Kumla Ridklubb 26/9


Klass 1B HOPPNING kat.B:0.90m (Lätt A), BEDÖMNING A:1a
Klass 1C HOPPNING kat.C:1.00m (Lätt A), AVD. A, BEDÖMNING A:1a
Klass 1D HOPPNING kat.D:1.10m (Lätt A), AVD. A, BEDÖMNING A:1a
Klass 2D HOPPNING kat.D:1.10m (Lätt A), AVD. A, BEDÖMNING A:0
Klass 2B/A+2C/A HOPPNING kat.D:1.10m (Lätt A), AVD. A, BEDÖMNING A:0
Klass 3B HOPPNING kat.B:0.80m (Lätt B), BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 3C HOPPNING kat.C:0.90m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 3D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 3D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. B, BEDÖMNING A


Klass 1B HOPPNING kat.B:0.90m (Lätt A), BEDÖMNING A:1a

Distriktsmästerskap
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 AMANDA TORSTENSSON, Kumla RK TAZMANIA 0 63.94
2 AMANDA LÖF, Dyltabruk RF ZAFIR 7 85.82
3 ALEXANDRA SNOBL, Örebrotraktens RF GOLDEN NOVA 8 66.87
4 MADELEIN SONTAG, Valåsens RS JEMPY Ute



Klass 1C HOPPNING kat.C:1.00m (Lätt A), AVD. A, BEDÖMNING A:1a

Distriktsmästerskap
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ISABELLA LUSTH, Wittvångs Hästsälls HESPERUS EAGLE 0 + 0 32.19
* 2 MARIA TANSBO, Ryttarkamraterna Ku NIRWANA 0 + 0 32.24
* 3 JASMINE BENNIS, Wittvångs Hästsälls JUMPING HOT STUFF 0 + 0 32.92
4 SANDRA BÄCKLUND, Wittvångs Hästsälls AKELEY 0 + 0 33.97
5 EMELIE STENSTRÖM, Ryttarkamraterna Ku PETRONELLA 0 + 0 34.94
6 ELIN WESTIN, Kumla RK MR GOOFY 4 59.16
7 JENNY NYBERG, Dyltabruk RF MAURITS VAN DE BEEKHOEVE 4 61.19
8 BEATRICE JOHANSSON, Wittvångs Hästsälls COCO CHANEL (RC DEN 747) 4 68.97
9 AMANDA LÖF, Dyltabruk RF JOLA Ute
9 EVELINA STRÖM, Kumla RK CHERRYS BELINDA Ute



Klass 1D HOPPNING kat.D:1.10m (Lätt A), AVD. A, BEDÖMNING A:1a

Distriktsmästerskap
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 EMELIE STENSTRÖM, Ryttarkamraterna Ku YANKIEBARD 0 + 0 32.66
* 2 JESSICA STÅHL, Ryttarkamraterna Ku MILTOWN LAD 0 + 0 36.58
* 3 MARIA TANSBO, Ryttarkamraterna Ku POINTIMO 0 + 4 34.44
4 EMELIE KARLBERG, Örebro FRK SAVANNA 0 + 4 36.37
5 IZABELLA BOSÄTER, Kumla RK FIT FOR FIGHT 0 + 8 39.24
6 ELIN WESTIN, Kumla RK FLYING BOY 4 61.16
7 JENNIFER KRAUSE, Viby Rid och KS ROBIN HOOD 4 61.44
8 MADELEINE SCHANTZ, Örebro FRK MACHO 4 73.09
9 ISABELLA LUSTH, Wittvångs Hästsälls BLACK JACK II 8 63.99
10 FRIDA EKESTUBBE, Örebro FRK PAM Ute
10 JENNY TROPP, Valåsens RS FRITZ SUGARFEET SAVANNA Ute
10 MALIN JERREMYR, Wittvångs Hästsälls DAWSON Ute



Klass 2D HOPPNING kat.D:1.10m (Lätt A), AVD. A, BEDÖMNING A:0

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 MARIA TANSBO, Ryttarkamraterna Ku POINTIMO 0 54.51
* 2 AMANDA GRAHN, Vingåkers RF KNOCKBEG PARK 0 54.97
* 3 ISABELLA LUSTH, Wittvångs Hästsälls BLACK JACK II 0 55.57
* 4 IZABELLA BOSÄTER, Kumla RK FIT FOR FIGHT 0 56.64
5 ANGELICA WALLACE, Mjölby RK OLBIZ MINTY 0 57.68
6 ELIN WESTIN, Kumla RK FLYING BOY 0 60.20
7 JENNY HOLMGREN, Skästa Ridcenter POETICS ROSE 4 56.74
8 CAMILLA KRONMAN, Vänsta RF YANNICK 4 60.24
9 ANGELICA WALLACE, Mjölby RK ELTON 4 61.84
10 ELLIE JONSSON, Mantorps Ryttarna MINI ME 5 66.22
11 REBECCA ANDERSSON, Vingåkers RF BLACK BEAUTY 8 57.01
12 SARA NÄSLUND, Hamre RK MUNSBORO SHIMMER 8 58.21
13 MAJA LINDQVIST, Hamre RK POETIC JOYCE 10 72.45
14 JESSICA TILLENIUS, Vingåkers RF TEMPRANILLO 13 69.44
15 FELICIA WALLENBERG, Vingåkers RF DARWIN Ute



