Blåbergens Ryttarförening & Nora Ridsportförening
Lokal ponnyhoppning 27/6 -09

Resultat Klass 7 Clear Round (Totalt 35 starter)

 

 

Ryttare

Häst

Klubb

 Fel

 Tid

Kat D 0,80 m 15 starter

 

 

 

 

Märtha Löthgren

Wana

RKK

4

66,7

Amanda Winkel

Sherone

FLRS

0

75,2

Madeleine Packkalén Sjögren

Mr Bon

ÖVRS

0

73,3

Isabel Pettersson

Amanda

ORK

15

92,8

Agnes Heppich

Kasmir

RKK

Ute

 

Izabelle Blomqvist

Albion Garapinada

Rudskogens RF

4

77,0

Erika Pettersson

Burmas Monte Carlo

ARK

4

65,7

Josefin Svedberg

Lady Linn

ÖFK

4

66,5

Kajsa Ekblom

Peter

BBRF

0

68,3

Linn Forsström

Linus

KRK

4

68,1

Tina Hörlin

Källstorps Utah

RKK

0

64,6

Isabella Börjesson

Lövland Junior

Vänsta RF

0

66,9

Elvira Bjärvall

Shakira

Länna RS

18

102,4

Mathilda Grell

Dörnberg´s Erasmus

DRK

0

64,2

Clara Hugosson

Taffechan Miz Taboo

Katrinedals RF

4

62,6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kat C, 070 m 9 starter

 

 

 

 

Moa Löthgren

Nimbo

RKK

0

71,5

Frida Hedlund

Mr Figaro

KaRK

0

77,4

Cecilia Spånbo

Nygrannagårdens Melitza

KGRK

0

79,0

Alicia Partanen

Lillemons Challenge

WHS

0

79,0

Johanna Österling

Basilika

KRK

4

80,1

Cornelia Lindkvist

Pilens Flash

MRK

20

156,0

Amanda Ekström

Tequila After Dark

DRF

5

84,9

Jennie Lönnholm

Köhls Atom

DRKS

0

60,1

Lis-My Daunfeldt

Goldie Starfighter

ARS

1

84,4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kat B & A, 0,60 m 0,50 m 11 starter

 

 

 

 

Kat A

 

 

 

 

Sanna Bennis

Emmie Lee

WHS

Ute

 

 

 

 

 

 

Kat B

 

 

 

 

Tove Olsson

Pär

VRKS

0

80,0

Caisa Fritz

Kapten Jarl

ÖFK

6

86,0

Emma Nilsson

Youghurt

ÖFK

0

64,6

Felicia Berg

Grythöjdens Galax

Eklunda Ryttarför.

1

83,0

Malin Fager

Roxette

MRK

0

53,0

Mathilda Lindstrand

Mimmi

KBR

5

84,0

Frida Djurfeldt

Lockenkils Amber

BBRF

0

80,8

Ulrika Winge

E-Type

KBR

Ute

 

Jonna Sunuisson

QuiteBright

VRKS

15

98,00

Emma Nilsson

Isa

ÖFK

4

60,00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Domare: Per Emanuelsson

 

 

 

Överdomare: Anita Ivarsson

 

 

 

Banbyggare: Barbro Fischerström

 

 

 

 

Resultat Klass 6, 0.90 m hoppning bed A0+A0/A  Totalt 43 starter

 

 

 

 

 

Ryttare

Häst

Klubb

 Fel

 Tid

Fel

 Tid     

Placering

Kat D, 0.90 m

 

 

 

 

 

 

 

Sandra Klingvall

Zigaar

VRKS

0

62,1

0

20,6

1

Emma Pettersson

Sörängens Surprise

WHS

0

79,7

0

22,8

2

Ida Pegers

Thor

WHS

0

71,4

0

26,5

3

Clara Hugosson

Taffechan Miz Taboo

Katrinedals RF

0

62,4

0

26,9

4

Edith Heppich

Lofty Silver Owen

RKK

0

71,5

0

27,7

5

Jesper Nordstedt

Filippa G

LHSF

0

68,4

4

25,8

 

Tina Hörlin

Källtorps Utah

RKK

0

69,7

8

30,4

 

Agnes Heppich

Kasmir

RKK

4

70,3

 

 

 

Elvira Björnvall

Shakira

Länna RS

4

70,5

 

 

 

