Kumla Ridklubb 28/2
Resultat regional hoppning


Klass 1B HOPPNING MEDELSVÅR B, BEDÖMNING A:0

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid



Klass 1C HOPPNING MEDELSVÅR B, AVD. A, BEDÖMNING A:0

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid



Klass 1D HOPPNING MEDELSVÅR B, AVD. A, BEDÖMNING A:0

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 MALIN SANDIN, Linköpings FRK MILTON 4 54.23
* 2 DENISE NYBERG, Mjölby RK HUDSON BAY 4 57.05
3 DENISE NYBERG, Mjölby RK JOSKIN F 4 57.16
4 AMANDA HERNVALL, Trollhättans Sportry HIGHLANDER 8 52.06
5 EMELIE HANSEN, Folkungabygdens RF KILLMARYL RUA 8 55.80
6 EMELIE STENSTRÖM, Ryttarkamraterna Kum YANKIEBARD 9 68.00
7 AMANDA LINDGREN, Stora Ekeby RK KLIPPERS SEPARATE 10 69.70
8 REBECCA EKLIND, Kumla RK KEAMSELLA PRIDE 12 62.74



Klass 1B/A+1C/A HOPPNING MEDELSVÅR B, AVD. A, BEDÖMNING A:0

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 AMANDA HERNVALL, Trollhättans Sportry IOR 0 49.25
* 2 MAJA NYMAN, Mjölby RK ARD CHUAN DELIGHT 0 53.65
* 3 JESSICA IGNELL, Linköpings FRK ÖRNFJÄDER 0 58.29
* 4 EMELIE ÖVERLIEN, Christinehamns RK MANDY 4 51.97
5 KARIN ANDRÉN, Grevagårdens RF DOERAK 4 52.23
6 MADELEINE SVEDUNG, Grevagårdens RF SILVER BOY 4 53.05
7 FELICIA OLSSON-LIND, Jump Club RSF BOCKY BOY 4 56.56
8 ALEXANDRA MÖLLER, Mjölby RK DIMMANS EROS 6 69.41
9 JOHAN LUNDBERGLARSSON, Holmstorps RF BETTE DAVIS 8 61.94
10 MARIA TANSBO, Ryttarkamraterna Kum RUBIC CUBE 9 68.86
11 KLARA KJELLER, Grevagårdens RF MUNSBORO TODD 16 62.76
12 ELIN KJELLBERG, Jump Club RSF KELLYS BEAUTY Ute  
12 JESSICA TILLENIUS, Vingåkers RF BAILEYS Ute  
12 MADELEINE SVEDUNG, Grevagårdens RF MODESTY BLAIZE Ute  
12 DENISE LIND FIVORY Ute  



Klass 2B HOPPNING LÄTT A, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 MAJA NYMAN, Mjölby RK ARD CHUAN DELIGHT 0 + 0 22.09
* 2 MAJA NYMAN, Mjölby RK SKONHÖJS FANTASIA 0 + 0 23.84
3 JOHAN LUNDBERGLARSSON, Holmstorps RF BETTE DAVIS 4 47.96
4 EBBA LINDGREN, Vingåkers RF RUPID 5 65.58
5 STINA CARLSSON, Töreboda HK HEKTOR Ute  
5 JOHAN LUNDBERGLARSSON, Holmstorps RF WOODBROOK PHILIPPINE Ute  
5 FILIP ÅGREN, Karlstads RK CILLTON Ute  



Klass 2C HOPPNING LÄTT A, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 OLIVER SCHULTZ, Enköpings RK RED HOT CHILI PEPPER 0 + 0 22.66
* 2 MARIA TANSBO, Ryttarkamraterna Kum RUBIC CUBE 0 + 0 23.98
* 3 PATRICIA NORMARK, Kumla RK RIKKA F VAN DE BOSDVIN 0 + 0 24.36
* 4 MADELEINE SVEDUNG, Grevagårdens RF MODESTY BLAIZE 0 + 0 24.65
* 5 ELIN KJELLBERG, Jump Club RSF KELLYS BEAUTY 0 + 0 26.71
* 6 FELICIA OLSSON-LIND, Jump Club RSF BOCKY BOY 0 + 0 27.09
* 7 ANNA ERICSSON, Göta RF AL CAPONE 0 + 0 29.71
8 ALEXANDRA MÖLLER, Mjölby RK DIMMANS EROS 0 + 4 24.12
9 JESSICA IGNELL, Linköpings FRK ÖRNFJÄDER 0 + 4 26.90
10 EMELIE ÖVERLIEN, Christinehamns RK MANDY 0 + 4 28.29
11 AMANDA HERNVALL, Trollhättans Sportry IOR 0 + 8 27.16
12 KLARA KJELLER, Grevagårdens RF GRÄNS TIFFANY 0 + Ute  
13 JESSICA TILLENIUS, Vingåkers RF BAILEYS 4 52.48
14 SOFIA ADOLFSSON, Wittvångs Hästsällsk NIRWANA 4 57.33
15 ELIN NYRÉN, Christinehamns RK FAST FORWARD 4 58.77
16 KARIN ANDRÉN, Grevagårdens RF DOERAK 4 59.39
17 DENISE LIND FIVORY 4 59.55
18 DAISY PEARSON, Wittvångs Hästsällsk BOLLMAN 4 62.94
19 ISABELLE KOSKI, Vänsta RF MARDRÖM 5 65.81
20 KLARA KJELLER, Grevagårdens RF MUNSBORO TODD 8 54.11
21 MADELEINE SVEDUNG, Grevagårdens RF SILVER BOY 11 75.77
22 HANNA ISACSSON, Ridklubben Gullhov HARLEKIN 15 74.28
23 ISABELLA LUSTH, Wittvångs Hästsällsk HESPERUS EAGLE Ute  
23 LOVISA HERTZBERG, Sunne RF MISS DAINTY Ute  
23 ELIN WESTIN, Kumla RK MR GOOFY Ute  



