Topp
Gyttorps RK 2009-08-07 - 2009-08-09
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2009-08-10 kl. 10:31
Klass 1 - Dressyr Medelsvår B:3
Klass 2 - Dressyr Lätt A:6
Klass 3 - Dressyr Lätt A:4
Klass 7 - Dressyr Lätt A:2
Klass 9 - Dressyr Lätt A:4
Klass 11 - Dressyr Lätt A:1
Klass 13 - Dressyr Lätt B:1

Klass 1 - Dressyr Medelsvår B:3
11 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Domare C: Agneta Nylander
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Anna Nyström Danilo   320 320 66,667
  Waxholms FRK Trofe - Warrigall 1  
2 Louise Lindström Grandessa   292 292 60,833
  Waxholms FRK Grandseigneur - Mont du Cantal 2  
 
3 Linnea Eriksson Wild Card   281 281 58,542
  Falu RS Weltman - Bartok 3  
4 Helene Rick Canabina   278 278 57,917
  Aros RS Flamingo 481 - Sombrero 411 4  
5 Emelie Andersson Sthyr Don Garonne     0  
  Stjärnholms RF Don Gregory - Loewen As    
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt A:6
18 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Premier
Domare C: Agneta Nylander
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Åsa Abrahamsson River Dance 600,00 kr 301 301 70,000
  Gustavsbergs RS Rubignon - Ceylon 1  
2 Malin Lander L Gs Chesterfield 400,00 kr 273 273 63,488
  Trossnäs FK Lavall II - Rosso 2  
3 Emma Michaelsson Vincent af Sungård 180,00 kr 271 271 63,023
  Segersta SR Trofe - Hertigen 3  
 
4 Elin Dahlström Presco   264 264 61,395
  Storvik Ovansjö Jazz - Elcaro 4  
5 Carolina Albrektsson After Eighty Eight   258 258 60,000
  Bergs Hästklubb Eighty Eight Keys xx - Dammen 5  
6 Jessica Jansson Poesi   254 254 59,070
  Karlskoga RK Bernstein - Pontus 6  
7 Stina Zetterlind Galapagos F II   250 250 58,140
  Arvika Ridklubb Grandsudan F - Grandsudan F 7  
8 Cecilia Nordh Magic   246 246 57,209
  Dyltabruks RF Master (SWB) - Napoleon 8  
9 Camilla Lindgren Jeanne D arc   236 236 54,884
  Trögds RF King Marco - Shaftesbury xx 9  
10 Helene Rick Taipan   233 233 54,186
  Aros RS Weinberg - Safari 10  
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt A:4
10 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Premier
Domare C: AnnCatrine Bengtsson
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Rebecka Andersson Kilimanjaro 1 000,00 kr 269 269 65,610
  Hermanstorps K&RK Beach Boy - Ceylon 1  
2 Åsa Abrahamsson River Dance 500,00 kr 268 268 65,366
  Gustavsbergs RS Rubignon - Ceylon 2  
3 Anna Nyström Danilo 300,00 kr 265 265 64,634
  Waxholms FRK Trofe - Warrigall 3  
 
4 Charlotte Andersson Such a Feeling   264 264 64,390
  Linde Ridskola Eminent - Chagall 4  
5 Kerstin Falkenström Calici K   263 263 64,146
  Dyltabruks RF Trofé - Midt West Ibi Light 5  
6 Helene Rick Canabina   255 255 62,195
  Aros RS Flamingo 481 - Sombrero 411 6  
6 Louise Lindström Grandessa   255 255 62,195
  Waxholms FRK Grandseigneur - Mont du Cantal 6  
8 Ebba Reinholdsson Vandolein   254 254 61,951
  Karlskoga RK Inspekteur - Jonker 8  
9 Anna Jemsby Armani   251 251 61,220
  Himledalens RK Akribori - Bellini 9  
10 Emma Knutsson Viimeinen Valssi xx   245 245 59,756
  Wittvångs HS Vleuten xx - Manifest xx 10  
 
till toppen

Klass 7 - Dressyr Lätt A:2
20 anmälda, 20 startande, 5 placerade
Premier
Domare C: Ola Johnsson
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Emma Michaelsson Vincent af Sungård 600,00 kr 300 300 69,767
  Segersta SR Trofe - Hertigen 1  
2 Ebba Reinholdsson Vandolein 400,00 kr 297 297 69,070
  Karlskoga RK Inspekteur - Jonker 2  
3 Therese Eriksson Harrisson 180,00 kr 279 279 64,884
  Frövi-Fellingsbro Okänd 3  
4 Anna Jemsby Armani 180,00 kr 277 277 64,419
  Himledalens RK Akribori - Bellini 4  
5 Rebecka Andersson Kilimanjaro 180,00 kr 275 275 63,953
  Hermanstorps K&RK Beach Boy - Ceylon 5  
 
