Resultat REGIONAL HOPPNING
för häst den 10-11/10
Askersunds Ridklubb


Klass 1 1.00 - HOPPNING, BEDÖMNING Clear Round
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Britt Pärsson.
 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 EMMA WIGH, Örebro FRK RED RECITANDO 0 58.05
* 1 EMMA WENNERLUND, Örebro FRK VYPER 0 52.83
* 1 JON WIKSTRÖM, Kumla RK LT MODESTY 0 57.62
* 1 JONAS BJÖRNSSON, Odensbackens RK CHUCK 0 54.24
* 1 ELLEN BRUNES, Skaraborgs FRK DEXTER K 0 55.58
* 1 EMMA ANDERSSON, Örebro FRK ZANDOC Z 0 60.37
7 JOSEFIN HÅRD, Örebro FRK POMPIDOU 1 72.09
8 ROBERT WILLÉN, Askersunds RK LYNLEY MB 4 56.57
8 ELISABET HUUVA, Kumla RK JONNA METEORIT 4 57.61
8 ELLEN BRUNES, Skaraborgs FRK OLÉA 4 58.64
8 MATHILDE AHLBURG, Wisby RK CAVATINA 4 69.60
8 HANNA ALESTIG, Wittvångs Hästsällsk ORIGINAL FLIGHT 4 56.79
8 IDA GILLMAN, Askersunds RK ZEBRINA 4 54.17
8 ELISABET HUUVA, Kumla RK RINGWOOD SPACE 4 60.83
15 JENNY GRAHN, Kumla RK JAQUELINE 7 83.80
16 MALIN KARLSSON, Täby RK MORRIS 8 59.62
16 CHARLOTTE FAHLSTRÖM, Täby RK MIRABELLA-MARCO 8 56.94
16 EMMA WIGH, Örebro FRK METALLICA 8 57.48
19 SOFIE JOHANSSON, Askersunds RK WILHELMINA 14 78.56
20 KAROLINA VEDLUND, Blåbergens RF EVREUX VAN HET KASTANJEH Ute  
20 KARIN KNUTSEN, Skultorps RS GENIAL Ute  



Klass 2 1.10 - HOPPNING, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Britt Pärsson.
 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 EMELIE HEDENGREN, Wittvångs Hästsällsk JUVENELLE 0 + 0 22.16
* 2 LOUISE BRANTSBERG, Wittvångs Hästsällsk BRITT DE LA MAR 0 + 0 23.32
* 3 THERESE ÖHMAN, Odensbackens RK WIKING 0 + 0 23.78
* 4 YVONNE TALAMO, Kumla RK UNITY 0 + 0 24.70
* 5 IDA JOHANSSON, Tidaholmsbygdens HK GOODNESS 0 + 0 25.41
* 6 LOUISE BRANTSBERG, Wittvångs Hästsällsk CALIMERO V/D SCHOORSCHEH 0 + 0 25.52
* 7 JENNY ANDERSSON, Holmstorps RF THEA JSA 0 + 0 26.76
* 8 JONAS SOHLMAN, Södertälje RK FENWAY PARK NT 0 + 0 26.99
* 9 EMMA ANDERSSON, Örebro FRK ZANDOC Z 0 + 0 27.19
* 10 MATHILDE AHLBURG, Wisby RK CAVATINA 0 + 0 27.24
* 11 PER HOPMAN ZARAGATA XX 0 + 0 27.58
12 HANNA JUNGQVIST, Skästa Ridcenter MAY LIGHTNING EG 0 + 0 28.15
13 MOA LARSSON, Wittvångs Hästsällsk ALLY MC BEE 0 + 4 24.44
14 JOSEFINE BJÖRNRITZ, Wittvångs Hästsällsk NO HURRY 0 + 4 25.52
15 HANNA ALESTIG, Wittvångs Hästsällsk ORIGINAL FLIGHT 0 + 4 29.17
16 CHARLOTTE FAHLSTRÖM, Täby RK MIRABELLA-MARCO 0 + 4 31.44
17 LENA NILSSON, Valåsens RS ROSANNA 0 + Ute  
18 EMMA WIGH, Örebro FRK METALLICA 4 52.08
19 PAULINE IVARSSON, Pålsboda RF LITTLE QUEEN 4 53.55
20 JON WIKSTRÖM, Kumla RK LT MODESTY 4 54.76
21 MALIN TAMM, Ryttarkamraterna Kum FRANGELICO 4 61.20
22 KARIN STENBÄCK, Grevagårdens RF KARDEMUMMA 6 72.17
23 INGELA ÖHRLING-LOISKE, Holmstorps RF AQINA 8 46.78
24 LOUISE JANSSON, Wittvångs Hästsällsk JUDO II 8 49.31
25 REBECKA WUOLO, Örebro FRK MARLON 156 8 50.47
26 KARIN KNUTSEN, Skultorps RS GENIAL 8 50.80
27 MARION JOHANSSON, Viby Rid och KS CASSIOPEIA 8 51.36
28 ANNA BINNBERG, Grevagårdens RF ILONA 8 51.48
29 CAMILLA JOHANSSON, Nora RSF MAC-IN-LAY LF 8 51.87
30 JOSEFIN HÅRD, Örebro FRK POMPIDOU 8 54.90
31 JENNY GRAHN, Kumla RK YESTER LAMBORGINA 8 55.22
32 AMANDA ALBREKTSSON, Bergs HK COOPER 8 61.53
33 IDA GILLMAN, Askersunds RK ZEBRINA 12 51.34
34 CECILIA HJÄRTMYR, Askersunds RK MAZETTI 12 53.36
35 ELIN NYMAN LORD BOLLINGER 12 55.73
36 ULRICA EGERYD, Örebro FRK UP AND GO 17 83.47
37 JONAS BJÖRNSSON, Odensbackens RK CHUCK 20 60.00
38 LINDA NÄFVER, Wittvångs Hästsällsk CRIMCESS ZOBRA 20 65.89
39 EMMA WIGH, Örebro FRK RED RECITANDO Ute  
39 PIA HOLM WAHLSTRÖM, Örebro FRK PROMISE Ute  
39 CHARLOTTE SUNDSTRÖM, Strömsholms RSF UMBRELLA Ute  



