Pålsboda RF, hoppningar på Örsta Kulle, Kumla
Resultat lokal/regional hoppning 24-26 juli 2009



Klass 1 1.30 - HOPPNING, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 1 1.30 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 2 1.20 - HOPPNING, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 2 1.20 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 3 1.10 - HOPPNING, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 3 1.10 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 4 1.30 - HOPPNING, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 4 1.30 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 5 1.20 - HOPPNING, BEDÖMNING A:0
Klass 5 1.20 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 6 1.10 - HOPPNING, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 6 1.10 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 7 1.00 - HOPPNING, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 7 1.00 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 8 1.10 - HOPPNING, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 8 1.10 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 9 1.00 - HOPPNING, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 9 1.00 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 10 0.90 - HOPPNING, BEDÖMNING Clear Round
Klass 11 1.00 - HOPPNING, BEDÖMNING A
Klass 12 1.00 - HOPPNING, BEDÖMNING A


Klass 1 1.30 - HOPPNING, BEDÖMNING A0+A0 två faser

 

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 EMILY JARMÉUS, Nyby-Torshälla RK URIANDA 0 + 0 26.81
* 2 NIKLAS JONSSON, Örebro FRK PRIMA 0 + 0 28.13
* 3 AMANDA LANDEBLAD, Strömsholms RSF TANJA 0 + 0 28.83
* 4 NIKLAS JONSSON, Örebro FRK LIBERTYS VIGILANTE 0 + 0 30.58
* 5 STINA LILLJE, Jump Club RSF THELMA 0 + 0 32.94
6 JENNIE HALLSTRÖM, Vänsta RF HURRY UP S 0 + 4 26.87
7 MELLE SKÄRFSTAD, Hamre RK CARLINE X 0 + 4 27.24
8 MALIN ENGSTRÖM, Mariestads RK RAMZEZ BOY 0 + 4 38.81
9 FRIDA HANSSON, Folkungabygdens RF LORILEI WL 4 45.61
10 PIA ERIKSSON, Kumla RK ORCHIS 4 46.72
11 ERICA ERIKSSON, Valåsens RS MAGIA 4 49.30
12 RICHARD IDENIUS, Linköpings FRK CALIPPO MB 4 49.88
13 NIKLAS JONSSON, Örebro FRK FOXY BOY 4 51.53
14 STINA LILLJE, Jump Club RSF BIRDIE PATH 4 51.66
15 EMELIE HANSSON, Folkungabygdens RF FILIPIN WL 5 55.02
16 MARKUS STEEN, Folkungabygdens RF MENA MAY DAY 8 43.21
17 JILL NYLANDER, Team Aspvik RK NL KITT 8 48.90
18 RICHARD IDENIUS, Linköpings FRK RAVENA Q 8 51.00
19 RICHARD IDENIUS, Linköpings FRK VOVERA 12 67.67
20 SARA ANDERSSON, Västerviksortens RF LORD NELSON 52 Ute  



Klass 1 1.30 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 STINA LILLJE, Jump Club RSF AMORE 0 54.66
* 1 STINA LILLJE, Jump Club RSF VIRTUAL DANCER 0 58.99
3 NIKLAS JONSSON, Örebro FRK LUCIDOR 8 57.39



Klass 2 1.20 - HOPPNING, BEDÖMNING A0+A0 två faser

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 STINA LILLJE, Jump Club RSF BIRDIE PATH 0 + 0 24.31
* 2 ELIN JONSSON, Vikbolandets RF CAMPARI H 0 + 0 25.10
* 3 SOFIA PARTANEN, Mariestads RK TYBALIA 0 + 0 25.72
* 4 JENNIE HALLSTRÖM, Vänsta RF HURRY UP S 0 + 0 26.03
* 5 MATILDA PETTERSSON, Hageby RK CORACE 0 + 0 27.21
* 6 MARKUS STEEN, Folkungabygdens RF MENA MAY DAY 0 + 0 27.42
* 7 SOFIA GUSTAFSSON, Wittvångs Hästsällsk SILEENE 0 + 0 28.14
* 8 LINDA DARRELL, Roslagens Rid och Kö CONCORD T 0 + 0 28.63
* 9 MELLE SKÄRFSTAD, Hamre RK O-FEL-I-ANNE 0 + 0 29.70
10 EMELIE HANSSON, Folkungabygdens RF AGRICOLINA WL 0 + 0 29.75
11 AMANDA LANDEBLAD, Strömsholms RSF FOXY BOY 0 + 0 30.14
12 STINA LILLJE, Jump Club RSF LOBELIA 0 + 0 31.06
13 ANNAKARIN STÅL, Stora Wäsby FRK MIRANDA 0 + 4 32.59
14 MALIN ENGSTRÖM, Mariestads RK RAMZEZ BOY 0 + 4 34.22
15 CAMILLA STRÖMBERG, Bromma RK CORAT 0 + Ute  
15 ANETTE ERIKSSON, Strömsholms RSF PAPRIKA 0 + Ute  
15 PEDER ZEILOTH, Kumla RK NO HURRY 0 + Ute  
18 IDA GUSTAFSSON, Uddevalla RF KAMERY OKAY 4 47.95
19 AMANDA LANDEBLAD, Strömsholms RSF KATHMANDU VH WATERSCHOOT 5 55.39
20 MELLE SKÄRFSTAD, Hamre RK CARLINE X 7 63.13
21 ANNA SINDAHL, Örebro FRK AMICA 8 47.74
22 OSCAR ERIKSSON, Eskilstunaortens RF LIANDOR HEART BREAKER 8 53.51
23 JOSEFIN LARSSON, Rudskogens RF GRANDESSA 8 69.69
24 SOFIA DARRELL, Roslagens Rid och Kö IZABELLA 8 70.06
25 EMILY JARMÉUS, Nyby-Torshälla RK URIANDA 8 72.58
26 MALIN TAMM, Ryttarkamraterna Kum FRANGELICO 11 66.75
27 STINA LILLJE, Jump Club RSF ESTEFANIA M Utg  
28 MOA LARSSON, Wittvångs Hästsällsk ALLY MC BEE Ute  
28 EMELIE ERICSSON, Folkungabygdens RF UNITED Ute  
28 JOHANNA ALMEEN, Wittvångs Hästsällsk MEYRA Ute  
28 JENNY GRAHN, Kumla RK JAQUELINE Ute  
28 CECILIA HJÄRTMYR, Askersunds RK MAZETTI Ute  
28 HELENE CARLSSON, Skråmsta Civila RF MILCHEM GOLD Ute  



