JULIHOPPNING 020709

Resultat Örebrotraktens RF 2009-07-02
 
Klass 1 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Örebrotraktens Ryttarförening
Klass 1
14 anmälda, 14 startande, 4 placerade
Överdomare: Anita Ivarsson
Tävlingsledare: Ebba Söderström
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Fas I Fas II
  Uppfödare Härstamning Fel Tid Fel Tid
1 Lisa Kjellström Make My Day      
  RK Kumla D-Day - Isaksbo Ivanhoe 5 0 62,30 0 32,10
2 Alena Roudina Ernst All Over      
  Baståsens RK Meadow Road - Ideal du Gazeau 0 75,60 0 33,60
3 Terese Hagman Wanessa      
  Örebro FK Okänd - Okänd 0 63,30 0 38,80
4 Linda Bielefeldt Zan Zo (20)      
  Örebrotraktens RF Ragazzo - Illusion 0 64,10 0 41,60
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 
5 Alice Ivarsson Little Queen      
  Pålsboda RF King Marco - Lambert 0 60,10 4 34,20
6 Sara Hermansson Campione      
  Köpings RK   0 59,30 4 34,30
7 Tina Fröbergh Gordon      
  Syd Nerike R   4 65,20    
8 Jonas Björnsson Chuck      
  Vingåkers RF Vialli - Hedjaz 4 65,60    
9 Gunilla Simensen Miss Allie      
  Töreboda HK   4 68,80    
10 Anna Johansson Kathmandu vh waterschoot Z      
  Kumla Ridklubb   4 71,00    
11 Jenny Nyberg Oliver      
  Dyltabruks RF Everest - Irco Marco 4 71,90    
12 Carolina Kindgren Cleopatra      
  Örebrotraktens RF   8 69,10    
13 Micaela Nordberg Wismar      
  Örebro FK   20 110,60    
14 Karolina Nordkvist Noblesse      
  Örebro FK   Ute.      
 
 

 
Klass 1 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B
Örebrotraktens Ryttarförening
Klass 1
16 anmälda, 16 startande, 4 placerade
Överdomare: Anita Ivarsson
Tävlingsledare: Ebba Söderström
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Elisabet Huuva Ringwood Space    
  Kumla Ridklubb Polanski - Clover Hill 0 69,60
1 Niklas Jonsson Hector    
  Örebro FK   0 69,50
1 Sofia Asplund Chicago L    
  Vänsta RF Cathageno - Cortez 0 62,40
1 Alena Roudina Presley    
  Baståsens RK Pablo - Maraton 0 75,50
 --------------------------------------------------------------------------------------------
5 Martina Nyman Cappucino    
  Skästa RC   4 67,40
5 Sanne Bergström Esquire    
  Örebro FK   4 73,50
5 Anna Andersson Malva    
  Örebro FK   4 67,40
5 Lina Johansson Tricolor    
  Kilsbergsryttarna   4 68,40
9 Johanna Nordin Lotos    
  Askersunds RK   8 73,90
9 Anna Erixon California N    
  RK Kumla Cornetto - Mowgli 8 65,90
11 Niklas Jonsson Sancho    
  Örebro FK   10 88,90
12 Linda Salenmo Cardus FT    
  Arboga RS   12 76,10
13 Amalia Thorstensson Athelstan    
  Örebro FK   18 101,50
14 AnnMarie Friberg Centurion S    
  Örebro FK   Ute.  
14 Malin Krugel Hilbert Irving    
  Örebro FK   Ute.  
14 Maria Olsson Ellanville E    
  Kumla Ridklubb   Ute.  
 
 

 
Klass 2 - Hoppning 0.90 bed. Clear Round
Örebrotraktens Ryttarförening
Klass 2
37 anmälda, 37 startande, 18 placerade
Överdomare: Anita Ivarsson
Tävlingsledare: Ebba Söderström
Hoppdomare: Ulla Erixon
Banbyggare: Anders Karmbo
 
Plats Ryttare Häst Premie Hoppning
  Uppfödare Härstamning Fel Tid
1 Helena Kihlblom Never Stop M    
  Valåsens RS   0 68,80
1 Amalia Thorstensson Athelstan    
  Örebro FK   0 76,20
1 Lisa Kjellström Make My Day    
  RK Kumla D-Day - Isaksbo Ivanhoe 5 0 62,90
1 Sanne Bergström Esquire    
  Örebro FK   0 72,70
1 Martina Nyman Cora    
  Skästa RC   0 68,60
1 Malin Kiereck Picasso    
  Glanshammars R   0 70,40
1 Emma Andréasson Charmonie    
  Glanshammars R Pablo - Martini 0 67,20
1 Charlotte Alin Overlord    
  Glanshammars R   0 71,80
1 Anna Erixon California N    
  RK Kumla Cornetto - Mowgli 0 60,60
1 Terese Hagman Wanessa    
  Örebro FK Okänd - Okänd 0 63,70
1 Malin Krugel Hilbert Irving    
  Örebro FK   0 75,80
1 Alice Viktor Alenfelt Harley Hooligan    
  Mullhyttans RK   0 67,90
1 Lina Johansson Tricolor    
  Kilsbergsryttarna   0 71,40
1 Alice Ivarsson Little Queen    
  Pålsboda RF King Marco - Lambert 0 75,60
1 Mathilda Jacobson Kathmandu vh Waterschoot    
  Kumla Ridklubb   0 71,20
1 Sara Hermansson Campione    
  Köpings RK   0 70,20
1 Marielle Centerfjord Sweet Gunpowder    
  Kilsbergsryttarna   0 66,90
1 Alena Roudina Ernst All Over    
  Baståsens RK Meadow Road - Ideal du Gazeau 0 69,20
 ------------------------------------------------------------------------------------------------
19 Sofia Oskarsson Razorblade Romance    
  Nora RSF   1 77,80
20 Anna Andersson Malva    
  Örebro FK   4 73,60
20 Karolina Nordkvist Noblesse    
  Örebro FK   4 74,70
20 Gunilla Simensen Miss Allie    
  Töreboda HK   4 69,20
20 Lisa Jansson Some Dream    
  Valåsens RS   4 73,20
20 Maria Olsson Ellanville E    
  Kumla Ridklubb   4 77,00
20 Linda Bielefeldt Zan Zo (20)    
  Örebrotraktens RF Ragazzo - Illusion 4 70,20
26 Micaela Nordberg Wismar    
  Örebro FK   5 77,10
27 Lisa Krügel Watch me sun    
  Örebrotraktens RF   6 83,00
28 Malin Fallgren Welldone 14    
  Syd Nerike R Wolkenstein II - Alonso 7 86,50
29 Jenny Nyberg Oliver    
  Dyltabruks RF Everest - Irco Marco 10 83,20
30 Carolina Bäck Karlsson Savanna    
  SRS Hammarö   12 67,90
31 Annika Eriksson Renaldo    
  Kilsbergsryttarna   14 100,60
32 Johanna Nordin Lotos    
  Askersunds RK   18 84,20
33 Sandra Johansson Zalkett    
  Valåsens RS   23 102,20
34 Lina Laestander Daylight    
  Västerås RS   31 136,50
35 Hanna Roth Tallemaja 3212    
  Örebro FK   Ute.  
35 Alena Roudina Presley    
  Baståsens RK Pablo - Maraton Ute.  
35 AnnMarie Friberg Centurion S    
  Örebro FK   Ute.