Gyttorps RK 2009-08-07 - 2009-08-09
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2009-08-10 kl. 10:39
Klass 4 - Dressyr Lätt A:4 Kategori B + C
Klass 4 - Dressyr Lätt A:4 Kategori D
Klass 5 - Dressyr Lätt A:P1 Kategori B + C + D
Klass 6 - Dressyr Lätt A:1 Kategori B + C + D
Klass 8 - Dressyr Lätt A:P1 Kategori B
Klass 8 - Dressyr Lätt A:P1 Kategori C
Klass 8 - Dressyr Lätt A:P1 Kategori D
Klass 10 - Dressyr Lätt A:4 Kategori B
Klass 10 - Dressyr Lätt A:4 Kategori C
Klass 10 - Dressyr Lätt A:4 Kategori D
Klass 12 - Dressyr Lätt A:1 Kategori B
Klass 12 - Dressyr Lätt A:1 Kategori C
Klass 12 - Dressyr Lätt A:1 Kategori D
Klass 14 - Dressyr Lätt B:1 Kategori B + C + D

Klass 4 - Dressyr Lätt A:4 Kategori B + C
10 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Domare C: AnnCatrine Bengtsson
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Sabina Olsson Lotus   272 272 66,341
  Säffle Ridklubb Okänd 1  
2 David AhvenlampiSvensson Henfynyw Tywysog   271 271 66,098
  Nyby-Torshälla RK Menai Rancher - Parc Marvel 2  
3 Amanda AhvenlampiSvensson Nodrog   267 267 65,122
  Nyby-Torshälla RK Power Boy RP - Twyford Gamecock 4508 WSB 3  
 
4 Karolina Schagerström Ragnarps Lady Royce   265 265 64,634
  Kils RF Rolls Royce - Lukas 4  
5 Amanda Bohl Fairy Tale   254 254 61,951
  Wäse RF Ba-Ba FA 163/84 - Korinth 5  
6 Jonna Olsson Lamborghini   252 252 61,463
  Wäse RF Okänd 6  
7 Juliette Bergkvist Pedro   245 245 59,756
  Mellösa RK Okänd 7  
8 Fanny Eriksson Princess Raindrop   244 244 59,512
  Storvik Ovansjö Summer Day Rain - Crut RW 44 8  
9 Lisa Johansson Leonardo II   240 240 58,537
  Dyltabruks RF Silverlea Rambo - Peregrin 9  
10 Rebecca Blocher Asgårds Snapps   237 237 57,805
  Enköpings RK Bostorp Bravad - Balans 10  
 
till toppen

Klass 4 - Dressyr Lätt A:4 Kategori D
10 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Domare C: AnnCatrine Bengtsson
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Linn Gustafsson Aspman Bagheera   282 282 68,780
  Djursholms RK Okänd - Okänd 1  
2 Eleonor Dahlberg Campari   277 277 67,561
  Eskilstunaorten Okänd - Okänd 2  
3 Linn Ingvarsson Brave Heart   272 272 66,341
  Karlskoga RT Henfynw Tywysog - Isaksbos Jeronimo 3  
 
4 Caroline Wannerth Lady Hawk   271 271 66,098
  Dagstorpsorten Silver Socks ox - Silverlea Buckskin 4  
5 Moa Halling Chester   268 268 65,366
  Nyby-Torshälla RK Cinzano - Ernesto 5  
6 Anngelica Andren Mayflower   256 256 62,439
  Björklidens RS Okänd 6  
7 Isabelle Engström Lunnalyckans Spirit   252 252 61,463
  Wäse RF   7  
8 Emma Knutsson Oosterwijks Leonardo   247 247 60,244
  Wittvångs HS Offem Minos - Ruighenrodes Dwight 8  
9 Matilda Rosen Bristol Cream   244 244 59,512
  Insjöns RK Ekelunds Nalle RWR - Meesa Heesa 1479277 9  
10 Jessica Johansen Drizzle   236 236 57,561
  Tolita Ridklubb Karlfälts Caruso RWR - Ceylon 10  
 
till toppen

Klass 5 - Dressyr Lätt A:P1 Kategori B + C + D
13 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Domare C: Anna Wennerlund Cruickshank
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Sabina Olsson Lotus   261 261 68,684
  Säffle Ridklubb Okänd 1  
2 David AhvenlampiSvensson Henfynyw Tywysog   256 256 67,368
  Nyby-Torshälla RK Menai Rancher - Parc Marvel 2  
3 Jenny Karlsson Brantops Validos Son   255 255 67,105
  Djursholms RK Valido - Valentino 3  
 