Klass 2 1.10 - HOPPNING, BEDÖMNING A

Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Britt Pärsson.
 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ELLEN BRUNES, Skaraborgs FRK OLÉA 4 55.01
* 1 JOSEFINE SOHLMAN, Södertälje RK BELIZZA 4 71.19
* 1 ANDREA WESTLING, Dyltabruk RF ALOUETTE 4 58.65
* 1 PIA ERIKSSON, Kumla RK DARCO 4 63.23
* 1 LINDA BIELEFELDT, Örebrotraktens RF ZAN ZO (20) 4 61.22
* 1 LINA FOGELQVIST, Askersunds RK FREESTYLE 4 61.06
7 MALIN KARLSSON, Täby RK MORRIS 8 58.98
8 ELLEN BRUNES, Skaraborgs FRK DEXTER K 12 86.45
9 LENA BRIKELL, Örebro FRK IMPALA 24 68.78


Klass 3 1.20 - HOPPNING, BEDÖMNING A:0
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Britt Pärsson.
 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
1 EMELIE HEDENGREN, Wittvångs Hästsällsk JUVENELLE 0 51.42
2 MATHILDE AHLBURG, Wisby RK NIKI PARADISE 0 54.30
3 PEDER ZEILOTH, Kumla RK CARTIER 0 55.97
4 ANNA ELFSTEN, Kumla RK CANBERRY 0 56.20
5 CHARLOTTE FAHLSTRÖM, Täby RK CASSANDRA 0 60.79
6 LOUISE BRANTSBERG, Wittvångs Hästsällsk CALIMERO V/D SCHOORSCHEH 4 51.84
7 THERESE ÖHMAN, Odensbackens RK WIKING 4 53.57
8 IDA JOHANSSON, Tidaholmsbygdens HK GOODNESS 5 62.15
9 LOUISE BRANTSBERG, Wittvångs Hästsällsk BRITT DE LA MAR 8 54.11
10 JOSEFINE SOHLMAN, Södertälje RK PIXMAN 8 54.68
11 ASTRID SKOGH, Jump Club RSF LEVINIO 8 54.70
12 HANNA JUNGQVIST, Skästa Ridcenter MAY LIGHTNING EG 9 62.38
13 YVONNE TALAMO, Kumla RK UNITY 12 51.59
14 ELIN NYMAN LORD BOLLINGER 12 59.40
15 PER HOPMAN ZARAGATA XX 13 63.21
16 JILL NYLANDER, Team Aspvik RK NL KITT 14 67.37
17 KARIN STENBÄCK, Grevagårdens RF KARDEMUMMA 15 70.16
18 PERNILLA ERIKSSON, Wittvångs Hästsällsk LACIANO MB 16 53.99
19 CHARLOTTE SUNDSTRÖM, Strömsholms RSF UMBRELLA Ute  
19 MALIN TAMM, Ryttarkamraterna Kum FRANGELICO Ute  
19 ULRICA EGERYD, Örebro FRK UP AND GO Ute  
19 MOA LARSSON, Wittvångs Hästsällsk ALLY MC BEE Ute  
19 CECILIA HJÄRTMYR, Askersunds RK MAZETTI Ute  
19 PAULINE IVARSSON, Pålsboda RF LITTLE QUEEN Ute  
19 LENA NILSSON, Valåsens RS ROSANNA Ute  
19 JENNY ANDERSSON, Holmstorps RF THEA JSA Ute  

