Resultat lokal ponnyhoppning 22/7
Örebrotraktens Ryttarförening

Klass 1 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Örebrotraktens Ryttarförening
Julihoppning ponny 090722
KM ingår för ÖTR ryttare
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Margareta Bratt
Tävlingsledare: Linda Bielefeldt
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Uppfödare Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Alexandra Snobl Golden Nova      
  Örebrotraktens RF   0 48,50 0 27,50
 
2 Karin Molin-Eriksson Lingo      
  Örebro FK   0 60,30 0 37,90
3 Julia Pålsson Lupin      
  Örebrotraktens RF   0 57,70 0 43,30
4 Caisa Fritz Kapten Jal      
  Örebro FK Kapten G 397 - Guval 365 0 50,90 Ute.  
 
till toppen

 
Klass 1 - Hoppning bed. A Kategori B Avd. B
Örebrotraktens Ryttarförening
Julihoppning ponny 090722
KM ingår för ÖTR ryttare
2 anmälda, 2 startande
Överdomare: Margareta Bratt
Tävlingsledare: Linda Bielefeldt
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
 
1 Emelie Nordgren Jipe Top Model    
      4 67,00
2 Jolina Andersson Troya JSA    
  Holmstorps RF   Ute.  
 
till toppen

 
Klass 1 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Örebrotraktens Ryttarförening
Julihoppning ponny 090722
KM ingår för ÖTR ryttare
16 anmälda, 16 startande, 4 placerade
Överdomare: Margareta Bratt
Tävlingsledare: Linda Bielefeldt
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Uppfödare Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Jennifer Jansson Mico      
  Christinehamns HPK Marits Mistique - Ralph 0 48,70 0 27,80
2 Linn Carlsson Svea      
  Kumla Ridklubb   0 41,50 0 27,90
3 Emma Rydholm Gevas Chester      
  Eskilstunaorten   0 47,60 0 29,30
4 Matilda Grell Petty      
  Odensbackens RK   0 48,30 0 29,90
 
5 Evelina Ström Cherry´s Bellinda      
  Kumla Ridklubb Okänd 0 59,60 0 30,00
6 Mathilda Lundwall Filippa      
  Karlskoga RK   0 52,30 0 30,60
7 Hanna Thuresson Evelien      
  Kilsbergsryttarna   0 49,90 0 30,80
8 Emmy Eriksson Super      
  Ramsbergs RK Okänd 0 53,90 0 37,20
9 Ida Pegers Cadfach Rnufeinaidel      
  Wittvångs HS   0 59,90 0 37,60
10 Sara Jansson Flash Dance      
  Christinehamns HPK   0 52,40 0 40,80
11 Amanda Ekström Tequila After Dark      
  Dyltabruks RF   0 56,70 0 40,90
12 Karin Johansson Delia      
  Örebrotraktens RF   0 58,70 0 50,70
13 Linn Ingvarsson Scopo Philiac      
  Karlskoga RT Vernons Peeping Tom - Rolökke Swallow 4 34,60    
14 Linda Ohlsson Putte      
  Karlskoga RK Putte - Espri 8 51,00    
15 Hanna Alm Montana Beam      
  Wittvångs HS   13 83,90    
16 Cornelia Lindqvist Pilens Flash      
      Ute.      
 
till toppen

 
Klass 1 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
Örebrotraktens Ryttarförening
Julihoppning ponny 090722
KM ingår för ÖTR ryttare
4 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Överdomare: Margareta Bratt
Tävlingsledare: Linda Bielefeldt
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Evelina Ström Victor    
  Kumla Ridklubb   4 62,50
1 Isabel Pettersson Fhantasia    
  Odensbackens RK   4 53,40
 
