Gyttorps RK 2009-09-12
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2009-09-12 kl. 19:33
Klass 1 - Dressyr Lätt A:3
Klass 2 - Dressyr Lätt A:4
Klass 3 - Dressyr Lätt B:3
Klass 4 - Dressyr Div II Final Häst 2009 Lag

Sammanställning Div II Häst 2009

       

Placering

Lag

Omg.1

Omg.2

Omg.3

Totalt

1

Örebro Fältrittklubb

5

10

10

25

2

F.Karlskoga Ryttarteam

10

4

6

20

3

Wittvång HS lag Grön 2

6

5

8

19

4

Wittvång HS lag Vit 1

4

7

7

18

5

Valåsens Ryttarsällskap

3

8

2

13

5

Dyltabruks Ryttarförening

8

1

4

13

7

Kumla Ridklubb

2

6

3

11

8

Karlskoga Ridklubb

7

2

1

10

9

Odensbackens Ridklubb

1

3

5

9


Klass 1 - Dressyr Lätt A:3
16 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Domare C: Anna Wennerlund Cruickshank
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Sara Wallenborg Elviz   218 218 70,323
  Wittvångs HS Eloge - Good Future 1  
2 Ebba Reinholdsson Vandolein   217 217 70,000
  Karlskoga RK Inspekteur - Jonker 2  
3 Lovisa Ahlberg Mona Lisa   209 209 67,419
  Degerfors R&KS Mon Cher - Weinstock 3  
4 Maria Blix Donatello   204 204 65,806
  Dyltabruks RF Vivaldi - Vagabond 4  
4 Lotta Svensson Oliver   204 204 65,806
  Degerfors R&KS Okänd - Okänd 4  
 
6 Emelie Hedengren La Duchess   201 201 64,839
  Wittvångs HS Blue Horse Hertug - Bernstein 6  
6 Emma Knutsson Viimeinen Valssi   201 201 64,839
  Wittvångs HS Vleuten xx - Manifest xx 6  
8 Ewa Tatarowicz Corlandy   195 195 62,903
  Örebro FK Lanskoy - Hostrup 8  
9 Erika Krönert Kjellsson Waremo   192 192 61,935
  Wittvångs HS Warrigall - Good Future 9  
10 Malin Kiteborg Mistel   191 191 61,613
  Dyltabruks RF Magini - Herkules 10  
11 Cecilia Nordh Magic   189 189 60,968
  Dyltabruks RF Master (SWB) - Napoleon 11  
12 Charlotte Adler Karl   185 185 59,677
  Gyttorps RK Strauss 12  
13 Annie Lindhagen Mattrix   184 184 59,355
  Wittvångs HS Montgomery - Alpen Fürst 13  
14 Annie Lindholm Craggenmore   176 176 56,774
  Blå Bergens RF Nactus - Cavalotti 14  
15 Tina Fröbergh Gordon**   159 159 51,290
  Syd Nerike R Sparkling Boy** - Glenstal** 15  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt A:4
23 anmälda, 23 startande, 6 placerade
Domare C: Anna Wennerlund Cruickshank
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Lina Östlund-Lagerström Pondus   277 277 67,561
  Örebro FK (1) Pablo - Pontus 1  
2 Sara Wallenborg Elviz   275 275 67,073
  Wittvångs HS (1) Eloge - Good Future 2  
3 Amanda Engström Marimba Ballet xx   265 265 64,634
  Karlskoga RT (1) Malvernico - Roman Warrior 3  
3 Karin Nordenmalm Galliano   265 265 64,634
  Kumla Ridklubb (1) Chirac - Marino 3  
5 Ewa Tatarowicz Corlandy   261 261 63,659
  Örebro FK (1) Lanskoy - Hostrup 5  
6 Emma Knutsson Viimeinen Valssi   259 259 63,171
  Wittvångs HS (2) Vleuten xx - Manifest xx 6  
 
