topp

Skråmsta Civila Ryttarförening 23/8
Resultat lokal dressyr med omg 2, division 2.
 
Lagresultat nederst på sidan.  
 
Klass 1 DRESSYR LÄTT A:3 2003  
Överdomare:Kenneth Blom. C:Anders Fredzell.   
Plac. Ryttare Häst Poäng Procent
* 1  SARA WALLENBORG, Wittvångs Hästsällsk ELVIZ 218 ( 70.32%)
* 2  LINA ÖSTLUND-LAGERSTRÖM, Örebro FRK PONDUS 218 ( 70.32%)
* 3  AMANDA ENGSTRÖM, Karlskoga Ryttarteam MARIMBA BALLET XX 216 ( 69.68%)
* 4  EBBA REINHOLDSSON, Karlskoga RK VANDOLEIN 212 ( 68.39%)
* 5  ERIKA KRÖNERT KJELLSSON, Wittvångs Hästsällsk FABIAN 210 ( 67.74%)
* 6  PETRA WALL, Örebro FRK WILSON 209 ( 67.42%)
* 7  ALBIN WERNGREN, Örebro FRK CARUSO 207 ( 66.77%)
* 7  IDA ENGLUND, Karlskoga Ryttarteam PEACH GIRL P 207 ( 66.77%)
9 CAMILLA NORDSTRÖM, Dyltabruk RF RICKETTSIA 205 ( 66.13%)
9 ERIKA KRÖNERT KJELLSSON, Wittvångs Hästsällsk WAREMO 205 ( 66.13%)
11 MALIN OHLÉN, Dyltabruk RF LUCKY LUKE 202 ( 65.16%)
11 SUSANNE ÅBERG, Karlskoga RK CAIGAZ 202 ( 65.16%)
13 CAROLINE AHLRÉN, Linde Ridskola NOUVELLE 201 ( 64.84%)
14 LIZA ZIMMERMAN, Odensbackens RK GIBSY LADY 200 ( 64.52%)
14 THERESE ERIKSSON, Frövi Fellingsbro RF HARRISSON 200 ( 64.52%)
16 ANKI ALMLÖF, Karlskoga Ryttarteam PAJAZ OX 199 ( 64.19%)
17 PIA HIUKKA, Kumla RK BLUES 198 ( 63.87%)
18 ANNA NORLANDER, GlanshammarsRyttarna DITO NEDERGÅRDA 196 ( 63.23%)
19 MALIN KITEBORG, Dyltabruk RF MISTEL 195 ( 62.90%)
20 EMMA KNUTSSON, Wittvångs Hästsällsk VIIMEINEN VALSSI 193 ( 62.26%)
20 ERIKA RASMUSSON, Dyltabruk RF BEASY BOY 193 ( 62.26%)
22 FRIDA ANDERSSON, Örebro FRK ITS TRUE 189 ( 60.97%)
23 ANNA PERSSON FRIBERG, Valåsens RS OBSESSION 187 ( 60.32%)
24 SUSANNE SNOBL, Odensbackens RK IDALGO 185 ( 59.68%)
25 SOFIA REGIN, Skråmsta Civila RF OBOY 184 ( 59.35%)
26 ANETTE JOHANSSON, Valåsens RS OLIVIA 183 ( 59.03%)
27 KARIN NORDENMALM, Kumla RK GALLIANO 181 ( 58.39%)
28 KARIN OHLSSON, Wittvångs Hästsällsk ALEXIA 180 ( 58.06%)
 