3 Matilda Grell Swist    
  Odensbackens RK   21 84,70
 
till toppen

 
Klass 1 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Örebrotraktens Ryttarförening
Julihoppning ponny 090722
KM ingår för ÖTR ryttare
19 anmälda, 19 startande, 5 placerade
Överdomare: Margareta Bratt
Tävlingsledare: Linda Bielefeldt
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Uppfödare Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Emelie Aldenfalk Evita Giola      
  Kumla Ridklubb Eldorrado - Gildo 0 52,40 0 29,70
2 Idamarie Andersson Roxette      
  Valåsens RS   0 51,10 0 32,30
3 Linn Sohlman Donnah Af April      
  Örebro FK   0 53,30 0 34,70
4 Clara Hugosson Taffechan Miz Taboo      
  Katrinedals RF Yarty Welsh Dragon - Brynbair Tywysog 0 53,20 0 36,30
5 Alexandra Pålsson Jackpot      
  Örebrotraktens RF Grythöjdens Eldorado RNF - Gandhi RNF 0 56,50 0 36,60
 
6 Frida Zetterqvist Zelda      
  Örebro FK   0 61,20 0 39,00
7 Matilda Grell Dörnbergs Erasmus      
  Odensbackens RK   0 52,00 4 34,20
8 Jesper Nordstedt Filippa-G      
  Lindetraktens HSF Ben Kaspar ox - Fridolf RNF 4 42,60    
9 Emelie Gunnarsson Indiana      
  Örebrotraktens RF Okänd 4 47,40    
10 Mikaela Karlsson Muscot      
  Mullhyttans RK   4 54,50    
11 Lisa Nydén Mistys Girl RC 1095      
  Dyltabruks RF   4 56,00    
12 Dina Renzi Westendorf Caid      
  Örebro FK   4 57,90    
13 Thea Fredriksson Nimfa      
  Köpings RK Egzamin - Murat Gazon 4 58,70    
14 Isabella Börjesson Lövland Junior      
  Vänsta RF Lövlandgutten - Kark 4 69,20    
15 Madeleine Packalén Mr Bon      
  Öja-Västermo RS   8 68,30    
16 Nathalie Larsson Kråella      
  Wittvångs HS   15 93,00    
16 Amanda Lodesjö Klein Hellanel´s Kathie      
  Wittvångs HS   15 93,00    
18 Amanda Vinkel Sheron      
  Linde Ridskola   16 77,00    
19 Mikaela Hammer Maya      
  Örebro FK Okänd Ute.      
 
till toppen

 
Klass 1 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
Örebrotraktens Ryttarförening
Julihoppning ponny 090722
KM ingår för ÖTR ryttare
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Överdomare: Margareta Bratt
Tävlingsledare: Linda Bielefeldt
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Karin Winge Anemon    
  Kilsbergsryttarna   0 57,30
1 Madelen Laituri Lofty Roseanne    
  Dyltabruks RF   0 61,90
 
3 Jessica Gustafsson Krösa Valkyria    
  Folkatorps RS   Ute.  
 
till toppen

 
Klass 2 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori B
Örebrotraktens Ryttarförening
Ponnyhoppning 090722
Clear Round
9 anmälda, 9 startande, 5 placerade
Överdomare: Margareta Bratt
Tävlingsledare: Linda Bielefeldt
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Karin Molin-Eriksson Lingo    
  Örebro FK   0 74,20
1 Alexandra Snobl Golden Nova    
  Örebrotraktens RF   0 60,60
1 Emelie Noregren Glyncoch Miss Jones    
  Alkvetterns RS   0 78,90
1 Caisa Fritz Kapten Jal    
  Örebro FK Kapten G 397 - Guval 365 0 64,80
1 Julia Pålsson Lupin    
  Örebrotraktens RF   0 77,20
 
6 Jolina Andersson Troya JSA    
  Holmstorps RF   4 65,60
7 Tove Olsson Pär    
  Viby R&KS   7 96,00
8 Natali Pettersson Rasmus Nalle II    
  Glanshammars R Fänrik - Mustang 17 103,50
9 Ulrika Winge E-Type    
  Kilsbergsryttarna Hisley Prospect RD - Hele Lancer 5063 NPS Ute.  
 
