Wittvångs Hästsällskap 20/9

Resultat lokal ponnyhoppning med omgång 3/finalen i div 2

Klass 1 HOPPNING kat.D:0.80m (Lätt D), BEDÖMNING A:1a Laghoppning

Plac. Lag/Ryttare Häst Fel Tid Fel Tid
 
1. VALÅSENS RYTTARSÄLLSKAP 4.00 185.44
2 Emma Thored Miranda 4.00 65.64
4 Madelein Sontag Jempy 4.00 73.24
10 Emilia Olsson Afrodite 0 61.20
15 Jenny Tropp Fritz Sugarfeet Savanna 0 58.60
 
2. KUMLA RIDKLUBB 8.00 177.89
1 Alexandra Snobl Lupin 0 54.33
3 Amanda Torstensson Tazmania 4.00 61.96
9 Evelina Ström Cerrys Belinda 4.00 61.60
 
3. WITTVÅNGS HÄSTSÄLLSKAP 12.00 183.83
6 Beatrice Johansson Coco Chanel (rc Den 747) 0 57.44
8 Adeline Falk Grace 0 57.35
11 Sara Sjöö Fidleywood Toad 14.00 81.02
16 Filippa Nilsagård Cinderella 12.00 69.04
 
4. RYTTARKAMRATERNA LAG 1 24.00 205.59
7 Moa Löthgren Nimbo 34.00 76.00
13 Jesper Nordstedt Filippa-G 8.00 61.95
14 Johanna Larsson Nouba De Juin 8.00 71.38
18 Jessica Ståhl Miranda Ix 8.00 72.26
 
5. ÖREBRO FÄLTRITTKLUBB 68.00 212.74
5 Emma Nilsson Yoghurt 34.00 76.00
12 Sofia Fors Kenzo 0 60.74
17 My Sohlman Donna Of April 34.00 76.00

Lagpoäng totalt efter 3 omgångar
 

Ställning

Lag / poäng

Omg 1

Omg 2

Omg 3

Totalt

1

Wittvångs HS

7

7

4

18

2

Valåsens RS

4

3

7

14

3

Kumla RK

3

5

5

13

4

Ryttarkamraterna lag 1

5

2

3

10

5

Örebro FK

2

4

2

8

6

Ryttarkamraterna lag 2

1

1

0

2



Klass 2B HOPPNING kat.B:0.80m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 MADELEIN SONTAG, Valåsens RS JEMPY 0 + 0 28.50
2 EMMA NILSSON, Örebro FRK YOGHURT 4 59.19
3 AMANDA TORSTENSSON, Kumla RK TAZMANIA 5 71.53
4 ALEXANDRA SNOBL, Örebrotraktens RF LUPIN 8 55.37



Klass 2C HOPPNING kat.C:0.90m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 SANDRA BÄCKLUND, Wittvångs Hästsällsk AKELEY 0 + 0 26.12
* 2 ADELINE FALK, Wittvångs Hästsällsk GRACE 0 + 0 26.35
* 3 RONJA KARLSSON, Pålsboda RF QUEEN 0 + 0 31.55
4 LISA JONSSON, Wittvångs Hästsällsk TINGELING 0 + 4 32.66
5 BEATRICE JOHANSSON, Wittvångs Hästsällsk COCO CHANEL (RC DEN 747) 0 53.16
6 SARA SJÖÖ, Wittvångs Hästsällsk FIDLEYWOOD TOAD 4 53.25
7 DAISY PEARSON, Wittvångs Hästsällsk BOLLMAN 4 58.33
8 SOFIA ANDERSSON, Wittvångs Hästsällsk BONERA ROSSO 8 66.38
9 EMILIA OLSSON, Valåsens RS AFRODITE 19 96.12
10 FRIDA FELDIN, Stora Ekeby RK SAMBER Ute
10 FRIDA DJURFELDT, Blå Bergens RF TANJA Ute
10 VICTORIA BODIN, Hallsta RK CARAMELLE Ute



Klass 2D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 JESSICA STÅHL, Ryttarkamraterna Kum MILTOWN LAD 0 + 0 25.76
* 2 IDA PEGERS, Wittvångs Hästsällsk THOR RNF 152 0 + 0 28.48
* 3 HELENA RUCK, Alkvetterns RS SHIDO 0 + 0 29.61
* 4 JENNY TROPP, Valåsens RS FRITZ SUGARFEET SAVANNA 0 + 4 30.36
5 JOHANNA LARSSON, Ryttarkamraterna Kum NOUBA DE JUIN 0 + 5 40.64
6 MATILDA HÄGGLÖF, Stora Ekeby RK MEMPHIS AML 0 + Ute
7 MALIN JERREMYR, Wittvångs Hästsällsk DAWSON 4 55.91
8 JENNIFER KRAUSE, Viby Rid och KS ROBIN HOOD 4 59.72
9 FILIPPA NILSAGÅRD, Wittvångs Hästsällsk CINDERELLA 4 66.09
10 JESPER NORDSTEDT, Lindetraktens HSF FILIPPA-G 8 57.41
11 AGNES HEPPICH, Ryttarkamraterna Kum KASMIR 12 82.89
12 MY SOHLMAN, Örebro FRK DONNA OF APRIL 18 89.33
13 AMANDA LODESJÖ, Wittvångs Hästsällsk DARTLIGHTS THUNDRED 19 96.66
14 EMELIE GUNNARSSON, Örebrotraktens RF INDIANA Ute



