Resultat regional dressyr 5/7 -09
Föreningen Linde Ridskola

Resultat klass 3, Lätt A:4 2008, söndag 5/7, regional      
Plac Ryttare Häst Poäng % Klubb
           
1 Camilla Köhler Aperitif 271 66,1 Salaortens Ryttarförening
2 Susanne Gustavsson Bolivia LB 270 66,1 Dyltabruks Ryttarförening
3 Louise Winther Meya av Brandshult 270 66,1 Sällskapet Segersta Sportryttare
4 Alexandra Netterberg Waterloo 269 65,61 Mälarhöjdens Ryttarsällskap
5 Mikaela Terve Onslow 265 64,63 Ekeby Ridsällskap
6 Kerstin Falkenström Calici K 259 63,17 Dyltabruks Ryttarförening
7 Ylva Nordström T-Type 258 62,93 Avesta Ridklubb
8 Charlotte Andersson Such a Feeling 244 59,51 Föreningen Linde Ridskola
9 Lisa Kjellström Daisy 242 59,02 Ryttarkamraterna Kumla
10 Josefine Andersson Brisell 241 58,78 Farsta Ryttarvänner
10 Christer Karlsson Liostro 241 58,78 Skråmsta Civila Ryttarförening
12 Caroline Ahlrén  Nouvelle 235 57,32 Föreningen Linde Ridskola
12 Lovisa Ahlberg Mona Lisa 235 57,32 Degerfors Rid- och Körsällskap
14 Erika Krönert Kjellsson Waremo 234 57,07 Wittvångs Hästsällskap
15 Erika Krönert Kjellsson Fabian 232 56,59 Wittvångs Hästsällskap
16 Sophie Zetterström Ruby Tuesday 231 56,34 Qvinnersta Hästsportförening
16 Therese Eriksson Harrisson 231 56,34 Frövi Fellingsbro Ryttarförening
           
  Domare: Ola Johnsson        
           
         
Resultat klass 2, Lätt A:5 2003, söndag 5/7, regional      
Plac Ryttare Häst Poäng % Klubb
           
1 Malin Börjesson Kashiwaga 315 68,48 Stora Ekeby Ridklubb
2 Cia Berger Cavin 299 65 Skråmsta Civila Ryttarförening
3 Susanne Gustavsson Bolivia LB 295 64,13 Dyltabruks Ryttarförening
4 Christer Karlsson Liostro 294 63,91 Skråmsta Civila Ryttarförening
5 Camilla Köhler Aperitif 292 63,48 Salaortens Ryttarförening
6 Mikael Larsson Charmant 285 61,96 Folkärna Ryttarsällskap
7 Ylva Nordström T-Type 276 60 Avesta Ridklubb
8 Alexandra Netterberg Waterloo 274 59,57 Mälarhöjdens Ryttarsällskap
9 Tatjana Karlsson Didrik 272 59,13 Dyltabruks Ryttarförening
10 Helene Nilsson Ravine 271 58,91 Gagnefs Ridklubb
11 Louise Winther Meya av Brandshult 269 58,48 Sällskapet Segersta Sportryttare
12 Nina Johansson Sammy Vic 264 57,39 Dyltabruks Ryttarförening
13 Mikaela Terve Onslow 253 55 Ekeby Ridsällskap
14 Maria Jansson Panett 243 52,83 Björklinge Ryttarförening
15 Lovisa Ahlberg Mona Lisa 235 51,09 Degerfors Rid- och Körsällskap
1 Therese Eriksson Harrisson     Frövi Fellingsbro Ryttarförening
14 Erika Krönert Kjellsson Waremo     Wittvångs Hästsällskap
           
  Domare: Ola Johnsson        
           
         
Resultat klass 1, Msv B:3 2008, söndag 5/7, regional      
Plac Ryttare Häst Poäng % Klubb
           
1 Cia Berger Cavin 321 66,88 Skråmsta Civila Ryttarförening
2 Mikael Larsson Charmant 297 66,88 Folkärna Ryttarsällskap
3 Petra Wall Wilson 294 61,25 Örebro Fältrittklubb
4 Petra Wall Chaplin 290 60,42 Örebro Fältrittklubb
5 Tatjana Karlsson Didrik 287 59,79 Dyltabruks Ryttarförening
6 Helene Nilsson Ravine 282 58,75 Gagnefs Ridklubb
7 Veronica Roberts Flora Naitengale 263 54,79 Strömsholms Ridsportförening
8 Nina Johansson Sammy Vic 257 53,54 Dyltabruks Ryttarförening
3 Carina Persson Charleston     Skråmsta Civila Ryttarförening
8 Anna Björkman Alice     Dyltabruks Ryttarförening
           
  Domare: Agneta Nylander