Wittvångs Hästsällskap 16/8
Resultat lokal dressyr
Med division 2, omgång 1

uppdaterat 090820

Lagresultat längst ned på sidan

 

Klass 1 DRESSYR LÄTT B:2 2003

 

Plac. Ryttare Häst Poäng Procent
* 1 AMANDA ENGSTRÖM, Karlskoga Ryttarte MARIMBA BALLET XX 208 ( 69.33%)
* 2 LISELOTTE ATTERLING, Örebro FRK LA CAMILLA 198 ( 66.00%)
* 3 EMMA LUNDBERG, Valåsens RS VIVALDI 195 ( 65.00%)
* 4 ANNIE LINDHAGEN, Wittvångs Hästsällsk MATTRIX 193 ( 64.33%)
* 5 ERIKA RASMUSSON, Dyltabruk RF BEASY BOY 192 ( 64.00%)
6 SANNA BLOMQUIST, Örebrotraktens RF COCKATOO 190 ( 63.33%)
7 MARINA FALLGREN, Syd Nerike Ryttarn SORRO (SWB) 187 ( 62.33%)
8 ÅSA JOHANSSON, Kumla RK KYARO 186 ( 62.00%)
9 MARIE BERGMAN, Örebro FRK RASHID 184 ( 61.33%)
10 KRISTIN ODMARK, Karlskoga RK HOT STUFF 179 ( 59.67%)
11 ERIKA BÄCKSTRÖM, Storfors RK ZIWAGO 178 ( 59.33%)
12 EMELIE HEDENGREN, Wittvångs Hästsällsk LA DUCHESS (F.2)(SWB) 177 ( 59.00%)
13 CARINA ROOS-AXDORFF, Dyltabruk RF WISMAR (SWB) 176 ( 58.67%)
14 SOFIE WESTERGREN, Örebro FRK CADILLAC 171 ( 57.00%)
14 NINA LUNDBERG, Kumla RK LIVETT 171 ( 57.00%)
16 KAJSA OLSSON, Dyltabruk RF CINZANO 168 ( 56.00%)
17 MADELAINE SNOBL, Odensbackens RK LORELAI 154 ( 51.33%)



Klass 2 DRESSYR LÄTT A:3 2003

 
Plac. Ryttare Häst Poäng Procent
* 1 SARA WALLENBORG, Wittvångs Hästsällsk ELVIZ 206 ( 66.45%)
* 2 LIZA ZIMMERMAN, Odensbackens RK GIBSY LADY 202 ( 65.16%)
* 3 ÅSA JOHANSSON, Kumla RK KYARO 199 ( 64.19%)
* 4 LOVISA AHLBERG, Degerfors Rid och K MONA LISA 198 ( 63.87%)
* 4 ERIKA KRÖNERT KJELLSSON, Wittvångs Hästsällsk FABIAN 198 ( 63.87%)
* 6 EWA TATAROWICZ, Örebro FRK CORLANDY 197 ( 63.55%)
* 7 EBBA REINHOLDSSON, Karlskoga RK VANDOLEIN 196 ( 63.23%)
* 7 ALBIN WERNGREN, Örebro FRK CARUSO 196 ( 63.23%)
9 MALIN OHLÉN, Dyltabruk RF LUCKY LUKE 194 ( 62.58%)
9 KARIN NORDENMALM, Kumla RK GALLIANO 194 ( 62.58%)
11 SUSANNE SNOBL, Odensbackens RK IDALGO 192 ( 61.94%)
12 ANETTE JOHANSSON, Valåsens RS OLIVIA 191 ( 61.61%)
13 MALIN KITEBORG, Dyltabruk RF MISTEL 190 ( 61.29%)
14 ANKI ALMLÖF, Karlskoga Ryttarte PAJAZ 187 ( 60.32%)
14 PIA HIUKKA, Kumla RK BLUES 187 ( 60.32%)
16 EMMA KNUTSSON, Wittvångs Hästsällsk VIIMEINEN VALSSI 186 ( 60.00%)
17 ERIKA KRÖNERT KJELLSSON, Wittvångs Hästsällsk WAREMO 185 ( 59.68%)
17 KARIN OHLSSON, Wittvångs Hästsällsk ALEXIA 185 ( 59.68%)
17 CHARLOTTE ADLER KARL 185 ( 59.68%)
20 ANNA PERSSON FRIBERG, Valåsens RS OBSESSION 184 ( 59.35%)
21 CECILIA NORDH, Dyltabruk RF MAGIC 181 ( 58.39%)
22 TERESE SJÖBERG, GlanshammarsRyttarn WILLOW 179 ( 57.74%)
23 THERESE WENNBERG, Karlskoga RK PICA 169 ( 54.52%)
24 SOFIE WESTERGREN, Örebro FRK CADILLAC 163 ( 52.58%)
25 IDA ENGLUND, Karlskoga Ryttarte PEACH GIRL P 159 ( 51.29%)
26 PERNILLA HAGLUND, Wittvångs Hästsällsk GOL STAR 151 ( 48.71%)



