Viby Rid och Körsällskap 23/8

resultat lokal hoppning med omg 1 av div 2
Lagresultat nederst på sidan.



Klass 4B HOPPNING kat.B:0.60m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round
Klass 4C HOPPNING kat.C:0.70m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round
Klass 4D HOPPNING kat.D:0.80m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round
Klass 3B HOPPNING kat.B:0.70m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 3C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 3C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 3D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 3D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 2B HOPPNING kat.B:0.80m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 2C HOPPNING kat.C:0.90m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 2C HOPPNING kat.C:0.90m (Lätt B), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 2D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 2D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 1A HOPPNING kat.A:0.60m (Lätt C), BEDÖMNING A:1a Laghoppning


Klass 4B HOPPNING kat.B:0.60m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round
Överdomare:Carolina Kindgren. Domare:Birgitta Welin. Banbyggare:Britt Pärsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 MALIN FAGER, Mullhyttans RK ROXETTE 0 54.18
* 1 LUDVIG AXÄNG, Viby Rid och KS MUNSBORO CHARM 0 54.16
3 FRIDA DJURFELDT, Blå Bergens RF LOCKENKILS AMBER Ute



Klass 4C HOPPNING kat.C:0.70m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round
Överdomare:Carolina Kindgren. Domare:Birgitta Welin. Banbyggare:Britt Pärsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 LINDA OHLSSON, Karlskoga RK NYGRANNAGÅRDENS MELITZA 0 54.95
* 1 ALICIA PARTANEN, Wittvångs Hästsällsk LILLEMONS CHALLENGE 0 52.87
* 1 LISA NARVING, Pålsboda RF HANNIBAL 0 54.57
* 1 ULRIKA WINGE, Ridklubben Kilsbergs MR RIZZO 0 53.25
* 1 SOFIA ANDERSSON, Wittvångs Hästsällsk BONERA ROSSO 0 51.49
6 LINDA OHLSSON, Karlskoga RK PUTTE 4 66.47
7 MICHAELA LINDSTRÖM, Göta RF CLINTON 7 83.71
8 EMELIE JANSSON, Pålsboda RF SWIST Ute



Klass 4D HOPPNING kat.D:0.80m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round
Överdomare:Carolina Kindgren. Domare:Birgitta Welin. Banbyggare:Britt Pärsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 LISA NYDÉN, Dyltabruk RF MISTY´S GIRL 0 50.83
* 1 SOFIA BERGMAN, Wittvångs Hästsällsk BONNIE 0 51.13
* 1 FANNY ZETTERQVIST, Örebro FRK ZELDA 0 52.60
* 1 VICTORIA FINTLING, Örebro FRK LITTLE VIC 0 53.97
* 1 TINA HÖRLIN, Ryttarkamraterna Kum KÄLLSTORPS UTAH 0 50.51
* 1 LINN FORSSTRÖM, Kumla RK LINUS 0 51.04
7 AMANDA VINKEL, Linde Ridskola SHERON 4 61.83
8 LINNÉA LYCKE, Kumla RK DALYS 12 68.71
9 DINA RENZI, Örebro FRK WESTENDORF CAID 16 85.49
10 IDAMARIE ANDERSSON, Valåsens RS ROXETTE Ute



Klass 3B HOPPNING kat.B:0.70m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Carolina Kindgren. Domare:Birgitta Welin. Banbyggare:Britt Pärsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 AMANDA TORSTENSSON, Kumla RK MOLSTABERGS ASCOT 0 + 0 29.60
* 1 EMMA THORED, Valåsens RS MIRANDA 0 + 0 29.60
3 LUDVIG AXÄNG, Viby Rid och KS MUNSBORO CHARM 0 + 0 31.56
4 KARIN MOLIN-ERIKSSON, Örebro FRK LINGO 0 + 1 42.84
5 MADELEIN SONTAG, Valåsens RS SURPRISE 0 + 14 79.92
6 MALIN FAGER, Mullhyttans RK ROXETTE 4 69.39
7 AMANDA FINTLING, Örebro FRK BALTAZOR Ute