6 Åsa Abrahamsson River Dance   270 270 62,791
  Gustavsbergs RS Rubignon - Ceylon 6  
7 Johanna Johansson Brynhild   266 266 61,860
  Valåsens RS Bellini - Flamingo 7  
8 Erika Krönert Kjellsson Fabian   265 265 61,628
  Wittvångs HS Miroco - Brabant 8  
9 Rose-Marie Gustavsson EL Lotus   262 262 60,930
  Alkvetterns RS Abelourlarking - Electro 9  
10 Elin Dahlström Presco   260 260 60,465
  Storvik Ovansjö Jazz - Elcaro 10  
11 Caroline Ahlrén Nouvelle   258 258 60,000
  Linde Ridskola Nebraska - Furidant 11  
12 Malin Lander L Gs Chesterfield   256 256 59,535
  Trossnäs FK Lavall II - Rosso 12  
13 Linnea Strömdahl Pino Grizzio   255 255 59,302
  Skråmsta CR Landlord - Strohmann 13  
14 Carolina Albrektsson After Eighty Eight   254 254 59,070
  Bergs Hästklubb Eighty Eight Keys xx - Dammen 14  
15 Stina Zetterlind Galapagos F II   252 252 58,605
  Arvika Ridklubb Grandsudan F - Grandsudan F 15  
16 Malin Kiteborg Mistel   248 248 57,674
  Dyltabruks RF Magini - Herkules 16  
17 Jennie Engblom Sky High   246 246 57,209
  Svärdsjö RK Koncerz xx - Marocco 17  
18 Erika Krönert Kjellsson Waremo   240 240 55,814
  Wittvångs HS Warrigall - Good Future 18  
19 Camilla Lindgren Jeanne D arc   224 224 52,093
  Trögds RF King Marco - Shaftesbury xx 19  
20 Mathilda Nolåker Sandro Se   221 221 51,395
  Trollhättans SR Sandro Hit - Calypso II 20  
 
till toppen

Klass 9 - Dressyr Lätt A:4
37 anmälda, 35 startande, 9 placerade
Premier
Domare C: Anna Wennerlund Cruickshank
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Anna Nyström Danilo 600,00 kr 284 284 69,268
  Waxholms FRK Trofe - Warrigall 1  
2 Rebecka Andersson Kilimanjaro 400,00 kr 278 278 67,805
  Hermanstorps K&RK Beach Boy - Ceylon 2  
3 Emma Knutsson Viimeinen Valssi xx 180,00 kr 269 269 65,610
  Wittvångs HS Vleuten xx - Manifest xx 3  
3 Therese Eriksson Harrisson 180,00 kr 269 269 65,610
  Frövi-Fellingsbro Okänd 3  
5 Charlotte Andersson Such a Feeling   268 268 65,366
  Linde Ridskola Eminent - Chagall 5  
6 Helene Rick Canabina 180,00 kr 267 267 65,122
  Aros RS Flamingo 481 - Sombrero 411 6  
6 Anna Jemsby Armani 180,00 kr 267 267 65,122
  Himledalens RK Akribori - Bellini 6  
6 Åsa Abrahamsson River Dance 180,00 kr 267 267 65,122
  Gustavsbergs RS Rubignon - Ceylon 6  
9 Kerstin Falkenström Calici K 180,00 kr 266 266 64,878
  Dyltabruks RF Trofé - Midt West Ibi Light 9  
 