Klass 2 1.20 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 STINA LILLJE, Jump Club RSF ESTEFANIA M 0 68.41
* 1 ELIN BJÖRNDAHL, Skaraborgs FRK APRILIA 0 61.23
* 1 PEDER ZEILOTH, Kumla RK WHISPER B 0 59.53
* 4 STINA LILLJE, Jump Club RSF VIRTUAL DANCER 4 68.57
* 4 PIA ERIKSSON, Kumla RK CAMPANULA TAP (40) 4 65.31
* 4 BEATRICE HUUVA, Kumla RK RINGWOOD SPACE 4 65.58
7 CAMILLA JOHANSSON, Nora RSF MAC-IN-LAY LF 5 70.69
8 STINA LILLJE, Jump Club RSF FABIANA (5) 12 81.66
9 EMELIE ÖVERLIEN, Christinehamns RK CHIRON ZIP 16 65.57
10 PERNILLA ERIKSSON, Wittvångs Hästsällsk CLARK KENT VT 21 85.41
11 NIKLAS JONSSON, Örebro FRK CARLOTTA 22 91.92
12 STINA LILLJE, Jump Club RSF AMORE 24 115.81
13 PIA ERIKSSON, Kumla RK DARCO 28 114.77
14 ELIN JANSSON, Örebro FRK SIR FOKIN Ute  
14 ANNA FRISTRÖMWIDEN, Örebro FRK CHLOE Ute  



Klass 3 1.10 - HOPPNING, BEDÖMNING A0+A0 två faser

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 EMELIE TORSTENSSON, Älvkarleby RK TRINITY 0 + 0 23.43
* 2 ANNA EDMAN, Mullhyttans RK HELL OF A LADY 0 + 0 24.45
* 3 MATILDA PETTERSSON, Hageby RK CORACE 0 + 0 24.69
* 4 MAJA OLSSON, Rudskogens RF ALLEGRO K 0 + 0 25.01
* 5 CASSANDRA LUSTH, Örebro FRK USHUAIA 0 + 0 25.10
* 6 OSCAR ERIKSSON, Eskilstunaortens RF LIANDOR HEART BREAKER 0 + 0 25.58
* 7 JENNY KRISTOFFERSSON, Arvika RK MACKENZIE 0 + 0 26.36
* 8 REBECKA WUOLO, Örebro FRK MARLON 156 0 + 0 26.64
9 MOA LARSSON, Wittvångs Hästsällsk ALLY MC BEE 0 + 0 26.81
10 JOSEFIN LARSSON, Rudskogens RF GRANDESSA 0 + 0 27.80
11 SARA MOLANDER, Örebro FRK CITTA VAN DEN ACHTERTEND 0 + 0 28.75
12 AMANDA LANDEBLAD, Strömsholms RSF KATHMANDU VH WATERSCHOOT 0 + 0 30.11
13 JOSEFIN HÅRD, Örebro FRK POMPIDOU 0 + 8 29.50
14 CAMILLA STRÖMBERG, Bromma RK CORAT 0 + 12 67.59
15 SANDRA LARSSON, Strömsholms RSF CORRADINA 0 + Ute  
16 VIKTOR BERGGREN, Kumla RK CARESSA 4 51.09
17 IDA GUSTAFSSON, Uddevalla RF KAMERY OKAY 4 51.69
18 CECILIA HJÄRTMYR, Askersunds RK MAZETTI 4 52.47
19 ANNAKARIN STÅL, Stora Wäsby FRK COHIBA SPLENDIDO 4 58.21
20 MALIN TAMM, Ryttarkamraterna Kum FRANGELICO 4 59.17
21 JENNY KRISTOFFERSSON, Arvika RK MARCOROC 5 63.33
22 EMMA ANDERSSON, Örebro FRK ZANDOC Z 7 71.17
23 LINDA NÄFVER, Wittvångs Hästsällsk CRIMCESS ZOBRA 8 50.06
24 ANNA SINDAHL, Örebro FRK AMICA 8 51.45
25 LINA MARTINSSON, Västerås RS JACK DANIELS 10 67.01
26 ANNAKARIN STÅL, Stora Wäsby FRK AMARETTO Ute  
26 SARA STÅHL, Västerås RS ROBERTINO Ute  
26 LINDA DARRELL, Roslagens Rid och Kö BUDDY HOLLY Ute  
26 MAGNUS TÖRNBLAD, Ryttarkamraterna Kum MARKOOLIO Ute  



Klass 3 1.10 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ANNA FRISTRÖMWIDEN, Örebro FRK CHLOE 4 81.45
* 2 ANDREA WESTLING, Dyltabruk RF ALOUETTE 8 64.95
* 2 ELIN JANSSON, Örebro FRK SIR FOKIN 8 61.01
4 EMELIE ÖVERLIEN, Christinehamns RK METEOR 9 83.62
5 BEATRICE HUUVA, Kumla RK RINGWOOD SPACE 12 67.87
5 LINDA DARRELL, Roslagens Rid och Kö VIRANDA V 12 58.15
5 SOFIA PARTANEN, Mariestads RK MONSIEUR MICK F 12 66.07
8 RICHARD IDENIUS, Linköpings FRK DREAM GIRL Ute  