Klass 3C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Carolina Kindgren. Domare:Birgitta Welin. Banbyggare:Britt Pärsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 SOFIA ANDERSSON, Wittvångs Hästsällsk BONERA ROSSO 0 + 0 26.11
* 2 LISA JOHANSSON, Dyltabruk RF LEONARDO II 0 + 0 27.35
* 3 NELLY OSCARSSON, Ryttarkamraterna Kum TJOFSAN 0 + 0 29.58
* 4 ALICIA PARTANEN, Wittvångs Hästsällsk LILLEMONS CHALLENGE 0 + 0 32.19
5 FRIDA DJURFELDT, Blå Bergens RF TANJA 0 + 0 33.27
6 KARIN WINGE, Ridklubben Kilsbergs MR RIZZO 0 + 8 56.75
7 LISA NARVING, Pålsboda RF HANNIBAL 4 59.19
8 SOFIA FORS, Örebro FRK KENZO 4 60.18
9 JESSICA ÅSLING, Nora RSF DUSTY ROSE 4 77.53
10 ALICE BRANTSBERG, Wittvångs Hästsällsk YANAR 17 98.26
11 LISA PETERSON, Viby Rid och KS HIAWATHA 19 87.58
12 RONJA KARLSSON, Pålsboda RF QUEEN Ute
12 LINDA OHLSSON, Karlskoga RK PUTTE Ute



Klass 3C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Carolina Kindgren. Domare:Birgitta Welin. Banbyggare:Britt Pärsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 LINDA OHLSSON, Karlskoga RK NYGRANNAGÅRDENS MELITZA 8 57.74
2 EMELIE JANSSON, Pålsboda RF SWIST Ute



Klass 3D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Carolina Kindgren. Domare:Birgitta Welin. Banbyggare:Britt Pärsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 JENNIFER KRAUSE, Viby Rid och KS ROBIN HOOD 0 + 0 30.20
* 2 FELICIA HARRYSSON, Ryttarkamraterna Kum MIRANDA IX RNF 2506 0 + 0 31.01
* 3 EMMA PETTERSSON, Wittvångs Hästsällsk SÖRÄNGENS SURPRISE 0 + 0 31.37
* 4 TINA HÖRLIN, Ryttarkamraterna Kum KÄLLSTORPS UTAH 0 + 0 32.83
* 5 SOFIA BERGMAN, Wittvångs Hästsällsk BONNIE 0 + 0 35.55
* 6 JESSICA STÅHL, Ryttarkamraterna Kum BAILEYZ 0 + 0 35.79
7 LISA NYDÉN, Dyltabruk RF MISTY´S GIRL 4 55.33
8 FILIPPA NILSAGÅRD, Wittvångs Hästsällsk CINDERELLA 4 55.43
9 MY SOHLMAN, Örebro FRK DONNAH OF APRIL 4 57.29
10 HELENA RUCK, Alkvetterns RS SHIDO 4 57.86
11 LINN INGVARSSON, Karlskoga Ryttarteam BRAVE HEART 4 59.49
12 AMANDA LODESJÖ, Wittvångs Hästsällsk DARTLIGHTS THUNDRED 4 60.14
13 AGNES HEPPICH, Ryttarkamraterna Kum KASMIR 4 61.66
14 VICTORIA FINTLING, Örebro FRK LITTLE VIC 4 76.49
15 MIKAELA KARLSSON, Mullhyttans RK MUSCOT 8 62.11
16 IZABELLA BOSÄTER, Kumla RK FIT FOR FIGHT 8 65.63
17 EMELIE ALDENFALK, Kumla RK EVITA GIOLA 14 86.07
18 FANNY ZETTERQVIST, Örebro FRK ZELDA 16 78.96
19 JOSEFINE SVEDBERG, Örebro FRK LADY LINN Ute
19 DINA RENZI, Örebro FRK WESTENDORF CAID Ute
19 AMANDA VINKEL, Linde Ridskola SHERON Ute



Klass 3D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Carolina Kindgren. Domare:Birgitta Welin. Banbyggare:Britt Pärsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 KARIN WINGE, Ridklubben Kilsbergs ANEMON 0 57.81
2 LOUISE AXELSSON, Mullhyttans RK VALENTIN SCHOTTIS 4 62.48
2 DAISY PEARSON, Wittvångs Hästsällsk RHYSTYD OLIVIA 4 58.31
4 IZABELLA BOSÄTER, Kumla RK KEELORD 8 58.20



Klass 2B HOPPNING kat.B:0.80m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Carolina Kindgren. Domare:Birgitta Welin. Banbyggare:Britt Pärsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 MADELEIN SONTAG, Valåsens RS JEMPY 15 94.04



Klass 2C HOPPNING kat.C:0.90m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Carolina Kindgren. Domare:Birgitta Welin. Banbyggare:Britt Pärsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 BEATRICE JOHANSSON, Wittvångs Hästsällsk COCO CHANEL (RC DEN 747) 0 + 0 31.80
* 2 RONJA KARLSSON, Pålsboda RF QUEEN 0 + 4 34.93
3 EVELINA STRÖM, Kumla RK CHERRY´S BELLINDA 0 + 16 27.57
4 LISA JOHANSSON, Dyltabruk RF LEONARDO II 0 + 18 57.86
5 FRIDA DJURFELDT, Blå Bergens RF TANJA 0 + Ute
6 SARA SJÖÖ, Wittvångs Hästsällsk FIDLEYWOOD TOAD Utg



