Blå Bergens RF & Hälleforsortens RF

Lokala dressyrtävling för Ponny 13 Juni 2009

Resultat

Klass: 2 (LC:2) KAT B: 1 Plac, KAT C: 2plac, KAT D: 3 plac

Klass: 1 (LB:0) KAT C:2 plac, KAT D: 3 plac

Domare: Agneta Nylander

 

 

KLASS 2 PLATS:

RYTTARE

HÄST

KLUBB

SUMMA

PROCENT

KAT B

 

 

 

 

 

1.

Jesper Rickard

Fax

Örebro FK

154

55%

2.

Wilma Martinsson

Mollenhusen William

Folkatorps RS

141

50,36%

3.

Linn Eklund

Salsa silver Light

Rosendahls RF

137

48,93%

4.

Josefin Lundberg

Jakarus

Folkatorps RS

ute

 

 

 

 

 

 

 

KAT C

 

 

 

 

 

1.

Maria Lindh

Ramona

Wittwångs HS

196

70%

2.

Ronja Karlsson

Queen

Pålsboda RF

195

69,65%

3.

Lovisa Jansson

Sabina

Köping RK

187

66,79%

4.

Elisa Hallgren

Igel

Örebro FK

179

63,93%

5.

Ida Pegers

Cadfach Rhufeinaidd

Wittwångs HS

178

63,58%

6.

Elin Viitanen

Jipe Satay

HORF

175

62,5%

7.

Johanna Österling

Basilika

Kumla RK

162

57,86%

 

 

 

 

 

 

KAT D

 

 

 

 

 

1.

Hanna Lundgren

Eldor Dressman I

Karlskoga RK

195

69,65%

2.

Emilia Olsson

Dapple Grey Wonder

Valåsens RS

191

68,22%

3.

Josefin Wallenhammar

Little Big Man

Örebro FK

181

64,65%

4.

Agnes Molander

Filip

Glanshammars R

180

64,29%

5.

Jenny holmsten

Beauty

Wittwångs HS

177

63,22%

6.

Johanna Larsson

Ticket to Ride

Arboga RS

171

61,08

7.

Emmy Strömberg

Sergeant pepper gene

Wittwångs HS

170

60,72 %

8.

Kajas Ekblom

Peter

Blå Bergens RF

168

60%

9.

Hanna Bergström

Ravens ice storm

Örebrotraktens RF

164

58,58%

10.

Matilda Frommegård

Bo Balder

Wiitwångs HS

152

54,29%

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KLASS 1 PLATS:

RYTTARE

HÄST

KLUBB

SUMMA

PROCENT

 

 

 

 

 

 

Kat C

 

 

 

 

 

1.

Ronja Karlsson

Queen

Pålsboda RF

219

68,44%

2.

Maria Lindh

Ramona

Wittwångs HS

206

64,38%

3.

Ida Pegers

Cadfach Rhufeinaidd

Wittwångs HS

198

61,88%

4.

Evelinn Åkerman

Anells Acrobat

Viby Rid & KS

194

60,63%

5.

Elin Viitanen

Jipe Satay

HORF

172

53,75%

 

 

 

 

 

 

KAT D

 

 

 

 

 

1.

Hanna Lundgren

Eldor Dressman I

Karlskoga RK

219

68,44%

2.

Emelie Aldenfalk

Evita Giola

Kumla RK

216

67,50%

3.

Emilia Olsson

Dapple grey wonder

Valåsens RS

207

64,69%

4.

Louise Rosenback

My Sweet Bella

Dyltabruks RF

205

64,07%

5.

Agnes Molander

Filip

Glanshammars R

193

60,32%

6.

Johanna Larsson

Ticket to ride

Arboga RS

190

59,38%

7.

Jenny Holmsten

Beauty

Wittwångs HS

187

58,44%

8.

Matilda Frommegård

Bo Balder

Wittwångs HS

171

53,44%

9.

Hanna Bergström

Ravens Ice Storm

Örebrotraktens RF

163

50,94%