Sandra Johansson

La Cream

Pålsboda RF

4

70,8

 

 

 

Fanny Zetterqvist

Zelda

ÖFK

4

71,9

 

 

 

Josefine Svedberg

Lady Linn

ÖFK

4

72,0

 

 

 

My Sohlman

Donnah of April

ÖFK

4

81,9

 

 

 

Erika Pettersson

Burmas Monte Carlo

ARK

6

95,7

 

 

 

Isabella Börjesson

Lövland Junior

Vänsta RF

16

110,5

 

 

 

Amanda Winkel

Sherone

FLRS

Ute

 

 

 

 

Filippa Nilsagård

Cinderella

WHS

Ute

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kat C, 0.80 m

 

 

 

 

 

 

 

Avd B bed A

 

 

 

 

 

 

 

Ida Pegers

Cadfach Rhufeinaidd

WHS

0

78,0

 

 

 

Cecilia Spånbo

Nygrannagårdens Melitza

KaRK

4

74,8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Avd A

 

 

 

 

 

 

 

Lisa Jonsson

Tingeling

WHS

0

65,0

0

20,1

1

Emelie Jansson

Hannibal

Pålsboda RF

0

68,0

0

20,6

2

Adeline Falk

Grace

WHS

0

76,4

0

29,9

3

Frida Djurfeldt

Tanja

BBRF

0

63,6

0

30,9

4

Ronja Karlsson

Queen

Pålsboda RF

0

72,9

4

27,0

 

Mathilda Lundwall

Filippa

KaRK

0

64,1

4

29,6

 

Sofia Olsson

Contessa

KaRK

0

72,4

4

30,6

 

Jennie Lönnholm

Köhls Atom

DRKS

0

66,6

5

42,4

 

Johanna Österling

Basilika

KRK

0

73,4

8

28,0

 

Filippa Alin

Mely´s Rita

GR

0

70,6

14

53,9

 

Alice Brantsberg

Yanara

WHS

4

68,0

 

 

 

Mathilda Grell

Petty

ORK

4

73,5

 

 

 

Beatrice Johansson

Coco Chanel

WHS

4

79,0

 

 

 

Amanda Pettersson

Cleopatra

ORK

9

88,8

 

 

 

Lisa-My Daunfeldt

Goldie Starfighter

ARS

Ute

 

 

 

 

Alicia Partanen

Lillemons Challenge

WHS

Ute

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kat B & A, 0.70 m & 0.60 m

 

 

 

 

 

 

Avd B bed A

 

 

 

 

 

 

 

Frida Djurfeldt

Lockenkils Amber

BBRF

Ute

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Avd A

 

 

 

 

 

 

 

Sara Nordström

Tuff

WHS

0

82,2

0

32,2

1

Emma Nilsson

Youghurt

ÖFK

4

64,6

 

 

 2

Karin Molin Eriksson

Lingo

ÖFK

4

76,1

 

 

3

Felicia Berg

Grythöjdens Galax

 

5

93,2

 

 

4

Wilma Nilsagård

Trollskogens Sonette

WHS

8

77,6

 

 

5

Mathilda Lindstrand

Mimmi

KBR

Ute

 

 

 

 

Ulrika Winge

E-Type

KBR

Ute

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Domare: Per Emanuelsson

 

 

 

 

 

 

Överdomare: Anita Ivarsson

 

 

 

 

 

 

Banbyggare: Barbro Fischerström

 

 

 

 

 

 

  

Resultat Klass 5, Lagklass Division 3 Final Bedömning A:1:a samt stilbedömning i grundomgången Totalt xx starter

 

 

 

 

 

Ryttare

Häst

Klubb/Lag

 Fel

 Tid

Stil

 Fel

 Tid

Kat B & A, 0.70 m & 0.60 m

 

 

 

 

 

 

 

Sanna Bennis

Emmi Lee

WHS 2

Ute

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Natalie Pettersson

Rasmus Nalle

GHR

20

120,0

27,0

 

 

Tove Olsson

Pär

VRKS

4

78,6

39,0

 

 

Caisa Fritz

Capten Jarl

ÖFK

0

78,7

42,5

22

56,0

Malin Fager

Roxette

MRK

5

96,3

41,0

0

35,3

Wilma Nilsagård

Trollskogens Sonette

WHS 1

0

79,4

44,5

 

 