4 Daniella Hansson Touch of Class   250 250 65,789
  Djursholms RK Okänd 4  
5 Felicia Nolåker Sörgårns Gulliver   236 236 62,105
  Trollhättans SR Linksbury Royalist - Balans 5  
6 Karolina Schagerström Ragnarps Lady Royce   230 230 60,526
  Kils RF Rolls Royce - Lukas 6  
7 Fanny Eriksson Princess Raindrop   226 226 59,474
  Storvik Ovansjö Summer Day Rain - Crut RW 44 7  
8 Juliette Bergkvist Pedro   224 224 58,947
  Mellösa RK Okänd 8  
9 Lisa Johansson Leonardo II   220 220 57,895
  Dyltabruks RF Silverlea Rambo - Peregrin 9  
 
till toppen

Klass 6 - Dressyr Lätt A:1 Kategori B + C + D
7 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Domare C: Åsa Abrahamsson
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Felicia Nolåker Sörgårns Gulliver   252 252 66,316
  Trollhättans SR Linksbury Royalist - Balans 1  
2 Mikaela Jakobsson Silvester   232 232 61,053
  Lilleruds HSK Okänd 2  
 
3 Jennifer Jansson Mistral   231 231 60,789
  Hagfors-Uddeholm Okänd 3  
3 Adam Wannerth Hendregarth Tom   231 231 60,789
  Skråmsta CR Trevallions Albert - Dimbeth Sion 3  
5 Anna Eriksson Bellman VI   215 215 56,579
  Storvik Ovansjö Valentin Bell RNF - Gondoljär RNF 5  
6 Kim Eriksson Caramelle   213 213 56,053
  Kils RF Cristalls Jolly Jumper RNF 115 - Dawn of spring RNF 18 6  
7 Elin Mannfeldt Cobweb   207 207 54,474
  Mellösa RK Okänd - Okänd 7  
 
till toppen

Klass 8 - Dressyr Lätt A:P1 Kategori B
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Domare C: Åsa Abrahamsson
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
 
4 David AhvenlampiSvensson Henfynyw Tywysog   244 244 64,211
  Nyby-Torshälla RK Menai Rancher - Parc Marvel 4  
19 Jonna Olsson Lamborghini   217 217 57,105
  Wäse RF Okänd 19  
23 Elin Mannfeldt Cobweb   173 173 45,526
  Mellösa RK Okänd - Okänd 23  
 
till toppen

Klass 8 - Dressyr Lätt A:P1 Kategori C
9 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Domare C: Åsa Abrahamsson
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Sabina Olsson Lotus   255 255 67,105
  Säffle Ridklubb Okänd 1  
 
6 Amanda AhvenlampiSvensson Nodrog   240 240 63,158
  Nyby-Torshälla RK Power Boy RP - Twyford Gamecock 4508 WSB 6  
9 Daniella Hansson Touch of Class   227 227 59,737
  Djursholms RK Okänd 9  
10 Amanda Bohl Fairy Tale   226 226 59,474
  Wäse RF Ba-Ba FA 163/84 - Korinth 10  
11 Juliette Bergkvist Pedro   225 225 59,211
  Mellösa RK Okänd 11  
11 Karolina Schagerström Ragnarps Lady Royce   225 225 59,211
  Kils RF Rolls Royce - Lukas 11  
11 Fanny Eriksson Princess Raindrop   225 225 59,211
  Storvik Ovansjö Summer Day Rain - Crut RW 44 11  
18 Rebecca Blocher Asgårds Snapps   219 219 57,632
  Enköpings RK Bostorp Bravad - Balans 18  
20 Lina Smålänning Fenmarch AP Brenin   216 216 56,842
  Edsbyns RK Nebo Brenin - Calerux Magic 20  
 
till toppen

Klass 8 - Dressyr Lätt A:P1 Kategori D
17 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Domare C: Åsa Abrahamsson
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
2 Linn Gustafsson Aspman Bagheera   254 254 66,842
  Djursholms RK Okänd - Okänd 2  
3 Jenny Karlsson Brantops Validos Son   248 248 65,263
  Djursholms RK Valido - Valentino 3  
 