Klass 4 1.30 - HOPPNING, BEDÖMNING A0+A0 två faser

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ANITA SANDE, Märsta RK LA QUATTRO 0 + 0 27.10
* 2 SOFIE ANDERSSON, Valåsens RS CHANNON 0 + 0 27.41
* 3 LOUISE ENGKVIST, Skråmsta Civila RF QUITE HAPPY 0 + 0 29.11
* 4 FRIDA HANSSON, Folkungabygdens RF LORILEI WL 0 + 0 30.52
* 5 ELIN JANSSON, Örebro FRK ACE´S HIGH 0 + 0 31.65
* 6 SANNE BERGSTRÖM, Örebro FRK DIVINE 0 + 0 32.98
* 7 ANITA SANDE, Märsta RK CENDYOR 0 + 4 28.93
* 8 JENNIE HALLSTRÖM, Vänsta RF HURRY UP S 0 + 4 29.05
9 ELIN JANSSON, Örebro FRK INNISHMORE 0 + 4 29.10
10 CHARLOTTE STARK, Mantorps Ryttarna AEROBIC 0 + 4 30.19
11 CAROLINE FRISCH, Trosa-Vagnhärads RK RAMZIE 0 + 5 39.68
12 MELLE SKÄRFSTAD, Hamre RK PALMARRY 0 + 8 29.37
13 ERICA ERIKSSON, Valåsens RS MAGIA 0 + 8 29.79
14 EMELIE HANSSON, Folkungabygdens RF FILIPIN WL 0 + 8 31.35
15 PIA HOLM WAHLSTRÖM, Örebro FRK ROZIE 1 54.89
16 PATRICIA NORMARK, Kumla RK ELDORADO 3 63.32
17 MARTINA RIESEL, Djursholms RK ANIARA (23) 4 48.31
18 SANNE BERGSTRÖM, Örebro FRK EL ROSSI 4 51.33
19 MARTINA RIESEL, Djursholms RK TURBO HENRY 4 52.20
20 ELIN JANSSON, Örebro FRK TULLYBROOM KRISSIE 4 52.23
21 AMANDA LANDEBLAD, Strömsholms RSF TANJA 4 53.14
22 ELIN KOPPFELDT, Ryttarkamraterna Kum BASILIKA AF HAGALUND 5 54.09
23 RICHARD IDENIUS, Linköpings FRK CALIPPO MB 5 54.42
24 RICHARD IDENIUS, Linköpings FRK RAVENA Q 6 59.13
25 ALEXANDRA BJÖRKLUND, Djursholms RK LARA 6 60.50
26 JILL NYLANDER, Team Aspvik RK NL KITT 8 49.95
27 REBECCA JONSSON, Hammarö RF ÅSTRATORPS MENTOR 13 70.97
28 REBECCA KLAVINS, Husby-Rekarne RF FOR ECLIPSE 13 87.25
29 EMELIE ERICSSON, Folkungabygdens RF UNITED Ute  
29 JOHANNA ALMEEN, Wittvångs Hästsällsk MEYRA Ute  



Klass 4 1.30 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ANNA ANDERSSON, Örebro FRK EASY CHOICE 0 75.78
* 1 ANITA SANDE, Märsta RK LAROON 2 0 72.56
* 1 LINDA ANDERSSON, Örebro FRK CONTENDRA VAN DE ZUUTHOE 0 74.31
4 NIKLAS JONSSON, Örebro FRK LUCIDOR 14 81.84
5 EWA HELLSTRÖM, Holmstorps RF DUCHESSE VAN DE ZUUTHOEV 19 101.47
6 ELIN JANSSON, Örebro FRK QUITE A NICE GUY Ute  



Klass 5 1.20 - HOPPNING, BEDÖMNING A:0

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ELIN JONSSON, Vikbolandets RF CAMPARI H 0 58.18
* 2 EMILY JARMÉUS, Nyby-Torshälla RK URIANDA 0 59.73
* 3 LINDA DARRELL, Roslagens Rid och Kö CONCORD T 0 60.97
* 4 JOHANNA ALMEEN, Wittvångs Hästsällsk MEYRA 0 63.03
* 5 MARTINA NYMAN, Skästa Ridcenter ALICANTO 0 63.52
* 6 ERICA ERIKSSON, Valåsens RS MAGIA 0 63.95
* 7 EMELIE HANSSON, Folkungabygdens RF AGRICOLINA WL 0 64.08
* 8 REBECCA KLAVINS, Husby-Rekarne RF CARTINI 0 64.19
* 9 ELIN JANSSON, Örebro FRK INNISHMORE 0 65.29
* 10 SANNE BERGSTRÖM, Örebro FRK DIVINE 0 65.36
* 11 ELIN JANSSON, Örebro FRK ACE´S HIGH 0 65.88
* 12 PIA HOLM WAHLSTRÖM, Örebro FRK ROZIE 0 66.11
* 13 EMELIE TORSTENSSON, Älvkarleby RK TRINITY 0 67.75
* 14 SANDRA SIMM, Jump Club RSF DOMINIQUE 0 67.91
* 15 ELIN JANSSON, Örebro FRK TULLYBROOM KRISSIE 0 68.72
* 16 FRIDA ANDERSSON, Örebro FRK ITS TRUE 0 68.91
17 PATRICIA NORMARK, Kumla RK ELDORADO 0 69.00
18 JENNIE HALLSTRÖM, Vänsta RF HURRY UP S 0 69.24
19 JILL NYLANDER, Team Aspvik RK NL KITT 0 70.03
20 MELLE SKÄRFSTAD, Hamre RK O-FEL-I-ANNE 0 71.56
21 MARIANA JUNTTILA, Askersunds RK WIND KILLER 0 74.03
22 LOTTA SARTZ, Örebro FRK JENNY 0 75.00
23 JENNY BROLENIUS, Linköpings FRK LUSTA 0 76.27
24 MARTINA RIESEL, Djursholms RK UCARLOS 0 76.63
25 RICHARD IDENIUS, Linköpings FRK VOVERA 0 77.56
26 CHARLOTTE STARK, Mantorps Ryttarna AEROBIC 4 58.77
27 REBECCA JONSSON, Hammarö RF ÅSTRATORPS MENTOR 4 60.86
28 LOUISE ENGKVIST, Skråmsta Civila RF QUITE HAPPY 4 61.98
29 SANNE BERGSTRÖM, Örebro FRK EL ROSSI 4 64.28
30 SOFIA PARTANEN, Mariestads RK TYBALIA 4 66.23
31 CHARLOTTE RÖHFORS, Flyinge RF DIABELLI 4 68.52
32 FRIDA HANSSON, Folkungabygdens RF LORILEI WL 4 68.94
33 SANDRA SIMM, Jump Club RSF LUCY IN THE SKY 4 71.19
34 SOFIA GUSTAFSSON, Wittvångs Hästsällsk SILEENE 4 72.04
35 KRISTIN YDERFORS, Skogslottens RF PAULINE 4 72.82
36 SOFIA DARRELL, Roslagens Rid och Kö IZABELLA 4 72.86
37 KRISTIN LÖVÖY GARY COOPER 4 74.86
38 LINDA NÄFVER, Wittvångs Hästsällsk CRIMCESS ZOBRA 4 76.12
39 PEDER ZEILOTH, Kumla RK NO HURRY 4 76.47
40 AMANDA LANDEBLAD, Strömsholms RSF FOXY BOY 4 78.42
41 SAMANTHA PRAZNIK, Västerviksortens RF RICARDO 5 83.95
42 ANNA ELFSTEN, Kumla RK CANBERRY 8 62.12
43 ANITA SANDE, Märsta RK CAVALLIER 8 63.31
44 JOSEFIN HÅRD, Örebro FRK POMPIDOU 8 66.74
45 EMELIE HANSSON, Folkungabygdens RF FILIPIN WL 8 67.69
46 MARTINA RIESEL, Djursholms RK ANIARA (23) 8 72.35
47 SARA MOLANDER, Örebro FRK CITTA VAN DEN ACHTERTEND 8 78.88
48 CECILIA HJÄRTMYR, Askersunds RK MAZETTI 9 84.91
49 HELENE CARLSSON, Skråmsta Civila RF MILCHEM GOLD 12 96.08
50 PÄR HOPMAN, Karlskoga RK ZARAGATA XX 12 96.60
51 HEDVIG WIK, Örebro FRK BOOKMAKER 16 71.67
52 EVELINA OLAUSEN, Örebro FRK KITO DU CHATELIER Utg  
53 ANETTE ERIKSSON, Strömsholms RSF PAPRIKA Ute  
53 LENA NILSSON, Valåsens RS ROSANNA Ute  
53 MELLE SKÄRFSTAD, Hamre RK PALMARRY Ute  
53 ANNAKARIN STÅL, Stora Wäsby FRK MIRANDA Ute  
53 JENNY GRAHN, Kumla RK JAQUELINE Ute  
53 FRIDA HANSSON, Folkungabygdens RF FELICIA WL Ute  
53 CAMILLA STRÖMBERG, Bromma RK CORAT Ute  
53 EMELIE ERICSSON, Folkungabygdens RF UNITED Ute  
53 JOSEFINE BJÖRNRITZ, Wittvångs Hästsällsk KINGSTON Ute  
53 AMELIE MÅRTENSSON, Falu RS CORT UP Ute  
53 SANDRA LARSSON, Strömsholms RSF CORRADINA Ute  