Klass 2D HOPPNING LÄTT A, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 REBECCA EKLIND, Kumla RK KEAMSELLA PRIDE 0 + 0 24.53
* 2 ANGELICA WALLACE, Mjölby RK INDIAN SPICE 0 + 0 27.31
* 3 EMELIE STENSTRÖM, Ryttarkamraterna Kum YANKIEBARD 0 + 0 28.35
* 4 LISA KARLSSON, Vänsta RF ATTYRORY BLACK CAT 0 + 0 28.56
* 5 AMELIA SIMPSON, Skästa Ridcenter KING QUIXOTE 0 + 0 30.40
* 6 ROSANNA BROBERG, Stora Ekeby RK MUNSBORO RYANAIR 0 + 0 30.41
* 7 DENISE NYBERG, Mjölby RK JOSKIN F 0 + 0 31.59
* 8 MALIN SANDIN, Linköpings FRK MILTON 0 + 4 25.17
9 EMELIE HANSEN, Folkungabygdens RF KILLMARYL RUA 0 + 4 26.53
10 DENISE NYBERG, Mjölby RK HUDSON BAY 0 + 7 48.65
11 JENNELIE SELIN, Skästa Ridcenter RANDO 0 + 9 40.15
12 FRIDA ERICSSON, Göta RF MASTER BRIGHT SPARK 0 + Ute  
13 OLIVER SCHULTZ, Enköpings RK MISTER MO II 4 50.26
14 AMANDA LINDGREN, Stora Ekeby RK KLIPPERS SEPARATE 4 51.30
15 ROSANNA BROBERG, Stora Ekeby RK PETIT PARADIS 4 51.67
16 JOHANNA ERIKSSON, Rudskogens RF TANGO 4 55.80
17 BEATRICE KARLSSON, Töreboda HK OTHELLO 5 66.80
18 ALEXANDRA MÖLLER, Mjölby RK HIDDEN EXTRA Utg  
19 FANNY GERMER, Wittvångs Hästsällsk LOUGHWELL LAD Ute  
19 IDA PETTERSSON, Wittvångs Hästsällsk PAM Ute  
19 JOANNA NÄRLING, Vänsta RF TOFFEE DELIGHT Ute  
19 SOFIE VITALIS, Sunne RF GROTNE´S SHAMROCK Ute  
19 MAJA OLSSON, Rudskogens RF MEMPHIS AML Ute  
19 AMANDA HERNVALL, Trollhättans Sportry HIGHLANDER Ute  
19 ANNE-CATHRINE JENSEN, Hammarö RF CHAMPAGNE Ute  
19 EMILIA BRÅNFELT, Töreboda HK PANDORA Ute  
19 SANDRA GUSTAFSSON, Töreboda HK FELIX Ute  
19 JESSICA IGNELL, Linköpings FRK VENUS DE MALIZOUX Ute  
19 MARIA TANSBO, Ryttarkamraterna Kum POINTIMO Ute  



Klass 2D HOPPNING LÄTT A, AVD. B, BEDÖMNING A

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 CASSANDRA LUSTH, Wittvångs Hästsällsk BLACK JACK II 6 66.68
2 LINA HOPPMAN, Hamre RK BIK BOK Ute  