5 Felicia Nolåker Sörgårns Gulliver   242 242 63,684
  Trollhättans SR Linksbury Royalist - Balans 5  
7 Emma Knutsson Oosterwijks Leonardo   232 232 61,053
  Wittvångs HS Offem Minos - Ruighenrodes Dwight 7  
8 Mimmi Klemets Albert Maräng   231 231 60,789
  Nyby-Torshälla RK Silverlea Rambo RNF - Robin RNF 8  
11 Anngelica Andren Mayflower   225 225 59,211
  Björklidens RS Okänd 11  
15 Jessica Johansen Drizzle   223 223 58,684
  Tolita Ridklubb Karlfälts Caruso RWR - Ceylon 15  
16 Anna Eriksson Bellman VI   221 221 58,158
  Storvik Ovansjö Valentin Bell RNF - Gondoljär RNF 16  
16 Hedvig Wik Pinoccio   221 221 58,158
  Örebro FK Pico - Brilliant 16  
21 Elina Pettersson Noble Star   215 215 56,579
  Karlskoga RT Juno Rory - Bofors ox 21  
22 Mikaela Persson River Dance   210 210 55,263
  Arboga RS Green River xx - Idzard 22  
 
till toppen

Klass 10 - Dressyr Lätt A:4 Kategori B
4 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Domare C: Petra Wall
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 David AhvenlampiSvensson Henfynyw Tywysog   268 268 65,366
  Nyby-Torshälla RK Menai Rancher - Parc Marvel 1  
 
2 Jonna Olsson Lamborghini   246 246 60,000
  Wäse RF Okänd 2  
3 Elin Mannfeldt Cobweb   215 215 52,439
  Mellösa RK Okänd - Okänd 3  
 
till toppen

Klass 10 - Dressyr Lätt A:4 Kategori C
11 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Domare C: Petra Wall
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Sabina Olsson Lotus   273 273 66,585
  Säffle Ridklubb Okänd 1  
1 Amanda AhvenlampiSvensson Nodrog   273 273 66,585
  Nyby-Torshälla RK Power Boy RP - Twyford Gamecock 4508 WSB 1  
3 Rebecca Blocher Asgårds Snapps   251 251 61,220
  Enköpings RK Bostorp Bravad - Balans 3  
 
4 Fanny Eriksson Princess Raindrop   249 249 60,732
  Storvik Ovansjö Summer Day Rain - Crut RW 44 4  
5 Juliette Bergkvist Pedro   248 248 60,488
  Mellösa RK Okänd 5  
6 Karolina Schagerström Ragnarps Lady Royce   243 243 59,268
  Kils RF Rolls Royce - Lukas 6  
7 Linn Ingvarsson Scopo Philiac   242 242 59,024
  Karlskoga RT Vernons Peeping Tom - Rolökke Swallow 7  
8 Lisa Johansson Leonardo II   237 237 57,805
  Dyltabruks RF Silverlea Rambo - Peregrin 8  
9 Amanda Bohl Fairy Tale   232 232 56,585
  Wäse RF Ba-Ba FA 163/84 - Korinth 9  
10 Lina Smålänning Fenmarch AP Brenin   226 226 55,122
  Edsbyns RK Nebo Brenin - Calerux Magic 10  
11 Kim Eriksson Caramelle   205 205 50,000
  Kils RF Cristalls Jolly Jumper RNF 115 - Dawn of spring RNF 18 11  
 
till toppen

Klass 10 - Dressyr Lätt A:4 Kategori D
28 anmälda, 22 startande, 6 placerade
Domare C: Petra Wall
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Linn Gustafsson Aspman Bagheera   274 274 66,829
  Djursholms RK Okänd - Okänd 1  
2 Eleonor Dahlberg Campari   274 274 66,829
  Eskilstunaorten Okänd - Okänd 1  
3 Matilda Rosen Bristol Cream   265 265 64,634
  Insjöns RK Ekelunds Nalle RWR - Meesa Heesa 1479277 3  
4 Jessica Johansen Drizzle   264 264 64,390
  Tolita Ridklubb Karlfälts Caruso RWR - Ceylon 4  
5 Anngelica Andren Mayflower   263 263 64,146
  Björklidens RS Okänd 5  
5 Moa Halling Chester   263 263 64,146
  Nyby-Torshälla RK Cinzano - Ernesto 5  
 