7 Lotta Svensson Oliver   258 258 62,927
  Degerfors R&KS Okänd - Okänd 7  
8 Susanne Snobl Idalgo   257 257 62,683
  Odensbackens RK (1) Ishor - Doms 8  
8 Susanne Åberg Caigaz   257 257 62,683
  Karlskoga RK (1) Cairo - Martini 8  
10 Ebba Reinholdsson Vandolein   256 256 62,439
  Karlskoga RK (1) Inspekteur - Jonker 10  
11 Pia Hiukka Blues   255 255 62,195
  Kumla Ridklubb (1) Briar - Landadel 11  
11 Erika Krönert Kjellsson Fabian   255 255 62,195
  Wittvångs HS (2) Miroco - Brabant 11  
13 Anki Almlöf Pajaz ox   252 252 61,463
  Karlskoga RT (1) Glaz ox - Probat ox 13  
14 Malin Kiteborg Mistel   251 251 61,220
  Dyltabruks RF (1) Magini - Herkules 14  
15 Madeleine Johansson Barcelona T   247 247 60,244
  Valåsens RS (1) Windwurf - Falstaff 15  
16 Lovisa Ahlberg Mona Lisa   246 246 60,000
  Degerfors R&KS Mon Cher - Weinstock 16  
17 Erika Krönert Kjellsson Waremo   244 244 59,512
  Wittvångs HS Warrigall - Good Future 17  
18 Liza Zimmerman Gibsy Lady   243 243 59,268
  Odensbackens RK (1) Gullit - Consul 18  
19 Cecilia Nordh Magic   239 239 58,293
  Dyltabruks RF (1) Master (SWB) - Napoleon 19  
20 Karin Ohlsson Alexia   238 238 58,049
  Wittvångs HS (1) Alexson D - Cosmos xx 20  
21 Inger Svensson Fargo   233 233 56,829
  Viby R&KS okänd 21  
22 Anna Persson Friberg Obsession   229 229 55,854
  Valåsens RS (1) Caruso - Jashin 22  
23 Ida Englund Peach Girl P   215 215 52,439
  Karlskoga RT P. Garonne Marco - Beach Boy 23  
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt B:3
30 anmälda, 28 startande, 7 placerade
Domare C: Agneta Nylander
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Amanda Engström Marimba Ballet xx   224 224 67,879
  Karlskoga RT Malvernico - Roman Warrior 1  
2 Annie Lindholm Craggenmore   223 223 67,576
  Blå Bergens RF Nactus - Cavalotti 2  
3 Annie Lindhagen Mattrix   221 221 66,970
  Wittvångs HS (2) Montgomery - Alpen Fürst 3  
4 Emelie Hedengren La Duchess   220 220 66,667
  Wittvångs HS (1) Blue Horse Hertug - Bernstein 4  
5 Andrea Westling Alouette   219 219 66,364
  Dyltabruks RF (1) Quite Easy - Zeppelin 5  
5 Marie Bergman Rashid   219 219 66,364
  Örebro FK (1) Ruiz Soler - Welt Hit II 5  
7 Madelaine Snobl Kräsnä Hiacinte   217 217 65,758
  Odensbackens RK (1) Calano II - Vintas 7  
7 Madeleine Johansson Barcelona T   217 217 65,758
  Valåsens RS Windwurf - Falstaff 7  
 