Klass 5 1.20 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ANNA ANDERSSON, Örebro FRK EASY CHOICE 0 75.86
* 1 MIA GRANE EQUSTRAIN AB, SportRS VALOUBET GORDON 0 79.00
* 1 NIKLAS JONSSON, Örebro FRK CARLOTTA 0 81.33
* 1 ANITA SANDE, Märsta RK RICARDO 0 76.76
* 1 EWA HELLSTRÖM, Holmstorps RF DUCHESSE VAN DE ZUUTHOEV 0 83.34
* 1 PIA ERIKSSON, Kumla RK CAMPANULA TAP (40) 0 79.93
* 1 KRISTIN JAKOBSEN CHERRY GOLD 0 74.69
* 1 ELIN ANDERSSON, Gripens RF CAPTAIN Z 0 73.99
* 1 ANNA HELLSTRÖM, Holmstorps RF WILMA B 0 78.71
* 1 LINDA ANDERSSON, Örebro FRK CONTENDRA VAN DE ZUUTHOE 0 81.32
11 NIKLAS JONSSON, Örebro FRK DON JUAN VAN DE ZUUTHOEV 1 86.94
12 ELIN BJÖRNDAHL, Skaraborgs FRK APRILIA 4 75.42
12 PEDER ZEILOTH, Kumla RK WHISPER B 4 74.95
14 NIKLAS JONSSON, Örebro FRK LUCIDOR 5 85.47
15 RICHARD IDENIUS, Linköpings FRK WONADO 8 83.30
15 PERNILLA ERIKSSON, Wittvångs Hästsällsk CLARK KENT VT 8 77.82
17 ELIN JANSSON, Örebro FRK QUITE A NICE GUY 9 101.96
18 ANNA SINDAHL, Örebro FRK AMICA 12 76.41
19 NINA LILJA, Mantorps Ryttarna QUANT-Ā-SOI Ute  
19 PIA ERIKSSON, Kumla RK DARCO Ute  
19 ELIN KOPPFELDT, Ryttarkamraterna Kum QUIET RIOT Ute  
19 BEATRICE HUUVA, Kumla RK RINGWOOD SPACE Ute  
19 CHARLOTTE RÖHFORS, Flyinge RF PATRON Ute  