10 Louise Lindström Grandessa 180,00 kr 264 264 64,390
  Waxholms FRK Grandseigneur - Mont du Cantal 10  
11 Emma Michaelsson Vincent af Sungård   263 263 64,146
  Segersta SR Trofe - Hertigen 11  
11 Erika Krönert Kjellsson Fabian   263 263 64,146
  Wittvångs HS Miroco - Brabant 11  
13 Jennie Engblom Sky High   262 262 63,902
  Svärdsjö RK Koncerz xx - Marocco 13  
14 Johanna Johansson Brynhild   258 258 62,927
  Valåsens RS Bellini - Flamingo 14  
15 Lovisa Ahlberg Mona Lisa   255 255 62,195
  Degerfors R&KS Mon Cher - Weinstock 15  
15 Kristin Johansson Ynysgerwyn Brenin Rhodri   255 255 62,195
  Alkvetterns RS Newydd Lloyd - Nebo Brenin 15  
17 Ebba Reinholdsson Vandolein   254 254 61,951
  Karlskoga RK Inspekteur - Jonker 17  
17 Erika Gustavsson Barcelona   254 254 61,951
  Arboga RS D-Day - Hertigen 17  
19 Linnea Strömdahl Pino Grizzio   249 249 60,732
  Skråmsta CR Landlord - Strohmann 19  
20 Cecilia Nordh Magic   248 248 60,488
  Dyltabruks RF Master (SWB) - Napoleon 20  
21 Elin Dahlström Presco   246 246 60,000
  Storvik Ovansjö Jazz - Elcaro 21  
21 Annie Lindholm Craggenmore   246 246 60,000
  Blå Bergens RF Nactus - Cavalotti 21  
23 Camilla Törnetoft Ravaljack   245 245 59,756
  Rosendahls RF Cheval Sansibar - Legat 23  
24 Malin Kiteborg Mistel   244 244 59,512
  Dyltabruks RF Magini - Herkules 24  
25 Caroline Ahlrén Nouvelle   240 240 58,537
  Linde Ridskola Nebraska - Furidant 25  
26 Sofia Koch Elvira   239 239 58,293
  Gömmargårdens RS Electro - Furidant 26  
26 Stina Zetterlind Galapagos F II   239 239 58,293
  Arvika Ridklubb Grandsudan F - Grandsudan F 26  
26 Carolina Albrektsson After Eighty Eight   239 239 58,293
  Bergs Hästklubb Eighty Eight Keys xx - Dammen 26  
29 Helene Rick Taipan   238 238 58,049
  Aros RS Weinberg - Safari 29  
30 Sara Persson Mozzarella   237 237 57,805
  Bysala Ridklubb Kaliber - Tolstoy 30  
31 Erika Krönert Kjellsson Waremo   235 235 57,317
  Wittvångs HS Warrigall - Good Future 31  
32 Lindha Svensson Fahrenheit I   222 222 54,146
  Karlskoga RK Fabriano - Lauries Crusador xx 32  
33 Mathilda Nolåker Sandro Se   221 221 53,902
  Trollhättans SR Sandro Hit - Calypso II 33  
34 Rose-Marie Gustavsson EL Lotus   0 0  
  Alkvetterns RS Abelourlarking - Electro    
34 Izabella Granswed Wosario V     0  
  Gnesta Ridklubb Rosario - Fruhling    
 
till toppen

Klass 11 - Dressyr Lätt A:1
35 anmälda, 35 startande, 9 placerade
Premier
Domare C: Agneta Nylander
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Rebecka Andersson Kilimanjaro 600,00 kr 265 265 69,737
  Hermanstorps K&RK Beach Boy - Ceylon 1  
2 Sofia Koch Elvira 400,00 kr 264 264 69,474
  Gömmargårdens RS Electro - Furidant 2  
3 Charlotte Andersson Such a Feeling 300,00 kr 263 263 69,211
  Linde Ridskola Eminent - Chagall 3  
4 Louise Lindström Grandessa 180,00 kr 261 261 68,684
  Waxholms FRK Grandseigneur - Mont du Cantal 4  
5 Emma Knutsson Viimeinen Valssi xx 180,00 kr 255 255 67,105
  Wittvångs HS Vleuten xx - Manifest xx 5  
6 Ebba Reinholdsson Vandolein 180,00 kr 253 253 66,579
  Karlskoga RK Inspekteur - Jonker 6  
6 Helene Rick Canabina 180,00 kr 253 253 66,579
  Aros RS Flamingo 481 - Sombrero 411 6  
8 Carolina Albrektsson After Eighty Eight 180,00 kr 252 252 66,316
  Bergs Hästklubb Eighty Eight Keys xx - Dammen 8  
9 Kerstin Falkenström Calici K 180,00 kr 250 250 65,789
  Dyltabruks RF Trofé - Midt West Ibi Light 9  
 