7 Emma Knutsson Oosterwijks Leonardo   262 262 63,902
  Wittvångs HS Offem Minos - Ruighenrodes Dwight 7  
7 Caroline Wannerth Lady Hawk   262 262 63,902
  Dagstorpsorten Silver Socks ox - Silverlea Buckskin 7  
9 Jennifer Andersson Merano   260 260 63,415
  Arboga RS Derwen MR T RWD - Derwen Rallway Express WSB 9  
10 Isabelle Engström Lunnalyckans Spirit   259 259 63,171
  Wäse RF   10  
11 Felicia Nolåker Sörgårns Gulliver   257 257 62,683
  Trollhättans SR Linksbury Royalist - Balans 11  
12 Linn Ingvarsson Brave Heart   255 255 62,195
  Karlskoga RT Henfynw Tywysog - Isaksbos Jeronimo 12  
13 Elina Pettersson Noble Star   251 251 61,220
  Karlskoga RT Juno Rory - Bofors ox 13  
14 Adam Wannerth Hendregarth Tom   247 247 60,244
  Skråmsta CR Trevallions Albert - Dimbeth Sion 14  
15 Emma Westin King of Thunder   245 245 59,756
  Kumla Ridklubb Okänd 15  
16 Emelie Gunnarsson Indiana   239 239 58,293
  Örebrotraktens RF Okänd 16  
16 Hanna Bergström West Side Fred   239 239 58,293
  Örebrotraktens RF Okänd - Okänd 16  
18 Anna Eriksson Bellman VI   238 238 58,049
  Storvik Ovansjö Valentin Bell RNF - Gondoljär RNF 18  
19 Karin Lindh Kantje´s Pjotr   233 233 56,829
  Wittvångs HS Marnehoves Everest - Watershof Prefernd 19  
20 Mikaela Jakobsson Silvester   230 230 56,098
  Lilleruds HSK Okänd 20  
21 Hedvig Wik Pinoccio   228 228 55,610
  Örebro FK Pico - Brilliant 21  
22 Jennifer Jansson Mistral   212 212 51,707
  Hagfors-Uddeholm Okänd 22  
 
till toppen

Klass 12 - Dressyr Lätt A:1 Kategori B
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Domare C: Åsa Abrahamsson
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 David AhvenlampiSvensson Henfynyw Tywysog   247 247 65,000
  Nyby-Torshälla RK Menai Rancher - Parc Marvel 1  
 
2 Jonna Olsson Lamborghini   234 234 61,579
  Wäse RF Okänd 2  
3 Emmy Pettersson Champis   220 220 57,895
  Karlskoga RT Pasad - Diamant 3  
4 Elin Mannfeldt Cobweb   215 215 56,579
  Mellösa RK Okänd - Okänd 4  
 
till toppen

Klass 12 - Dressyr Lätt A:1 Kategori C
11 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Domare C: Åsa Abrahamsson
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Sabina Olsson Lotus   276 276 72,632
  Säffle Ridklubb Okänd 1  
2 Rebecca Blocher Asgårds Snapps   258 258 67,895
  Enköpings RK Bostorp Bravad - Balans 2  
3 Amanda Bohl Fairy Tale   255 255 67,105
  Wäse RF Ba-Ba FA 163/84 - Korinth 3  
 
4 Lina Smålänning Fenmarch AP Brenin   254 254 66,842
  Edsbyns RK Nebo Brenin - Calerux Magic 4  
5 Lisa Johansson Leonardo II   253 253 66,579
  Dyltabruks RF Silverlea Rambo - Peregrin 5  
6 Fanny Eriksson Princess Raindrop   252 252 66,316
  Storvik Ovansjö Summer Day Rain - Crut RW 44 6  
7 Juliette Bergkvist Pedro   250 250 65,789
  Mellösa RK Okänd 7  
7 Karolina Schagerström Ragnarps Lady Royce   250 250 65,789
  Kils RF Rolls Royce - Lukas 7  
9 Amanda AhvenlampiSvensson Nodrog   249 249 65,526
  Nyby-Torshälla RK Power Boy RP - Twyford Gamecock 4508 WSB 9  
10 Linn Ingvarsson Scopo Philiac   237 237 62,368
  Karlskoga RT Vernons Peeping Tom - Rolökke Swallow 10  
11 Kim Eriksson Caramelle   225 225 59,211
  Kils RF Cristalls Jolly Jumper RNF 115 - Dawn of spring RNF 18 11  
 
till toppen

Klass 12 - Dressyr Lätt A:1 Kategori D
26 anmälda, 22 startande, 6 placerade
Domare C: Åsa Abrahamsson
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Linn Ingvarsson Brave Heart   264 264 69,474
  Karlskoga RT Henfynw Tywysog - Isaksbos Jeronimo 1  
2 Linn Gustafsson Aspman Bagheera   260 260 68,421
  Djursholms RK Okänd - Okänd 2  
3 Caroline Wannerth Lady Hawk   258 258 67,895
  Dagstorpsorten Silver Socks ox - Silverlea Buckskin 3  
4 Hanna Bergström West Side Fred   254 254 66,842
  Örebrotraktens RF Okänd - Okänd 4  
4 Moa Halling Chester   254 254 66,842
  Nyby-Torshälla RK Cinzano - Ernesto 4  
6 Jessica Johansen Drizzle   252 252 66,316
  Tolita Ridklubb Karlfälts Caruso RWR - Ceylon 6  
 
