Karlskoga Ridklubb 10/4


Klass 1B HOPPNING kat.D: .80m (Lätt B), BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 1C HOPPNING kat.D: .90m (Lätt B), BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 1C HOPPNING kat.D: .90m (Lätt B), BEDÖMNING A
Klass 1D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 1D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), BEDÖMNING A
Klass 2B HOPPNING kat.D: .70m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 2B HOPPNING kat.D: .70m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 2C HOPPNING kat.D: .80m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 2C HOPPNING kat.D: .80m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 2D HOPPNING kat.D: .90m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 2D HOPPNING kat.D: .90m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 3A HOPPNING kat.D: .50m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round
Klass 3B HOPPNING kat.D: .60m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round
Klass 3C HOPPNING kat.D: .70m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round
Klass 3D HOPPNING kat.D: .80m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round


Klass 1B HOPPNING kat.D: .80m (Lätt B), BEDÖMNING A0+A0 två faser

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 AMANDA LÖF, Dyltabruk RF ZAFIR 0 + 0 25.26
* 2 MADELEIN SONTAG, Valåsens RS JEMPY 0 + 0 25.54
3 AMANDA TORSTENSSON, Kumla RK TAZMANIA 0 + 0 29.60
4 HANNA HASTER, SportRS CRUSE 4 50.57
5 ALEXANDRA SNOBL, Örebrotraktens RF GOLDEN NOVA 4 58.03
6 ALEXANDRA SNOBL, Örebrotraktens RF VAL DE MAR 15 73.31
7 EMMA BROBERG, Pålsboda RF CHAMARA Ute
7 KATRIN SKOOG, Filipstads RK FILLY Ute



Klass 1C HOPPNING kat.D: .90m (Lätt B), BEDÖMNING A0+A0 två faser

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ELIN WESTIN, Kumla RK MR GOOFY 0 + 0 22.49
* 2 DAISY PEARSON, Wittvångs Hästsällsk BOLLMAN 0 + 0 24.48
* 3 MATILDA GRELL, Odensbackens RK CLEOPATRA 0 + 0 24.86
4 THERESE BOUVIN, Nora RSF DAMGÅRDS JACOB 0 + 0 26.45
5 ANNA ERICSSON, Göta RF MISS FELICIA 0 + 0 26.57
6 HANNA ISACSSON, Ridklubben Gullhov HARLEKIN 0 + 4 24.74
7 MARIA TANSBO, Ryttarkamraterna Kum WINSTON CHURCHILL 0 + 8 22.81
8 ALICIA PARTANEN, Wittvångs Hästsällsk LILLEMONS CHALLENGE 5 62.13
9 AMANDA LÖF, Dyltabruk RF JOLA 9 65.70
10 MATILDA GRELL, Odensbackens RK PETTY 17 78.57
11 RUTH PETERSDOTTER, Filipstads RK MAYBELLINE Ute



Klass 1C HOPPNING kat.D: .90m (Lätt B), BEDÖMNING A

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 SANDRA JOHANSSON, Valåsens RS AFRODITE 0 45.64



Klass 1D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), BEDÖMNING A0+A0 två faser

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 JOHANNA GERKE, Väse RF NOVELL 0 + 0 23.47
* 2 SARA QURESHI, Kumla RK POKEMON 0 + 0 23.76
* 3 FRIDA EKESTUBBE, Örebro FRK DI SARONNO 0 + 0 24.27
* 4 EMELIE KARLBERG, Örebro FRK SAVANNA 0 + 0 24.96
5 MARIA TANSBO, Ryttarkamraterna Kum POINTIMO 0 + 0 25.92
6 JENNIFER KRAUSE, Viby Rid och KS ROBBIN HOOD 0 + 0 26.15
7 JOSEFINE SKOGLUND, Christinehamns RK NAKITA 0 + 0 27.00
8 HEDVIG WANNHAGEN, Dyltabruk RF DONNA 0 + 4 33.40
9 SARA SJÖÖ, Wittvångs Hästsällsk FLYING WITHOUT WINGS 4 46.69
10 EVELINA OSKARSSON, Karlstads RK IRON LADY 4 47.31
11 JENNY TROPP, Valåsens RS FRITZ SUGARFEET SAVANNA 9 62.59
12 MALIN JERREMYR, Wittvångs Hästsällsk DAWSON 12 46.45
13 IZABELLA BOSÄTER, Kumla RK TACO VAN DE ZONNEHOEVE 16 74.24
14 EMELIE GUNNARSSON, Örebrotraktens RF INDIANA Ute
14 JULIA HAGBERG, Filipstads RK SCRAPPY DOO Ute



Klass 1D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), BEDÖMNING A

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 HELENA RUCK, Alkvetterns RS GRAFFTONS MR MCKENZIE 4 59.03