9 Liza Zimmerman Gibsy Lady   215 215 65,152
  Odensbackens RK Gullit - Consul 9  
10 Nadya Sahli La Bella Venizia   214 214 64,848
  Örebrotraktens RF OJ-OJ 10  
10 Emma Lundberg Vivaldi   214 214 64,848
  Valåsens RS (1) Okänd 10  
12 Pia Hiukka Blues   213 213 64,545
  Kumla Ridklubb Briar - Landadel 12  
13 Camilla Carlsson Milla Magica   212 212 64,242
  Hälleforsorten Magini - Miami Springs** 13  
14 Johan Pettersson Albertville   210 210 63,636
  Wittvångs HS Goldlöwe - Ceylon 14  
14 Emma Bergström Bella Donna   210 210 63,636
  Dyltabruks RF Akribori - Troll 14  
14 Karin Nordenmalm Galliano   210 210 63,636
  Kumla Ridklubb Chirac - Marino 14  
17 Jenny Källman Curtein   209 209 63,333
  Dyltabruks RF Certain - Matador xx 17  
18 Ida Englund Peach Girl P   206 206 62,424
  Karlskoga RT (1) P. Garonne Marco - Beach Boy 18  
18 Karin Ohlsson Alexia   206 206 62,424
  Wittvångs HS Alexson D - Cosmos xx 18  
20 Erika Rasmusson Beasy Boy   203 203 61,515
  Dyltabruks RF Billy Boy - Robin Z 20  
21 Charlotte Adler Karl   202 202 61,212
  Gyttorps RK Strauss 21  
22 Sanna Blomquist Cockatoo   200 200 60,606
  Örebrotraktens RF Cortez - Mellinor 22  
23 Marina Fallgren Sorro   199 199 60,303
  Syd Nerike R Sorba - Parant 23  
24 Josefin Sannevik Fazonic   194 194 58,788
  Örebro FK Zafonic - Tapon Wood 24  
25 My Jardeberg Ulmus   190 190 57,576
  Gyttorps RK   25  
26 ElseMarie Öhrling Casamira   188 188 56,970
  Kumla Ridklubb (1) Akribori - Goldlöwe 26  
26 Erika Krönert Kjellsson Fabian   188 188 56,970
  Wittvångs HS Miroco - Brabant 26  
28 Malin Siren Smilla   175 175 53,030
  Karlskoga RK (1) Silvano - Modesto 28  
 
till toppen

Klass 4 - Dressyr Div II Final Häst 2009 Lag
9 startande lag
 
Plats Uppfödare Lagnr Procent
    Lagledare
      Ryttare Häst Summa  
1 Örebro FK Lag 1 65,861
    Matilda Johansson
 
      Lina Östlund-Lagerström Pondus 67,561  
      Ewa Tatarowicz Corlandy 63,659  
      Marie Bergman Rashid 66,364  
2 Wittvångs HS Lag 2 64,112
    Sofia Lundin
 
      Annie Lindhagen Mattrix 66,970  
      Emma Knutsson Viimeinen Valssi 63,171  
      Erika Krönert Kjellsson Fabian 62,195  
3 Wittvångs HS Lag 1 63,930
    Camilla Ejnarsson
 
      Sara Wallenborg Elviz 67,073  
      Emelie Hedengren La Duchess 66,667  
      Karin Ohlsson Alexia 58,049  
4 Karlskoga RT Lag 1 62,840
    Anki Almlöf
 
      Amanda Engström Marimba Ballet xx 64,634  
      Anki Almlöf Pajaz ox 61,463  
      Ida Englund Peach Girl P 62,424  
5 Odensbackens RK Lag 1 62,570
    Susanne Snobl
 
      Madelaine Snobl Kräsnä Hiacinte 65,758  
      Susanne Snobl Idalgo 62,683  
      Liza Zimmerman Gibsy Lady 59,268  
6 Dyltabruks RF Lag 1 61,959
    Erika Rasmusson
 
      Andrea Westling Alouette 66,364  
      Malin Kiteborg Mistel 61,220  
      Cecilia Nordh Magic 58,293  
7 Kumla Ridklubb Lag 1 61,266
    Sofia Larsson
 
      Karin Nordenmalm Galliano 64,634  
      Pia Hiukka Blues 62,195  
      ElseMarie Öhrling Casamira 56,970  
8 Valåsens RS Lag 1 60,315
    Anette Johansson
 
      Emma Lundberg Vivaldi 64,848  
      Madeleine Johansson Barcelona T 60,244  
      Anna Persson Friberg Obsession 55,854  
9 Karlskoga RK Lag 1 59,384
    Madeleine Eriksson
 
      Susanne Åberg Caigaz 62,683  
      Ebba Reinholdsson Vandolein 62,439  
      Malin Siren Smilla 53,030  
 
till toppen