10 Åsa Abrahamsson River Dance   249 249 65,526
  Gustavsbergs RS Rubignon - Ceylon 10  
10 Camilla Lindgren Jeanne D arc   249 249 65,526
  Trögds RF King Marco - Shaftesbury xx 10  
12 Anna Jemsby Armani   246 246 64,737
  Himledalens RK Akribori - Bellini 12  
13 Malin Lander L Gs Chesterfield   245 245 64,474
  Trossnäs FK Lavall II - Rosso 13  
14 Annie Lindholm El Chico   244 244 64,211
  Blå Bergens RF Okänd 14  
14 Stina Zetterlind Galapagos F II   244 244 64,211
  Arvika Ridklubb Grandsudan F - Grandsudan F 14  
16 Lovisa Ahlberg Mona Lisa   242 242 63,684
  Degerfors R&KS Mon Cher - Weinstock 16  
16 Emma Michaelsson Vincent af Sungård   242 242 63,684
  Segersta SR Trofe - Hertigen 16  
18 Rose-Marie Gustavsson EL Lotus   241 241 63,421
  Alkvetterns RS Abelourlarking - Electro 18  
19 Anna Nyström Danilo   240 240 63,158
  Waxholms FRK Trofe - Warrigall 19  
20 Annie Lindholm Craggenmore   239 239 62,895
  Blå Bergens RF Nactus - Cavalotti 20  
20 Cecilia Nordh Magic   239 239 62,895
  Dyltabruks RF Master (SWB) - Napoleon 20  
22 Erika Krönert Kjellsson Waremo   237 237 62,368
  Wittvångs HS Warrigall - Good Future 22  
23 Elin Dahlström Presco   236 236 62,105
  Storvik Ovansjö Jazz - Elcaro 23  
23 Kristin Johansson Ynysgerwyn Brenin Rhodri   236 236 62,105
  Alkvetterns RS Newydd Lloyd - Nebo Brenin 23  
25 Linnea Strömdahl Pino Grizzio   231 231 60,789
  Skråmsta CR Landlord - Strohmann 25  
25 Erika Krönert Kjellsson Fabian   231 231 60,789
  Wittvångs HS Miroco - Brabant 25  
27 Erika Gustavsson Barcelona   229 229 60,263
  Arboga RS D-Day - Hertigen 27  
28 Camilla Törnetoft Ravaljack   227 227 59,737
  Rosendahls RF Cheval Sansibar - Legat 28  
29 Helene Rick Taipan   226 226 59,474
  Aros RS Weinberg - Safari 29  
30 Jennie Engblom Sky High   222 222 58,421
  Svärdsjö RK Koncerz xx - Marocco 30  
30 Caroline Ahlrén Nouvelle   222 222 58,421
  Linde Ridskola Nebraska - Furidant 30  
32 Mathilda Nolåker Sandro Se   221 221 58,158
  Trollhättans SR Sandro Hit - Calypso II 32  
33 Izabella Granswed Wosario V   218 218 57,368
  Gnesta Ridklubb Rosario - Fruhling 33  
34 Sara Persson Mozzarella   203 203 53,421
  Bysala Ridklubb Kaliber - Tolstoy 34  
35 Lindha Svensson Fahrenheit I   200 200 52,632
  Karlskoga RK Fabriano - Lauries Crusador xx 35  
 
till toppen

Klass 13 - Dressyr Lätt B:1
15 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Premier
Domare C: Petra Wall
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Rose-Marie Gustavsson EL Lotus 500,00 kr 198 198 68,276
  Alkvetterns RS Abelourlarking - Electro 1  
2 Erika Gustavsson Barcelona 300,00 kr 196 196 67,586
  Arboga RS D-Day - Hertigen 2  
3 Malin Lander L Gs Chesterfield 160,00 kr 194 194 66,897
  Trossnäs FK Lavall II - Rosso 3  
4 Emma Knutsson Viimeinen Valssi xx 160,00 kr 191 191 65,862
  Wittvångs HS Vleuten xx - Manifest xx 4  
4 Ebba Reinholdsson Vandolein 160,00 kr 191 191 65,862
  Karlskoga RK Inspekteur - Jonker 4  
4 Kristin Johansson Ynysgerwyn Brenin Rhodri 160,00 kr 191 191 65,862
  Alkvetterns RS Newydd Lloyd - Nebo Brenin 4  
 
7 Mathilda Nolåker Sandro Se   189 189 65,172
  Trollhättans SR Sandro Hit - Calypso II 7  
7 Caroline Ahlrén Nouvelle   189 189 65,172
  Linde Ridskola Nebraska - Furidant 7  
9 Camilla Törnetoft Ravaljack   184 184 63,448
  Rosendahls RF Cheval Sansibar - Legat 9  
10 Erika Krönert Kjellsson Fabian   182 182 62,759
  Wittvångs HS Miroco - Brabant 10  
11 Linnea Strömdahl Pino Grizzio   174 174 60,000
  Skråmsta CR Landlord - Strohmann 11  
12 Lovisa Ahlberg Mona Lisa   168 168 57,931
  Degerfors R&KS Mon Cher - Weinstock 12  
13 Jennie Engblom Sky High   165 165 56,897
  Svärdsjö RK Koncerz xx - Marocco 13  
14 Lindha Svensson Fahrenheit I   155 155 53,448
  Karlskoga RK Fabriano - Lauries Crusador xx 14  
15 Mikaela Olsson Gäsell   142 142 48,966
  Gyttorps RK Saxon - Hertigen 15  
 
till toppen