - Porter451,60  
30Sanne BergströmDivine   
 Örebro FKLasandos - Okänd453,48  
31Stina LilljeAmore   
 Jump Club RSFAll in One - Escudo I457,79  
32Kaie AamiseppWillowcratic   
 Christinehamns HPKJeopardy - Nimmerdor847,58  
33Therese ÖhmanWiking   
 Odensbackens RKWillibald - Landrat848,12  
34Linda NäfverCrimcess Zobra   
 Wittvångs HSOkänd853,18  
35Albin WerngrenCaruso   
 Örebro FKLeuthen I - Robin Z1169,68  
36Josefin HårdPompidou   
 Örebro FKRebel Z - Jaguar1361,98  
37Samantha PraznikRicardo   
 VästerviksortenElcaro - CasanovaUte.   
37Lina RickardsenHeath Cliffe   
 Skästa RCVDL Arkansas - Cavalier RoyaleUte.   
37Elin SöderqvistHarena   
 Sörmons RKVivaldi - CyranoUte.   
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B
Öfk:s sponsor Flex Fasader
31 anmälda, 26 startande, 7 placerade
Överdomare: Lennart Sjöberg
Tävlingsledare: Tomas Werngren
Speaker: Bengt Nilsson
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Lennart Lindelöw
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Niklas JonssonHektor  
 Örebro FK 058,50
1Erik JerneldAmsterdam  
 Norsholms RFAjonc Junior - Gran Corrado060,50
1Emma MossbergContent J  
 Strömsholms RSFContendro I - Caletto I059,96
1Malin CarlbäckAbrina  
 Kumla RidklubbTrento B - Rossini057,56
1Anna AnderssonMalva  
 Örebro FKOrlando - Romano057,74
1Malin PeterssonLady Arven  
 Linköpings FKCardento - Robin Z055,66
1Peder ZeilothKelly Ek  
 Kumla RidklubbCornetto - Recruut053,94
1Emelie HanssonSecret Love  
 FolkungabygdenStolzenberg - Calypso II055,71
 
9Stina KahlinGibrahim F Van Het Huikven  
 Hamre RidklubbGame Boy - Sioux De Baugy460,78
9Anna SindahlAmica  
 Örebro FKArpeggio - Ramiro´s Son461,87
9Marielle ClerissyEazy Liza  
 Kumla RidklubbQuite Easy - Cortez456,70
9Mia PetterssonQuality  
 Skästa RCQuite Easy - Everest461,19
9Stina LilljeFor Fun  
 Jump Club RSFFor Feeling - Columbus458,60
14Stina LilljeOctavio  
 Jump Club RSFContendro I - Turban Rose860,42
14Kaie AamiseppAlicia  
 Christinehamns HPKJeopardy - Abdullah855,32
14Niklas JonssonSancho  
 Örebro FK 860,72
14Hannah LarssonLast Luck xx  
 Tunalids RKTerroir xx - Final Jeopardy xx858,84
18Emelie HanssonEdelweiss WL  
 FolkungabygdenElmshorn - Ramiro984,34
19Ewa HellströmAragorn  
 Mölndals RKNon Stop R - Cortez1072,63
19Stina LilljeAgnesaugusta  
 Jump Club RSFCardento - Jasper1072,92
21Ewa HellströmSpecial Destiny  
 Mölndals RK 1178,63
22Åsa HellströmArmani  
 Nora RSFUtin - Voltaire1664,17
23Elisabeth ElanderCourbette  
 Hamre RidklubbCarte d´Or - Turban Rose1768,36
24Emelie LundholmPetit Yoggi  
 Ekenässjöns HSKPrimer K (SWB) - Bernstein2393,67
25Sofia PartanenMonsieur Mick F  
 Mariestads RKLandor S - MaximusUte. 
25Sanne BergströmEsquire  
 Örebro FKEscudo I - CortezUtg. 
 
till toppen

Klass 8 - Hoppning 1.20 bed. A:1a Lag
12 startande lag
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Lennart Lindelöw
 
PlatsUppfödareLagnrFelTidFelTid
 Lagledare
   RyttareHästFelTidFelTid 
1VästerviksortenLag 40193,94  
 Bertil Wilén
 
