Viby Rid och Körsällskap 7/6

Klass 1A HOPPNING kat.D: .80m (Lätt D), BEDÖMNING A:1a Laghoppning
Klass 2B 0.70 - HOPPNING, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 2C 0.80 - HOPPNING, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 2C 0.80 - HOPPNING, BEDÖMNING A
Klass 2D 0.90 - HOPPNING, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 2D 0.90 - HOPPNING, BEDÖMNING A
Klass 3A 0.50 - HOPPNING, BEDÖMNING Clear Round
Klass 3B 0.60 - HOPPNING, BEDÖMNING Clear Round
Klass 3C 0.70 - HOPPNING, BEDÖMNING Clear Round
Klass 3D 0.80 - HOPPNING, BEDÖMNING Clear Round


Klass 1A HOPPNING kat.D: .80m (Lätt D), BEDÖMNING A:1a Laghoppning
Överdomare:Carolina Kindgren. Domare:Anita Ivarsson. Banbyggare:Britt Pärsson.
Plac.Lag/RyttareHästFelTidFelTid
 
1. Wittvångs Hästsällskap lag 2 0 165.82 6.00 103.67
1Sandra KarlssonEmmi Lee 0 64.08 6.00 40.35
19Beatrice JohanssonCoco Chanel (rc Den 747) 0 50.18 0 29.09
33Louise AxelssonTeglovnens Emil 32.00 76.00 67.00 39.00
41Filippa NilsagårdCinderella 0 51.56 0 34.23
 
2. Wittvångs Hästsällskap lag 1 0 167.60 7.00 109.42
2Sara NordströmTuff 8.00 90.57 3.00 41.76
27Sofia BergmanBonnie 0 52.73 15.00 45.20
32Ida PegersThor Rnf 152 0 56.26 0 35.04
37Emma PetterssonSörängens Surprise 0 58.61 4.00 32.62
 
3. Örebro Fältrittklubb 0 170.20 9.00 109.94
4Caisa FritzKapten Jal 4.00 75.08 1.00 39.35
6Karin Molin-ErikssonLingo 0 62.00 9.00 39.71
8Emma NilssonIsa 0 53.21 4.00 34.90
39Fanny ZetterqvistZelda 0 54.99 4.00 35.69
 
4. Odensbackens Ridklubb 0 153.97 12.00 107.36
13Amanda PetterssonCleopatra 0 50.39 0 38.52
17Madeleine MontgomeryPetty 0 52.41 0 31.64
30Isabel PetterssonAmanda 32.00 76.00 67.00 39.00
36Matilda GrellDörnberg´s Erasmus 0 51.17 12.00 37.20
 
5. Glanshammarsryttarna 0 176.46 33.00 139.19
3Natali PetterssonRasmus Nalle Ii 0 62.00 20.00 54.04
18Linnea AlgebladTinkabell 0 58.17 13.00 47.83
22Filippa AlinMcly´s Rita 0 56.29 0 37.32
38Maja NylundSaid 4.00 71.51 67.00 39.00
 
6. Mullhyttans Ridklubb 0 169.23 51.00 143.77
12Jessica GustafssonFlorens 0 59.87 0 38.57
25Linda AxelssonCaverty Rose Bud 0 54.23 47.00 69.84
29Mikaela KarlssonMuscot 0 55.13 4.00 35.36
35Louise AxelssonValentin Schottis 4.00 57.81 67.00 39.00
 
7. Pålsboda Ryttarförening 8.00 167.47
9Ronja KarlssonQueen 0 56.80
14Emelie JanssonHannibal 0 54.26
20Amanda OlssonCinderella X
34Sandra JohanssonLa Cream 8.00 56.41
 
8. Lindetraktens Hästsportf. 32.00 178.77
10Frida DjurfeldtTanja 0 52.86
15Emma KarlssonTyfon 32.00 76.00
28Jesper NordstedtFilippa-G 0 49.91
 
9. Karlskoga Ridklubb 32.00 185.72
11Frida HedlundMr Figaro 0 60.04
16Mathilda LundwallFilippa 0 49.68
21Linda OhlssonPutte 32.00 76.00
 
10. Viby Rid och Körsällskap 36.00 183.14
5Jonna SunvissonQuite Bright 0 59.57
7Ludvig AxängSky 32.00 76.00
23Lisa PetersonHiawatha 32.00 76.00
40Sandra KlingvallZigaar 4.00 47.57
 
11. Valåsens Ryttarförening 52.00 196.25
24Emilia OlssonDapple Grey Wonder 12.00 53.56
26Evelina ErikssonKällstorps Grej 8.00 66.69
31Lovisa ThorénRamirez 53 32.00 76.00



Klass 2B 0.70 - HOPPNING, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Carolina Kindgren. Domare:Anita Ivarsson. Banbyggare:Britt Pärsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ADELINE FALK, Wittvångs HästsällskCABOY 0 + 443.90
* 2 EMMA NILSSON, Örebro FRKYOGHURT 452.43
3 KARIN MOLIN-ERIKSSON, Örebro FRKLINGO 1269.17
4 ULRIKA WINGE, Ridklubben KilsbergsE-TYPEUte
4 CAISA FRITZ, Örebro FRKKAPTEN JALUte



