Gyttorps RK 2009-09-13
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2009-09-13 kl. 18:15
Klass 1 - Dressyr Lätt A:1 Lag Kategori B + C
Klass 1 - Dressyr Lätt A:1 Lag Kategori D
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Kategori C
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Kategori D
 
Sammanställning Div II Ponny 2009
Placering Lag Omg.1 Omg.2 Omg.3 Totalt
1 Wittvångs HS Lag Leffe 2 8 6 6 20
2 Wittvång HS lag Mallan 1 6 5 8 19
3 För. Karlskoga Ryttarteam 4 8 5 17
4 Viby R & KS 3 4 3 10
4 Kumla Ridklubb 2 4 4 10
6 Glanshammars Ryttarna 1 2 2 5
7 Karlskoga Ridklubb 5 0 0 5


Klass 1 - Dressyr Lätt A:1 Lag Kategori B + C
15 anmälda, 14 startande, 4 placerade
Domare C: Agneta Nylander
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Erika Lundin Chester   260 260 68,421
  Wittvångs HS Prince River xx - Springtime RNF 1  
2 Erika Lundin Cadfach Rhufeinaidd   246 246 64,737
  Wittvångs HS (1) Colnevalley Rasgall - Trevallion Prince Comet 2  
3 Maria Lindh Ramona   227 227 59,737
  Wittvångs HS (2) Okänd 3  
4 Evelinn Åkerman Anells Acrobat   224 224 58,947
  Viby R&KS (1)   4  
 
5 Ingrid Skoog Scopo Philiac   222 222 58,421
  Karlskoga RT (1) Vernons Peeping Tom - Rolökke Swallow 5  
6 Sofia Bergström Charlie   218 218 57,368
  Karlskoga RT   6  
7 Sara Sjöö Fidleywood Toad   217 217 57,105
  Wittvångs HS (1) Wellow Fred - Whycome Pluto 7  
8 Amanda Wegelius Shia   201 201 52,895
  Viby R&KS (1) Hellekis Timjan - Uplands Bronze 8  
9 Amanda Thorstensson Tazmania B   199 199 52,368
  Kumla Ridklubb (1)   9  
9 Sandra Klingvall Fröken Svea   199 199 52,368
  Viby R&KS (1) Okänd - Okänd 9  
11 Filippa Alin Mely´s Rita   184 184 48,421
  Glanshammars R (1) Hoppenhof´s Jumbo - Priory Prickle 11  
12 Linnea Algeblad Chaba   171 171 45,000
  Glanshammars R (1) Bacarac 121 - Horsemosens Charlie Brown 12  
13 Linnéa Eriksson Hero   156 156 41,053
  Glanshammars R (1) Okänd 13  
14 Emelie Lindberg Lady M   149 149 39,211
  Kumla Ridklubb (1) Garryhinch Finn 14  
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Lätt A:1 Lag Kategori D
20 anmälda, 18 startande, 5 placerade
Domare C: Agneta Nylander
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Ebba Reinholdsson Vinkenhove Icarus   276 276 72,632
  Karlskoga RK Pioner´s Baltazar - Bokkesprong Czardas 1  
2 Emma Knutsson Oosterwijks Leonardo   264 264 69,474
  Wittvångs HS (2) Offem Minos - Ruighenrodes Dwight 2  
3 Karin Lindh Thor RNF 152   258 258 67,895
  Wittvångs HS (1) Vernons Peeping Tom - Smedhults Cavat 3  
4 Emma Knutsson Lingårdens Peppino   247 247 65,000
  Wittvångs HS Värends Pedro RNF - Leedes Boy RNF 4  
4 Malin Karlsson Tailors Thalia   247 247 65,000
  Karlskoga RT (1) Vernons Peeping Tom - Kastor 4  
 
6 Wilma Jeppson Dariman Power   241 241 63,421
  Dyltabruks RF Power Boy - Carolinas Foxglove 6  
7 Emelie Aldenfalk Evita Giola   239 239 62,895
  Kumla Ridklubb (1) Eldorrado - Gildo 7  
8 Linnéa Lycke Dalys   233 233 61,316
  Kumla Ridklubb (1) Lysluggen - Dalar 8  
9 Sandra Bergström Norrhaga Hampus   232 232 61,053
  Karlskoga RT (1) Maraschino - Vaquero 9  
9 Josefine Wallenhammar Little Big Man   232 232 61,053
  Örebro FK Bernstein - Okänd 9  
11 Jenny Holmsten Beauty   228 228 60,000
  Wittvångs HS (2) Bossanova - Opal B 70 11  
12 Annie Lindhagen Kantje´s Pjotr   223 223 58,684
  Wittvångs HS Marnehoves Everest - Watershof Prefernd 12  
13 Ida Eriksson Celia   220 220 57,895
  Karlskoga RT (1) Karlsfälts Bocelli - Dawson 13  
14 Nathalie Pettersson Oliver Swift   218 218 57,368
  Wittvångs HS (1) Okänd 14  
15 Agnes Molander Filip   215 215 56,579
  Glanshammars R (1) Snoddas 15  
16 Wilma Nilsagård Cinderella   205 205 53,947
  Wittvångs HS (2) Columbus 16  
17 Jennifer Krause Robin Hood   199 199 52,368
  Viby R&KS (1)   17  
18 Emelie Lindberg Boy   177 177 46,579
  Kumla Ridklubb   18  
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Lätt A:1 Lag
7 startande lag
Domare C: Agneta Nylander
 
Plats Uppfödare Lagnr Procent
    Lagledare
      Ryttare Häst Summa  
1 Wittvångs HS Lag 1 63,333
    Malin Pegers
 