Klass 3 DRESSYR LÄTT A:4 2008

 
Plac. Ryttare Häst Poäng Procent
* 1 CECILIA NORDH, Dyltabruk RF MAGIC 263 ( 64.15%)
* 2 LOVISA AHLBERG, Degerfors Rid och K MONA LISA 260 ( 63.41%)
* 3 EMMA KNUTSSON, Wittvångs Hästsällsk VIIMEINEN VALSSI 258 ( 62.93%)
4 MALIN KITEBORG, Dyltabruk RF MISTEL 252 ( 61.46%)
5 EBBA REINHOLDSSON, Karlskoga RK VANDOLEIN 249 ( 60.73%)
6 SOPHIE ZETTERSTRÖM, Qvinnersta HSF RUBY TUESDAY (26) 244 ( 59.51%)
7 EWA TATAROWICZ, Örebro FRK CORLANDY 243 ( 59.27%)
8 ERIKA KRÖNERT KJELLSSON, Wittvångs Hästsällsk WAREMO 242 ( 59.02%)
9 ERIKA KRÖNERT KJELLSSON, Wittvångs Hästsällsk FABIAN 240 ( 58.54%)
9 INA LINDSTRÖM, Mantorps Ryttarna DOLERO 240 ( 58.54%)
9 MALIN OHLÉN, Dyltabruk RF LUCKY LUKE 240 ( 58.54%)



Klass 4 DRESSYR LÄTT B:3 2007

 
Plac. Ryttare Häst Poäng Procent
* 1 SARA WALLENBORG, Wittvångs Hästsällsk ELVIZ 228 ( 69.09%)
* 2 AMANDA ENGSTRÖM, Karlskoga Ryttarte MARIMBA BALLET XX 224 ( 67.88%)
* 3 SUSANNE SNOBL, Odensbackens RK IDALGO 218 ( 66.06%)
* 4 KARIN NORDENMALM, Kumla RK GALLIANO 218 ( 66.06%)
* 5 ANNIE LINDHAGEN, Wittvångs Hästsällsk MATTRIX 214 ( 64.85%)
6 JESSICA STRANDBERG, Örebro FRK RICCOSHETTE 212 ( 64.24%)
7 PIA HIUKKA, Kumla RK BLUES 211 ( 63.94%)
8 MARINA FALLGREN, Syd Nerike Ryttarn SORRO (SWB) 208 ( 63.03%)
9 IDA ENGLUND, Karlskoga Ryttarte PEACH GIRL P 207 ( 62.73%)
10 ANETTE JOHANSSON, Valåsens RS OLIVIA 204 ( 61.82%)
11 KARIN OHLSSON, Wittvångs Hästsällsk ALEXIA 198 ( 60.00%)
12 MADELAINE SNOBL, Odensbackens RK LORELAI 191 ( 57.88%)
13 NINA LUNDBERG, Kumla RK LIVETT 189 ( 57.27%)
14 CHARLOTTE ADLER KARL 188 ( 56.97%)
15 PERNILLA HAGLUND, Wittvångs Hästsällsk GOL STAR 179 ( 54.24%)
16 KAJSA OLSSON, Dyltabruk RF CINZANO 175 ( 53.03%)
17 MARIE THORGRIM, Mullhyttans RK WISJOU 154 ( 46.67%)

     RS-pro/HTML 02-03

 


     RS-pro/HTML 02-03
Lagresultat
 

  Resultat 090816 Div 2 omg 1     
    % Poäng
1 Örebro Fältrittklubb 188,11 10
2 Valåsens Ryttarsällskap 185,96 8
3 Wittvång HS lag Vit 185,13 7
4 Kumla Ridklubb 184,90 6
5 Wittvång HS lag Grön 184,01 5
6 Föreningen Karlskoga Ryttarteam 180,95 4
7 Odensbackens Ridklubb 178,43 3
8 Karlskoga Ridklubb 177,42 2
9 Dyltabruks Ridklubb 175,63 1
     
     
     
  Karlskoga Ridklubb   Procent
  Lag led: Madeleine Eriksson    
  Kristin Odmark - Hot Stuff LB2 59,67
  Therese Wennberg - Pica LA3 54,52
  Ebba Reinholdsson - Vandolein LA3 63,23
      177,42
       
  Dyltabruks Ryttarförening   Procent
  Lag led: Erika Rasmusson    
  Kajsa Olsson- Cinzano LB2 56,00
  Cecilia Nordh- Magic LA3 58,39
  Malin Ohlén- Lucky Luke LA3 61,24
      175,63
       
  Karlskoga Ryttarteam   Procent
  Lag led: Anki Almlöf    
    Amanda Engström-Marimba Ballet LB2 69,33
  Anki Almlöf-Pajaz LA3 60,32
  Ida Englund-Piledals Peach Girl LA3 51,30
      180,95
       
  Odensbackens Ridklubb   Procent
  Lag led: Susanne Snobl    
  Madelene Snobl LB2 51,33
  Liza Zimmerman LA3 65,16
  Susanne Snobl LA3 61,94
      178,43
       
  Valåsens Ryttarsällskap   Procent
  Lag led: Anette Johansson    
  Emma Lundberg - Vivaldi LB2 65,00
  Anna Persson-Friberg Obsession LA3 59,35
  Anette Johansson - Olivia LA3 61,61
      185,96
       
  Wittvångs HS lag "vit"   Procent
  Lagled: Camilla Einarsson    
  Emmelie Hedengren LB2 59,00
  Karin Olsson LA3 59,68
  Sara Wallenborg LA3 66,45
      185,13
       
  Wittvångs HS lag "Grön"   Procent
  Lagled: Erika Krönert-Kjellson    
  Annie Lindhagen LB2 64,33
  Emma Knutsson LA3 60,00
  Erika Krönert-Kjellson   LA3 59,68
      184,01
       
  Örebro Fältrittklubb    
  Lagled: Matilda Johansson    
  Marie Bergman LB2 61,33
  Ewa Tatarowicz LA3 63,55
    Albin Werngren LA3 63,23
      188,11
       
  Kumla Ridklubb   Procent
  Lagled: Sofia Larsson    
  Karin Nordenmalm -Galliano  LB2 62,58
  Pia Hiukka - Blues  LA3 60,32
  Åsa Johansson - Kyaro  LA3 62,00
      184,9