Resultat lokal dressyr 1/7 -09
Dyltabruks RF
 

Klass 1 - Dressyr Lätt A:3 Preliminär
Dyltabruks Ryttarförening
Bana 2
10 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Tävlingsledare: Susanne Gustavsson
Domare C: Agneta Nylander
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Sandra Rönnberg Cosmos   207 207 66,774
  Örebro FK Bellini - Urbino 1  
2 Kerstin Falkenström Calici K   206 206 66,452
  Dyltabruks RF Trofé - Mid-West Ibi-light 2  
3 Emmy Carlsson slotsgårdens Safir   196 196 63,226
  Flensbygdens RF Lobster 3  
 
4 Therese Eriksson Harrisson   195 195 62,903
  Frövi-Fellingsbro Okänd - okänd 4  
5 Åsa Johansson Kyaro   194 194 62,581
  Kumla Ridklubb Graaf Grande - Lavallo 5  
6 Carin Barrsäter Ester   191 191 61,613
  Heby RF Corrado WL (SWB) - Stove Friend xx 6  
7 Sophie Zetterström Ruby Tuesday (26)   186 186 60,000
  Qvinnersta HSF Rubinrot - De la Gardie 7  
8 Nina Lundberg Livett   178 178 57,419
  Kumla Ridklubb Red Baron - Ingolf 8  
9 Anna Björklund Bellamore   163 163 52,581
  Frövi-Fellingsbro Bourbon - Bernstein 9  
10 ElseMarie Öhrling Casamira   0 0  
  Kumla Ridklubb Akribori - Goldlöwe    
 
till toppen

 
Klass 2 - Dressyr Lätt B:2 Preliminär
Dyltabruks Ryttarförening
Bana 1
17 anmälda, 17 startande, 5 placerade
Tävlingsledare: Susanne Gustavsson
Domare C: Susanne Gustavsson
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Carin Barrsäter Ester   214 214 71,333
  Heby RF Corrado WL (SWB) - Stove Friend xx 1  
2 Camilla Nordström Rickettsia   206 206 68,667
  Dyltabruks RF Midt-West Ibi-Light - Gibraltar 2  
3 Åsa Johansson Kyaro   196 196 65,333
  Kumla Ridklubb Graaf Grande - Lavallo 3  
4 Kajsa Olsson Cinzano   194 194 64,667
  Dyltabruks RF Martini - Ciceron 4  
5 Erika Rasmusson Beasy Boy   192 192 64,000
  Dyltabruks RF Billy Boy - Robin Z 5  
 
6 Elisabeth Blegen Iwan   190 190 63,333
  Hammarö RF Dar - Indos 6  
7 Emmy Carlsson Op Man   187 187 62,333
  Flensbygdens RF Weltman - Nocturne 7  
7 Louise Jansson Trolderik   187 187 62,333
  Wittvångs HS Xanthos - Okänd 7  
7 Kristin Johansson Renates Rubin   187 187 62,333
  Alkvetterns RS Rubin-Royal 7  
10 Emmy Carlsson slotsgårdens Safir   183 183 61,000
  Flensbygdens RF Lobster 10  
11 LiseLotte Atterling La Camilla   181 181 60,333
  Örebro FK Landlord - Pascal 11  
11 Tatjana Karlsson Hannibal (SWB)   181 181 60,333
  Dyltabruks RF Blue Hors Hertug - Rubignon 11  
13 Nina Lundberg Livett   179 179 59,667
  Kumla Ridklubb Red Baron - Ingolf 13  
13 ElseMarie Öhrling Casamira   179 179 59,667
  Kumla Ridklubb Akribori - Goldlöwe 13  
15 Johanna Andmarken Pacific Star   176 176 58,667
  Gripens RF Pablo - Patrice (SWB) 15  
16 Caroline Jansson Rou Nee (SWB)   172 172 57,333
  Dyltabruks RF Rubinrot - Chirac 16  
17 Maria Gustavsson Mamsell   144 144 48,000
  Lanna RS Master - Chapman 17  
 
till toppen

 
Equipe - Datasystem för ridsport