Resultat lokal dressyr 4/7 -09
Föreningen Linde Ridskola

Resultat klass 6, Lätt B:2 2003, lördag 4/7 -09, lokal      
Plac Ryttare   Häst Poäng % Klubb
           
1 Camilla Nordström Rickettsia 202 67,33 Dyltabruks Ryttarförening
2 Annie Lindholm Craggenmore 201 67 Blå Bergens Ryttarförening
3 Emma Knutsson Viimeinen Valssi 197 65,67 Wittvångs Hästsällskap
4 My Blomkvist Conversano Attention 195 65 Rosendahls Ryttarförening
5 Per Törnkvist Sundström Estrellado Ek 192 64 Kumla Ridklubb
5 Emelie Hedengren La Duchess 192 64 Wittvångs Hästsällskap
7 Malin Gullberg Laodikeia 191 63,67 Bysala Ridklubb
8 Sanna Humaloja Pondus 190 63,33 Föreningen Linde Ridskola
8 Marina Fallgren Sorro 190 63,33 Syd Nerike Ryttarna
10 Erika Abrahamsson Triton 187 62,33 Dyltabruks Ryttarförening
10 Nina Lundberg Livett 187 62,33 Kumla Ridklubb
12 Lisa Ekstrand Neona 180 60 Arboga Ryttarsällskap
13 Marja Walterson Kojak 172 57,33 Ramsbergs Ryttarkamrater
14 Kristin Odmark Hot Stuff 168 56 Karlskoga Ridklubb
15 Elsa Forsbäck Black Velvet 166 55,33 Föreningen Linde Ridskola
16 Sandra Rönnberg Ikaros 164 54,67 Örebro Fältrittklubb
16 Amanda Arvidsson Carino 164 54,67 Föreningen Linde Ridskola
11 Elin Müller Tomas T     Föreningen Linde Ridskola
             
    Domare: Agneta Nylander        
             
           
Resultat klass 5, Lätt B:3 2007, lördag 4/7 -09, lokal      
Plac Ryttare   Häst Poäng % Klubb
             
1 Annie Lindholm Craggenmore 238 72,12 Blå Bergens Ryttarförening
2 Erika Gustavsson Barcelona 233 70,61 Arboga Ryttarsällskap
3 Alexandra Netterberg Waterloo 230 69,7 Mälarhöjdens Ryttarsällskap
4 Liza Zimmerman Gibsy Lady 228 69,09 Odensbackens Ridklubb
5 Emma Knutsson Viimeinen Valssi 225 68,18 Wittvångs Hästsällskap
6 Ida Englund Piledals PeachGirl 220 66,67 Föreningen Karlskoga Ryttarteam
7 Camilla Nordström Rickettsia 219 66,36 Dyltabruks Ryttarförening
8 Anette Johansson Olivia 218 66,06 Valåsens Ryttarsällskap
9 Carola Sander Denise 214 64,85 Wittvångs Hästsällskap
10 Marina Fallgren Sorro 211 63,94 Syd Nerike Ryttarna
11 Erika Albinsson Granada 210 63,64 Vansbro Ryttarsällskap
12 Carina Ekdahl Piledals Rosette 209 63,33 Wittvångs Hästsällskap
13 Sanna Humaloja Pondus 208 63,03 Föreningen Linde Ridskola
14 Erika Krönert Kjellsson Fabian 205 62,12 Wittvångs Hästsällskap
15 Nina Lundberg Livett 199 60,3 Kumla Ridklubb
16 Emelie Hedengren La Duchess 194 58,79 Wittvångs Hästsällskap
17 Malin Gullberg Laodikeia 192 58,18 Bysala Ridklubb
18 Marie Norman Kul 188 56,97 Folkärna Ridsällskap
19 Else-Marie Öhrling Casamira 183 55,45 Kumla Ridklubb
20 My Blomkvist Conversano Attention 181 54,85 Rosendahls Ryttarförening
21 Amanda Arvidsson Carino 180 54,55 Föreningen Linde Ridskola
22 Elsa Forsbäck Black Velvet 164 49,7 Föreningen Linde Ridskola
3 Annelie Verbrugge Box Razzel     Glanshammarsryttarna
18 Sofia Bauman Ed Loli     Eskilstunaortens Ryttarförening
20 Elin Müller Tomas T     Föreningen Linde Ridskola
             
    Domare: Agneta Nylander        
             
           
Resultat klass 4, Lätt A:3 2003, lördag 4/7 -09, lokal      
Stnr Ryttare   Häst Poäng % Klubb
             
1 Alexandra Netterberg Waterloo 220 70,97 Mälarhöjdens Ryttarsällskap
2 Kerstin Falkenström Calici K 201 64,84 Dyltabruks Ryttarförening
3 Therese Eriksson Harrisson 196 63,23 Frövi Fellingsbro Ryttarförening
4 Sophie Zetterström Ruby Tuesday 195 62,9 Qvinnersta Hästsportförening
5 Charlotte Andersson Such a Feeling 193 62,26 Föreningen Linde Ridskola
5 Erika Gustavsson Barcelona 193 62,26 Arboga Ryttarsällskap
7 Liza Zimmerman Gibsy Lady 191 61,61 Odensbackens Ridklubb
7 Erika Krönert Kjellsson Fabian 191 61,61 Wittvångs Hästsällskap
9 Carina Ekdahl Piledals Rosette 186 60 Wittvångs Hästsällskap
10 Caroline Ahlrén  Nouvelle 185 59,68 Föreningen Linde Ridskola
10 Erika Krönert Kjellsson Waremo 185 59,68 Wittvångs Hästsällskap
12 Marianne Berggren Simona 182 58,71 Skråmsta Civila Ryttarförening
13 Erika Albinsson Granada 179 57,74 Vansbro Ryttarsällskap
14 Ida Englund Piledals PeachGirl 177 57,1 Föreningen Karlskoga Ryttarteam
15 Terese Sjöberg Willow 176 56,77 Glanshammarsryttarna
16 Carola Sander Denise 179 55,74 Wittvångs Hästsällskap
17 Maria Jansson Panett 169 54,52 Björklinge Ryttarförening
17 Anette Johansson Olivia 169 54,52 Valåsens Ryttarsällskap
17 Emelie Ljungeld Cornelia 169 54,52 Arboga Ryttarsällskap
9 LiseLotte Källestedt Henrica M     Stora Ekeby Ridklubb
10 Annelie Verbrugge Box Razzel     Glanshammarsryttarna
18 Else-Marie Öhrling Casamira     Kumla Ridklubb
             
    Domare: Ola Johnsson