      Erika Lundin Cadfach Rhufeinaidd 64,737  
      Karin Lindh Thor RNF 152 67,895  
      Sara Sjöö Fidleywood Toad 57,105  
      Nathalie Pettersson Oliver Swift 57,368  
2 Wittvångs HS Lag 2 63,070
    Leif Sjöö
 
      Emma Knutsson Oosterwijks Leonardo 69,474  
      Maria Lindh Ramona 59,737  
      Jenny Holmsten Beauty 60,000  
      Wilma Nilsagård Cinderella 53,947  
3 Karlskoga RT Lag 1 61,491
    Anki Almlöf
 
      Malin Karlsson Tailors Thalia 65,000  
      Ingrid Skoog Scopo Philiac 58,421  
      Sandra Bergström Norrhaga Hampus 61,053  
      Ida Eriksson Celia 57,895  
4 Kumla Ridklubb Lag 1 58,860
    Sofia Larsson
 
      Emelie Aldenfalk Evita Giola 62,895  
      Linnéa Lycke Dalys 61,316  
      Amanda Thorstensson Tazmania B 52,368  
      Emelie Lindberg Lady M 39,211  
5 Viby R&KS Lag 1 54,737
    Helena Sterner
 
      Evelinn Åkerman Anells Acrobat 58,947  
      Amanda Wegelius Shia 52,895  
      Sandra Klingvall Fröken Svea 52,368  
      Jennifer Krause Robin Hood 52,368  
6 Glanshammars R Lag 1 50,000
    Cecilia Molander
 
      Filippa Alin Mely´s Rita 48,421  
      Linnea Algeblad Chaba 45,000  
      Linnéa Eriksson Hero 41,053  
      Agnes Molander Filip 56,579  
  Karlskoga RK Lag 1  
    Therese Wennberg
 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Kategori C
10 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Domare C: Anna Wennerlund Cruickshank
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Ingrid Skoog Scopo Philiac   190 190 65,517
  Karlskoga RT Vernons Peeping Tom - Rolökke Swallow 1  
2 Sara Sjöö Fidleywood Toad   185 185 63,793
  Wittvångs HS Wellow Fred - Whycome Pluto 2  
3 Maria Lindh Ramona   184 184 63,448
  Wittvångs HS Okänd 3  
 
4 Ronja Karlsson Queen   182 182 62,759
  Pålsboda RF   4  
4 Erika Lundin Cadfach Rhufeinaidd   182 182 62,759
  Wittvångs HS Colnevalley Rasgall - Trevallion Prince Comet 4  
6 Sofia Bergström Charlie   172 172 59,310
  Karlskoga RT   6  
7 Amanda Wegelius Shia   171 171 58,966
  Viby R&KS Hellekis Timjan - Uplands Bronze 7  
8 Linnéa Eriksson Hero   164 164 56,552
  Glanshammars R Okänd 8  
9 Sandra Klingvall Fröken Svea   163 163 56,207
  Viby R&KS Okänd - Okänd 9  
10 Emelie Lindberg Lady M   135 135 46,552
  Kumla Ridklubb Garryhinch Finn 10  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Kategori D
18 anmälda, 17 startande, 5 placerade
Domare C: Anna Wennerlund Cruickshank
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Emma Knutsson Oosterwijks Leonardo   199 199 68,621
  Wittvångs HS Offem Minos - Ruighenrodes Dwight 1  
2 Ebba Reinholdsson Vinkenhove Icarus   198 198 68,276
  Karlskoga RK Pioner´s Baltazar - Bokkesprong Czardas 2  
3 Wilma Nilsagård Cinderella   190 190 65,517
  Wittvångs HS Columbus 3  
4 Malin Karlsson Tailors Thalia   187 187 64,483
  Karlskoga RT Vernons Peeping Tom - Kastor 4  
4 Josefine Wallenhammar Little Big Man   187 187 64,483
  Örebro FK Bernstein - Okänd 4  
 
6 Wilma Jeppson Dariman Power   186 186 64,138
  Dyltabruks RF Power Boy - Carolinas Foxglove 6  
7 Karin Lindh Thor RNF 152   185 185 63,793
  Wittvångs HS Vernons Peeping Tom - Smedhults Cavat 7  
7 Emelie Aldenfalk Evita Giola   185 185 63,793
  Kumla Ridklubb Eldorrado - Gildo 7  
9 Sandra Bergström Norrhaga Hampus   183 183 63,103
  Karlskoga RT Maraschino - Vaquero 9  
9 Ida Eriksson Celia   183 183 63,103
  Karlskoga RT Karlsfälts Bocelli - Dawson 9  
11 Nathalie Pettersson Oliver Swift   182 182 62,759
  Wittvångs HS Okänd 11  
12 Jenny Holmsten Beauty   181 181 62,414
  Wittvångs HS Bossanova - Opal B 70 12  
13 Annie Lindhagen Kantje´s Pjotr   175 175 60,345
  Wittvångs HS Marnehoves Everest - Watershof Prefernd 13  
13 Emilia Olsson Dapple Gray Wonder   175 175 60,345
  Valåsens RS   13  
15 Amanda Lodesjö Klein Holland´s Kathie   168 168 57,931
  Wittvångs HS   15  
16 Ingrid Skoog Blokland´s Hoeve´s Claudia   166 166 57,241
  Karlskoga RT Bokkesrong Czardas - Brightmoon** 16  
17 Emelie Lindberg Boy   151 151 52,069
  Kumla Ridklubb   17  
 
till toppen