Klass 2C HOPPNING kat.C:0.90m (Lätt B), AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Carolina Kindgren. Domare:Birgitta Welin. Banbyggare:Britt Pärsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 JESSICA ÅSLING, Nora RSF DUSTY ROSE 8 73.68



Klass 2D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Carolina Kindgren. Domare:Birgitta Welin. Banbyggare:Britt Pärsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 HELENA RUCK, Alkvetterns RS SHIDO 0 + 0 30.27
* 2 JENNIFER KRAUSE, Viby Rid och KS ROBIN HOOD 4 58.73
* 3 MATHILDA WEIDERMAN, Kumla RK TECHNICOLOR 8 54.51
4 IZABELLA BOSÄTER, Kumla RK FIT FOR FIGHT 8 54.70
5 JESPER NORDSTEDT, Lindetraktens HSF FILIPPA-G 8 56.09
6 EDITH HEPPICH, Ryttarkamraterna Kum LOFTY SILVER OWEN 8 58.73
7 MY SOHLMAN, Örebro FRK DONNAH OF APRIL 12 66.92
8 JOHANNA LARSSON, Ryttarkamraterna Kum NOUBA DE JUIN 22 98.38
9 JOSEFINE SVEDBERG, Örebro FRK LADY LINN Ute



Klass 2D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Carolina Kindgren. Domare:Birgitta Welin. Banbyggare:Britt Pärsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 LINN INGVARSSON, Karlskoga Ryttarteam BRAVE HEART 8 76.41
2 IZABELLA BOSÄTER, Kumla RK KEELORD 12 62.72
3 EMMA PETTERSSON, Wittvångs Hästsällsk SÖRÄNGENS SURPRISE Utg

Division 2, omgång 1.

Klass 1A HOPPNING kat.A:0.60m (Lätt C), BEDÖMNING A:1a Laghoppning
Överdomare:Carolina Kindgren. Domare:Birgitta Welin. Banbyggare:Britt Pärsson.
Plac. Lag/Ryttare Häst Fel Tid Fel Tid
 
1. Wittvångs Hästsällskap 0 142.14 8.00 78.89
8 Alice Brantsberg Yanar 0 47.23 4.00 25.55
11 Sara Sjöö Fidleywood Toad 0 49.40 4.00 26.82
12 Beatrice Johansson Coco Chanel (rc Den 747) 0 45.51 0 26.52
22 Filippa Nilsagård Cinderella 32.00 75.00 4.00 38.77
 
2. Ryttarkamraterna Kumla 0 152.73 22.00 106.95
10 Moa Löthgren Nimbo 0 54.55 10.00 47.14
16 Jessica Ståhl Baileyz 8.00 51.06 12.00 35.67
19 Johanna Larsson Nouba De Juin 0 52.13 4.00 31.20
24 Jesper Nordstedt Filippa-G 0 46.05 8.00 28.61
 
3. Valåsens Ryttarsällskap 4.00 146.89
2 Emma Thored Miranda 0 56.78
4 Madelein Sontag Jempy 0 47.20
6 Idamarie Andersson Surprise 32.00 75.00
21 Emilia Olsson Dapple Grey Wonder 4.00 42.91
 
4. Kumla Ridklubb 8.00 154.64
1 Amanda Torstensson Molstabergs Ascot 4.00 57.74
14 Linn Forsström Linus 8.00 55.18
17 Emelie Aldenfalk Evita Giola 0 51.53
20 Mathilda Weiderman Technicolor 4.00 45.37
 
5. Örebro Fältrittklubb 8.00 164.34
3 Emma Nilsson Yoghourt 0 51.69
5 Karin Molin-Eriksson Lingo 8.00 59.09
7 Amanda Fintling Baltazor 32.00 75.00
13 Sofia Fors Kenzo 0 53.56
 
6. Ryttarkamraterna Kumla 28.00 198.43
9 Nelly Oscarsson Tjofsan 12.00 72.40
15 Felicia Harrysson Miranda Ix Rnf 2506 12.00 69.82
18 Agnes Heppich Kasmir 12.00 70.73
23 Edith Heppich Lofty Silver Owen 4.00 57.88

     RS-pro/HTML 02-03