Klass 2 DRESSYR LÄTT B:2 2003  
Överdomare:Kenneth Blom. C:Lina GustavssonHägg.   
Plac. Ryttare Häst Poäng Procent
* 1  SARA WALLENBORG, Wittvångs Hästsällsk ELVIZ 212 ( 70.67%)
* 2  ANNA NORLANDER, GlanshammarsRyttarna DITO NEDERGÅRDA 206 ( 68.67%)
* 3  ERIKA ABRAHAMSSON, Dyltabruk RF TRITON 206 ( 68.67%)
* 4  EMMA LJUNGNÉR, Karlstads RK MERCEDEZ M.GE 198 ( 66.00%)
* 4  CAROLINE AHLRÉN, Linde Ridskola NOUVELLE 198 ( 66.00%)
* 6  MALIN KITEBORG, Dyltabruk RF MISTEL 197 ( 65.67%)
* 7  CAROLINE JANSSON, Dyltabruk RF ROU NEE 196 ( 65.33%)
* 7  AMANDA ENGSTRÖM, Karlskoga Ryttarteam MARIMBA BALLET XX 196 ( 65.33%)
9 EMMA LUNDBERG, Valåsens RS VIVALDI 195 ( 65.00%)
10 IDA ENGLUND, Karlskoga Ryttarteam PEACH GIRL P 194 ( 64.67%)
11 CAMILLA NORDSTRÖM, Dyltabruk RF RICKETTSIA 193 ( 64.33%)
11 ERIKA KRÖNERT KJELLSSON, Wittvångs Hästsällsk FABIAN 193 ( 64.33%)
13 ANNIE LINDHAGEN, Wittvångs Hästsällsk MATTRIX 192 ( 64.00%)
14 LOUISE JANSSON, Wittvångs Hästsällsk TROLDERIK 190 ( 63.33%)
15 MARINA FALLGREN, Syd Nerike Ryttarna SORRO 189 ( 63.00%)
15 MALIN SIREN, Karlskoga RK SMILLA 189 ( 63.00%)
17 ERIKA RASMUSSON, Dyltabruk RF BEASY BOY 187 ( 62.33%)
18 KRISTIN ODMARK, Karlskoga RK HOT STUFF 183 ( 61.00%)
19 SANNA BLOMQUIST, Örebrotraktens RF COCKATOO 182 ( 60.67%)
19 LISELOTTE ATTERLING, Örebro FRK LA CAMILLA 182 ( 60.67%)
21 EMMA WESTIN, Kumla RK PARINO 176 ( 58.67%)
21 CAMILLA CARLSSON, Hälleforsortens RF MILLA MAGICA 176 ( 58.67%)
23 SANNA HUMALOJA, Linde Ridskola PONDUS 173 ( 57.67%)
24 JOSEFIN SÖDERBERG, Salaortens RF SCILLA 170 ( 56.67%)
25 MALIN OHLÉN, Dyltabruk RF LUCKY LUKE 169 ( 56.33%)
26 MADELAINE SNOBL, Odensbackens RK LORELEI 168 ( 56.00%)
 
Klass 3 DRESSYR LÄTT B:3 2007  
Överdomare:Lina GustavssonHägg. C:Petra Wall.   
Plac. Ryttare Häst Poäng Procent
* 1  EBBA REINHOLDSSON, Karlskoga RK VANDOLEIN 232 ( 70.30%)
* 2  LARS-MAGNUS OLSSON, Göta RF CONQUERER LM 224 ( 67.88%)
* 3  ANNIE LINDHAGEN, Wittvångs Hästsällsk MATTRIX 216 ( 65.45%)
* 4  ANNELIE VERBRUGGE, GlanshammarsRyttarna COCKATOO 214 ( 64.85%)
* 4  PIA HIUKKA, Kumla RK BLUES 214 ( 64.85%)
6 ANETTE JOHANSSON, Valåsens RS OLIVIA 213 ( 64.55%)
7 JESSICA STRANDBERG, Örebro FRK RICCOSHETTE 212 ( 64.24%)
8 LOUISE JANSSON, Wittvångs Hästsällsk TROLDERIK 210 ( 63.64%)
8 EMMA KNUTSSON, Wittvångs Hästsällsk VIIMEINEN VALSSI 210 ( 63.64%)
10 SOFIA REGIN, Skråmsta Civila RF OBOY 207 ( 62.73%)
11 JENNY KÄLLMAN, Dyltabruk RF CURTEIN 200 ( 60.61%)
12 KARIN NORDENMALM, Kumla RK GALLIANO 196 ( 59.39%)
13 MARINA FALLGREN, Syd Nerike Ryttarna SORRO 193 ( 58.48%)
14 SUSANNE SNOBL, Odensbackens RK IDALGO 186 ( 56.36%)
15 MADELAINE SNOBL, Odensbackens RK LORELEI 184 ( 55.76%)
16 ELSEMARIE ÖHRLING, Kumla RK CASAMIRA 180 ( 54.55%)

Lagtävling

Lagdressyr division 2, omgång 2 den 23/8              
Placering Resultat 090823 Div 2 omg 2 Procent omg. 2 Poäng omg.  2          
1 Föreningen Karlskoga Ryttarteam 198,52% 10          
2 Dyltabruks Ridklubb 197,06% 8          
3 Karlskoga Ridklubb 196,55% 7          
4 Wittvång HS lag Grön 194,00% 6          
5 Örebro Fältrittklubb 191,95% 5          
6 Wittvång HS lag Vit 191,71% 4          
7 Valåsens Ryttarsällskap 184,35% 3          
8 Kumla Ridklubb 180,92% 2          
9 Odensbackens Ridklubb 180,19% 1          
               