Klass 6 1.10 - HOPPNING, BEDÖMNING A0+A0 två faser

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ELIN JONSSON, Vikbolandets RF CAMPARI H 0 + 0 26.00
* 2 SOFIA DARRELL, Roslagens Rid och Kö IZABELLA 0 + 0 28.80
* 3 SAMANTHA PRAZNIK, Västerviksortens RF RICARDO 0 + 0 29.04
* 4 EMELIE HANSSON, Folkungabygdens RF AGRICOLINA WL 0 + 0 30.24
* 5 CASSANDRA LUSTH, Örebro FRK USHUAIA 0 + 0 30.68
* 6 MAJA OLSSON, Rudskogens RF ALLEGRO K 0 + 0 30.71
* 7 EMELIE THORIN, Vingåkers RF GRAMMIS 0 + 0 31.60
* 8 LINDA NÄFVER, Wittvångs Hästsällsk CRIMCESS ZOBRA 0 + 0 31.93
* 9 HEDVIG WIK, Örebro FRK BOOKMAKER 0 + 0 32.13
* 10 ANNA ELFSTEN, Kumla RK CANBERRY 0 + 0 32.71
* 11 CAMILLA STRÖMBERG, Bromma RK CORAT 0 + 0 32.80
* 12 JENNY BROLENIUS, Linköpings FRK LUSTA 0 + 0 33.90
* 13 ANETTE ERIKSSON, Strömsholms RSF PAPRIKA 0 + 0 35.91
* 14 LINDA DARRELL, Roslagens Rid och Kö BUDDY HOLLY 0 + 4 27.69
15 LINN SVEDINGER, Fagersta RK FRIZBEE 0 + 4 30.43
16 SARA MOLANDER, Örebro FRK CITTA VAN DEN ACHTERTEND 0 + 4 37.39
17 MADELENE PARNER, Nykyrka RK CHAGALL 0 + 8 41.23
18 AMELIE MÅRTENSSON, Falu RS CORT UP 1 61.03
19 MOA LARSSON, Wittvångs Hästsällsk ALLY MC BEE 1 61.82
20 JOHANNA THÖRN, Sörmons RK BRONCO 1 62.61
21 VIKTORIA ÖVERLIEN, Christinehamns RK KENNY KIWI 1 64.16
22 EMMA ANDERSSON, Örebro FRK ZANDOC Z 1 64.86
23 ALENA ROUDINA, Baståsens RK ERNST ALL OVER 1 64.94
24 FRIDA ANDERSSON, Örebro FRK ITS TRUE 4 50.80
25 KRISTIN YDERFORS, Skogslottens RF PAULINE 4 53.62
26 LOTTA SARTZ, Örebro FRK JENNY 4 55.03
27 LINDA DARRELL, Roslagens Rid och Kö CONCORD T 4 56.59
28 SOFIA GUSTAFSSON, Wittvångs Hästsällsk SILEENE 4 56.66
29 CHARLOTTE RÖHFORS, Flyinge RF DIABELLI 4 57.57
30 SOFIA PARTANEN, Mariestads RK TYBALIA 4 57.87
31 ANNAKARIN STÅL, Stora Wäsby FRK COHIBA SPLENDIDO 4 58.31
32 REBECKA WUOLO, Örebro FRK MARLON 156 4 58.92
33 JENNY KRISTOFFERSSON, Arvika RK MACKENZIE 4 59.02
34 JENNY GRAHN, Kumla RK YESTER LAMBORGINA 4 59.07
35 PÄR HOPMAN, Karlskoga RK ZARAGATA XX 4 59.55
36 JOSEFIN HÅRD, Örebro FRK POMPIDOU 4 60.75
37 BEATRICE HUUVA, Kumla RK RINGWOOD SPACE 5 61.68
38 JOSEFINE BJÖRNRITZ, Wittvångs Hästsällsk KINGSTON 5 61.69
39 EMELIE ÖVERLIEN, Christinehamns RK CHIRON ZIP 5 64.18
40 DANIELLA HEMMINGSSON, Skästa Ridcenter ARENA 6 65.12
41 EMILY JARMÉUS, Nyby-Torshälla RK URIANDA 6 66.02
42 JENNY KRISTOFFERSSON, Arvika RK MARCOROC 7 70.03
43 SANDRA LARSSON, Strömsholms RSF CORRADINA 7 70.08
44 MALIN WIBORG, Köpings RK ROWDY 8 58.25
45 ELIN JANSSON, Örebro FRK SIR FOKIN 12 74.47
46 PAULINE IVARSSON, Pålsboda RF LITTLE QUEEN 15 72.46
47 ELIN KOPPFELDT, Ryttarkamraterna Kum QUIET RIOT 16 89.31
48 SARA STÅHL, Västerås RS ROBERTINO 16 106.87
49 MAGNUS TÖRNBLAD, Ryttarkamraterna Kum MARKOOLIO 29 80.43
50 LINA MARTINSSON, Västerås RS JACK DANIELS Ute  
50 ANNAKARIN STÅL, Stora Wäsby FRK AMARETTO Ute  
50 CASSANDRA LUSTH, Örebro FRK JUVENELLE Ute  
50 LENA NILSSON, Valåsens RS ROSANNA Ute  
50 CECILIA HJÄRTMYR, Askersunds RK MAZETTI Ute  
50 LISA KJELLSTRÖM, Ryttarkamraterna Kum MAKE MY DAY Ute  



Klass 6 1.10 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 MIA GRANE EQUSTRAIN AB, SportRS VALOUBET GORDON 0 60.50
* 1 ANNA HELLSTRÖM, Holmstorps RF WILMA B 0 61.54
* 1 NINA LILJA, Mantorps Ryttarna QUANT-Ā-SOI 0 57.52
* 1 LINDA DARRELL, Roslagens Rid och Kö VIRANDA V 0 59.75
* 1 LINNEA STRAY, Vänsta RF BLINDED BY THE LIGHT 0 58.45
* 1 CHARLOTTE RÖHFORS, Flyinge RF PATRON 0 59.99
* 1 PERNILLA ERIKSSON, Wittvångs Hästsällsk CLARK KENT VT 0 63.28
* 1 PIA ERIKSSON, Kumla RK DARCO 0 64.37
9 PIA ERIKSSON, Kumla RK CAMPANULA TAP (40) 1 66.18
10 NIKLAS JONSSON, Örebro FRK DON JUAN VAN DE ZUUTHOEV 2 69.19
11 THERESE ÖHMAN, Odensbackens RK ALFONS 4 55.06
11 MARTINA NYMAN, Skästa Ridcenter CAPPUCCINO (SWB) 4 61.05
11 MARION JOHANSSON, Viby Rid och KS CASSIOPEIA 4 62.98
11 ANDREA WESTLING, Dyltabruk RF ALOUETTE 4 60.09
11 ANNA SINDAHL, Örebro FRK AMICA 4 63.18
11 HANNA BELIN, Enköpingsnäs RF SILVIE MARIE 4 56.08
17 STINA KAHLIN, Hamre RK GIBRAHIM F VAN HET HUIKV 8 64.06
17 LINDA BIELEFELDT, Örebrotraktens RF ZAN ZO (20) 8 61.14
19 RICHARD IDENIUS, Linköpings FRK DREAM GIRL 9 67.59



Klass 7 1.00 - HOPPNING, BEDÖMNING A0+A0 två faser

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 EMMA BERGSTRÖM, Pålsboda RF RELEVANT 0 + 0 22.43
* 2 LINDA DARRELL, Roslagens Rid och Kö BUDDY HOLLY 0 + 0 23.56
* 3 LINN SVEDINGER, Fagersta RK FRIZBEE 0 + 0 23.90
* 4 LISA KJELLSTRÖM, Ryttarkamraterna Kum MAKE MY DAY 0 + 0 23.96
* 5 MADELEINE SCHANTZ, Örebro FRK URBAN 0 + 0 24.88
6 PAULINE IVARSSON, Pålsboda RF LITTLE QUEEN 0 + 0 26.36
7 EMELIE THORIN, Vingåkers RF GRAMMIS 0 + 0 27.07
8 ALENA ROUDINA, Baståsens RK ERNST ALL OVER 0 + 0 29.18
9 EMMA ANDERSSON, Örebro FRK ZANDOC Z 0 + 0 31.07
10 ANGELICA BERGIC, Kumla RK GLADDY 5 0 + 0 32.38
11 JOHANNA THÖRN, Sörmons RK BRONCO 0 + 0 32.51
12 EVELINA DOLK, Mjölby RK NIKITA P 0 + 4 32.24
13 MAJA OLSSON, Rudskogens RF ALLEGRO K 0 + 4 36.11
14 EMELIE KARLBERG, Örebro FRK ARTEMIS 0 + Ute  
14 DANIELLA HEMMINGSSON, Skästa Ridcenter ARENA 0 + Ute  
16 THERESE ÖHMAN, Odensbackens RK ALFONS 4 62.07
17 MADELENE PARNER, Nykyrka RK CHAGALL 4 62.78
18 MALIN WIBORG, Köpings RK ROWDY 4 65.96
19 ELISABET HUUVA, Kumla RK JONNA METEORIT 7 83.09
20 CASSANDRA LUSTH, Örebro FRK VANCOUVER V Ute  



