Örebro fältrittklubb
Regional hopptävling för häst
med KM för Öfk:s ryttare
1 november 2009


Resultat

Klass 1 1.10 - hoppning, bedömning A0+A0 två faser. KM för juniorer
Klass 1 1.10 - hoppning, avd. B, bedömning A
Klass 2 1.20 - hoppning, bedömning A0+A0 två faser. KM för seniorer
Klass 2 1.20 - hoppning, avd. B, bedömning A
Klass 3 1.30 - hoppning, bedömning A0+A0 två faser
Klass 3 1.30 - hoppning, avd. B, bedömning A

Klubbmästare juniorer Emelie Karlberg och Artemis
Klubbmästare seniorer Emma Andersson och Zandoc Z


Klass 1 1.10 - hoppning, bedömning A0+A0 två faser. KM för juniorer
Överdomare: Anita Ivarsson. Domare: Bengt Nilsson. Banbyggare: Lennart Lindelöw.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 Maja Olsson, Rudskogens RFEstrella 0 + 027.99
* 2 Sofia Münt Eriksson, SportRSDevon 0 + 029.22
* 3 Elin Söderqvist, Sörmons RKHarena 0 + 030.10
* 4 Emma Andersson, Örebro FRKZandoc Z 0 + 033.84
* 5 Malin Larsson, Strömsholms RSFHard Eternity 0 + 039.89
* 6 Emelie Karlberg, Örebro FRKArtemis 0 + 426.23
* 7 Ewa Hellström, Holmstorps RFGladdy 5 0 + 427.04
* 8 Sofia Gustafsson, Wittvångs HästsällskSileene 0 + 427.46
9 Johanna Thörn, Sörmons RKBronco 0 + 432.00
10 Emelie Hedengren, Wittvångs HästsällskJuvenelle 0 + 433.11
11 Moa Larsson, Wittvångs HästsällskAlly Mc Bee 0 + 830.37
12 Olivia Jansson, Lilla Edets RKKiss me Quick 0 + 1229.60
13 Emma Wennerlund, Örebro FRKVyper 446.21
14 Ida Nilsson, Örebro FRKPontiac Silverdome 448.44
15 Josefin Hård, Örebro FRKPompidou 450.70
16 Karin Dröschmeister, Christinehamns RKZallie Stardust 450.90
17 Viktor Berggren, Kumla RKChiccolino 451.57
18 Ellinor Lundin, Torsby RKCheckpoint Coban 451.69
19 Hanna Alestig, Wittvångs HästsällskOriginal Flight 451.86
20 Cecilia Karlsson, Eskilstunaortens RFJawa 452.45
21 Josefine Björnritz, Wittvångs HästsällskKingston 453.78
22 Catharina Persson, Ekenässjöns HästsporUrsa van het Wintershof 556.72
23 Josefine Freij, Göta RFRochelle Greenfield 851.32
24 Carolina Bäck Karlsson, SportRSHotmail 1061.43
25 Rebecka Wuolo, Örebro FRKMarlon 156 1166.23
26 Linda Näfver, Wittvångs HästsällskCrimcess Zobra 1566.38
27 Ida Vikberg, Örebro FRKQuite All Right R 1668.68
28 Ingela Öhrling-Loiske, Holmstorps RFAqinaUte
28 Sophia Farkas, Christinehamns RKQuite WhiteUte


Klass 1 1.10 - hoppning, avd. B, bedömning A

Överdomare: Anita Ivarsson. Domare: Bengt Nilsson. Banbyggare: Lennart Lindelöw.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 Tina Andersson, SportRSCampione 057.98
* 2 Niklas Jonsson, Örebro FRKDon Juan van de Zuuthoev 456.16
* 2 Maria Carlbäck, Kumla RKSundance Flip 459.00
* 2 Linda Bielefeldt, Örebrotraktens RFZan Zo (20) 454.96
* 2 Pernilla Willbo, Grevagårdens RFKamel 455.12
6 Ewa Hellström, Holmstorps RFAragorn K 872.31
6 Cecilia Karlsson, Eskilstunaortens RFListon VG 858.55
6 Pia Eriksson, Kumla RKDarco 857.31
9 Lena Brikell, Örebro FRKImpala 1657.63
10 Cristel Nyqvist, Glanshammars RyttarnEbbaUte