till toppen

 
Klass 2 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori C
Örebrotraktens Ryttarförening
Ponnyhoppning 090722
Clear Round
21 anmälda, 21 startande, 11 placerade
Överdomare: Margareta Bratt
Tävlingsledare: Linda Bielefeldt
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Jennifer Jansson Mico    
  Christinehamns HPK Marits Mistique - Ralph 0 61,40
1 Linda Ohlsson Putte    
  Karlskoga RK Putte - Espri 0 61,60
1 Alicia Partanen Lillemons Challenge    
  Wittvångs HS   0 67,30
1 Amanda Pettersson Fhantasia    
  Odensbackens RK   0 65,80
1 Hanna Thuresson Evelien    
  Kilsbergsryttarna   0 61,70
1 Mathilda Lundwall Filippa    
  Karlskoga RK   0 65,10
1 Hanna Bergström Luna    
  Örebrotraktens RF   0 69,60
1 Emmy Eriksson Super    
  Ramsbergs RK Okänd 0 64,00
1 Karin Johansson Delia    
  Örebrotraktens RF   0 76,20
1 Linn Carlsson Svea    
  Kumla Ridklubb   0 55,70
1 Emma Rydholm Gevas Chester    
  Eskilstunaorten   0 55,30
 
12 Sara Jansson Flash Dance    
  Christinehamns HPK   4 64,20
12 Hanna Alm Montana Beam    
  Wittvångs HS   4 78,50
12 Moa Löthgren Nimbo    
    Billy Boy - Fiber 4 65,90
12 Amanda Ekström Tequila After Dark    
  Dyltabruks RF   4 73,30
12 Natali Pettersson One Point    
  Glanshammars R Okänd 4 74,70
17 Alice Hugosson Raci Dick Tracy    
  Järfälla RF   15 95,40
18 Alexandra Snobl Swist    
  Örebrotraktens RF   17 100,70
19 Elin Garberg Florens    
      20 115,10
20 Cornelia Lindqvist Pilens Flash    
      Ute.  
20 Julia Kvick Cadfach Rhys    
  Örebrotraktens RF   Ute.  
 
till toppen

 
Klass 2 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori D
Örebrotraktens Ryttarförening
Ponnyhoppning 090722
Clear Round
17 anmälda, 17 startande, 14 placerade
Överdomare: Margareta Bratt
Tävlingsledare: Linda Bielefeldt
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Daisy Pearson Rhystyd Olivia    
  Wittvångs HS   0 71,50
1 Thea Fredriksson Nimfa    
  Köpings RK Egzamin - Murat Gazon 0 70,00
1 Matilda Bolander Robin    
  Arboga RS   0 74,20
1 Madeleine Packalén Mr Bon    
  Öja-Västermo RS   0 67,20
1 Amanda Vinkel Sheron    
  Linde Ridskola   0 70,90
1 Isabella Börjesson Lövland Junior    
  Vänsta RF Lövlandgutten - Kark 0 70,50
1 Jesper Nordstedt Filippa-G    
  Lindetraktens HSF Ben Kaspar ox - Fridolf RNF 0 51,20
1 Clara Hugosson Taffechan Miz Taboo    
  Katrinedals RF Yarty Welsh Dragon - Brynbair Tywysog 0 66,50
1 Karin Winge Anemon    
  Kilsbergsryttarna   0 73,60
1 Nathalie Larsson Kråella    
  Wittvångs HS   0 70,90
1 Emelie Aldenfalk Evita Giola    
  Kumla Ridklubb Eldorrado - Gildo 0 67,50
1 Dina Renzi Westendorf Caid    
  Örebro FK   0 76,30
1 Idamarie Andersson Roxette    
  Valåsens RS   0 59,30
1 Emelie Gunnarsson Indiana    
  Örebrotraktens RF Okänd 0 52,70
 
15 Linn Ingvarsson Burmas Malin Head    
  Karlskoga RT Silverlea Top Hat - Höjmarkens Ikaros 4 72,00
16 Mikaela Hammer Maya    
  Örebro FK Okänd 5 87,30
17 Frida Zetterqvist Zelda    
  Örebro FK   19 111,40
 
till toppen