7 Elina Pettersson Noble Star   250 250 65,789
  Karlskoga RT Juno Rory - Bofors ox 7  
7 Anna Eriksson Bellman VI   250 250 65,789
  Storvik Ovansjö Valentin Bell RNF - Gondoljär RNF 7  
9 Anngelica Andren Mayflower   249 249 65,526
  Björklidens RS Okänd 9  
9 Adam Wannerth Hendregarth Tom   249 249 65,526
  Skråmsta CR Trevallions Albert - Dimbeth Sion 9  
9 Emma Westin King of Thunder   249 249 65,526
  Kumla Ridklubb Okänd 9  
12 Hedvig Wik Pinoccio   245 245 64,474
  Örebro FK Pico - Brilliant 12  
13 Eleonor Dahlberg Campari   244 244 64,211
  Eskilstunaorten Okänd - Okänd 13  
14 Matilda Rosen Bristol Cream   243 243 63,947
  Insjöns RK Ekelunds Nalle RWR - Meesa Heesa 1479277 14  
14 Isabelle Engström Lunnalyckans Spirit   243 243 63,947
  Wäse RF   14  
16 Karin Lindh Kantje´s Pjotr   242 242 63,684
  Wittvångs HS Marnehoves Everest - Watershof Prefernd 16  
16 Emma Knutsson Oosterwijks Leonardo   242 242 63,684
  Wittvångs HS Offem Minos - Ruighenrodes Dwight 16  
16 Mikaela Jakobsson Silvester   242 242 63,684
  Lilleruds HSK Okänd 16  
19 Emelie Gunnarsson Indiana   240 240 63,158
  Örebrotraktens RF Okänd 19  
20 Jennifer Jansson Mistral   233 233 61,316
  Hagfors-Uddeholm Okänd 20  
21 Felicia Nolåker Sörgårns Gulliver   232 232 61,053
  Trollhättans SR Linksbury Royalist - Balans 21  
22 Emelie Aldenfalk Evita Giola   218 218 57,368
  Kumla Ridklubb Eldorrado - Gildo 22  
 
till toppen

Klass 14 - Dressyr Lätt B:1 Kategori B + C + D
18 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Domare C: Ola Johnsson
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Anngelica Andren Mayflower   206 206 71,034
  Björklidens RS Okänd 1  
2 Elina Pettersson Noble Star   198 198 68,276
  Karlskoga RT Juno Rory - Bofors ox 2  
3 Emelie Gunnarsson Indiana   193 193 66,552
  Örebrotraktens RF Okänd 3  
4 Karin Lindh Kantje´s Pjotr   191 191 65,862
  Wittvångs HS Marnehoves Everest - Watershof Prefernd 4  
 
5 Matilda Rosen Bristol Cream   189 189 65,172
  Insjöns RK Ekelunds Nalle RWR - Meesa Heesa 1479277 5  
6 Adam Wannerth Hendregarth Tom   188 188 64,828
  Skråmsta CR Trevallions Albert - Dimbeth Sion 6  
7 Isabelle Engström Lunnalyckans Spirit   187 187 64,483
  Wäse RF   7  
8 Amanda Bohl Fairy Tale   185 185 63,793
  Wäse RF Ba-Ba FA 163/84 - Korinth 8  
8 Felicia Nolåker Sörgårns Gulliver   185 185 63,793
  Trollhättans SR Linksbury Royalist - Balans 8  
10 Jennifer Jansson Mistral   182 182 62,759
  Hagfors-Uddeholm Okänd 10  
11 Emmy Pettersson Champis   174 174 60,000
  Karlskoga RT Pasad - Diamant 11  
12 Kim Eriksson Caramelle   170 170 58,621
  Kils RF Cristalls Jolly Jumper RNF 115 - Dawn of spring RNF 18 12  
13 Wilma Nilsagård Cinderella   169 169 58,276
  Wittvångs HS   13  
14 Mathilda Karlsson Nimbus Red   161 161 55,517
  Dyltabruks RF Kokkedals Grounan baby RWC 4 14  
15 Emelie Aldenfalk Evita Giola   147 147 50,690
  Kumla Ridklubb Eldorrado - Gildo 15  
 
till toppen