Klass 2B/A+2C/A HOPPNING kat.D:1.10m (Lätt A), AVD. A, BEDÖMNING A:0

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 MARIA TANSBO, Ryttarkamraterna Ku NIRWANA 0 51.52
* 2 SANDRA BÄCKLUND, Wittvångs Hästsälls AKELEY 0 59.87
* 3 ALEXANDRA SNOBL, Örebrotraktens RF GOLDEN NOVA 4 49.98
* 4 JASMINE BENNIS, Wittvångs Hästsälls JUMPING HOT STUFF 4 50.26
5 ISABELLA LUSTH, Wittvångs Hästsälls HESPERUS EAGLE 4 53.33
6 ISABELLA MÖLLER, Aros RS RUBEN 4 56.36
7 JESSICA TILLENIUS, Vingåkers RF BAILEYS 4 61.13
8 EBBA LINDGREN, Vingåkers RF RUPID 8 60.31
9 THERESE BOUVIN, Nora RSF DAMGÅRDS JACOB 8 61.02
10 ZARA SÖDERBERG, Hamre RK COLONEL BOGEY 8 65.86
11 SARA SJÖÖ, Wittvångs Hästsälls FIDLEYWOOD TOAD Utg
12 BEATRICE JOHANSSON, Wittvångs Hästsälls COCO CHANEL (RC DEN 747) Ute
12 ISABELLE KOSKI, Vänsta RF MARDRÖM Ute



Klass 3B HOPPNING kat.B:0.80m (Lätt B), BEDÖMNING A0+A0 två faser

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 MADELEIN SONTAG, Valåsens RS JEMPY 0 + 0 29.38
2 AMANDA TORSTENSSON, Kumla RK TAZMANIA 0 + 0 30.36
3 AMANDA LÖF, Dyltabruk RF ZAFIR 0 + 4 31.95
4 EBBA LINDGREN, Vingåkers RF RUPID Ute



Klass 3C HOPPNING kat.C:0.90m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 LISA JONSSON, Wittvångs Hästsälls TINGELING 0 + 0 24.33
* 2 EMELIE STENSTRÖM, Ryttarkamraterna Ku PETRONELLA 0 + 0 24.48
* 3 JESSICA TILLENIUS, Vingåkers RF BAILEYS 0 + 0 26.54
4 ISABELLE KOSKI, Vänsta RF MARDRÖM 0 + 0 27.51
5 ZARA SÖDERBERG, Hamre RK COLONEL BOGEY 0 + 0 27.59
6 JENNY NYBERG, Dyltabruk RF MAURITS VAN DE BEEKHOEVE 0 + 0 28.45
7 EVELINA STRÖM, Kumla RK CHERRYS BELINDA 0 + 0 28.59
8 THERESE BOUVIN, Nora RSF DAMGÅRDS JACOB 0 + 0 29.43
9 AMANDA LÖF, Dyltabruk RF JOLA 0 + 0 33.71
10 ISABELLA MÖLLER, Aros RS RUBEN 4 59.72
11 ADELINE FALK, Wittvångs Hästsälls GRACE 5 72.55
12 SARA SJÖÖ, Wittvångs Hästsälls FIDLEYWOOD TOAD Ute



Klass 3D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ANGELICA WALLACE, Mjölby RK OLBIZ MINTY 0 + 0 27.17
* 2 JENNIFER KRAUSE, Viby Rid och KS ROBIN HOOD 0 + 0 29.01
* 3 EMELIE KARLBERG, Örebro FRK SAVANNA 0 + 0 29.19
* 4 MALIN JERREMYR, Wittvångs Hästsälls DAWSON 0 + 0 29.27
* 5 REBECCA ANDERSSON, Vingåkers RF BLACK BEAUTY 0 + 0 29.82
6 ELLIE JONSSON, Mantorps Ryttarna MINI ME 0 + 0 30.43
7 ANGELICA WALLACE, Mjölby RK ELTON 0 + 4 28.32
8 SARA NÄSLUND, Hamre RK MUNSBORO SHIMMER 0 + 4 28.47
9 JENNY HOLMGREN, Skästa Ridcenter POETICS ROSE 0 + 4 29.68
10 CAMILLA KRONMAN, Vänsta RF YANNICK 0 + 8 33.52
11 MADELEINE SCHANTZ, Örebro FRK MACHO 0 + 8 42.31
12 AMANDA GRAHN, Vingåkers RF KNOCKBEG PARK 0 + Ute
13 JESSICA TILLENIUS, Vingåkers RF TEMPRANILLO 4 51.96
14 FRIDA EKESTUBBE, Örebro FRK PAM 4 57.42
15 EMELIE ALDENFALK, Kumla RK EVITA GIOLA 6 76.81
16 FELICIA WALLENBERG, Vingåkers RF DARWIN Ute
16 JENNIFER DAHLGREN, Wittvångs Hästsälls NEVADA Ute



Klass 3D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. B, BEDÖMNING A

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 DAISY PEARSON, Wittvångs Hästsälls RHYSTYD OLIVIA 0 63.28
2 IZABELLA BOSÄTER, Kumla RK KEELORD 4 69.12
3 MALIN CARLBÄCK, Kumla RK VEMEJADÅ 8 67.65

     RS-pro/HTML 02-03