Klass 7 1.00 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 PEDER ZEILOTH, Kumla RK UNDERGROUND EK 0 70.19
* 1 STINA LILLJE, Jump Club RSF SAVANNA K 0 66.91
* 1 SOFIA PARTANEN, Mariestads RK MONSIEUR MICK F 0 59.27
* 1 MARION JOHANSSON, Viby Rid och KS CASSIOPEIA 0 56.19
* 1 STINA KAHLIN, Hamre RK GIBRAHIM F VAN HET HUIKV 0 64.98
* 1 LINNEA STRAY, Vänsta RF BLINDED BY THE LIGHT 0 62.92
* 1 NIKLAS JONSSON, Örebro FRK SANCHO 0 69.50
* 1 PEDER ZEILOTH, Kumla RK KELLY EK 0 68.60
* 1 NIKLAS JONSSON, Örebro FRK VANCOUVER V 0 70.49
10 NIKLAS JONSSON, Örebro FRK HEKTOR 4 68.40
10 LINDA DARRELL, Roslagens Rid och Kö VIRANDA V 4 59.10
10 LINDA BIELEFELDT, Örebrotraktens RF ZAN ZO (20) 4 64.44



Klass 8 1.10 - HOPPNING, BEDÖMNING A0+A0 två faser

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 SOFIA PARTANEN, Mariestads RK TYBALIA 0 + 0 21.65
* 2 KRISTIN YDERFORS, Skogslottens RF PAULINE 0 + 0 24.46
* 3 MARIA ANDERSSON, SportRS LEX LACE 0 + 0 24.72
* 4 EMELIE TORSTENSSON, Älvkarleby RK TRINITY 0 + 0 24.89
* 5 EMELIE LUNDHOLM, Kumla RK CORNETTO 0 + 0 26.55
* 6 REBECKA WUOLO, Örebro FRK MARLON 156 0 + 0 27.37
* 7 LISA KJELLSTRÖM, Ryttarkamraterna Kum MAKE MY DAY 0 + 0 27.40
* 8 ANNA-KARIN NILSSON, Syd Nerike Ryttarna PARLANDO (SWB) 0 + 0 29.41
* 9 JESSICA CARLSTRÖM, Valåsens RS ZAVOY 0 + 0 32.69
10 JENNY KRISTOFFERSSON, Arvika RK MACKENZIE 0 + 0 32.88
11 ANITA SANDE, Märsta RK CAVALLIER 0 + 0 34.80
12 HANNASOPHIE ANDERSSON, Örebrotraktens RF MARINELLA 0 + 4 22.71
13 ANNAKARIN STÅL, Stora Wäsby FRK MIRANDA 0 + 4 26.84
14 VIKTOR BERGGREN, Kumla RK CARESSA 0 + 4 27.03
15 JENNY GRAHN, Kumla RK JAQUELINE 0 + 4 29.56
16 SOPHIE WILHELMSSON, Rudskogens RF COCOBOLO 0 53.97
17 SANDRA LARSSON, Strömsholms RSF CORRADINA 1 60.45
18 TINA FRÖBERGH, Syd Nerike Ryttarna GORDON 4 51.50
19 KARIN OHLSSON, Wittvångs Hästsällsk ALEXIA 4 52.30
20 MAJA OLSSON, Rudskogens RF ALLEGRO K 4 53.04
21 CAMILLA BERG, Jump Club RSF HIGH HOPES JM 4 54.21
22 MARINA LINDKVIST, Örebro FRK MAGINO 4 55.15
23 EMMA WERNERSSON, Syd Nerike Ryttarna VALENTINO 4 55.88
24 TOVE DIEKER, Askersunds RK GOLDEN LADY 4 56.37
25 MALIN WIBORG, Köpings RK ROWDY 5 61.00
26 ANNA ELFSTEN, Kumla RK CANBERRY 7 66.82
27 JENNY KRISTOFFERSSON, Arvika RK MARCOROC 7 69.37
28 KRISTIN LÖVÖY GARY COOPER 8 48.30
29 AMELIE MÅRTENSSON, Falu RS CORT UP 8 51.47
30 IDA GILLMAN, Askersunds RK ZEBRINA 8 55.12
31 MALIN TAMM, Ryttarkamraterna Kum FRANGELICO 9 75.96
32 CASSANDRA LUSTH, Örebro FRK VANCOUVER V Ute  
32 CASSANDRA LUSTH, Örebro FRK JUVENELLE Ute  
32 MAGNUS TÖRNBLAD, Ryttarkamraterna Kum MARKOOLIO Ute  
32 LINA MARTINSSON, Västerås RS JACK DANIELS Ute  
32 THERESE WIDÉN, Nora RSF ZANETTI Ute  



Klass 8 1.10 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 HANNA BELIN, Enköpingsnäs RF SILVIE MARIE 0 51.45
* 1 ELIN KOPPFELDT, Ryttarkamraterna Kum VENCHI EK 0 50.35
* 1 MARION JOHANSSON, Viby Rid och KS CASSIOPEIA 0 52.81
* 1 KRISTIN JAKOBSEN CHERRY GOLD 0 53.41
* 1 ANITA SANDE, Märsta RK RICARDO 0 55.59
6 CAMILLA BERG, Jump Club RSF GÖZTA AF LJUNGBY 4 57.33
6 LINDA BIELEFELDT, Örebrotraktens RF ZAN ZO (20) 4 54.13
6 MARTINA NYMAN, Skästa Ridcenter CAPPUCCINO (SWB) 4 55.01
9 ANDREA WESTLING, Dyltabruk RF ALOUETTE 8 51.06
10 ELIN GILBERTSSON, Valåsens RS LAMBRETTA Ute  