Klass 2D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. B, BEDÖMNING A

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 LINN INGVARSSON, Karlskoga Ryttarteam BRAVE HEART Ute
* 1 EMMA PETTERSSON, Wittvångs Hästsällsk SÖRÄNGENS SURPRISE Ute



Klass 3B HOPPNING kat.B:0.70m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 EMMA THORED, Valåsens RS MIRANDA 0 + 0 24.70
* 2 MALIN FAGER, Mullhyttans RK ROXETTE 0 + 0 25.69
* 3 LUDVIG AXÄNG, Viby Rid och KS MUNSBORO CHARM 0 + 0 26.91
4 WILMA THOLG, Mullhyttans RK TROLLSKOGENS SONETTE 0 + 0 28.75
5 KARIN MOLIN-ERIKSSON, Örebro FRK LINGO 4 54.69
6 SARA NORDSTRÖM, Wittvångs Hästsällsk TUFF 4 70.47
7 CAISA FRITZ, Örebro FRK KAPTEN JAL 8 64.17
8 IDA LJUNGSTRÖM, Viby Rid och KS MAY FLOWER Ute
8 MADELEIN SONTAG, Valåsens RS SURPRISE Ute
8 JONNA SUNVISSON, Viby Rid och KS QUITE BRIGHT Ute



Klass 3C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 EBBA MOLIN, Askersunds RK MISS MATILDA 0 + 0 27.57
* 2 IDA PEGERS, Wittvångs Hästsällsk CADFACH RHUFEINAIDD 0 + 0 28.55
* 3 MATHILDA LUNDWALL, Karlskoga RK FILIPPA 0 + 4 23.29
* 4 SOFIA FORS, Örebro FRK KENZO 0 + 4 25.11
* 5 VICTORIA BODIN, Hallsta RK CARAMELLE 0 + 4 25.36
6 RONJA KARLSSON, Pålsboda RF QUEEN 4 50.51
7 ULRIKA WINGE, Ridklubben Kilsbergs MR RIZZO 4 54.65
8 FRIDA FELDIN, Stora Ekeby RK SAMBER 4 63.04
9 ALICIA PARTANEN, Wittvångs Hästsällsk LILLEMONS CHALLENGE 4 64.58
10 NATALI PETTERSSON, GlanshammarsRyttarna ONE POINT 4 68.99
11 LINDA OHLSSON, Karlskoga RK PUTTE 17 77.02
12 FILIPPA ALIN, GlanshammarsRyttarna MELY´S RITA 18 82.68
13 SOFIA ANDERSSON, Wittvångs Hästsällsk BONERA ROSSO 19 85.30
14 MATHILDA ANGELINI, Stora Ekeby RK LIBAC 21 95.98
15 FRIDA DJURFELDT, Blå Bergens RF TANJA Ute
15 LINN CARLSSON, Kumla RK SVEA Ute
15 DIANA JAHJAI, Blå Bergens RF SUPERMAN Ute



Klass 3C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 JULIA ANDERSSON, Holmstorps RF SÄBY´S JINNI 4 60.25



Klass 3D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 AMANDA LODESJÖ, Wittvångs Hästsällsk DARTLIGHTS THUNDRED 0 + 0 24.34
* 2 EMELIE GUNNARSSON, Örebrotraktens RF INDIANA 0 + 0 24.59
* 3 IDA PEGERS, Wittvångs Hästsällsk THOR RNF 152 0 + 0 24.62
* 4 MALIN JERREMYR, Wittvångs Hästsällsk DAWSON 0 + 0 24.81
5 FELICIA HARRYSSON, Ryttarkamraterna Kum MIRANDA IX RNF 2506 0 + 0 25.01
6 MATILDA HÄGGLÖF, Stora Ekeby RK MEMPHIS AML 0 + 0 25.88
7 TINA HÖRLIN, Ryttarkamraterna Kum KÄLLSTORPS UTAH 0 + 0 29.51
8 EMMA PETTERSSON, Wittvångs Hästsällsk SÖRÄNGENS SURPRISE 0 + 4 25.75
9 CLARA BRUSEBÄCK, Wittvångs Hästsällsk HOPE 6 4 52.47
10 SOFIA CARLSSON, Wittvångs Hästsällsk SANNA 12 69.39
11 AGNES HEPPICH, Ryttarkamraterna Kum KASMIR 18 80.51
12 ELVIRA BJÄRVALL, Lanna RS SHAKIRA Ute
12 JENNIFER ERIKSSON, Lindetraktens HSF NIXON Ute
12 VICTORIA FINTLING, Örebro FRK LITTLE VIC Ute
12 LINN INGVARSSON, Karlskoga Ryttarteam BRAVE HEART Ute
12 KAJSA ANDRÉ, Katrineholms RF OLBIZ PISTAGE Ute