Klass 2B HOPPNING kat.D: .70m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ALEXANDRA SNOBL, Örebrotraktens RF GOLDEN NOVA 0 + 0 17.41
* 2 AMANDA LÖF, Dyltabruk RF ZAFIR 0 + 0 17.59
* 3 KATRIN SKOOG, Filipstads RK FILLY 0 + 0 17.73
* 4 HANNA HASTER, SportRS CRUSE 0 + 0 19.48
5 AMANDA TORSTENSSON, Kumla RK TAZMANIA 0 + 0 20.65
6 AMANDA TORSTENSSON, Kumla RK MOLSTABERGS ASCOT 0 + 0 21.07
7 FRIDA KARLSSON, Alkvetterns RS CADFACH RUBY TUESDAY 0 + 0 21.35
8 MATILDA LINDSTRAND, Ridklubben Kilsbergs MIMMI 0 + 0 26.36
9 EMMA THORED, Valåsens RS MIRANDA 0 + 4 22.61
10 EMMA BROBERG, Pålsboda RF CHAMARA 4 66.46
11 MADELEIN SONTAG, Valåsens RS JEMPY 5 81.84
12 ALEXANDRA SNOBL, Örebrotraktens RF VAL DE MAR 6 82.10
13 MADELEIN SONTAG, Valåsens RS SUPRISE 7 86.16
14 ALEXANDRA SNOBL, Örebrotraktens RF LUPIN 18 98.25
15 DANIELA LINDERSSON, Vingåkers RF SNÄCKARVE LUCILLE Ute
15 CAISA FRITZ, Örebro FRK KAPTEN JAL Ute



Klass 2B HOPPNING kat.D: .70m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 LUDVIG AXÄNG, Viby Rid och KS KNYTTES TOBLERONE Ute



Klass 2C HOPPNING kat.D: .80m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 MARIA TANSBO, Ryttarkamraterna Kum WINSTON CHURCHILL 0 + 0 15.81
* 2 MATILDA GRELL, Odensbackens RK PETTY 0 + 0 16.30
* 3 KARIN WINGE, Ridklubben Kilsbergs MR RIZZO 0 + 0 18.37
* 4 MATILDA GRELL, Odensbackens RK CLEOPATRA 0 + 0 19.66
* 5 ANNA ERICSSON, Göta RF MISS FELICIA 0 + 0 19.82
* 6 LINNÉA GUSTÉN, Ridklubben Gullhov YELLOW HEY 0 + 0 21.30
* 7 ALICIA PARTANEN, Wittvångs Hästsällsk LILLEMONS CHALLENGE 0 + 0 21.46
8 HANNA THURESSON, Ridklubben Kilsbergs EVELIEN 0 + 0 21.62
9 RONJA KARLSSON, Pålsboda RF QUEEN 0 + 0 21.90
10 FRIDA HEDLUND, Karlskoga RK MR FIGARO 0 + 0 23.52
11 THERESE BOUVIN, Nora RSF DAMGÅRDS JACOB 0 + 4 16.97
12 LINDA OHLSSON, Karlskoga RK PUTTE 0 + 4 21.25
13 SOFIA OLSSON, Karlskoga RK CONTESSA 0 + 4 21.40
14 AMANDA LÖF, Dyltabruk RF JOLA 0 + Ute
15 SANDRA KLINGVALL, Viby Rid och KS FRÖKEN SVEA 4 64.74
16 ERIKA QVIST, Christinehamns RK ZANDBERG´S CAESAR 4 68.68
17 LINN WIRÅS, Alkvetterns RS NOVA 4 73.22
18 CECILIA ERIKSSON, Ramsbergs Ryttarkamr BALDER 4 77.29
19 EMMA NYKVIST, Christinehamns Häst ÄNGSGÅRDENS ICARUS 5 79.29
20 SOFIA BARRETTE, Ridklubben Kilsbergs JIPE DE NIRO 24 125.11
21 JESSICA BACKMAN, Alkvetterns RS DECOYS ZAFFRAN Ute
21 MATHILDA LUNDWALL, Karlskoga RK FILLIPPA Ute
21 SOFIE EKESTUBBE, Örebro FRK LIGIST Ute
21 JASMINE LUNDBLAD, Vingåkers RF MIRANDA Ute
21 RUTH PETERSDOTTER, Filipstads RK MAYBELLINE Ute



Klass 2C HOPPNING kat.D: .80m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 LINNEA ALGEBLAD, GlanshammarsRyttarna TINKABELL 4 69.75