Emma Nilsson

Isa

ÖFK

0

70,7

50,0

0

28,9

Jonna Sunuisson

Quite Bright

VRKS

Ute

 

 

 

 

Sara Nordström

Tuff

WHS 1

0

83,4

40,0

0

29,4

Karin Molin-Eriksson

Lingo

ÖFK

 0

 80,6

48,0

 4

 42,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kat C, 0.80 m

 

 

 

 

 

 

 

Elin Ekstrand

Tuffe Viktor

GHR

Ute 

 

 

 

 

Frida Hedlund

Mr Figaro

KRK

0

90,1

52,5

 0

 41,3

Ronja Karlsson

Queen

PRF

0

85,3

56,0

 

 

Beatrice Johansson

Coco Chanel

WHS 2

4

76,9

43,0

 

 

Isabelle Pettersson

Petty

ORK

 0

75,0

44,0

 

 

Cornelia Lindkvist

Pilens Flash

MRK

 0

80,1 

39,5

 0

 38,3

Lisa Pettersson

Hiawatha

VRKS

4

79,7

41,5

 

 

Filippa Alin

Mely´s Rita

GHR

0

75,2

43,0

 

 

Jessica Gustafsson

Florens

MRK

18

118,3

35,5

Avstår

 

Adeline Falk

Grace

WHS 1

0

83,1

45,5

0

33,7

Frida Djurfeldt

Tanja

LHF

0

71,7

51,5

Utom tävlan

 

Emely Jansson

Hannibal

PRF

0

75,4

45,5

 

 

Amanda Pettersson

Cleopatra

ORK

4

85,0

34,5

 

 

Matilda Lundwall

Filippa

KRK

 0

 79,6

53,0

35,2

Sofia Olsson

Contessa

KRK

0

82,1

42,0

0

34,4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kat D, 0.90 m

 

 

 

 

 

 

 

Matilda Grell

Dörnbergs Erasmus

ORK

8

82,8

30,5

 

 

Emma Pettersson

Sörängens Surprise

WHS 1

0

82,2

47,0

0

26,6

Maja Nylund

Said

GHR

0

75,1

48,0

 

 

Ida Pegers

Thor

WHS 1

0

79,8

49,0

0

27,1

Mikaela Karlsson

Muscot

MRK

0

82,8

47,0

4

38,0

Filippa Nilsagård

Cinderella

WHS 2

Ute

 

 

 

 

Sandra Johansson

La Creme

PRF 

Ute 

 

 

 

 

Sandra Klingwall

Zigaar

VRKS

0

74,2

54,0

 

 

Fanny Zetterqvist

Zelda

ÖFK

0

75,1

54,5

4

48,4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lagresultat 27/6

 

 

 

 

 

 

 

Lag

Ryttare

Häst

Lag

poäng

 

 

 

 

1. Wittvångs Hästsällskap Lag 1

Sara Nordström

Tuff

 

 

 

 

 

 

Adeline Falk

Grace

 

 

 

 

 

 

Ida Pegers

Thor

 

 

 

 

 

 

Emma Pettersson

Sörängens Surprise

 

 

 

 

 

Lagledare:

Cassandra Lusth

 

 

 

 

 

 

 

Rebecka Wuolo

 

12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Karlskoga Ridklubb

Sofia Olsson

Contessa

 

 

 

 

 

 

Matilda Lundwall

Filippa

 

 

 

 

 

 

Frida Hedlund

Mr Figaro

 

 

 

 

 

Lagledare:

Andrea Bilock

 

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Mullhyttans Ridklubb

Malin Fager

Roxette

 

 

 

 

 

 

Cornelia Lindkvist

Pilens Flash

 

 

 

 

 

 

Jessica Gustafsson

Florens

 

 

 

 

 

 

Mikaela Karlsson

Muscot

 

 

 

 

 

Lagledare:

Madelene Johansson

 

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Örebro Fältrittklubb

 

 

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Viby Rid & Körsällskap

 

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. Odensbackens Ridklubb

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7. Glanshammarsryttarna

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8. Pålsboda Ryttarförening

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9. Wittvångs Hästsällskap Lag 2

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Domare: Per Emanuelsson

 

 

 

 

 

 

Överdomare: Anita Ivarsson

 

 

 

 

 

 

Stildomare: Britt Pärson

 

 

 

 

 

 

Banbyggare: Barbro Fischerström