Valåsens Ryttarsällskap 16/8
Resultat lokal ponnyhoppning
Justerat 090829

Klass 1B HOPPNING LÄTT B, AVD. A, BEDÖMNING A:0
Domare:Susanne Johansson. Banbyggare:Kristina Lundberg.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 MADELEIN SONTAG, Valåsens RS JEMPY 0 65.00
2 EMMA NILSSON, Örebro FRK YOUGHURT 0 67.30
3 AMANDA TORSTENSSON, Kumla RK TAZMANIA 0 78.60
4 EMMA THORED, Valåsens RS MIRANDA 21 126.30



Klass 1C HOPPNING LÄTT B, AVD. A, BEDÖMNING A:0
Domare:Susanne Johansson. Banbyggare:Kristina Lundberg.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 BEATRICE JOHANSSON, Wittvångs Hästsälls COCO CHANEL 0 68.60
* 2 ADELINE FALK, Wittvångs Hästsälls GRACE 4 75.10
3 SANDRA BÄCKLUND, Wittvångs Hästsälls AKELEY 4 80.80
4 EBBA MOLIN, Askersunds RK MISS MATILDA Ute
4 HANNA THURESSON, Ridklubben Kilsberg EVELIEN Ute



Klass 1D HOPPNING LÄTT B, AVD. A, BEDÖMNING A:0
Domare:Susanne Johansson. Banbyggare:Kristina Lundberg.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 AMANDRA GRAHN, Vingåkers RF KNOCKBEG PARK 0 59.80
* 2 MY SOHLMAN, Örebro FRK DONNAH OF APRIL 0 66.90
3 JENNY TROPP, Valåsens RS FRITZ SUGARFEET SAVANNA 0 68.80
4 IZABELLA BOSÄTER, Kumla RK FIT FOR FIGHT 4 63.80
5 MIKAELA LARSSON, Filipstads RK PUMBA 8 79.10
6 SANDRA GUSTAFSSON, Töreboda Hästsportk FELIX Ute



Klass 1D HOPPNING LÄTT B, AVD. B, BEDÖMNING A
Domare:Susanne Johansson. Banbyggare:Kristina Lundberg.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 EMMA PETTERSSON, Wittvångs Hästsälls SÖRÄNGENS SURPRISE 0 83.90
* 1 IZABELLA BOSÄTER, Kumla RK KEELORD 0 73.50

 

Klass 2B HOPPNING LÄTT C, AVD. A, BEDÖMNING A:1a 
Domare:Susanne Johansson. Banbyggare:Kristina Lundberg. 

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid

* 1

MADELEIN SONTAG, Valåsens Ryttarsällskap

JEMPY

0 + 0

24.50

* 2

EMMA NILSSON, Örebro FK

YOUGHURT

0 + 4

27.30

* 2

AMANDA TORSTENSSON, Kumla Ridklubb

MOLSTABERGS ASCOT

0 + 4

27.30

4

Emma Thored, Valåsens Ryttarsällskap

MIRANDA

0 +4

29,5

5

MADELEIN SONTAG, Valåsens Ryttarsällskap

SURPRISE

0+4

30,2



Klass 2C HOPPNING LÄTT C, AVD. A, BEDÖMNING A:1a
Domare:Susanne Johansson. Banbyggare:Kristina Lundberg.

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 SANDRA BÄCKLUND, Wittvångs Hästsälls AKELEY 0 + 0 22.50
* 2 BEATRICE JOHANSSON, Wittvångs Hästsälls COCO CHANEL 0 + 0 27.00
3 EMELIE JANSSON, Pålsboda RF HANNIBAL 0 + 8 41.90
4 ADELINE FALK, Wittvångs Hästsälls GRACE 0 + Utg
5 EBBA MOLIN, Askersunds RK MISS MATILDA 15 88.20



Klass 2D HOPPNING LÄTT C, AVD. A, BEDÖMNING A:1a
Domare:Susanne Johansson. Banbyggare:Kristina Lundberg.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 IZABELLA BOSÄTER, Kumla RK FIT FOR FIGHT 0 + 0 23.00
* 2 SANDRA GUSTAFSSON, Töreboda Hästsportk FELIX 0 + 0 23.60
* 2 AMANDRA GRAHN, Vingåkers RF KNOCKBEG PARK 0 + 0 23.60
4 EMMA PETTERSSON, Wittvångs Hästsälls SÖRÄNGENS SURPRISE 0 + 0 26.20
5 IDA GRAHN TOUCH ME 0 + 4 28.40
6 EMELIE ALDENFALK, Kumla RK EVITA GIOLA 0 + 4 36.90
7 MY SOHLMAN, Örebro FRK DONNAH OF APRIL 0 + 4 39.00
8 EMILIA OLSSON, Valåsens RS DAPPLE GREY WONDER 4 51.90
9 MIKAELA LARSSON, Filipstads RK PUMBA 4 66.70
10 EVELINA ERIKSSON, Valåsens RS KÄLLSTORPS GREJ 8 61.60
11 JENNY TROPP, Valåsens RS FRITZ SUGARFEET SAVANNA 8 65.20
12 IDAMARIE ANDERSSON, Valåsens RS ROXETTE 21 98.40



Klass 2D HOPPNING LÄTT C, AVD. B, BEDÖMNING A
Domare:Susanne Johansson. Banbyggare:Kristina Lundberg.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 IZABELLA BOSÄTER, Kumla RK KEELORD 0 54.70
* 1 DAISY PEARSON, Wittvångs Hästsälls RHYSTYD OLIVIA 0 53.70