 Rebecka NyhlenSwing for Eagel067,09   
 Angelica ErikssonPascal5068,00   
 Samantha PraznikWinston P061,42   
 Mikaela OvedalOrlando065,43   
2Vikbolandets RFLag 101192,94  
 Gunilla Persson
 
 Emelie AnderssonVariant065,83   
 Alexandra PerssonSommerton168,97   
 Emma FalkTitania058,14   
 Elin JonssonCampari H672,06   
3Örebro FKLag 81198,52  
 Emma Andersson
 
 Maria AnderssonCarina van de Zuuthoeve066,29   
 Anna AnderssonEasy Choice463,87   
 Emelie KarlbergArtemis061,11   
 Madeleine SchantzUrban171,12   
4Wittvångs HSLag 54180,87  
 Sofia Larsson
 
 Sofia GustafssonSileene462,86   
 Emelie HedengrenJuvenelle1265,40   
 Cassandra LusthUshuaia056,40   
 Louise BrantsbergBritt de la Mar061,61   
5Nykyrka RKLag 94193,49  
 Ingrid Stark
 
 Elise HellbergCatanzaro464,58   
 Caroline SandeliusTzonora064,60   
 Martina AdolfssonDon Emilio064,31   
 Jonas LindellCamelot1385,75   
6FolkungabygdenLag 19194,22  
 Ulf Hansson
 
 Emelie HanssonAgricolina WL569,90   
 Ingrid TörnblomSophia463,03   
 Viktoria EdelborgBoccaccio2067,27   
 Markus SteenMena May Day061,29   
7Norsholms RFLag 1213201,1  
 Fredrik Spetz
 
 Linda Åkerberg PetronioLevin466,65   
 Erik JerneldWessel970,15   
 Andrea WestlingAlouette1263,63   
 Britta CampnerOff White064,30   
8Skogslottens RFLag 316186,62  
 Anita Jonsson
 
 Madeleine JohanssonRacker 153860,48   
 LisaMaria NorlanderCreo Quality SC066,47   
 Emelie JohanssonCandy Floss1490,41   
 Elinor ArturssonCasanova859,67   
9MantorpsryttarnaLag 616211,43  
 Angelica Johansson
 
 Ida SandinWaia463,44   
 Nina LiljaQuant-à-Soi1281,40   
 Amanda JohanssonBirdy van de Kranenburg066,59   
 Alexandra JohanssonLeandra5068,00   
10Mjölby RidklubbLag 720191,13  
 Anette Möller
 
 Elin TingmanWarina465,06   
 Iza WallinAnqi063,37   
 Jonna AnderssonLast Call1662,70   
11Hammarö RFLag 1127222,1  
 Rebecca Jonsson
 
 Emelie SkålbergNoble Abbacy2392,88   
 Rebecca JonssonÅstratorps Mentor1386,05   
 Mikaela LarssonAmadeus061,68   
 Amanda IsakssonLeeaight1474,37   
12Kumla RidklubbLag 232209,09  
 Jonas Nytorp
 
 Beatrice HuuvaRingwood Space569,57   
 Pia ErikssonDarco866,99   
 Viktor BerggrenCaressa1972,53   
 
till toppen

Klass 9 - Hoppning 1.20 bed. A
28 anmälda, 23 startande, 6 placerade
Överdomare: Lennart Sjöberg
Tävlingsledare: Tomas Werngren
Speaker: Bengt Nilsson
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Lennart Lindelöw
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Anna AnderssonEasy Choice  
 Örebro FKQuite Easy - Romano065,94
1Rebecca JonssonÅstratorps Mentor  
 Hammarö RFGentleman - Xandino065,13
1Iza WallinAnqi  
 Mjölby RidklubbQuite Easy - Imperator063,23
1Tilda SchönbeckQuite Light  
 Skogslottens RFQuite Easy - Goldlöwe059,63
1Nina LiljaQuant-à-Soi  
 MantorpsryttarnaQuite Easy - Bill de Baugy (SF)062,99
1Ingrid TörnblomSophia  
 FolkungabygdenCavalier - Bergerac058,83
1Beatrice HuuvaRingwood Space  
 Kumla RidklubbPolanski - Clover Hill064,80
1Elise HellbergCatanzaro  
 Nykyrka RKCardento - Freimoor060,88
 