Klass 2C 0.80 - HOPPNING, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Carolina Kindgren. Domare:Anita Ivarsson. Banbyggare:Britt Pärsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 EVELINA STRÖM, Kumla RKCHERRY´S BELLINDA 0 + 034.53
* 2 BEATRICE JOHANSSON, Wittvångs HästsällskCOCO CHANEL (RC DEN 747) 0 + 034.56
* 3 LINNEA ALGEBLAD, GlanshammarsRyttarnaTINKABELL 0 + 037.27
* 4 FRIDA DJURFELDT, Blå Bergens RFTANJA 0 + 038.41
* 5 EBBA MOLIN, Askersunds RKMISS MATILDA 0 + 044.05
6 MATILDA GRELL, Odensbackens RKPETTY 0 + 548.83
7 ALICIA PARTANEN, Wittvångs HästsällskLILLEMONS CHALLENGE 0 + 654.12
8 SOFIA BARRETTE, Ridklubben KilsbergsJIPE DE NIRO 0 + Ute
9 MATHILDA LUNDWALL, Karlskoga RKFILIPPA 445.71
10 SANDRA BÄCKLUND, Wittvångs HästsällskAKELEY 451.08
11 FILIPPA ALIN, GlanshammarsRyttarnaMCLY´S RITA 463.19
12 SARA SJÖÖ, Wittvångs HästsällskFIDLEYWOOD TOAD 464.82
13 EMELIE JANSSON, Pålsboda RFHANNIBAL 570.61
14 LISA PETERSON, Viby Rid och KSHIAWATHA 861.90
15 MÄRTHA LÖTHGREN, Ryttarkamraterna KumNIMBOUte
15 LINDA OHLSSON, Karlskoga RKPUTTEUte
15 ALICE BRANTSBERG, Wittvångs HästsällskYANARAUte



Klass 2C 0.80 - HOPPNING, BEDÖMNING A
Överdomare:Carolina Kindgren. Domare:Anita Ivarsson. Banbyggare:Britt Pärsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 EVELINA STRÖM, Kumla RKVICTOR 066.00
2 CECILIA SPÅNBO, Karlskoga RKNYGRANNAGÅRDENS MELITZA 460.40



Klass 2D 0.90 - HOPPNING, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Carolina Kindgren. Domare:Anita Ivarsson. Banbyggare:Britt Pärsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 EMMA PETTERSSON, Wittvångs HästsällskSÖRÄNGENS SURPRISE 0 + 031.23
* 2 BEATRICE PETERSSON, Viby Rid och KSSHANNON 0 + 034.32
* 3 JENNIFER ERIKSSON, Lindetraktens HSFNIXON 0 + 035.47
* 4 EDITH HEPPICH, Ryttarkamraterna KumLOFTY SILVER OWEN 0 + 035.48
* 5 CAMILLA KRONMAN, Vänsta RFYANNICK 0 + 431.31
* 6 JESPER NORDSTEDT, Lindetraktens HSFFILIPPA-G 0 + 432.52
7 IDA PEGERS, Wittvångs HästsällskTHOR RNF 152 0 + 434.97
8 EMILIA OLSSON, Valåsens RSDAPPLE GREY WONDER 448.56
9 TINA HÖRLIN, Ryttarkamraterna KumKÄLLSTORPS UTHA 451.78
10 FILIPPA NILSAGÅRD, Wittvångs HästsällskCINDERELLA 452.32
11 ERIKA PETTERSSON, Askersunds RKBURMAS MONTE CARLO 453.21
12 HANNA ALESTIG, Wittvångs HästsällskAMIE 869.50
13 REBECKA JÄSPERI, Vingåkers RFCRAZY LADY 1262.39
14 LISA NYDÉN, Dyltabruk RFMISTY´S GIRL RC 1095 1373.16
15 SOFIA CARLSSON, Wittvångs HästsällskSANNA 1477.59
16 JENNIE GUSTAVSSON, Dyltabruk RFKASPER 1874.34
17 AGNES HEPPICH, Ryttarkamraterna KumKASMIR 2690.60
18 EMELIE ALDENFALK, Kumla RKEVITA GIOLAUte
18 LOVISA THORÉN, Valåsens RSRAMIREZ 53Ute
18 ELVIRA BJÄRVALL, Lanna RSSHAKIRAUte
18 LINNÉA LYCKE, Kumla RKDALYSUte
18 LOUISE AXELSSON, Wittvångs HästsällskTEGLOVNENS EMILUte



Klass 2D 0.90 - HOPPNING, BEDÖMNING A
Överdomare:Carolina Kindgren. Domare:Anita Ivarsson. Banbyggare:Britt Pärsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 JESSICA STÅHL, Ryttarkamraterna KumBAILEY´Z 050.29



