Resultat regional dressyr 27 september 2009
Glanshammarsryttarna
 
Klass 1 - Dressyr Lätt A:5
16 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Premier
Domare C: Lotta Finstorp
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Johanna Johansson Brynhild 400,00 kr 313 313 68,043
  Valåsens RS Bellini - Flamingo 1  
2 Therese Lindholm Comber 300,00 kr 311 311 67,609
  Vikbolandets RF Saigon (ex Swingo) - Ravell (SWB) 2  
3 Anja Forsberg Corpoless 200,00 kr 307 307 66,739
  Stockholms FK Lord Alberth - Chess 3  
4 Louise Winther Meya av Brandshult 170,00 kr 306 306 66,522
  Segersta SR Rubignon - Allegretto 4  
 
5 Helena Sennfält Abraxas   305 305 66,304
  Strömsholms RSF Abanos - Foxtrott 5  
6 Camilla Eriksson Jawa   302 302 65,652
  Eskilstunaorten Sack (SWB) - Martini 6  
7 Barbro Sartz Le Berleon   299 299 65,000
  Skråmsta CR Bernstein - Curacao xx 7  
8 Christer Karlsson Liostro   296 296 64,348
  Skråmsta CR Londonderry - Feiner Stern 8  
9 Anna Norlander Dito Nedergårda   292 292 63,478
  Glanshammars R Bernstein - Acapulco Gold 9  
10 Kerstin Falkenström Calici K (45)   289 289 62,826
  Dyltabruks RF Trofé - Midt-West Ibi-Light 10  
11 Ina Lindström Dolero   288 288 62,609
  Mantorpsryttarna Der Lord - Eisenhertz I 11  
12 Ida Englund Peach Girl P   279 279 60,652
  Karlskoga RT P. Garonne Marco - Beach Boy 12  
13 Ewa Tatarowicz Corlandy   277 277 60,217
  Örebro FK Lanskoy - Hostrup 13  
14 Lovisa Ahlberg Mona Lisa   255 255 55,435
  Degerfors R&KS Mon Cher - Weinstock 14  
15 Weronica Jansson Pyramus   238 238 51,739
  Fagersta RK Cheval Sansibar - Grojor 15  
  Amanda Engström Marimba Ballet xx        
  Karlskoga RT Malvernico - Roman Warrior    
 
 

Klass 2 - Dressyr Lätt A:6
21 anmälda, 20 startande, 5 placerade
Premier
Domare C: Ola Johnsson
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Anja Forsberg Corpoless 400,00 kr 277 277 64,419
  Stockholms FK Lord Alberth - Chess 1  
2 Carina Boåsen Le Champs 400,00 kr 271 271 63,023
      1  
3 Helena Sennfält Abraxas 200,00 kr 269 269 62,558
  Strömsholms RSF Abanos - Foxtrott 3  
4 Barbro Sartz Le Berleon 170,00 kr 269 269 62,558
  Skråmsta CR Bernstein - Curacao xx 3  
5 Christer Karlsson Liostro 170,00 kr 267 267 62,093
  Skråmsta CR Londonderry - Feiner Stern 5  
5 Camilla Eriksson Jawa 170,00 kr 267 267 62,093
  Eskilstunaorten Sack (SWB) - Martini 5  
 
7 Louise Winther Meya av Brandshult   266 266 61,860
  Segersta SR Rubignon - Allegretto 7  
8 Ina Lindström Dolero   258 258 60,000
  Mantorpsryttarna Der Lord - Eisenhertz I 8  
8 Kerstin Falkenström Calici K (45)   258 258 60,000
  Dyltabruks RF Trofé - Midt-West Ibi-Light 8  
10 Sofia Hedlund Goldweiss   257 257 59,767
  Eskilstunaorten Regenbogen - Grünhorn III 10  
11 Ewa Tatarowicz Corlandy   256 256 59,535
  Örebro FK Lanskoy - Hostrup 11  
12 Anneli Wirsen Holm Orlando-Blue   255 255 59,302
  Strömsholms RSF Amaretto I - Nabuur 12  
13 Johanna Johansson Brynhild   247 247 57,442
  Valåsens RS Bellini - Flamingo 13  
14 Lovisa Ahlberg Mona Lisa   239 239 55,581
  Degerfors R&KS Mon Cher - Weinstock 14  
15 Therese Eriksson Harrisson   236 236 54,884
  Frövi-Fellingsbro Okänd - okänd 15  
15 Ida Englund Peach Girl P   236 236 54,884
  Karlskoga RT P. Garonne Marco - Beach Boy 15  
17 Anna Norlander Dito Nedergårda   230 230 53,488
  Glanshammars R Bernstein - Acapulco Gold 17  
18 Therese Svensson Razzalea   224 224 52,093
  Stora Ekeby RK Rastell - Emir 18  
19 Cecilia Nordh Magic   205 205 47,674
  Dyltabruks RF Master (SWB) - Napoleon 19  
20 Weronica Jansson Pyramus   197 197 45,814
  Fagersta RK Cheval Sansibar - Grojor 20  
  Amanda Engström Marimba Ballet xx        
  Karlskoga RT Malvernico - Roman Warrior    
 
 

Klass 3 - Dressyr Lätt A:4
6 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Premier
Domare C: Ola Johnsson
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Carina Boåsen Le Champs 200,00 kr 272 272 66,341
      1  
2 Anneli Wirsen Holm Orlando-Blue 170,00 kr 261 261 63,659
  Strömsholms RSF Amaretto I - Nabuur 2  
 
3 Sophie Zetterström Ruby Tuesday (26)   259 259 63,171
  Qvinnersta HSF Rubinrot - De la Gardie 3  
4 Cecilia Nordh Magic   235 235 57,317
  Dyltabruks RF Master (SWB) - Napoleon 4  
5 Therese Eriksson Harrisson   225 225 54,878
  Frövi-Fellingsbro Okänd - okänd 5  
6 Therese Svensson Razzalea   224 224 54,634
  Stora Ekeby RK Rastell - Emir 6