Örebrotraktens Ryttarförening
Fälttävlan på Latorps gård lördagen den 6 juni 2009
Teknisk delegat och överdomare: Björn Häggsjö
Tävlingsledare: Ebba Söderström
Domare dressyr: Christina Eriksson
Domare hoppning: Ulla Erixon
Banbyggare banhoppning: Anders Karmbo
Banbyggare terräng: Ebba Söderström, Conny Bielefeldt, Linda Bielefeldt
Klass 11 P90 kat I
5 startande, 2 placerade
Plac Ryttare Häst Klubb Dressyr    Banhoppning     Terräng     Slut-
            Hinder Tidsfel S:a   Hinder Tidsfel S:a resultat
1 Lina Karlsson Doddi Rappestad RK 53,3 0 0 0 0 2 2 55,3
2 Hanna Bergström West Side Fred Örebrotraktens RF 47,3 0 0 0 0 9,2 9,2 56,5
3 Sanna TGewert Munsboro Ken Trossnäs FK 57 0 0 0 0 7,2 7,2 64,2
4 Julia Jonsson Jack Timrå HSF 52,5 8 4 12 0 2,8 2,8 67,3
5 Emilia Johansson Gino Trosa Vagnhärad 61,5 0 0 0 0 11,6 11,6 73,1
Klass 13 P80 kat I
5 startande, 2 placerade
Plac Ryttare Häst Klubb Dressyr    Banhoppning     Terräng     Slut-
            Hinder Tidsfel S:a   Hinder Tidsfel S:a resultat
1 Olivia Ekman Sundin Flowerhill Oreo Sandö SRF 47,3 8 0 8 0 0 0 55,3
2 Malin Andersson Zic Zac Stjärnorps RK 54,8 0 0 0 0 1,6 1,6 56,4
3 Miranda Kedbäck Anjershof Nikita Skaraborgs FK 48 0 0 0 20 2,8 22,8 70,8
4 Alexandra Pålsson Jackpot Örebrotraktens RF 54,8 0 0 0 40 18,8 58,8 113,6
Angelica Törnberg Grange Brillo Rudskogens RF 68,3 0 0 0 utg
Klass 14 P80 kat II
4 startande, 1 placerad
Plac Ryttare Häst Klubb Dressyr    Banhoppning     Terräng     Slut-
            Hinder Tidsfel S:a   Hinder Tidsfel S:a resultat
1 Sandra Bäckström Mr Barney Varaortens RF 65,3 4 0 4 0 10,4 10,4 79,7
2 Ida Johansson Axner Skogslottens RF 65,3 0 0 0 60 24,4 84,4 149,7
Sanna TGewert Charlie Moon Trossnäs FK 56,3 4 0 4 uyg
Ida Johansson Tin-Tin Skogslottens RF 50,3 4 0 4 utg
Klass 15 P70 kat I
15 startande, 4 placerade
Plac Ryttare Häst Klubb Dressyr    Banhoppning     Terräng     Slut-
            Hinder Tidsfel S:a   Hinder Tidsfel S:a resultat
1 Sarah Sandberg Asterix II Skästa RC 53,3 0 0 0 0 2 2 55,3
2 Elin Ek Take Secret Silver Karlstads RK 50,3 0 0 0 0 6 6 56,3
3 Elin Edman Lövsjöens Polka Hammarö RF 58,5 0 0 0 0 1,2 1,2 59,7
4 Karolina Gahne Gräns Roeson RC 98 Hofors RS 55,5 0 0 0 0 9,6 9,6 65,1
5 Jenny Nyberg Maurits van de Beekhoeve Dyltabruks RF 45,8 0 0 0 20 3,6 23,6 69,4
6 Petra Gustafsson Jawa II Vingåkers RF 67,5 0 0 0 0 2,4 2,4 69,9
7 Lisa Johansson Leonardo II Dyltabruks RF 47,3 0 0 0 20 4,4 24,4 71,7
8 Nicole Johansson Cindy Vikbolandets RF 58,5 0 0 0 20 1,2 21,2 79,7
9 Emelie Gunnarsson Indiana Örebrotraktens RF 48,8 0 0 0 20 15,6 35,6 84,4
10 Kajsa Ericsson Hembys Newton Mantorpsryttarna 57 0 0 0 20 11,2 31,2 88,2
11 Sara Hildingsdotter Fritz Cola Kils RF 72 0 0 0 20 11,2 31,2 103,2
12 Alexanddra Jurå Stockmossens Tindra Harboortens RS 60 0 0 0 20 26,8 46,8 106,8
Saga Ahl Jack Salaortens RF 75,8 4 0 4 utg
Sofia Sandberg Tindra II Skästa RC 68,3 0 0 0 utg
Amanda Hagberg Mirabelle Trossnäs FK 68,3 0 0 0 utg
Klass 16 P70 kat II
3 startande, 1 placerad
Plac Ryttare Häst Klubb Dressyr    Banhoppning     Terräng     Slut-
            Hinder Tidsfel S:a   Hinderfel Hinder S:a resultat
1 Sofie Fahlberg Gervides Zeus Falu RS 51,8 0 0 0 20 10 30 81,8
2 Elina Persson Beauty Varaortens RF 66 0 0 0 20 21,6 41,6 107,6
Saga Ahl Ingves Charisma Salaortens RF 60,8 0 0 0 utg