Segersjö FK och Odensbackens RK
Resultat Regional hoppning
30/8 2009


Klass 3 - Hoppning 1.30 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Segersjödagarna 2009
13 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Premier
Speaker: Jan Fristedt
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Uppfödare Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Åsa Hellström Wiper F 600,00 kr    
  Holmstorps RF Quite Easy 0 53,28 0 30,00
2 Yvonne Talamo Landcruiser 400,00 kr    
  Kumla Ridklubb Landlord - Utrillo 0 53,49 4 33,67
3 Cecilia Kindström Carruby Z 320,00 kr    
  Örebro FK Carento Z - Cordano Z 0 56,44 4 36,67
 
4 Erica Eriksson Magia      
  Valåsens RS Reval - Kantusz 4 49,38    
5 Jill Nylander NL Kitt      
  Team Aspvik RK Zeoliet - Amor 4 51,11    
6 Caroline Kjellman Mr Marco      
  Varbergs RK King Marco - Roderik 8 53,32    
7 Patricia Normark Eldorado      
  Kumla Ridklubb Eighty Eight Keys - Hertigen 8 54,97    
8 Lina Johansson High Unique (SWB)      
  Rudskogens RF New Balance - Sandro z 11 70,67    
9 Therese Öhman Wiking      
  Odensbackens RK Willibald - Landrat 12 49,12    
10 Cecilia Kindström Pilgrim      
  Örebro FK Magini - Cortez Utg.      
 
 

Klass 3 - Hoppning 1.30 bed. A Avd. B
Segersjödagarna 2009
7 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Speaker: Jan Fristedt
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Stina Lillje Estefania M    
  Jump Club RSF Embassy - Lerano 0 64,50
1 Anna Hellström Wilma B    
  Holmstorps RF Cardento - Pik Trumpf 0 64,98
1 Stina Lillje Virtual Dancer    
  Jump Club RSF Indoctro - Burggraaf 0 65,59
 
4 Lotta Lundberg Mr Skills    
  Holmstorps RF Maloubet de Pleville - King of Diamonds 8 69,70
4 Beatrice Huuva Ringwood Space    
  Kumla Ridklubb Polanski - Clover Hill 8 69,22
6 Hanna Svensson Capacitas    
  Tranemoryttarna Castor - Ivigtut Ute.  
 
 

Klass 4 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Avd. A
Segersjödagarna 2009
Lars Torgilsson Memorial
18 anmälda, 14 startande, 4 placerade
Premier
Tävlingsledare: Mats Björntun
Speaker: Jan Fristedt
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Louise Brantsberg Britt de la Mar 900,00 kr  
  Wittvångs HS Bis de la Mar - Pegesushofm Forever 0 64,04
2 Cecilia Kindström Pilgrim 700,00 kr  
  Örebro FK Magini - Cortez 0 64,28
3 Erica Eriksson Magia 400,00 kr  
  Valåsens RS Reval - Kantusz 0 67,11
4 Caroline Kjellman Mr Marco 200,00 kr  
  Varbergs RK King Marco - Roderik 0 69,04
 
5 Cecilia Kindström Carruby Z    
  Örebro FK Carento Z - Cordano Z 0 69,50
6 Caroline Kjellman Estelle    
  Varbergs RK Electro - Landprinz I 0 75,14
7 Lina Johansson High Unique (SWB)    
  Rudskogens RF New Balance - Sandro z 4 67,91
8 Therese Öhman Wiking    
  Odensbackens RK Willibald - Landrat 4 70,06
9 Patricia Normark Eldorado    
  Kumla Ridklubb Eighty Eight Keys - Hertigen 8 69,72
10 Emma Johansson Virginia Beach    
  Viby R&KS Beach Boy - Wolfgang 17 95,64
11 Hanna Svensson Capacitas    
  Tranemoryttarna Castor - Ivigtut 24 90,99
12 Jenny Grahn Jaqueline    
  Kumla Ridklubb Jasper - Flamingo Ute.  
12 Johanna Almeen Meyra    
  Wittvångs HS Levantos II - Roteboldt Ute.  
12 Malin Tamm Frangelico    
  RK Kumla Marco Mitras - Pajazzo Ute.  
 
 

Klass 4 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B
Segersjödagarna 2009
Lars Torgilsson Memorial
10 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Tävlingsledare: Mats Björntun
Speaker: Jan Fristedt
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Stina Lillje Virtual Dancer    
  Jump Club RSF Indoctro - Burggraaf 0 75,80
1 Anna Nilsson Colonel    
  Dagstorpsorten Conteur - Waldmeister 0 81,40
1 Gustaf Samuelsson Royalizt    
  Åkerbo R&KS Robin Z - Royal Conductor xx 0 83,97
 
4 Anna Sindahl Amica    
  Örebro FK Arpeggio - Ramiro´s Son 1 89,95
5 Lotta Lundberg Mr Skills    
  Holmstorps RF Maloubet de Pleville - King of Diamonds 4 74,78
5 Anna Hellström Wilma B    
  Holmstorps RF Cardento - Pik Trumpf 4 76,52
5 Beatrice Huuva Ringwood Space    
  Kumla Ridklubb Polanski - Clover Hill 4 79,66
8 Stina Lillje Bubka Z    
  Jump Club RSF Balougran Z - Wiensender 12 74,62
9 Alexandra Persson Sommerton    
  Vikbolandets RF Emmerton - Herkules Ute.