Klass 9 1.00 - HOPPNING, BEDÖMNING A0+A0 två faser

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 LISA KJELLSTRÖM, Ryttarkamraterna Kum MAKE MY DAY 0 + 0 24.46
* 2 MAGNUS TÖRNBLAD, Ryttarkamraterna Kum MARKOOLIO 0 + 0 26.31
* 3 THERESE WIDÉN, Nora RSF ZANETTI 0 + 0 27.17
* 3 MAJA OLSSON, Rudskogens RF ALLEGRO K 0 + 0 27.17
* 5 MARINA LINDKVIST, Örebro FRK MAGINO 0 + 0 27.18
* 6 ALICE IVARSSON, Pålsboda RF LITTLE QUEEN 0 + 0 27.36
* 7 ALENA ROUDINA, Baståsens RK ERNST ALL OVER 0 + 0 28.45
* 8 MARITA ENGSTRÖM, Mariestads RK LISSABON 0 + 0 28.88
* 9 MARIA ANDERSSON, SportRS LEX LACE 0 + 0 28.92
* 10 CAMILLA BERG, Jump Club RSF HIGH HOPES JM 0 + 0 29.12
11 JENNY KRISTOFFERSSON, Arvika RK MACKENZIE 0 + 0 29.26
12 MALIN WIBORG, Köpings RK ROWDY 0 + 0 30.37
13 EMMA ERIKSSON, Vingåkers RF KARISMA 0 + 0 30.86
14 EVELINA DOLK, Mjölby RK NIKITA P 0 + 0 31.46
15 JESSICA CARLSTRÖM, Valåsens RS ZAVOY 0 + 0 31.63
16 CASSANDRA LUSTH, Örebro FRK JUVENELLE 0 + 0 34.02
17 MARIELLE CENTERFJORD, Ridklubben Kilsbergs SWEET GUNPOWDER 0 + 0 34.15
18 MADELEINE SCHANTZ, Örebro FRK URBAN 0 + 0 35.16
19 EMMA ANDRÉASSON, GlanshammarsRyttarna CHARMONIE 0 + 0 35.35
20 LOVISA LINDQVIST, Årsta-Runsten SportR MUNSBORO MADIGAN 0 + 0 36.25
21 JENNY GRAHN, Kumla RK YESTER LAMBORGINA 0 + 0 38.02
22 ANNAKARIN STÅL, Stora Wäsby FRK COHIBA SPLENDIDO 0 + 0 38.34
23 LISA KRÜGEL, Örebrotraktens RF ALINN (SWB) 0 + 0 39.08
24 SOPHIE WILHELMSSON, Rudskogens RF COCOBOLO 0 + 1 44.52
25 TOVE DIEKER, Askersunds RK GOLDEN LADY 0 + 4 32.49
26 ANNA-KARIN NILSSON, Syd Nerike Ryttarna PARLANDO (SWB) 0 + 5 44.25
27 ANNAKARIN STÅL, Stora Wäsby FRK AMARETTO 0 + 7 52.57
28 IDA GILLMAN, Askersunds RK ZEBRINA 0 + 11 51.62
29 CASSANDRA LUSTH, Örebro FRK VANCOUVER V 0 + Ute  
29 AMANDA LARSSON, Ridklubben Kilsbergs IMRE 0 + Ute  
31 MALIN JOHANSSON, Pålsboda RF SPOTLIGHT 4 49.43
32 MADELAINE SNOBL, Odensbackens RK CHARITY 4 59.57
33 KAJSA PERSSON, Nora RSF TERIOSO 5 66.30
34 JENNY KRISTOFFERSSON, Arvika RK MARCOROC 6 68.69
35 ANGELICA BERGIC, Kumla RK GLADDY 5 8 49.91
36 KARITA KARELL, Pålsboda RF VIKING LINA XX 8 59.89
37 PATRICIA KARLSTRÖM, Nora RSF CAF PIPPI LOTTA Ute  
37 CAROLINA KINDGREN, Örebrotraktens RF CLEOPATRA Ute  
37 LINNEA TRYGG, Nykyrka RK SHOW GIRL Ute  
37 EMELIE SUNDBERG, Mantorps Ryttarna NAIMA VAN STAL KARIMA Ute  



Klass 9 1.00 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 STINA LILLJE, Jump Club RSF BARTHEZ 0 53.29
* 1 MARTINA NYMAN, Skästa Ridcenter CORA (F. 6) (SWB) 0 44.83
* 1 KIM AUN, Nora RSF HURLING HEXX 0 51.98
* 1 LISA JANSSON, Valåsens RS SOME DREAM (SWB) 0 55.84
* 1 SOFIA PARTANEN, Mariestads RK MONSIEUR MICK F 0 48.33
* 1 STINA LILLJE, Jump Club RSF SAVANNA K 0 51.66
* 1 MATTIAS GUSTAFSSON, Vingåkers RF CHEXIE LM 0 51.56
* 1 NIKLAS JONSSON, Örebro FRK HEKTOR 0 54.59
* 1 SOFIE ANDERSSON, Valåsens RS CHESTERFIELD (SWB) 0 55.14
* 1 ELIN KOPPFELDT, Ryttarkamraterna Kum VENCHI EK 0 47.03
* 1 LINDA BIELEFELDT, Örebrotraktens RF ZAN ZO (20) 0 45.95
* 1 PEDER ZEILOTH, Kumla RK VIVA MIROTT 0 53.06
* 1 STINA LILLJE, Jump Club RSF FOR FUN 0 54.82
* 1 MARTINA NYMAN, Skästa Ridcenter VANILLA F (61) (SWB) 0 48.60
15 REBECCA KLAVINS, Husby-Rekarne RF PHI FOR FUN 4 49.07
15 CRISTEL NYQVIST, GlanshammarsRyttarna EBBA 4 57.50
15 NIKLAS JONSSON, Örebro FRK SANCHO 4 50.70
15 EMELIE LUNDHOLM, Kumla RK PETIT YOGGI 4 52.17
15 AMANDA PERSSON, Lilleruds Hästsportk ZOISABELLA 4 49.91
15 CAMILLA BERG, Jump Club RSF GÖZTA AF LJUNGBY 4 53.05
21 ELIN GILBERTSSON, Valåsens RS LAMBRETTA 6 67.77
22 JOHANNA NORDIN, Askersunds RK LOTOS 8 46.57
22 MARIA OLSSON, Kumla RK ELLANVILLE E 8 57.21
24 JESSICA MATTISSON, Storfors RK MISS BLACKBIRD 13 66.48
25 ALENA ROUDINA, Baståsens RK PRESLEY 24 108.94
26 ANNA NORDQVIST, Pålsboda RF BIG SHADOW Ute  
26 KAROLINA VEDLUND, Blå Bergens RF EVREUX VAN HET KASTANJEH Ute  
26 ANNMARIE FRIBERG, Örebro FRK CENTURIO S Ute  
26 MADELEN MAGNUSSON, Ryttarkamraterna Kum STOKDALS LAIDA Ute  
26 LINNEA MALMBERG, Christinehamns RK BRUNN K Ute  
26 THERESE ÖHMAN, Odensbackens RK LUNA Ute  