Ställning efter 2 omgångar              
Placering Resultat Totalt efter omg 2 Poäng omgång 2 Poäng omgång 1 Totalt efter 2 omgångar        
1 Örebro Fältrittklubb 5 10 15        
2 Föreningen Karlskoga Ryttarteam 10 4 14        
3 Wittvång HS lag Grön 6 5 11        
4 Wittvång HS lag Vit 4 7 11        
5 Valåsens Ryttarsällskap 3 8 11        
6 Dyltabruks Ridklubb 8 1 9        
7 Karlskoga Ridklubb 7 2 9        
8 Kumla Ridklubb 2 6 8        
9 Odensbackens Ridklubb 1 3 4        
               
Upp
 
               
Resultat per klubb och ryttare (Ej i rangordning)          
  Lagdressyr division 2 omgång 2              
                 
  Dyltabruks Ryttarförening Klass omgång 2 Procent          
  Lagledare: Erika Rasmussen              
  Erika Abrahamsson, Triton 2/LB2 2003 68,67%          
  Erika Rasmussen, Beasy Boy 1/LA3 2003 62,26% Poäng omgång  
  Camilla Nordström, Rickettsia 1/LA3 2003 66,13% 1 2 3 Totalt  
    Totalt 197,06% 1 8   9  
                 
                 
  Karlskoga Ridklubb Klass omgång 2 Procent          
  Lagledare: Madeleine Eriksson              
  Malin Sirén, Smilla 2/LB2 2003 63,00%          
  Ebba Reinholdsson, Vandolein 1/LA3 2003 68,39% Poäng omgång  
  Susanne Åberg, Caigaz 1/LA3 2003 65,16% 1 2 3 Totalt  
    Totalt 196,55% 2 7   9  
                 
                 
                 
  Odensbackens Ridklubb Klass omgång 2 Procent          
  Lagledare: Susanne Snobl              
  Madelaine Snobl, Lorelei 2/LB2 2003 56,00%          
  Lisa Zimmerman, Gibsy Lady 1/LA3 2003 64,52% Poäng omgång  
  Susanne Snobl, Idalgo 1/LA3 2003 59,67% 1 2 3 Totalt  
    Totalt 180,19% 3 1   4  
                 
                 
                 
  Föreningen Karlskoga Ryttarteam Klass omgång 2 Procent          
  Lagledare: Anki Almlöf              
  Ida Englund, Piledals Peach Girl 2/LB2 2003 64,66%          
  Amanda Engström, Marimba Ballet 1/LA3 2003 69,67% Poäng omgång  
  Anki Almlöf, Pajaz 1/LA3 2003 64,19% 1 2 3 Totalt  
    Totalt 198,52% 4 10   14  
                 
                 
                 
  Wittvångs Hästsällskap Lag Grön Klass omgång 2 Procent          
  Lagledare: Sofia Lindh              
  Annie Lindhagen, Mattrix 2/LB2 2003 64,00%          
  Emma Knutsson, Viimeinen Vlassi 1/LA3 2003 62,26% Poäng omgång  
  Erika Krönert Kjellsson, Fabian 1/LA3 2003 67,74% 1 2 3 Totalt  
    Totalt 194,00% 5 6   11  
                 
                 
                 
  Kumla Ridklubb Klass omgång 2 Procent          
  Lagledare: Sofia Larsson              
  Emma Westin, Parino 2/LB2 2003 58,67%          
  Pia Huikka, Blues 1/LA3 2003 63,87% Poäng omgång  
  Karin Nordenmalm, Galliano 1/LA3 2003 58,38% 1 2 3 Totalt  
    Totalt 180,92% 6 2   8  
                 
                 
                 
  Wittvångs Hästsällskap Lag Vit Klass omgång 2 Procent          
  Lagledare: Camilla Einarsson              
  Louise Jansson, Trolderik 2/LB2 2003 63,33%          
  Sara Wallenborg, Elviz 1/LA3 2003 70,32% Poäng omgång  
  Karin Ohlsson, Alexia 1/LA3 2003 58,06% 1 2 3 Totalt  
      191,71% 7 4   11  
                 
                 
  Valåsens Ryttarsällskap Klass omgång 2 Procent          
  Lagledare: Annette Johansson              
  Emma Lundberg, Vivaldi 2/LB2 2003 65,00%          
  Annette Johansson, Olivia 1/LA3 2003 59,03% Poäng omgång  
  Anna Pehrsson Friberg, Obsession 1/LA3 2003 60,32% 1 2 3 Totalt  
    Totalt 184,35% 8 3   11  
                 
                 
                 
  Örebro Fältrittklubb Klass omgång 2 Procent          
  Lagledare: Matilda Johansson              
  Liselotte Apperling, La Camilla 2/LB2 2003 60,67%          
  Frida Andersson, It´s True 1/LA3 2003 60,96% Poäng omgång  
  Lina Östlund Lagerström, Pondus 1/LA3 2003 70,32% 1 2 3 Totalt  
    Totalt 191,95% 10 5   15  
                 
                 
                 
                 
 Upp