9Pia ErikssonDarco  
 Kumla RidklubbCornetto - Dragon167,30
9Britta CampnerOff White  
 Norsholms RFIrco Mena - Saloon xx169,22
9Jonas LindellCamelot  
 Nykyrka RKCortez - Maraton167,82
9Erik JerneldWessel  
 Norsholms RFGuidam - Hemingway168,87
9Angelica ErikssonPascal  
 VästerviksortenAcel Satan Supreme - Pygmalion167,14
14Amanda IsakssonLeeaight  
 Hammarö RFLando - Dwight271,67
15Linda Åkerberg PetronioLevin  
 Norsholms RFLaurin - Blue grenadier xx465,86
15Mikaela OvedalOrlando  
 VästerviksortenLandlord - Trofe461,80
15Sofia GustafssonSileene  
 Wittvångs HSTrombon - Jasper460,76
15Caroline SandeliusTzonora  
 Nykyrka RKCagliostro - Magini462,12
19LisaMaria NorlanderCreo Quality SC  
 Skogslottens RFQuite Easy - Cardento566,13
20Emelie JohanssonCandy Floss  
 Skogslottens RFCardento - Royal Conductor xx862,19
21Emelie SkålbergNoble Abbacy  
 Hammarö RFLord Noble - Diamond King967,02
22Caroline SandeliusEros  
 Nykyrka RKRagazzo - Labrador1176,79
23Pia ErikssonSundance Flip  
 Kumla RidklubbRobin Z - BayardUte. 
 
till toppen

Klass 10 - Hoppning 1.10 bed. A
28 anmälda, 22 startande, 6 placerade
Överdomare: Lennart Sjöberg
Tävlingsledare: Tomas Werngren
Speaker: Bengt Nilsson
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Lennart Lindelöw
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Madeleine SchantzUrban  
 Örebro FKHighline - Abrogan Veha067,11
1Amanda JohanssonBirdy van de Kranenburg  
 MantorpsryttarnaKimball - Jus de Pomme066,41
1Emelie HedengrenJuvenelle  
 Wittvångs HSNew Balance - Nebraska066,91
1Anneli CederbergDon Emilio  
 Nykyrka RKEmmerton (ex Raldolala) - Cortez066,29
1Markus SteenMena May Day  
 FolkungabygdenIrco Mena - Zinsky058,82
1Emelie KarlbergArtemis  
 Örebro FKChess - Kaliber057,97
1Lovisa KlingMay del Mar  
 VästerviksortenEverest - Marramas057,86
1Elin TingmanWarina  
 Mjölby RidklubbWorldly - A jungle prince064,04
1Cecilia KindströmPilgrim  
 Örebro FKMagini - Cortez061,64
1Cassandra LusthUshuaia  
 Wittvångs HSHeartbreaker - Altisud056,56
1Louise BrantsbergBritt de la Mar  
 Wittvångs HSBis de la Mar - Pegesushofm Forever061,90
 
12Viktor BerggrenCaressa  
 Kumla RidklubbChess - Diamond are Trumps464,69
12Alexandra JohanssonLeandra  
 MantorpsryttarnaLancer II - Tiro459,44
12Sofie KarlssonCarlos  
 Norsholms RFMarco Mitras - Labrador462,62
12Ida SandinWaia  
 MantorpsryttarnaFarmer - Zirkoon462,07
16Alexandra EdelborgStainless  
 Norsholms RFElmshorn - Stanford677,10
17Andrea WestlingAlouette  
 Norsholms RFQuite Easy - Zeppelin863,46
17Viktoria EdelborgBoccaccio  
 FolkungabygdenAcacio (ex Acagion) - Tullira Corncrake866,70
19Jonna AnderssonLast Call  
 Mjölby RidklubbExcall - Alpen Fürst1660,13
20Josefin HårdPompidou  
 Örebro FKRebel Z - Jaguar1979,89
21Mikaela LarssonAmadeus  
 Hammarö RFLevantos II - Spring Fever xxUte. 
21Martina AdolfssonBob Marley  
 Nykyrka RKAcacio (ex Acagion) - Robin ZUte. 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport