Örebrotraktens Ryttarförening och Mullhyttans Ridklubb              
Resultat Regional och lokal fälttävlan på Latorps gård för häst den 5-6 september 2009                
Teknisk delegat: Björn Häggsjö                        
Överdomare: Ulf Eriksson                          
Tävlingsledare: Ebba Söderström                        
Domare dressyr: Agneta Nylander                        
Domare hoppning: Margareta Bratt                        
Banbyggare banhoppning: Anders Karmbo                        
                           
Klass 1 - Fälttävlan H 100                         
Banbyggare terräng: Linda Bielefeldt                        
12 startande, 3 placerade                          
Ryttare Häst Klubb Dressyr    Banhoppning     Terräng     Slut-
            Hinderfel Tidsfel S:a   Hinderfel Tid  Tidsfel S:a resultat
                             
1 Elin Hallander Jehu Vaxholms FRK 54,0   0 0 0   0 03:58 11,2 11,2 65,2
2 Ida Andersson Sanibonani Kristinehamns HSF 57,0   0 0 0   0 03:57 10,8 10,8 67,8
3 Ulrica Egeryd Up and Go Örebro FK 57,0   0 0 0   0 04:11 16,4 16,4 73,4
4 Cherie Malmgren Felippa Björklidens RS 52,5   0 0 0   20 04:51 32,4 52,4 104,9
5 Beatrice Edler Lt Karisma Mantorpsryttarna 53,3   0 0 0   40 04:11 16,4 56,4 109,7
6 Ida Gillman Zebrina Askersunds RK 61,5   8 0 8   20 04:26 22,4 42,4 111,9
Albin Werngren Caruso Örebro FK 53,3   4 0 4   ute        
Kristina Svahnström Pomperipossa P (46) Blå Bergens R 60,8   0 0 0   ute        
AnnCecilie Stene Felianao Björklidens RS 60,0   0 0 0   ute        
Elin Olsson Candeloro Botkyrka RS 43,5   0 0 0   ute        
Jan Bredberg Mango Livdragonerna 43,5   8 0 8   ute        
Caroline Andersson Di Napoli RS Grums 46,5   4 0 4   ute        
                           
                           
Klass 2 - Fälttävlan H 90                         
Banbyggare terräng: Conny Bielefeldt                        
14 startande, 4 placerade                          
Ryttare Häst Klubb Dressyr    Banhoppning     Terräng     Slut-
            Hinderfel Tidsfel S:a   Hinderfel Tid  Tidsfel S:a resultat
                             
1 Tommie Ericsson Pennyfeather Flight Strömsholms RSF 41,3   0 0 0   0 03:47 11,6 11,6 52,9
2 Linda Bielefeldt Zan Zo (20) Örebrotraktens RF 54,8   0 0 0   0 03:08 0 0 54,8
3 Ellen Svennerstål Beach Belle Stora Wäsby FRK 54,8   0 0 0   0 03:23 2 2 56,8
4 Helena Bengtsson Mr Magic Marlon RS Grums 55,5   0 0 0   0 03:24 2,4 2,4 57,9
5 Beatrice Edler Be My Access xx Mantorpsryttarna 54,0   0 0 0   0 03:29 4,4 4,4 58,4
6 Lee Björkman Alfonz Stora Wäsby FRK 66,0   0 0 0   0 03:24 2,4 2,4 68,4
7 Sofia Ridderstad Zebulon Mantorpsryttarna 66,8   4 3 7   0 03:09 0 0 73,8
8 Miranda Kedbäck Queen Teemer * Skaraborgs FK 63,8   4 0 4   0 03:33 6 6 73,8
9 Lina Johansson Tricolor Kilsbergsryttarna 46,5   0 0 0   20 04:12 21,6 41,6 88,1
10 Tomas Werngren Staccatto Örebro FK 59,3   0 0 0   20 04:27 27,6 47,6 106,9
11 Alice Viktor Alenfelt Harley Hooligan Mullhyttans RK 69,8   4 0 4   20 04:01 17,2 37,2 111
Angelica Johansson Birdy van de Kranenburg Mantorpsryttarna 66,8   0 0 0   ute        
Ida Johansson Skolleruds Maestro Boxholms RK 55,5   0 0 0   ute        
Emma Eriksson Dolores MB Örebrotraktens RF 59,3   8 0 8   ute