Karlskoga Ridklubb 24/5
Resultat lokal ponnyhoppning



Klass 1B HOPPNING kat.B: .80m (Lätt B), BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 1C HOPPNING kat.C: .90m (Lätt B), BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 1D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 1D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), BEDÖMNING A
Klass 2B/A+2C/A HOPPNING kat.D: .90m (Lätt C), BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 2D HOPPNING kat.D: .90m (Lätt C), BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 2D HOPPNING kat.D: .90m (Lätt C), BEDÖMNING A
Klass 3A HOPPNING kat.A: .50m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round
Klass 3C HOPPNING kat.C: .70m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round
Klass 3D HOPPNING kat.D: .80m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round


Klass 1B HOPPNING kat.B: .80m (Lätt B), BEDÖMNING A0+A0 två faser

 

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 JOHAN LUNDBERGLARSSON, Holmstorps RF BETTE DAVIS 0 + 0 31.70
2 AMANDA TORSTENSSON, Kumla RK TAZMANIA 0 + 0 40.89
3 ALEXANDRA SNOBL, Örebrotraktens RF GOLDEN NOVA 6 81.12



Klass 1C HOPPNING kat.C: .90m (Lätt B), BEDÖMNING A0+A0 två faser

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 SOFIA ADOLFSSON, Wittvångs Hästsällsk NIRWANA 0 + 0 32.66
* 2 THERESE BOUVIN, Nora RSF DAMGÅRDS JACOB 0 + 0 33.66
* 3 SARA SJÖÖ, Wittvångs Hästsällsk BOLLMAN 0 + 0 34.50
4 KARIN WINGE, Ridklubben Kilsbergs MR RIZZO 0 + 0 35.14
5 JENNY NYBERG, Dyltabruk RF MAURITS VAN DE BEEKHOEVE 0 + 0 36.38
6 VERONICA JONSSON, Grevagårdens RF SALLY III 0 + 4 37.41
7 EMELIE STENSTRÖM, Ryttarkamraterna Kum PETRONELLA 0 + 4 41.59
8 ANGELICA GUSTAFSSON, Karlskoga RK MR FIGARO 4 63.92
9 SARA SJÖÖ, Wittvångs Hästsällsk FIDLEYWOOD TOAD 9 75.94



Klass 1D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), BEDÖMNING A0+A0 två faser

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ISABELLA LUSTH, Wittvångs Hästsällsk BLACK JACK II 0 + 0 30.73
* 2 SARA QURESHI, Kumla RK POKEMON 0 + 0 31.69
* 3 JOSEFINE SKOGLUND, Christinehamns RK NAKITA 0 + 0 34.03
4 JENNIFER KRAUSE, Viby Rid och KS ROBIN HOOD 0 + 0 35.03
5 EMELIE KARLBERG, Örebro FRK SAVANNA 0 + 0 35.08
6 IZABELLA BOSÄTER, Kumla RK FIT FOR FIGHT 0 + 0 36.41
7 MARIA TANSBO, Ryttarkamraterna Kum POINTIMO 0 + 4 35.09
8 MALIN JERREMYR, Wittvångs Hästsällsk DAWSON 0 + 4 38.36
9 FRIDA EKESTUBBE, Örebro FRK PAM 4 56.19
10 ELIN WESTIN, Kumla RK KING OF THUNDER Ute  
10 EMMA WESTIN, Kumla RK ZAMBA Ute  



Klass 1D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), BEDÖMNING A

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 EMELIE PETTERSSON, Alkvetterns RS TINDRA 0 60.64
2 LINA PERKOVIC, Laxå RK PEMBERLEY Ute  



Klass 2B/A+2C/A HOPPNING kat.D: .90m (Lätt C), BEDÖMNING A0+A0 två faser

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ALEXANDRA SNOBL, Örebrotraktens RF GOLDEN NOVA 0 + 0 29.22
* 2 KARIN WINGE, Ridklubben Kilsbergs MR RIZZO 0 + 0 29.94
* 3 VERONICA JONSSON, Grevagårdens RF SALLY III 0 + 0 30.30
* 4 THERESE BOUVIN, Nora RSF DAMGÅRDS JACOB 0 + 0 30.86
* 5 ALICE BRANTSBERG, Wittvångs Hästsällsk YANARA 0 + 0 31.09
6 LISA JONSSON, Wittvångs Hästsällsk TINGELING 0 + 0 31.77
7 BEATRICE JOHANSSON, Wittvångs Hästsällsk COCO CHANEL (RC DEN 747) 0 + 0 33.56
8 LINDA OHLSSON, Karlskoga RK PUTTE 0 + 0 37.89
9 ANGELICA GUSTAFSSON, Karlskoga RK MR FIGARO 0 + 0 40.19
10 JENNY NYBERG, Dyltabruk RF MAURITS VAN DE BEEKHOEVE 0 + 4 35.17
11 ADELINE FALK, Wittvångs Hästsällsk GRACE 0 + 4 40.50
12 MATHILDA LUNDWALL, Karlskoga RK FILIPPA 0 + 18 75.38
13 SOFIA OLSSON, Karlskoga RK CONTESSA 4 54.53
14 JESSICA BACKMAN, Alkvetterns RS DECOYS ZAFFRAN 4 58.14
15 LINN INGVARSSON, Karlskoga Ryttarteam SCOPO PHILIAC 4 58.19
16 SARA SJÖÖ, Wittvångs Hästsällsk FIDLEYWOOD TOAD 4 63.31
17 ALICIA PARTANEN, Wittvångs Hästsällsk LILLEMONS CHALLENGE 4 72.02
18 JOHANNA ÖSTERLING, Kumla RK BASILIKA 4 72.84
19 HANNA THURESSON, Ridklubben Kilsbergs EVELIEN 12 75.59
20 AMANDA TORSTENSSON, Kumla RK TAZMANIA Ute  



