Föreningen Linde Ridskola
Lokal ponnyhoppning 21/6 -09

Resultat Klass 2, 0.80 m Clear Round (Totalt 30 starter)    
Ryttare Häst Klubb    
Kat D 13 starter        
Sandra Kåregren Armani   ute  
Mathilda Jacobsson Barney Kumla Ridklubb 12 77,2
Sandra Klingvall Zigaar Viby Rid- och Körsällskap 0 28,3
Linn Forsström Linus Kumla Ridklubb 4 39,7
Elvira Bjärvall Shakira Lanna Ryttarsällskap 0 39,9
Linnéa Lycke Dalys Kumla Ridklubb 12 63,5
Pernilla Robertsson Branko Frövi Fellingsbro Ryttarförening ute  
Jesper Nordsted Filippa G Lindetraktens Hästsportförening 0 38,8
Lisa Johansson Windy´s Girl Dyltabruks Ryttarförening 16 71,5
Amanda Vinkel Sheron Föreningen Linde Ridskola 8 44,2
Idamarie Andersson Roxette Valåsens Ryttarsällskap 0 37,8
Malin Kiteborg Kasper Dyltabruks Ryttarförening 0 39,2
Emelie Aldenfalk Evita Giola Kumla Ridklubb 0 38,6
       
Kat C  10 starter        
Johanna Österling Basilika Kumla Ridklubb 0 44,5
Ida Pegers Cadfach Rhufeinaidd Wittvångs Hästsällskap 0 42,8
Jessica Andersson Casper III Holmstorps Ryttarförening  0 39,5
Alice Brantsberg Yanara Wittvångs Hästsällskap 0 41,4
Ronja Karlsson Queen Pålsboda Ryttarförening 0 42
Alice Hugosson Raci Dick Tracy Järfälla Ryttarförening 0 37,9
Amanda Ekström Tequila After Dark Dyltabruks Ryttarförening ute  
Julia Andersson Säby´s Jinni Holmstorps Ryttarförening  4 43,9
Hanna Thuresson Evelien Ridklubben Kilsbergsryttarna 0 36,3
Sandra Klingvall Fröken Svea Viby Rid- och Körsällskap 4 45,3
       
Kat B & A  7 starter        
Jonna Sunvisson Quite Bright Viby Rid- och Körsällskap ute  
Caisa Fritz Kapten Jal Örebro Fältrittklubb 0 40,9
Matilda Lindstrand Mimmi Ridklubben Kilsbergsryttarna 0 41,9
Emma Thored Miranda Valåsens Ryttarsällskap 0 42,1
Tove Olsson Pär Viby Rid- och Körsällskap 0 47,6
Malin Fager Roxette Mullhyttans Ridklubb 0 40,7
Sanna Bennis  Emmi Lee (katA) Wittvångs Hästsällskap ute  
       
Domare: Erik Sterner        
Överdomare: Helena Lundberg      
Banbyggare: Carina Flodström      

 

Resultat Klass 1, 0.85 m hoppning bed A0+A0/A  Totalt 27 starter        
Ryttare Häst Klubb        
Kat D, 0.85 m            
Elvira Bjärvall Shakira Lanna Ryttarsällskap 0   0 20,5
Emelie Aldenfalk Evita Giola Kumla Ridklubb 0 42,2 0 21,9
Sandra Klingvall Zigaar Viby Rid- och Körsällskap 4 44,6    
Amanda Vinkel Sheron Föreningen Linde Ridskola 4 44,1    
Jesper Nordsted Filippa G Lindetraktens Hästsportförening 4 42,3    
Linn Forsström Linus Kumla Ridklubb 4 45,8    
Idamarie Andersson Roxette Valåsens Ryttarsällskap 4 52,5    
Linnéa Lycke Dalys Kumla Ridklubb 12 53,8    
Malin Kiteborg  Kasper Dyltabruks Ryttarförening 21 58,9    
Mathilda Jacobsson Barney Kumla Ridklubb ute      
             
Kat C, 0.75 m            
Avd B bed A            
Ida Pegers Cadfach Rhufeinaidd Wittvångs Hästsällskap 0 44,8    
Julia Andersson Säby´s Jinni Holmstorps Ryttarförening  4 48,5    
Jessica Andersson Casper III Holmstorps Ryttarförening  0 42,9    
             
Avd A            
Alice Brantsberg Yanara Wittvångs Hästsällskap 0 44,9 0 18,6
Hanna Thuresson Evelien Ridklubben Kilsbergsryttarna 0 39 0 19
Ronja Karlsson Queen Pålsboda Ryttarförening 0 46,8 0 22,4
Johanna Österling Basilika Kumla Ridklubb 4 45    
Sandra Klingvall Fröken Svea Viby Rid- och Körsällskap 8 540    
Amanda Ekström Tequila After Dark Dyltabruks Ryttarförening ute      
Alice Hugosson Raci Dick Tracy Järfälla Ryttarförening ute      
             
Kat B & A, 0.65 m & 0.55 m          
Caisa Fritz Kapten Jal Örebro Fältrittklubb 0 42,4 0 20,8
Emma Thored Miranda Valåsens Ryttarsällskap 0 46 0 21,3
Malin Fager Roxette Mullhyttans Ridklubb 0 43,8 0 23,6
Tove Olsson Pär Viby Rid- och Körsällskap 0 56,2 12 41,2
Jonna Sunvisson Quite Bright Viby Rid- och Körsällskap ute      
Matilda Lindstrand Mimmi Ridklubben Kilsbergsryttarna ute      
Sanna Bennis  Emmi Lee (katA) Wittvångs Hästsällskap ute      
             
Domare: Erik Sterner            
Överdomare: Helena Lundberg          
Banbyggare: Carina Flodström