Klass 3 1.20 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A

Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Britt Pärsson.
 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 LINA FOGELQVIST, Askersunds RK FREESTYLE 4 59.39
* 2 PEDER ZEILOTH, Kumla RK WHISPER B 8 59.63
* 2 AMANDA ALBREKTSSON, Bergs HK COOPER 8 54.46
4 LINDA BIELEFELDT, Örebrotraktens RF ZAN ZO (20) 12 61.02
4 ANDREA WESTLING, Dyltabruk RF ALOUETTE 12 61.28
6 PIA ERIKSSON, Kumla RK DARCO Ute  
6 REBECKA WUOLO, Örebro FRK MARLON 156 Ute  

Klass 4 1.10 - HOPPNING, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Britt Pärsson.
 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ANNELI CEDERBERG, Nykyrka RK DON EMILIO 0 + 0 21.15
* 2 JONAS SOHLMAN, Södertälje RK FENWAY PARK NT 0 + 0 22.33
* 3 MATHILDE AHLBURG, Wisby RK CAVATINA 0 + 0 22.45
* 4 MIKAEL HULLBERG, Hjo Hästsportklubb VICTORIA 0 + 0 23.88
5 LOUISE BRANTSBERG, Wittvångs Hästsällsk BRITT DE LA MAR 0 + 4 19.25
6 LOUISE BRANTSBERG, Wittvångs Hästsällsk CALIMERO V/D SCHOORSCHEH 0 + 4 19.80
7 JENNY GRAHN, Kumla RK JAQUELINE 0 + 4 25.30
8 ELISE HELLBERG, Nykyrka RK CATANZARO 0 + 10 36.52
9 REBECKA WUOLO, Örebro FRK MARLON 156 4 54.14
10 CECILIA HJÄRTMYR, Askersunds RK MAZETTI 4 69.39
11 MOA LARSSON, Wittvångs Hästsällsk ALLY MC BEE 4 69.83
12 THERESE ÖHMAN, Odensbackens RK WIKING 8 50.75
13 MARION JOHANSSON, Viby Rid och KS CASSIOPEIA 13 89.90
14 FILIPPA SKOBE, Nykyrka RK CORTELL B Ute  

Klass 4 1.10 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A

Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Britt Pärsson.
 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ELIN JANSSON, Örebro FRK HOT CHOCHOLATE 0 57.40
* 1 JOSEFINE SOHLMAN, Södertälje RK BELIZZA 0 60.00
* 1 VIKTORIA ÖVERLIEN, Christinehamns RK METEOR 0 54.73
4 EMELIE ÖVERLIEN, Christinehamns RK CHIRON ZIP 4 56.02
4 VIKTORIA ÖVERLIEN, Christinehamns RK KENNY KIWI 4 65.87
4 REBECCA EKLIND, Kumla RK LATARNIK Z 4 56.33
4 MALIN KARLSSON, Täby RK MORRIS 4 63.58
4 MALIN ISAKSSON, Östra Sörmlands Lant CARLOTTA B 4 60.02
9 LENA BRIKELL, Örebro FRK IMPALA Ute  