Klass 3B HOPPNING LÄTT C, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)
Domare:Susanne Johansson. Banbyggare:Kristina Lundberg.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 AMANDA TORSTENSSON, Kumla RK MOLSTABERGS ASCOT 0 + 0 32.10
* 2 EBBA HAMMARGREN, Filipstads RK MUNSBORO OH BOY 0 + 0 33.70
3 MADELEIN SONTAG, Valåsens RS SURPRISE 0 + 0 34.30
4 CAISA FRITZ, Örebro FRK KAPTEN JAL 0 + 0 34.70
5 HANNA HASTER, SportRS CRUSE 0 + 0 39.50
6 RASMUS HELGE, Amnebygdens RF LADY MIA 0 + 4 49.00
7 IDA JÖNSSON, SportRS HUGO 15 81.70
8 AMANDA FINTLING, Örebro FRK BALTAZOR 17 108.10



Klass 3B HOPPNING LÄTT C, AVD. B, BEDÖMNING A
Domare:Susanne Johansson. Banbyggare:Kristina Lundberg.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 TILDA ENGELBREKTSSON, Mariestads RK SMEDSTORPS FREE 21 107.80



Klass 3C HOPPNING LÄTT C, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)
Domare:Susanne Johansson. Banbyggare:Kristina Lundberg.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 SOFIA FORS, Örebro FRK KENZO 0 + 0 29.40
* 2 HANNA THURESSON, Ridklubben Kilsberg EVELIEN 0 + 0 32.50
* 2 ULRIKA WINGE, Ridklubben Kilsberg MR RIZZO 0 + 0 32.50
4 EMELIE JANSSON, Pålsboda RF HANNIBAL 4 72.10
5 LINDA OHLSSON, Karlskoga RK PUTTE 8 68.90
6 ELLINOR RÖNNDAHL, Nysunds RF RUFF 2 Ute



Klass 3D HOPPNING LÄTT C, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)
Domare:Susanne Johansson. Banbyggare:Kristina Lundberg.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 EMELIE ALDENFALK, Kumla RK EVITA GIOLA 0 + 0 34.00
* 2 EMILIA OLSSON, Valåsens RS DAPPLE GREY WONDER 0 + 0 36.10
3 IDA GRAHN TOUCH ME 0 + 0 38.10
4 HELENA RUCK SHIDO 4 60.10
5 IZABELLE BLOMQUIST, Rudskogens RF ALBION GARRAPINADA Ute



Klass 3D HOPPNING LÄTT C, AVD. B, BEDÖMNING A
Domare:Susanne Johansson. Banbyggare:Kristina Lundberg.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 DAISY PEARSON, Wittvångs Hästsälls RHYSTYD OLIVIA 0 55.10
2 KARIN WINGE, Ridklubben Kilsberg ANEMON 4 65.80



Klass 4B HOPPNING LÄTT D, AVD. A, BEDÖMNING A+A två faser
Domare:Susanne Johansson. Banbyggare:Kristina Lundberg.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 HANNA HASTER, SportRS CRUSE 0 + 0 31.90
* 1 IDA JÖNSSON, SportRS HUGO 0 + 0 36.70
* 1 EMELIE ÅHLSTRÖM, SportRS GERVIDES TORGRIM 0 + 0 37.90
* 1 AMANDA FINTLING, Örebro FRK BALTAZOR 0 + 0 38.60
5 EBBA HAMMARGREN, Filipstads RK MUNSBORO OH BOY 4 79.50
6 MATILDA LINDSTRAND, Ridklubben Kilsberg MIMMI 6 87.10
7 RASMUS HELGE, Amnebygdens RF LADY MIA 7 89.90
8 CAISA FRITZ, Örebro FRK KAPTEN JAL 8 95.20



Klass 4B HOPPNING LÄTT D, AVD. B, BEDÖMNING A
Domare:Susanne Johansson. Banbyggare:Kristina Lundberg.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 TILDA ENGELBREKTSSON, Mariestads RK SMEDSTORPS FREE 17 96.90



Klass 4C HOPPNING LÄTT D, AVD. A, BEDÖMNING A+A två faser
Domare:Susanne Johansson. Banbyggare:Kristina Lundberg.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 IDA JÖNSSON, SportRS GRACE 0 + 0 33.30
* 1 ULRIKA WINGE, Ridklubben Kilsberg MR RIZZO 0 + 0 37.20
3 LINDA OHLSSON, Karlskoga RK PUTTE 0 + 6 48.20
4 ELLINOR RÖNNDAHL, Nysunds RF RUFF 2 4 71.50
5 MY FREDHOLM, SportRS CHARMÖR 6 86.30
6 SOFIA FORS, Örebro FRK KENZO Ute
6 AMANDA EKSTRÖM, Dyltabruk RF TEQUILA AFTER DARK Ute
6 ROBIN JONSSON, SportRS ZAMOR Ute



Klass 4D HOPPNING LÄTT D, AVD. A, BEDÖMNING A+A två faser
Domare:Susanne Johansson. Banbyggare:Kristina Lundberg.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 IZABELLE BLOMQUIST, Rudskogens RF ALBION GARRAPINADA 0 + 0 30.10
* 1 VICTORIA FINTLING, Örebro FRK LITTLE VIC 0 + 0 31.00
3 EVELINA ERIKSSON, Valåsens RS KÄLLSTORPS GREJ 0 + 4 31.80
4 EMMA WESTIN, Kumla RK KING OF THUNDER Ute
4 MIKAELA HAMMER, Örebro FRK MAYA Ute
4 IDAMARIE ANDERSSON, Valåsens RS ROXETTE Ute



Klass 4D HOPPNING LÄTT D, AVD. B, BEDÖMNING A
Domare:Susanne Johansson. Banbyggare:Kristina Lundberg.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 KARIN WINGE, Ridklubben Kilsberg ANEMON 0 71.50

   
  RS-pro/HTML 02-03