Klass 2D HOPPNING kat.D: .90m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 JOHANNA GERKE, Väse RF NOVELL 0 + 0 17.61
* 2 EVELINA OSKARSSON, Karlstads RK IRON LADY 0 + 0 18.24
* 3 MARIA TANSBO, Ryttarkamraterna Kum POINTIMO 0 + 0 18.66
* 4 IZABELLA BOSÄTER, Kumla RK TACO VAN DE ZONNEHOEVE 0 + 0 18.87
* 5 SOFIA CARLSSON, Wittvångs Hästsällsk SANNA 0 + 0 20.44
* 6 IDA PEGERS, Wittvångs Hästsällsk THOR RNF 152 0 + 0 21.16
* 7 JENNY TROPP, Valåsens RS FRITZ SUGARFEET SAVANNA 0 + 0 22.77
* 8 HEDVIG WANNHAGEN, Dyltabruk RF DONNA 0 + 0 23.95
9 EMMA KARLSSON, Alkvetterns RS JIPE TOWANDA 0 + 0 24.30
10 LOVISA THORÉN, Valåsens RS RAMIREZ 53 0 + 0 24.38
11 ISABELLE NYGREN, Alkvetterns RS TINDRA 0 + 8 43.20
12 SARA QURESHI, Kumla RK POKEMON 4 22.61
13 EMMA WESTIN, Kumla RK ZAMBA 4 63.15
14 JOSEFINE SKOGLUND, Christinehamns RK NAKITA 4 66.50
15 ALEXANDRA PÅLSSON, Örebrotraktens RF JACKPOT 4 66.82
16 JULIA HAGBERG, Filipstads RK SCRAPPY DOO 4 69.02
17 MALIN JERREMYR, Wittvångs Hästsällsk DAWSON 4 74.25
18 EMELIE GUNNARSSON, Örebrotraktens RF INDIANA 5 79.06
19 FILIPPA NILSAGÅRD, Wittvångs Hästsällsk CINDERELLA 5 81.95
20 AMANDA ENGSTRÖM, Karlskoga Ryttarteam BOSS 6 83.84
21 DANIELA LINDERSSON, Vingåkers RF SHALYAN 6 85.48
22 SARA JANSSON, Christinehamns Häst BEAUTY BOY 8 93.44
23 LINDA FREIJ, Göta RF SPORTLIGHT 11 86.64
24 EVELINA ERIKSSON, Valåsens RS KÄLLSTORPS GREJ 12 76.17
25 LISA NYDÉN, Dyltabruk RF MISTY´S GIRL 12 76.38
26 JESSICA BACKMAN, Alkvetterns RS HIGH WELSH RIVER 14 85.75
27 LOUISE ANDERSSON, Amnebygdens RF MEADOW´S MILLA Ute
27 ELIN SVÄRD, Alkvetterns RS GLANHIRIN GWILYM Ute
27 LOUISE AXELSSON, Mullhyttans RK VALENTIN SCHOTTIS Ute
27 SOFIA BERGMAN, Wittvångs Hästsällsk BONNIE Ute
27 VICTORIA FINTLING, Örebro FRK LITTLE VIC Ute
27 ZANNA ANDERSSON, Christinehamns RK RAFAELLO Ute



Klass 2D HOPPNING kat.D: .90m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 LINN INGVARSSON, Karlskoga Ryttarteam BRAVE HEART 0 71.11
* 1 AMANDA GRAHN, Vingåkers RF LADY SHAKIRA 0 74.30
* 1 HELENA RUCK, Alkvetterns RS GRAFFTONS MR MCKENZIE 0 67.46
4 EMELIE HEDENGREN, Wittvångs Hästsällsk KEELORD 8 63.52
5 SOFIA LINDH, Wittvångs Hästsällsk VEMEJADÅ Ute



Klass 3A HOPPNING kat.D: .50m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 SOFIA BACKMAN, Alkvetterns RS MOA Ute



Klass 3B HOPPNING kat.D: .60m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ELIN KARLSSON CARMENSITA 0 43.57
* 1 MALIN FAGER, Mullhyttans RK ROXETTE 0 50.43
* 1 CAISA FRITZ, Örebro FRK KAPTEN JAL 0 44.05
* 1 DANIELA LINDERSSON, Vingåkers RF SNÄCKARVE LUCILLE 0 49.73
5 LUDVIG AXÄNG, Viby Rid och KS KNYTTES TOBLERONE 4 49.17
5 FRIDA KARLSSON, Alkvetterns RS CADFACH RUBY TUESDAY 4 56.94
5 EMMA THORED, Valåsens RS MIRANDA 4 52.03
8 MADELEIN SONTAG, Valåsens RS SUPRISE 7 68.18
9 MATILDA LINDSTRAND, Ridklubben Kilsbergs MIMMI 18 80.98
10 EMELIE ÅHLSTRÖM LINDMARKENS FINDUS Ute
10 JULIA PÅLSSON, Örebrotraktens RF LUPIN Ute



