Örebrotraktens Ryttarförening och Mullhyttans Ridklubb              
Resultat Regional och lokal fälttävlan för ponny på Latorps gård den 5-6 september 2009                  
Teknisk delegat: Björn Häggsjö                        
Överdomare: Ulf Eriksson                          
Tävlingsledare: Ebba Söderström                        
Domare dressyr: Anders Fredzell                        
Domare hoppning: Margareta Bratt                        
Banbyggare banhoppning: Anders Karmbo                        
Banbyggare terräng: Ebba Söderström                        
                           
Klass 11 - Fälttävlan P 90 kat I                        
4 startande, 1 placerad                          
Ryttare Häst Klubb Dressyr    Banhoppning     Terräng       Slut-
            Hinderfel Tidsfel S:a   Hinderfel Tid  Tidsfel S:a resultat
                             
1 Frida Andersson Brando Skästa RC 47,3   0 0 0   0 03:53 10,8 11 58,1
                           
2 Olivia Ekman Sundin Flowerhill Oreo Sandö SRF 47,3   8 5 13   0 03:56 12 12 72,3
3 Hanna Bergström West Side Fred Örebrotraktens RF 46,5   0 0 0   20 03:53 10,8 31 77,3
Sara Danielsson Michigan Edsbyns RK 45,0   0 0 0   ute        
                           
                           
Klass 12 - Fälttävlan P 90 kat II                         
1 startande, 0 placerad                          
Ryttare Häst Klubb Dressyr    Banhoppning     Terräng       Slut-
            Hinderfel Tidsfel S:a   Hinderfel Tid  Tidsfel S:a resultat
                           
1 Madeleine Malmgren Borka Björklidens RS 51,8   0 0 0   20 04:11 18 38 89,8
                           
                           
Klass 13 - Fälttävlan P 80 kat I                        
8 startande, 2 placerade                          
Ryttare Häst Klubb Dressyr    Banhoppning     Terräng       Slut-
            Hinderfel Tidsfel S:a   Hinderfel Tid  Tidsfel S:a resultat
                           
1 Miranda Kedbäck Anjershof Nikita Skaraborgs FK 44,3   0 0 0   0 03:27 0 0 44,3
2 Martina OdhnerKällgård Joy Mariestads RK 46,5   0 0 0   0 03:40 2,8 3 49,3
                           
3 Astrid Malmquist Bolero Gripens RF 71,3   0 0 0   0 03:59 10,4 10 81,7
4 Liza Eklund Gry Strömsholms RSF 70,5   0 0 0   0 04:03 12 12 82,5
5 Rebecka OdhnerKällgård Tornado Mariestads RK 57,8   0 0 0   60 04:29 22,4 82 140,2
Agnes Carlsson Marks Stora Wäsby FRK 51,0   0 0 0   ute        
Frida Lindberg Scaldia´s Nikita Baståsens RK 77,3   0 0 0   ute        
Tove Sandelin Tjorven Ludvika RK 49,5   0 0 0   ute        
                           
                           
Klass 14 - Fälttävlan P 80 kat II                        
1 startande, 0 placerad                          
Ryttare Häst Klubb Dressyr    Banhoppning     Terräng       Slut-
            Hinderfel Tidsfel S:a   Hinderfel Tid  Tidsfel S:a resultat
                           
1 Hanna Wahlgren Cortina Stora Wäsby FRK 51,8   0 0 0   40 04:03 12 52 103,8
                           
                           
Klass 15 - Fälttävlan P 70 kat I                        
16 startande, 4 placerade                          
Ryttare Häst Klubb Dressyr    Banhoppning     Terräng       Slut-
            Hinderfel Tidsfel S:a   Hinderfel Tid  Tidsfel S:a resultat
                           
1 Emelie Gunnarsson Indiana Örebrotraktens RF 45,0   0 0 0   0 02:25 0 0 45
2 Linn Ingvarsson Scopo Philiac Karlskoga RT 45,8   0 0 0   0 02:33 0 0 45,8
3 Jenny Nyberg Maurits van de Beekhoeve Dyltabruks RF 48,0   0 0 0   0 02:21 0 0 48
4 Jonna Jakbäck Mareld Heby RF 55,5   0 0 0   0 02:27 0 0 55,5
                           
5 Josefin Fransson The Ladys Princess Vallentuna RK 54,0   0 0 0   0 02:41 2,8 3 56,8
6 Amanda Johansson Jacob Mantorpsryttarna 57,0   0 0 0   0 02:21 0 0 57
7 Elin Lindholm Munsboro Dapple Karlstads RK 58,5   0 0 0   0 02:21 0 0 58,5
8 Louise Axelsson Valentin Scottis Mullhyttans RK 57,8   0 0 0   0 02:39 2 2 59,8
9 Mikaela Karlsson Muscot Mullhyttans RK 60,0   0 0 0   0 02:51 6,8 7 66,8
10 Malin Jerremyr Dawson Wittvångs HS 60,8   0 0 0   0 02:52 7,2 7 68
11 Emma Björtoft Piazon Hofors RS 63,8   0 0 0   0 02:49 6 6 69,8
12 Emma Pettersson Sörängens Surprise Wittvångs HS 51,8   0 0 0   20 03:25 20,4 40 92,2
13 Lisa Nilson-Hissa My Honey Kils RF 60,0   0 0 0   60 03:04 12 72 132
Alexandra Jurå Stockmossens Tindra Harbo-ortens RS 46,5   4 0 4   ute        
Alexandra Stertman Starnessas Pauline Håbo Ridklubb 61,5   0 0 0   ute        
Stina Eklund Pilens Electra Strömsholms RSF 65,3   16 5 21