Resultat lokal dressyr
Lindetraktens HSF 2009-10-24
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2009-08-27 kl. 01:17
Klass 1 - Dressyr Lätt A:1
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1
Klass 3 - Dressyr Lätt C:2

Klass 1 - Dressyr Lätt A:1
16 anmälda, 16 startande, 4 placerade
Domare C: Susanne Gustavsson
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Liza Zimmerman Gibsy Lady   251 251 66,053
  Odensbackens RK Gullit - Consul 1  
2 Lina Östlund-Lagerström Pondus   250 250 65,789
  Örebro FK Pablo - Pontus 2  
3 Therese Eriksson Harrisson   249 249 65,526
  Frövi-Fellingsbro Okänd - okänd 3  
4 Susanne Snobl Idalgo   247 247 65,000
  Odensbackens RK Ishor - Doms 4  
 
5 Madelaine Snobl Kräsnä Hiacinte   246 246 64,737
  Odensbackens RK Calano II - Vintas 5  
6 Louise Jansson Trolderik   235 235 61,842
  Wittvångs HS Xanthos - Okänd 6  
7 Per Törnkvist Sundström Estrellado Ek   233 233 61,316
  Kumla Ridklubb Magini (SWB) - Bonaparte 7  
8 Rose-Marie Gustavsson EL Lotus   230 230 60,526
  Alkvetterns RS Okänd 8  
9 Nina Eskola Anemon   226 226 59,474
  Linde Ridskola Good Future - Martini 9  
10 Linda Näfver Crimcess Zobra   223 223 58,684
  Wittvångs HS Okänd 10  
11 Annie Lindholm Craggenmore   218 218 57,368
  Blå Bergens RF Nactus - Cavalotti 11  
11 Erika Abrahamsson Triton (SWB)   218 218 57,368
  Dyltabruks RF Pascal - Dragon 11  
13 Birgitta Rasmusson Charon   200 200 52,632
  Dyltabruks RF Bellini - Chapman (SWB) 13  
14 Tina Fröbergh Gordon   198 198 52,105
  Syd Nerike R Sparkling Boy - Glenstal 14  
15 Carina Roos-Axdorff Wismar (SWB)   197 197 51,842
  Dyltabruks RF Warsteiner - Favorit 15  
16 Charlotte Alin Overlord (SWB)   183 183 48,158
  Glanshammars R D-Day - Robbin 16  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1
25 anmälda, 25 startande, 7 placerade
Domare C: Susanne Gustavsson
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Liza Zimmerman Gibsy Lady   209 209 72,069
  Odensbackens RK Gullit - Consul 1  
2 Jenny Sandberg Fabian   206 206 71,034
  Storfors RK Okänd - Okänd 2  
3 Annie Lindholm Craggenmore   197 197 67,931
  Blå Bergens RF Nactus - Cavalotti 3  
4 Sophie Zetterström Candela VT (SWB)   191 191 65,862
  Qvinnersta HSF Camaro M - Dutch Capitol 4  
5 Rose-Marie Gustavsson EL Lotus   189 189 65,172
  Alkvetterns RS Okänd 5  
6 Linda Näfver Crimcess Zobra   188 188 64,828
  Wittvångs HS Okänd 6  
7 Tina Fröbergh Gordon   184 184 63,448
  Syd Nerike R Sparkling Boy - Glenstal 7  
 
8 Louise Jansson Trolderik   179 179 61,724
  Wittvångs HS Xanthos - Okänd 8  
9 Birgitta Rasmusson Charon   177 177 61,034
  Dyltabruks RF Bellini - Chapman (SWB) 9  
10 Terese Hagman Wanessa   175 175 60,345
  Örebro FK Okänd - Okänd 10  
10 Per Törnkvist Sundström Estrellado Ek   175 175 60,345
  Kumla Ridklubb Magini (SWB) - Bonaparte 10  
12 Carina Roos-Axdorff Wismar (SWB)   174 174 60,000
  Dyltabruks RF Warsteiner - Favorit 12  
13 Gunni Wilhelm Chinona   171 171 58,966
  Storfors RK okänd - okänd 13  
14 Lena Björk Espoir De La Marie   170 170 58,621
  Gyttorps RK Drosselbart - Jirko 14  
15 Satu Westergren Cadillac   167 167 57,586
  Örebro FK Lambert - Gaspadin 15  
16 Victoria Von Schedvin El Lamina   163 163 56,207
  Alkvetterns RS   16  
17 Emma Asp Peony   160 160 55,172
  Alkvetterns RS Alfons 17  
18 Jenny Andersson Thea JSA   156 156 53,793
  Holmstorps RF Nobel - Acapulco Gold 18  
19 Therese Hellkvist Rosenrot   155 155 53,448
  Frövi-Fellingsbro Rotspon - Brentano 19  
20 Marja Walterson Kojak   154 154 53,103
  Ramsbergs RK Landprinz I - Rockad 20  
21 Marina Fallgren Sorro (SWB)   153 153 52,759
  Syd Nerike R Sorba - Parant 21  
22 Emelie Oscarsson Flowerhill Blue   150 150 51,724
  Frövi-Fellingsbro   22  
23 Charlotte Alin Overlord (SWB)   147 147 50,690
  Glanshammars R D-Day - Robbin 23  
24 Lena Rickardsson Alazan   130 130 44,828
  Frövi-Fellingsbro okänd - okänd 24  
25 Pauline Johansson Whitelook xx   0 0  
  Örebro FK Troon xx - Hayya Ya Shareef xx    
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt C:2
14 anmälda, 14 startande, 4 placerade
Domare C: Agneta Nylander
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Jenny Sandberg Fabian   195 195 69,643
  Storfors RK Okänd - Okänd 1  
2 Satu Westergren Cadillac   182 182 65,000
  Örebro FK Lambert - Gaspadin 2  
2 Gunni Wilhelm Chinona   182 182 65,000
  Storfors RK okänd - okänd 2  
4 Terese Hagman Wanessa   181 181 64,643
  Örebro FK Okänd - Okänd 4  
 
5 Sofia Lindh Lima   179 179 63,929
  Wittvångs HS Leonardo n.e. - Fiasko 5  
6 Lena Björk Espoir De La Marie   178 178 63,571
  Gyttorps RK Drosselbart - Jirko 6  
7 Marina Fallgren Sorro (SWB)   172 172 61,429
  Syd Nerike R Sorba - Parant 7  
8 Victoria Von Schedvin El Lamina   171 171 61,071
  Alkvetterns RS   8  
8 Jenny Andersson Thea JSA   171 171 61,071
  Holmstorps RF Nobel - Acapulco Gold 8  
10 Amanda Arvidsson Avec   170 170 60,714
  Linde Ridskola Adept - Um Said xx 10  
11 Therese Hellkvist Rosenrot   159 159 56,786
  Frövi-Fellingsbro Rotspon - Brentano 11  
12 Pauline Johansson Whitelook xx   151 151 53,929
  Örebro FK Troon xx - Hayya Ya Shareef xx 12  
13 Frida Niva Alva   148 148 52,857
  Vingåkers RF   13  
14 Lena Rickardsson Alazan   133 133 47,500
  Frövi-Fellingsbro okänd - okänd 14  
 
till toppen