-->

Resultat lokal hoppning 30/7 -09
ÖTR & KBR / Latorp

Klass 11 - Hoppning 1.00 bed. A
Örebrotraktens Ryttarförening & Kilsbergsryttarnas
Julihoppning häst 090730
Bed. Unghäst
6 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Överdomare: Margareta Bratt
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Malin Tamm California N    
  RK Kumla Cornetto - Mowgli 4 72,00
1 Emma Gustafsson Landstep MB    
  Uddevalla RF   4 80,20
 
3 Paulina Johansson Wendetta    
  Dalälvens HKS   9 90,90
4 Malin Johansson Spotlight    
  Pålsboda RF   12 72,00
5 Johanna Nordin Lotos    
  Askersunds RK   15 98,90
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. Clear Round
Örebrotraktens Ryttarförening & Kilsbergsryttarnas
Julihoppning häst 090730
38 anmälda, 38 startande, 17 placerade
Tävlingsledare: Linda Bielefeldt
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Marie Persson Jack Dalsgård    
  Tidaholmsbygden Compact - Kimmi af Norhalne 0 82,30
1 Mathilda Jacobson Kathmandu VH Waterschoot Z    
  Kumla Ridklubb   0 78,10
1 Emma Wernersson Valentino    
  Syd Nerike R Le Mans xx - Pegasus 0 79,60
1 Josefin Larsson Sancho    
  Örebro FK   0 81,60
1 Elin Gilbertsson Lambretta    
  Valåsens RS   0 77,40
1 Hanna-Sophie Andersson Ariel    
  Örebrotraktens RF   0 81,50
1 Alice Viktor Alenfelt Harley Hooligan    
  Mullhyttans RK   0 67,70
1 Alena Roudina Ernst All Over    
  Baståsens RK Meadow Road - Ideal du Gazeau 0 80,90
1 Linda Bielefeldt Zan Zo (20)    
  Örebrotraktens RF Ragazzo - Illusion 0 71,60
1 Malin Åkerberg Chipotle HH    
  Örebro FK   0 83,00
1 Josefin Larsson Hector    
  Örebro FK   0 73,30
1 Emma Gustafsson Landstep MB    
  Uddevalla RF   0 80,10
1 Moa Larsson Ally Mc Bee    
  Wittvångs HS Iowa - Indian Ruler xx 0 74,90
1 Annie Lindholm El Chico    
  Blå Bergens RF   0 82,00
1 Sanne Bergström Esquire    
  Örebro FK   0 80,70
1 Renee Luks Randolph    
  Eskilstunaorten Rastell - Orkan 0 81,50
1 Cherie Malmgren Felippa    
  Björklidens RS   0 72,40
 
18 Maria Johansson Esprit V.D. Kempenhoeve    
  Tidaholmsbygden Quistello - Hercos 4 71,40
18 Madelaine Snobl Kaprice    
  Odensbackens RK   4 80,60
18 Maria Olsson Ellanville E    
  Kumla Ridklubb   4 75,90
18 Malin Johansson Spotlight    
  Pålsboda RF   4 71,80
18 Sara Karlsson Fröken Julie    
  Eskilstunaorten   4 66,70
18 Karita Karell Viking Lina XX    
  Pålsboda RF   4 61,20
18 Lisa Kjellström Make My Day    
  RK Kumla   4 82,60
18 Cecilia Jivemo Piton    
      4 82,60
26 Madelaine Snobl Charity    
  Odensbackens RK   5 83,60
27 Paulina Johansson Wendetta    
  Dalälvens HKS   8 72,90
27 Carolina Kindgren Cleopatra    
  Örebrotraktens RF   8 82,40
29 Linda Salenmo Cardus FT    
  Arboga RS   11 93,70
30 Johanna Nordin Lotos    
  Askersunds RK   12 97,70
31 Charlotte Alin Overlord    
  Glanshammars R   15 94,30
31 Sofia Asplund Chicago L    
  Vänsta RF Cathageno - Cortez 15 94,30
33 Malin Tamm California N    
  RK Kumla Cornetto - Mowgli 17 103,00
34 Johanna Karlsson Mightiness Mist    
  Askersunds RK   Ute.  
34 Frida Johansson Enkans Triumf    
  Kumla Ridklubb   Ute.  
34 Karolina Vedlund Evreux van Het Kastanjehof    
  Blå Bergens RF   Ute.  
34 AnnMarie Friberg Centurio S    
  Örebro FK   Ute.  
34 Emma Bergström Bella Donna    
  Dyltabruks RF   Ute.  
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Örebrotraktens Ryttarförening & Kilsbergsryttarnas
Julihoppning häst 090730
15 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Tävlingsledare: Linda Bielefeldt
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Uppfödare Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Alena Roudina Ernst All Over      
  Baståsens RK Meadow Road - Ideal du Gazeau 0 74,40 0 43,10
2 Hanna-Sophie Andersson Marinella      
  Örebrotraktens RF   0 76,90 0 43,25
3 Cherie Malmgren Felippa      
  Björklidens RS   0 72,60 4 46,60
 
4 Sara Karlsson Fröken Julie      
  Eskilstunaorten   4 77,80    
5 Moa Larsson Ally Mc Bee      
  Wittvångs HS Iowa - Indian Ruler xx 4 78,90    
6 Madelaine Snobl Kaprice      
  Odensbackens RK   4 80,00    
7 Karin Ohlsson Alexia      
  Wittvångs HS Alexson D - Cosmos xx 4 81,00    
8 Lisa Kjellström Make My Day      
  RK Kumla   Utg.      
8 Marie Persson Jack Dalsgård      
  Tidaholmsbygden Compact - Kimmi af Norhalne Utg.      
8 Emma Wernersson Valentino      
  Syd Nerike R Le Mans xx - Pegasus Ute.      
8 Malin Tamm Frangelico      
  RK Kumla Marco Mitras - Pajazzo Utg.      
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B
Örebrotraktens Ryttarförening & Kilsbergsryttarnas
Julihoppning häst 090730
6 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Tävlingsledare: Linda Bielefeldt
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Anna FriströmWiden Chloe    
  Örebro FK Cornetto - Acapulco Gold 0 74,60
2 Maria Johansson Esprit V.D. Kempenhoeve    
  Tidaholmsbygden Quistello - Hercos 4 64,50
2 Linda Bielefeldt Zan Zo (20)    
  Örebrotraktens RF Ragazzo - Illusion 4 75,80
 
4 Maria Freijd Jolie    
  Glanshammars R   8 79,30
5 Elin Gilbertsson Lambretta    
  Valåsens RS   24 94,30
 
till toppen