Klass 3A 0.50 - HOPPNING, BEDÖMNING Clear Round
Överdomare:Carolina Kindgren. Domare:Anita Ivarsson. Banbyggare:Britt Pärsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 SANDRA KARLSSON, Wittvångs HästsällskEMMI LEE 068.78



Klass 3B 0.60 - HOPPNING, BEDÖMNING Clear Round
Överdomare:Carolina Kindgren. Domare:Anita Ivarsson. Banbyggare:Britt Pärsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 EMMA NILSSON, Örebro FRKYOGHURT 057.72
* 1 SARA NORDSTRÖM, Wittvångs HästsällskTUFF 056.26
* 1 JONNA SUNVISSON, Viby Rid och KSQUITE BRIGHT 054.44
* 1 EMMA NILSSON, Örebro FRKISA 056.20
* 1 NATALI PETTERSSON, GlanshammarsRyttarnaRASMUS NALLE II 060.20
6 LUDVIG AXÄNG, Viby Rid och KSSKY 1787.50
7 ULRIKA WINGE, Ridklubben KilsbergsE-TYPE 1995.99



Klass 3C 0.70 - HOPPNING, BEDÖMNING Clear Round
Överdomare:Carolina Kindgren. Domare:Anita Ivarsson. Banbyggare:Britt Pärsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ALICIA PARTANEN, Wittvångs HästsällskLILLEMONS CHALLENGE 056.90
* 1 ALICE BRANTSBERG, Wittvångs HästsällskYANARA 057.30
* 1 SANDRA BÄCKLUND, Wittvångs HästsällskAKELEY 056.29
* 1 RONJA KARLSSON, Pålsboda RFQUEEN 057.15
* 1 CECILIA SPÅNBO, Karlskoga RKNYGRANNAGÅRDENS MELITZA 063.64
* 1 EBBA MOLIN, Askersunds RKMISS MATILDA 060.24
* 1 KARIN WINGE, Ridklubben KilsbergsMR RIZZO 054.41
* 1 AMANDA PETTERSSON, Odensbackens RKCLEOPATRA 048.07
9 MADELEINE MONTGOMERY, Odensbackens RKFANTASIA 451.71
10 NELLY OSCARSSON, Ryttarkamraterna KumTJOFSAN 571.12
11 AMANDA OLSSON, Pålsboda RFCINDERELLA X 675.90
12 SOFIA BARRETTE, Ridklubben KilsbergsJIPE DE NIROUte
12 EMMA KARLSSON, Lindetraktens HSFTYFONUte



Klass 3D 0.80 - HOPPNING, BEDÖMNING Clear Round
Överdomare:Carolina Kindgren. Domare:Anita Ivarsson. Banbyggare:Britt Pärsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 SANDRA KLINGVALL, Viby Rid och KSZIGAAR 045.16
* 1 SOFIA CARLSSON, Wittvångs HästsällskSANNA 053.07
* 1 TINA HÖRLIN, Ryttarkamraterna KumKÄLLSTORPS UTHA 049.66
* 1 SANDRA JOHANSSON, Pålsboda RFLA CREAM 056.30
* 1 HANNA ALESTIG, Wittvångs HästsällskAMIE 050.83
* 1 LINDA AXELSSON, Mullhyttans RKCAVERTY ROSE BUD 058.95
* 1 FANNY ZETTERQVIST, Örebro FRKZELDA 054.99
* 1 LOUISE AXELSSON, Mullhyttans RKVALENTIN SCHOTTIS 059.20
9 MATILDA GRELL, Odensbackens RKDÖRNBERG´S ERASMUS 454.44
9 MADELEN LAITURI, Dyltabruk RFLOFTY ROSEANNE 465.89
9 LINN FORSSTRÖM, Kumla RKLINUS 454.70
9 ELVIRA BJÄRVALL, Lanna RSSHAKIRA 455.30
9 SOFIA BERGMAN, Wittvångs HästsällskBONNIE 451.10
9 JENNIFER ERIKSSON, Lindetraktens HSFNIXON 453.00
9 CAMILLA KRONMAN, Vänsta RFYANNICK 468.48
9 ISABEL PETTERSSON, Odensbackens RKAMANDA 460.49
9 BEATRICE PETERSSON, Viby Rid och KSSHANNON 453.58
18 ERIKA PETTERSSON, Askersunds RKBURMAS MONTE CARLO 677.42
19 ISABEL PETTERSSON, Odensbackens RKNOVA 780.44
20 MIKAELA KARLSSON, Mullhyttans RKMUSCOT 868.22
20 LINNÉA LYCKE, Kumla RKDALYS 854.98
20 LISA NYDÉN, Dyltabruk RFMISTY´S GIRL RC 1095 869.09
23 JENNIE GUSTAVSSON, Dyltabruk RFKASPER 1283.64
23 REBECKA JÄSPERI, Vingåkers RFCRAZY LADY 1261.66

     RS-pro/HTML 02-03