Klass 3D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 SIGNE FLYGARE, Örebro FRK MICLAS CLARA 0 49.45
* 1 KARIN WINGE, Ridklubben Kilsbergs LIKSTAHÖJDENS ANEMON 0 49.86
3 MALIN CARLBÄCK, Kumla RK VEMEJADÅ 4 55.71
4 HELENA ERLANDSSON, Kumla RK AL CAPONE Ute



Klass 4B HOPPNING kat.B:0.60m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 WILMA THOLG, Mullhyttans RK TROLLSKOGENS SONETTE 0 60.12
* 1 LUDVIG AXÄNG, Viby Rid och KS MUNSBORO CHARM 0 56.49
* 1 MALIN FAGER, Mullhyttans RK ROXETTE 0 53.76
* 1 CAISA FRITZ, Örebro FRK KAPTEN JAL 0 61.06
* 1 IDA LJUNGSTRÖM, Viby Rid och KS MAY FLOWER 0 58.25
* 1 SARA NORDSTRÖM, Wittvångs Hästsällsk TUFF 0 56.81
* 1 KARIN MOLIN-ERIKSSON, Örebro FRK LINGO 0 59.43
8 JONNA SUNVISSON, Viby Rid och KS QUITE BRIGHT 19 100.95
9 MADELEIN SONTAG, Valåsens RS SURPRISE Ute



Klass 4C HOPPNING kat.C:0.70m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 FILIPPA ALIN, GlanshammarsRyttarna MELY´S RITA 0 54.31
* 1 MATHILDA ANGELINI, Stora Ekeby RK LIBAC 0 61.62
* 1 LINN CARLSSON, Kumla RK SVEA 0 45.50
* 1 LOVISA ERIKSSON, Örebro FRK HOTSTEPPER 0 62.18
* 1 DIANA JAHJAI, Blå Bergens RF SUPERMAN 0 63.75
* 1 MATHILDA LUNDWALL, Karlskoga RK FILIPPA 0 48.13
* 1 EBBA MOLIN, Askersunds RK MISS MATILDA 0 49.38
* 1 LINDA OHLSSON, Karlskoga RK PUTTE 0 51.00
* 1 ALICIA PARTANEN, Wittvångs Hästsällsk LILLEMONS CHALLENGE 0 55.03
* 1 IDA PEGERS, Wittvångs Hästsällsk CADFACH RHUFEINAIDD 0 64.35
11 NATALI PETTERSSON, GlanshammarsRyttarna ONE POINT Ute
11 MOA LÖTHGREN, Ryttarkamraterna Kum NIMBO Ute



Klass 4D HOPPNING kat.D:0.80m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ELVIRA BJÄRVALL, Lanna RS SHAKIRA 0 56.32
* 1 CLARA BRUSEBÄCK, Wittvångs Hästsällsk HOPE 6 0 56.07
* 1 SOFIA CARLSSON, Wittvångs Hästsällsk SANNA 0 53.41
* 1 SIGNE FLYGARE, Örebro FRK MICLAS CLARA 0 52.29
* 1 LINN FORSSTRÖM, Kumla RK LINUS 0 52.40
* 1 TINA HÖRLIN, Ryttarkamraterna Kum KÄLLSTORPS UTAH 0 53.16
7 VICTORIA FINTLING, Örebro FRK LITTLE VIC 4 64.57
7 MY IVARSSON, Wittvångs HS COEDDUON LLEWELLYN 4 59.34
7 HELENA ERLANDSSON, Kumla RK AL CAPONE 4 59.47
10 MALIN CARLBÄCK, Kumla RK VEMEJADÅ 5 76.07
11 KAJSA ANDRÉ, Katrineholms RF OLBIZ PISTAGE 18 83.69
12 JENNIFER ERIKSSON, Lindetraktens HSF NIXON Ute
12 HANNA HAUTANEN, Hälleforsortens RF KINGS GINGER Ute

     RS-pro/HTML 02-03