Klass 2 1.20 - hoppning, bedömning A0+A0 två faser. KM för seniorer

Överdomare: Anita Ivarsson. Domare: Bengt Nilsson. Banbyggare: Lennart Lindelöw.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 Ellinor Lundin, Torsby RKCheckpoint Coban 0 + 031.25
* 2 Linn Holm, SportRSViola 0 + 032.28
* 3 Linn Holm, SportRSNiagara Des Monts 0 + 034.10
* 4 Emma Andersson, Örebro FRKZandoc Z 0 + 034.74
* 5 Emelie Johansson, Christinehamns RKBally Thyme 0 + 436.76
* 6 Carolina Bäck Karlsson, SportRSHotmail 0 + 835.26
* 7 Malin Larsson, Strömsholms RSFHard Eternity 0 + Ute
* 7 Josefine Freij, Göta RFRochelle Greenfield 0 + Ute
* 9 Emelie Hedengren, Wittvångs HästsällskJuvenelle 442.68
* 10 Erika Andersson, Skaraortens RFAfrodite Neptun 442.73
* 11 Emelie Karlberg, Örebro FRKArtemis 443.19
12 Lotta Lundberg, Holmstorps RFGarfild 2 444.38
13 Cecilia Karlsson, Eskilstunaortens RFJawa 444.75
14 Josefine Freij, Göta RFPuzzel 445.74
15 Isabell Karlsson, SportRSOrion 446.04
16 Hanna Jungqvist, Skästa RidcenterMay Lightning EG 447.55
17 Catharina Persson, Ekenässjöns HästsporViva Fleur 447.65
18 Viktor Berggren, Kumla RKChiccolino 841.07
19 Erica Eriksson, Valåsens RSMagia 842.34
20 Sofia Münt Eriksson, SportRSDevon 842.51
21 Niklas Jonsson, Örebro FRKPrima 843.18
22 Sofia Gustafsson, Wittvångs HästsällskSileene 843.47
23 Peder Zeiloth, Kumla RKNo Hurry 843.85
24 Rebecca Eklind, Kumla RKFoxy Boy 844.19
25 Sophia Farkas, Christinehamns RKQuite White 844.45
26 Peder Zeiloth, Kumla RKCartier 844.95
27 Madeleine Hellman, Julita RKBally Mitra 847.63
28 Linn Holm, SportRSContendra 950.18
29 Ewa Hellström, Holmstorps RFGladdy 5 1157.26
30 Linda Andersson, Örebro FRKRomanze 1243.94
31 Karin Dröschmeister, Christinehamns RKZallie Stardust 1244.16
32 Catharina Persson, Ekenässjöns HästsporUrsa van het Wintershof 1246.57
33 Johanna Thörn, Sörmons RKBronco 1246.73
34 Carolyn Berglöf, Avesta RKSandai 1348.42
35 Josefine Björnritz, Wittvångs HästsällskKingston 1660.44
36 Josefin Hård, Örebro FRKPompidou 2357.37
37 Elin Söderqvist, Sörmons RKHarena 2462.43
38 Olivia Jansson, Lilla Edets RKKiss me Quick 2463.70
39 Anna Elfsten, Kumla RKCanberryUte
39 Moa Larsson, Wittvångs HästsällskAlly Mc BeeUte
39 Maja Olsson, Rudskogens RFEstrellaUte
39 Ida Vikberg, Örebro FRKQuite All Right RUte


Klass 2 1.20 - hoppning, avd. B, bedömning A

Överdomare: Anita Ivarsson. Domare: Bengt Nilsson. Banbyggare: Lennart Lindelöw.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 Anna Möllberg, SportRSMy Way 054.27
* 1 Maria Carlbäck, Kumla RKSundance Flip 058.37
* 3 Niklas Jonsson, Örebro FRKDon Juan van de Zuuthoev 458.03
* 3 Rebecca Eklind, Kumla RKLatarnik Z 455.83
* 3 Cecilia Karlsson, Eskilstunaortens RFListon VG 459.12
* 3 Niklas Jonsson, Örebro FRKCarlotta 454.82
7 Linda Bielefeldt, Örebrotraktens RFZan Zo (20) 856.07
7 Pernilla Willbo, Grevagårdens RFKamel 858.62
9 Rebecka Wuolo, Örebro FRKMarlon 156 1251.20
10 Ewa Hellström, Holmstorps RFAragorn KUte


Klass 3 1.30 - hoppning, bedömning A0+A0 två faser

Överdomare: Anita Ivarsson. Domare: Bengt Nilsson. Banbyggare: Lennart Lindelöw.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 Niklas Jonsson, Örebro FRKPrima 0 + 033.47
* 2 Erica Eriksson, Valåsens RSMagia 0 + 034.47
* 3 Linn Holm, SportRSViola 0 + 434.07
* 4 Carolyn Berglöf, Avesta RKSandai 543.14
5 Linn Holm, SportRSForest Gump 17 835.54
6 Josefine Freij, Göta RFPuzzel 838.28
7 Lotta Lundberg, Holmstorps RFQuinto van de Merriehoev 838.41
8 Cecilia Kindström, Örebro FRKCarruby BZ 838.62
9 Rebecca Eklind, Kumla RKFoxy Boy 1237.75
10 Erika Andersson, Skaraortens RFAfrodite Neptun 1237.93
11 Emelie Johansson, Christinehamns RKBally Thyme 1240.88
12 Isabell Karlsson, SportRSOrion 1640.28
13 Hanna Jungqvist, Skästa RidcenterMay Lightning EG 1743.99
14 Lina Rickardsen, Skästa RidcenterHeath CliffeUte
14 Linda Andersson, Örebro FRKRomanzeUte
14 Lotta Lundberg, Holmstorps RFGarfild 2Ute


Klass 3 1.30 - hoppning, avd. B, bedömning A

Överdomare: Anita Ivarsson. Domare: Bengt Nilsson. Banbyggare: Lennart Lindelöw.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 Rebecca Eklind, Kumla RKLatarnik Z 044.92
* 1 Anna Möllberg, SportRSMy Way 046.15
3 Niklas Jonsson, Örebro FRKCarlotta 1858.54

     RS-pro/HTML 02-03