Klass 10 0.90 - HOPPNING, BEDÖMNING Clear Round

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 PEDER ZEILOTH, Kumla RK VIVA MIROTT 0 54.29
* 1 ANNA BJÖRKLUND, Frövi Fellingsbro RF BELLAMORE 0 56.16
* 1 MARI SIEWERS, Nerikes DistansRK FELIX 0 52.84
* 1 SOFIA FOLKESSON, Örebro FRK LE COURSIER INDIKA 0 52.14
* 1 ALENA ROUDINA, Baståsens RK PRESLEY 0 53.52
* 1 ANNIE LINDHOLM, Blå Bergens RF EL CHICO 0 50.60
* 1 LOVISA LINDQVIST, Årsta-Runsten SportR MUNSBORO MADIGAN 0 53.82
* 1 PAULINA JOHANSSON, Dalälvens Häskraft S WENDETTA 0 45.96
* 1 MARITA ENGSTRÖM, Mariestads RK LISSABON 0 44.24
* 1 SOFIA PARTANEN, Mariestads RK MONSIEUR MICK F 0 47.96
* 1 ANNA NORDQVIST, Pålsboda RF BIG SHADOW 0 54.79
* 1 CRISTEL NYQVIST, GlanshammarsRyttarna EBBA 0 47.87
* 1 MALIN JOHANSSON, Pålsboda RF SPOTLIGHT 0 49.71
* 1 MADELEINE SCHANTZ, Örebro FRK URBAN 0 51.82
* 1 EMMA ERIKSSON, Vingåkers RF KARISMA 0 48.94
* 1 EVELINA DOLK, Mjölby RK NIKITA P 0 48.37
* 1 EMMA ANDRÉASSON, GlanshammarsRyttarna CHARMONIE 0 47.80
* 1 KARITA KARELL, Pålsboda RF VIKING LINA XX 0 46.23
* 1 KIM AUN, Nora RSF HURLING HEXX 0 45.82
* 1 JOHANNA NORDIN, Askersunds RK LOTOS 0 46.61
* 1 LISA KRÜGEL, Örebrotraktens RF ALINN (SWB) 0 49.30
* 1 LINNEA MALMBERG, Christinehamns RK BRUNN K 0 56.29
* 1 MADELAINE SNOBL, Odensbackens RK CHARITY 0 53.73
* 1 MADELEN MAGNUSSON, Ryttarkamraterna Kum STOKDALS LAIDA 0 50.36
* 1 CAROLINA HOLMBERG, Göta RF BRAVEHEART (SWB) 0 50.87
* 1 EMMELIE MÖRTZELL ERNST ALL OVER 0 49.71
* 1 LISA JANSSON, Valåsens RS SOME DREAM (SWB) 0 53.06
* 1 REBECCA KLAVINS, Husby-Rekarne RF PHI FOR FUN 0 47.35
29 LINDA HOLMGREN, Pålsboda RF CARISMA CLODELL 1 62.72
30 ANNA NORDSTRÖM, Örebro FRK DON 4 45.41
30 MARIELLE CENTERFJORD, Ridklubben Kilsbergs SWEET GUNPOWDER 4 54.51
30 AMANDA LARSSON, Ridklubben Kilsbergs IMRE 4 49.89
30 EMELIE LUNDHOLM, Kumla RK PETIT YOGGI 4 55.28
30 MARIA OLSSON, Kumla RK ELLANVILLE E 4 56.64
35 KAROLINA VEDLUND, Blå Bergens RF EVREUX VAN HET KASTANJEH 7 69.56
36 MATTIAS GUSTAFSSON, Vingåkers RF CHEXIE LM 8 49.63
37 SANNE BERGSTRÖM, Örebro FRK ESQUIRE 9 77.77
38 HILLEVI FROHM, Rudskogens RF CINDERELLA 11 70.67
39 JOHANNA KARLSSON, Askersunds RK MIGHTINESS MIST (SWB) 21 77.23
40 THERESE ÖHMAN, Odensbackens RK LUNA Ute  
40 EMELIE SUNDBERG, Mantorps Ryttarna NAIMA VAN STAL KARIMA Ute  
40 ANNMARIE FRIBERG, Örebro FRK CENTURIO S Ute  
40 KAJSA PERSSON, Nora RSF TERIOSO Ute  
40 MALIN TAMM, Ryttarkamraterna Kum CALIFORNIA N Ute  
40 FRIDA JOHANSSON, Kumla RK ENKANS TRIUMF Ute  



Klass 11 1.00 - HOPPNING, BEDÖMNING A

länk
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 STINA LILLJE, Jump Club RSF FOR FUN 0 55.37
* 1 SANNE BERGSTRÖM, Örebro FRK ESQUIRE 0 55.89
* 1 STINA LILLJE, Jump Club RSF BARTHEZ 0 57.69
* 1 NIKLAS JONSSON, Örebro FRK SANCHO 0 55.74
* 1 AMANDA PERSSON, Lilleruds Hästsportk ZOISABELLA 0 53.01
6 EMMA LINDBLOM, Skråmsta Civila RF COCA COLA BIC (SWB) 4 55.46
6 STINA LILLJE, Jump Club RSF SAVANNA K 4 57.12
8 MARTINA NYMAN, Skästa Ridcenter CORA (F. 6) (SWB) 8 51.46
9 JESSICA MATTISSON, Storfors RK MISS BLACKBIRD 17 78.48
10 EMMA BERGSTRÖM, Dyltabruk RF BELLA-DONNA (SWB) Ute  



Klass 12 1.00 - HOPPNING, BEDÖMNING A

 
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 NIKLAS JONSSON, Örebro FRK HEKTOR 0 63.86
* 1 EMELIE LUNDHOLM, Kumla RK PETIT YOGGI 0 61.18
* 1 EMMA LINDBLOM, Skråmsta Civila RF COCA COLA BIC (SWB) 0 60.57
4 KAROLINA VEDLUND, Blå Bergens RF EVREUX VAN HET KASTANJEH 10 87.82
5 NIKLAS JONSSON, Örebro FRK SANCHO 19 89.15

     RS-pro/HTML 02-03