Klass 3B HOPPNING LÄTT B, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 MAJA NYMAN, Mjölby RK SKONHÖJS FANTASIA 0 + 0 29.20
* 2 EBBA LINDGREN, Vingåkers RF RUPID 0 + Ute  
3 FILIP ÅGREN, Karlstads RK CILLTON 8 78.73
4 STINA CARLSSON, Töreboda HK HEKTOR 10 70.54
5 ADELINE FALK, Wittvångs Hästsällsk CABOY Ute  



Klass 3C HOPPNING LÄTT B, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 PATRICIA NORMARK, Kumla RK RIKKA F VAN DE BOSDVIN 0 + 0 24.89
* 2 ELIN WESTIN, Kumla RK MR GOOFY 0 + 0 27.74
* 3 ISABELLA LUSTH, Wittvångs Hästsällsk HESPERUS EAGLE 0 + 0 28.50
* 4 ELIN NYRÉN, Christinehamns RK FAST FORWARD 0 + 0 29.00
5 ISABELLE KOSKI, Vänsta RF MARDRÖM 0 + 0 30.21
6 DAISY PEARSON, Wittvångs Hästsällsk BOLLMAN 0 + 0 30.86
7 LOVISA HERTZBERG, Sunne RF MISS DAINTY 0 + 0 30.92
8 LISA JONSSON, Wittvångs Hästsällsk TINGELING 0 + 0 32.74
9 KLARA KJELLER, Grevagårdens RF GRÄNS TIFFANY 0 + 0 35.33
10 BEATRICE PETERSSON, Viby Rid och KS MYNTA 0 + 4 28.12
11 SOFIA ADOLFSSON, Wittvångs Hästsällsk NIRWANA 0 + 4 30.76
12 ANNA ERICSSON, Göta RF AL CAPONE 0 + 4 31.59
13 OLIVER SCHULTZ, Enköpings RK RED HOT CHILI PEPPER 0 + 6 49.54
14 HANNA ISACSSON, Ridklubben Gullhov HARLEKIN 8 53.01
15 EMELIE STENSTRÖM, Ryttarkamraterna Kum PETRONELLA Ute  



Klass 3D HOPPNING LÄTT B, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 LISA KARLSSON, Vänsta RF ATTYRORY BLACK CAT 0 + 0 31.15
* 2 FANNY GERMER, Wittvångs Hästsällsk LOUGHWELL LAD 0 + 0 31.20
* 3 FRIDA ERICSSON, Göta RF MASTER BRIGHT SPARK 0 + 0 31.25
* 4 MAJA OLSSON, Rudskogens RF MEMPHIS AML 0 + 0 31.47
* 5 OLIVER SCHULTZ, Enköpings RK MISTER MO II 0 + 0 33.95
* 6 JOHANNA LARSSON, Ryttarkamraterna Kum NOUBA DE JUIN 0 + 0 34.55
* 7 ANGELICA WALLACE, Mjölby RK INDIAN SPICE 0 + 0 35.21
8 JOHANNA ERIKSSON, Rudskogens RF TANGO 0 + 0 35.60
9 JOANNA NÄRLING, Vänsta RF TOFFEE DELIGHT 4 45.92
10 AMELIA SIMPSON, Skästa Ridcenter KING QUIXOTE 4 47.13
11 BEATRICE KARLSSON, Töreboda HK OTHELLO 4 49.05
12 MARIA TANSBO, Ryttarkamraterna Kum POINTIMO 4 49.10
13 JESSICA IGNELL, Linköpings FRK VENUS DE MALIZOUX 4 49.17
14 JESSICA TILLENIUS, Vingåkers RF TEMPRANILLO 4 49.54
15 SOFIE VITALIS, Sunne RF GROTNE´S SHAMROCK 4 51.02
16 IDA PETTERSSON, Wittvångs Hästsällsk PAM 4 51.24
17 JENNELIE SELIN, Skästa Ridcenter RANDO 4 51.30
18 ALICE HAMRIN, Kungsörs RK TITAN 4 52.36
19 ANNE-CATHRINE JENSEN, Hammarö RF CHAMPAGNE 5 63.33
20 LINA HOPPMAN, Hamre RK BIK BOK 6 67.34
21 PATRICIA NORMARK, Kumla RK QUINA 7 73.87
22 BEATRICE KARLSSON, Töreboda HK STRÄTES SAMBA 8 56.13
23 MALIN JERREMYR, Wittvångs Hästsällsk DAWSON Ute  
23 EMILIA BRÅNFELT, Töreboda HK PANDORA Ute  
23 SANDRA GUSTAFSSON, Töreboda HK FELIX Ute  
23 JOSEFINE SKOGLUND, Christinehamns RK NAKITA Ute  



Klass 3D HOPPNING LÄTT B, AVD. B, BEDÖMNING A

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 LINA HOPPMAN, Hamre RK BIK BOK Ute  

     RS-pro/HTML 02-03