Klass 5 1.20 - HOPPNING, BEDÖMNING A:0
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Britt Pärsson.
 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 KARIN SKÖLD, Grevagårdens RF CASUS 0 50.00
* 2 ELIN JANSSON, Örebro FRK CARACCIOLA G 0 51.92
* 3 SANDRA KÅREGREN, Kumla RK BLUE STARLET 0 52.37
* 4 LINA RICKARDSEN, Skästa Ridcenter HEATH CLIFFE 0 55.02
* 5 YVONNE TALAMO, Kumla RK LANDCRUISER 0 55.53
* 6 SANDRA KÅREGREN, Kumla RK BLUE MAGIC 0 57.78
* 7 ANNELI CEDERBERG, Nykyrka RK DON EMILIO 0 58.92
* 8 MALIN ÅKERBERG, Örebro FRK CHARMÖR 0 59.63
9 ELIN NYMAN LORD BOLLINGER 1 63.65
10 ASTRID SKOGH, Jump Club RSF LEVINIO 4 55.50
11 JONAS SOHLMAN, Södertälje RK FENWAY PARK NT 4 58.66
12 YVONNE TALAMO, Kumla RK CAMILL S:T TROPEZ 4 60.44
13 LOTTA SARTZ, Örebro FRK JENNY 5 62.55
14 PERNILLA ERIKSSON, Wittvångs Hästsällsk LACIANO MB 8 56.33
15 MALIN ISAKSSON, Östra Sörmlands Lant BOOSTER K 8 57.02
16 ANNA ELFSTEN, Kumla RK CANBERRY 8 57.60
17 MATHILDE AHLBURG, Wisby RK NIKI PARADISE 8 76.67
18 VIKTORIA ÖVERLIEN, Christinehamns RK KENNY KIWI 10 69.06
19 REBECCA EKLIND, Kumla RK FOXY BOY 12 54.00
20 ANITA MELITSHENKO, GlanshammarsRyttarna SOUTHERN BREESER 13 62.39
21 HANNA JUNGQVIST, Skästa Ridcenter MAY LIGHTNING EG 13 65.69
22 MOA LARSSON, Wittvångs Hästsällsk ALLY MC BEE 15 71.63
23 CECILIA HJÄRTMYR, Askersunds RK MAZETTI 18 68.70
24 JILL NYLANDER, Team Aspvik RK NL KITT Ute  
24 FRIDA AVANDER, Valåsens RS MILLIMANI E Ute  
24 EMELIE HEDENGREN, Wittvångs Hästsällsk JUVENELLE Ute  
24 MIKAEL HULLBERG, Hjo Hästsportklubb VICTORIA Ute  
24 JENNY GRAHN, Kumla RK YESTER LAMBORGINA Ute  
24 THERESE ÖHMAN, Odensbackens RK WIKING Ute  
24 FILIPPA SKOBE, Nykyrka RK CORTELL B Ute  


Klass 5 1.20 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A

Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Britt Pärsson.

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ELISE HELLBERG, Nykyrka RK CATANZARO 0 57.64
* 1 MALIN ÅKERBERG, Örebro FRK CAPSICUM HH 0 64.33
3 AMANDA GULLSTRÖM, Södertälje RK CARUSO 8 61.10
3 REBECCA EKLIND, Kumla RK LATARNIK Z 8 58.17
5 SOFIA ALFREDSSON, Kumla RK ZIGUE 12 57.38
6 ANDREA WESTLING, Dyltabruk RF ALOUETTE 16 59.31
7 LINDA BIELEFELDT, Örebrotraktens RF ZAN ZO (20) Utg  
7 MALIN KARLSSON, Täby RK MORRIS Ute  

Klass 6 1.30 - HOPPNING, BEDÖMNING A0+A0 två faser

Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Britt Pärsson.
 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ELIN JANSSON, Örebro FRK CARACCIOLA G 0 + 0 30.80
* 2 MALIN ÅKERBERG, Örebro FRK MILLIMANI E 0 + 0 31.99
* 3 SOFIE ANDERSSON, Valåsens RS CHAYENNE 0 + 0 32.87
* 4 MARTINA NYMAN, Skästa Ridcenter ALICANTO 0 + 0 34.05
* 5 SANDRA KÅREGREN, Kumla RK BLUE STARLET 0 + 0 34.86
6 AMANDA GULLSTRÖM, Södertälje RK VALENCE 0 + 4 33.27
7 SOFIE ANDERSSON, Valåsens RS CHANNON 0 + 4 35.02
8 ASTRID SKOGH, Jump Club RSF LEVINIO 0 + 8 37.99
9 YVONNE TALAMO, Kumla RK CAMILL S:T TROPEZ 4 55.05
10 KARIN SKÖLD, Grevagårdens RF CASUS 4 57.35
11 SANDRA KÅREGREN, Kumla RK BLUE MAGIC 8 56.40
12 MALIN ISAKSSON, Östra Sörmlands Lant BOOSTER K 8 57.07
13 YVONNE TALAMO, Kumla RK LANDCRUISER 8 62.12
14 ELIN JANSSON, Örebro FRK ACES HIGH 12 54.64
15 REBECCA EKLIND, Kumla RK FOXY BOY 20 76.62
16 PERNILLA ERIKSSON, Wittvångs Hästsällsk LACIANO MB 24 58.91
17 MALIN ÅKERBERG, Örebro FRK CHARMÖR Ute  
17 LINA RICKARDSEN, Skästa Ridcenter HEATH CLIFFE Ute  
17 JOSEFINE SOHLMAN, Södertälje RK PIXMAN Ute  
17 MATHILDE AHLBURG, Wisby RK NIKI PARADISE Ute  

Klass 6 1.30 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A

Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Britt Pärsson.
 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ELIN JANSSON, Örebro FRK DUCHESSE VAN DE ZUTHOEVE 4 58.82
* 1 MALIN ÅKERBERG, Örebro FRK CAPSICUM HH 4 61.55
3 AMANDA GULLSTRÖM, Södertälje RK CARUSO 12 54.53
4 EMELIE ÖVERLIEN, Christinehamns RK CHIRON ZIP