Dyltabruks Ryttarförening
Resultat lokal ponnydressyr 24/6 09

Klass 1 - Dressyr Lätt B:1 Kategori C + D Preliminär
17 anmälda, 16 startande, 4 placerade
Tävlingsledare: Susanne Gustavsson
Domare C: Susanne Gustavsson
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Linn Ingvarsson Brave Heart   217 217 74,828
  Karlskoga RT Henfynyw Tywysog - Isaksbo Jeronimo 1  
2 Jenny Nyberg Maurits van de Beekhoeve   208 208 71,724
  Dyltabruks RF Melvin - Blue Boy´s Nieuwmoed 2  
3 Emelie Gunnarsson Indiana   206 206 71,034
  Örebrotraktens RF Okänd 3  
4 Wilma Jeppson Dariman Power   191 191 65,862
  Dyltabruks RF Power Boy - Carolinas Foxglove 4  
 
5 Emelie Aldenfalk Evita Giola   188 188 64,828
  Kumla Ridklubb Eldorrado - Gildo 5  
6 Sara Sjöö Ravens Ice Storm   173 173 59,655
  Wittvångs HS Okedene Peter 6  
7 Ida Pegers Cadfach Rhufeinaidd   171 171 58,966
  Wittvångs HS Colnevalley Rasgall RWC 5 - Trevallion Prince Comet 18232 7  
8 Julia Persson Zielonek   169 169 58,276
  Hälleforsorten okänd - okänd 8  
9 Nathalie Pettersson Oliver Swift   166 166 57,241
  Wittvångs HS Okänd 9  
10 Mathilda Karlsson Nimbus Red   159 159 54,828
  Dyltabruks RF Kokkedals Grounau Baby - Ruska Mister Geoffrey 10  
11 Sara Sjöö Fidleywood Toad   158 158 54,483
  Wittvångs HS Wellow Fred 11  
12 Emelie Mill Gollum   156 156 53,793
  Hälleforsorten   12  
13 Victoria Fintling Little Vic   154 154 53,103
  Örebro FK Brozzan - Arystoteles ox 13  
14 Sara Jansson Beauty Boy   149 149 51,379
  Christinehamns HPK Okänd 14  
15 Johanna Österling Basilika   142 142 48,966
  Kumla Ridklubb Källstorps Curry - Santi 15  
16 Mikaela Hammer Maya   124 124 42,759
  Örebro FK Okänd 16  
 
till toppen

 
Klass 2 - Dressyr Lätt C:2 Kategori C + D Preliminär
10 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Tävlingsledare: Yvonne Krook
Domare C: Susanne Gustavsson
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Mathilda Karlsson Nimbus Red   180 180 64,286
  Dyltabruks RF Kokkedals Grounau Baby - Ruska Mister Geoffrey 1  
2 Julia Persson Zielonek   170 170 60,714
  Hälleforsorten okänd - okänd 2  
3 Victoria Fintling Little Vic   170 170 60,714
  Örebro FK Brozzan - Arystoteles ox 2  
 
4 Ida Pegers Cadfach Rhufeinaidd   170 170 60,714
  Wittvångs HS Colnevalley Rasgall RWC 5 - Trevallion Prince Comet 18232 2  
5 Lisa Johansson Windys Girl   168 168 60,000
  Dyltabruks RF Öxenholm Marble Jr 5  
6 Emelie Mill Gollum   140 140 50,000
  Hälleforsorten   6  
6 Malin Ragnarsson Solo   140 140 50,000
  Arboga RS Okänd - Okänd 6  
8 Erika Klockars Kantjes Wizzard   126 126 45,000
  Lindetraktens HSF   8  
9 Lovisa Jansson Sabina   0 0  
  Köpings RK Charles - Pågen 208    
 
till toppen