Klass 2D HOPPNING kat.D: .90m (Lätt C), BEDÖMNING A0+A0 två faser

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 EMELIE ALDENFALK, Kumla RK EVITA GIOLA 0 + 0 29.88
* 2 FRIDA EKESTUBBE, Örebro FRK PAM 0 + 0 31.94
* 3 MALIN JERREMYR, Wittvångs Hästsällsk DAWSON 0 + 0 31.97
4 FILIPPA NILSAGÅRD, Wittvångs Hästsällsk CINDERELLA 0 + 0 34.86
5 ELVIRA BJÄRVALL, Lanna RS SHAKIRA 0 + 0 38.92
6 IZABELLA BOSÄTER, Kumla RK FIT FOR FIGHT 0 + 4 28.61
7 SOFIA CARLSSON, Wittvångs Hästsällsk SANNA 0 + 4 34.47
8 EMMA WESTIN, Kumla RK ZAMBA 0 + 4 53.73
9 SARA QURESHI, Kumla RK POKEMON 4 53.48
10 AMANDA LODESJÖ, Wittvångs Hästsällsk DARTLIGHTS THUNDRED 4 58.62
11 ELIN WESTIN, Kumla RK KING OF THUNDER 7 84.31



Klass 2D HOPPNING kat.D: .90m (Lätt C), BEDÖMNING A

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 EMELIE PETTERSSON, Alkvetterns RS TINDRA 0 60.78
* 1 LINN INGVARSSON, Karlskoga Ryttarteam BRAVE HEART 0 72.44
* 1 IZABELLA BOSÄTER, Kumla RK KEELORD 0 59.55
* 1 EMMA PETTERSSON, Wittvångs Hästsällsk SÖRÄNGENS SURPRISE 0 66.78
5 LINA PERKOVIC, Laxå RK PEMBERLEY Ute  



Klass 3A HOPPNING kat.A: .50m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
1 SOFIA BACKMAN, Alkvetterns RS MOA 12 86.38



Klass 3C HOPPNING kat.C: .70m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 JESSICA BACKMAN, Alkvetterns RS DECOYS ZAFFRAN 0 62.08
* 1 JOHANNA ÖSTERLING, Kumla RK BASILIKA 0 67.34
* 1 SOFIA OLSSON, Karlskoga RK CONTESSA 0 64.47
* 1 ALICE BRANTSBERG, Wittvångs Hästsällsk YANARA 0 65.14
* 1 MATHILDA LUNDWALL, Karlskoga RK FILIPPA 0 57.16
6 ALICIA PARTANEN, Wittvångs Hästsällsk LILLEMONS CHALLENGE 4 77.52
7 LINDA OHLSSON, Karlskoga RK PUTTE 6 84.47
8 ADELINE FALK, Wittvångs Hästsällsk GRACE 7 87.66
9 LINN INGVARSSON, Karlskoga Ryttarteam MIRACEL Ute  



Klass 3D HOPPNING kat.D: .80m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 IZABELLA BOSÄTER, Kumla RK KEELORD 0 57.30
* 1 EMELIE ALDENFALK, Kumla RK EVITA GIOLA 0 66.59
* 1 EMMA PETTERSSON, Wittvångs Hästsällsk SÖRÄNGENS SURPRISE 0 76.61
* 1 ELVIRA BJÄRVALL, Lanna RS SHAKIRA 0 68.20
* 1 SOFIA CARLSSON, Wittvångs Hästsällsk SANNA 0 59.23
* 1 LINN INGVARSSON, Karlskoga Ryttarteam BRAVE HEART 0 78.28
7 AMANDA LODESJÖ, Wittvångs Hästsällsk DARTLIGHTS THUNDRED 4 78.84
8 LINN INGVARSSON, Karlskoga Ryttarteam ASGÅRDS LEONARDO Ute  

     RS-pro/HTML 02-03