Klass 3C HOPPNING kat.D: .70m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 SOFIE EKESTUBBE, Örebro FRK LIGIST 0 49.72
* 1 RONJA KARLSSON, Pålsboda RF QUEEN 0 55.57
* 1 SOFIA OLSSON, Karlskoga RK CONTESSA 0 45.68
* 1 ROBIN JONSSON ZAMOR 0 50.66
* 1 MATHILDA LUNDWALL, Karlskoga RK FILLIPPA 0 49.67
* 1 FRIDA HEDLUND, Karlskoga RK MR FIGARO 0 46.40
* 1 LINNEA ALGEBLAD, GlanshammarsRyttarna TINKABELL 0 49.49
* 1 EMMA NYKVIST, Christinehamns Häst ÄNGSGÅRDENS ICARUS 0 52.41
* 1 LINNÉA GUSTÉN, Ridklubben Gullhov YELLOW HEY 0 49.09
* 1 LINN WIRÅS, Alkvetterns RS NOVA 0 49.19
* 1 ULRIKA WINGE, Ridklubben Kilsbergs MR RIZZO 0 45.51
* 1 ERIKA QVIST, Christinehamns RK ZANDBERG´S CAESAR 0 49.55
* 1 SANDRA KLINGVALL, Viby Rid och KS FRÖKEN SVEA 0 46.65
* 1 HANNA THURESSON, Ridklubben Kilsbergs EVELIEN 0 48.09
15 LINDA OHLSSON, Karlskoga RK PUTTE 4 57.77
16 JASMINE LUNDBLAD, Vingåkers RF MIRANDA 5 63.16
17 LINN INGVARSSON, Karlskoga Ryttarteam BURMAS OTTAWA 6 65.19
17 JESSICA BACKMAN, Alkvetterns RS DECOYS ZAFFRAN 6 64.28
19 SOFIA BARRETTE, Ridklubben Kilsbergs JIPE DE NIRO Ute



Klass 3D HOPPNING kat.D: .80m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 EMMA PETTERSSON, Wittvångs Hästsällsk SÖRÄNGENS SURPRISE 0 57.93
* 1 LINN FORSSTRÖM, Kumla RK LINUS 0 46.67
* 1 LINNÉA LYCKE, Kumla RK DALYS 0 55.18
* 1 ELIN SVÄRD, Alkvetterns RS GLANHIRIN GWILYM 0 48.04
* 1 FILIPPA NILSAGÅRD, Wittvångs Hästsällsk CINDERELLA 0 49.73
* 1 IDA PEGERS, Wittvångs Hästsällsk THOR RNF 152 0 46.31
* 1 AMANDA GRAHN, Vingåkers RF LADY SHAKIRA 0 53.79
* 1 EMMA KARLSSON, Alkvetterns RS JIPE TOWANDA 0 46.77
* 1 DANIELA LINDERSSON, Vingåkers RF SHALYAN 0 49.47
* 1 EMELIE HEDENGREN, Wittvångs Hästsällsk KEELORD 0 45.95
* 1 SOFIA CARLSSON, Wittvångs Hästsällsk SANNA 0 49.14
* 1 SOFIA BERGMAN, Wittvångs Hästsällsk BONNIE 0 48.41
* 1 LOUISE AXELSSON, Mullhyttans RK VALENTIN SCHOTTIS 0 52.07
* 1 EMMA WESTIN, Kumla RK ZAMBA 0 48.23
* 1 LOUISE ANDERSSON, Amnebygdens RF MEADOW´S MILLA 0 44.94
* 1 LINN INGVARSSON, Karlskoga Ryttarteam BRAVE HEART 0 50.28
* 1 LINDA FREIJ, Göta RF SPORTLIGHT 0 44.99
* 1 ALEXANDRA PÅLSSON, Örebrotraktens RF JACKPOT 0 47.17
19 LINN INGVARSSON, Karlskoga Ryttarteam ASGÅRDS LEONARDO 4 53.59
19 ISABELLE NYGREN, Alkvetterns RS TINDRA 4 48.70
21 AMANDA ENGSTRÖM, Karlskoga Ryttarteam BOSS 5 62.79
22 SOFIA LINDH, Wittvångs Hästsällsk VEMEJADÅ 6 67.14
23 JESSICA BACKMAN, Alkvetterns RS HIGH WELSH RIVER 8 75.29
23 SARA JANSSON, Christinehamns Häst BEAUTY BOY 8 73.66
23 EVELINA ERIKSSON, Valåsens RS KÄLLSTORPS GREJ 8 51.83
26 LOVISA THORÉN, Valåsens RS RAMIREZ 53 17 76.03
27 MIKAELA KARLSSON, Mullhyttans RK MUSCOT 18 81.52
27 LISA NYDÉN, Dyltabruk RF MISTY´S GIRL 18 81.56
29 IDAMARIE ANDERSSON, Valåsens RS ROXETTE 21 93.10
30 VICTORIA FINTLING, Örebro FRK LITTLE VIC Ute

     RS-pro/HTML 02-03