GlanshammarsRyttarna 090624 - lokaltävling - RESULTAT    
Klass 2 Dressyr Lätt C:1 2008        
Domare C: Lina Hägg      
plac Ryttare Häst klubb poäng maxpoäng 270 %
1 Camilla Nordström Rickettsia Dyltabruk Ryttarförening 188 69,63%
2 ElseMarie Öhrling Casamira Kumla Ridklubb 185 68,52%
3 Julianna Pap Selene Örebro Fältrittklubb 182 67,41%
4 Linda Näfver Crimcess Zobra Wittvångs Hästsällskap 180 66,67%
5 Marina Fallgren Sorro (SWB) Föreningen Syd Nerike Ryttarna 178 65,93%
6 Maria Johansson Eros Ryttarsällskapet Grums 177 65,56%
7 Alida Säflund Wixi Wittvångs Hästsällskap 176 65,19%
7 Elin Franzell ZimZalabim Waxholms Fältrittklubb 176 65,19%
9 Stina Karlsson Vigilante Föreningen Karlskoga Ryttarteam 175 64,81%
10 Alexandra Ohlsson Cajsa Kavat J Avesta Ridklubb 174 64,44%
11 Malin Gullberg Laodikeia (43) (SWB) Bysala Ridklubb 172 63,70%
11 Carina Roos-Axdorff Wismar (SWB) Dyltabruk Ryttarförening 172 63,70%
13 Lena Pettersson Flamenco Viby Rid och Körsällskap 171 63,33%
13 Tina Fröbergh Gordon Föreningen Syd Nerike Ryttarna 171 63,33%
15 Kajsa Olsson Cinzano Dyltabruk Ryttarförening 170 62,96%
16 Satu Westergren Cadillac Örebro Fältrittklubb 169 62,59%
17 Kristina Lundberg Unique Rose Valåsens Ryttarsällskap 166 61,48%
18 Gabriella Holmquist Musse Pigg JG Örebrotraktens Ryttarförening 165 61,11%
19 Elisabet Erlandsson Royal Tiff Kumla Ridklubb 164 60,74%
20 Helena Lundberg Manatee xx Valåsens Ryttarsällskap 162 60,00%
21 Anna Davidsson Archie Viby Rid och Körsällskap 156 57,78%
22 Viktor Berggren Caressa Kumla Ridklubb 149 55,19%
23 Åsa Fontana Zatelite Föreningen Skästa Ridcenter 145 53,70%
24 Lena Rickardsson Alazan Frövi Fellingsbro RF 142 52,59%
25 Elin Folkeson Cherobell Kith Pålsboda Ryttarförening 135 50,00%
             
GlanshammarsRyttarna 090624 - lokaltävling - RESULTAT    
Klass 1 Dressyr Lätt B:1 2006        
Domare C: Agneta Nylander        
plac Ryttare Häst klubb poäng maxpoäng 290 %
1 Camilla Nordström Rickettsia Dyltabruk Ryttarförening 203 70,00%
2 Marina Fallgren Sorro (SWB) Föreningen Syd Nerike Ryttarna 196 67,59%
3 Tina Fröbergh Gordon Föreningen Syd Nerike Ryttarna 193 66,55%
4 Anna Norlander Ligist Nedergårda GlanshammarsRyttarna 190 65,52%
5 Lars-Magnus Olsson Conquerer LM Göta Ryttarförening 187 64,48%
5 Erika Abrahamsson Triton Dyltabruk Ryttarförening 187 64,48%
5 Alexandra Ohlsson Cajsa Kavat J Avesta Ridklubb 187 64,48%
8 Peggy Pettersson Montana Wäse Ryttarförening 185 63,79%
8 Terese Sjöberg Willow GlanshammarsRyttarna 185 63,79%
9 Inger Svensson Fargo Viby Rid och Körsällskap 185 63,79%
10 Carina Roos-Axdorff Wismar (SWB) Dyltabruk Ryttarförening 183 63,10%
11 Anna Norlander Dito Nedergårda GlanshammarsRyttarna 182 62,76%
12 ElseMarie Öhrling Casamira Kumla Ridklubb 181 62,41%
13 Linda Näfver Crimcess Zobra Wittvångs Hästsällskap 180 62,07%
14 LiseLotte Atterling La Camilla Örebro Fältrittklubb 179 61,72%
15 Alida Säflund Wixi Wittvångs Hästsällskap 177 61,03%
16 Lena Pettersson Flamenco Viby Rid och Körsällskap 176 60,69%
17 Liselott Lindblom Sir Lancelot Föreningen Syd Nerike Ryttarna 175 60,34%
17 Julianna Pap Selene Örebro Fältrittklubb 175 60,34%
17 Kajsa Olsson Cinzano Dyltabruk Ryttarförening 175 60,34%
20 Malin Gullberg Laodikeia (43) (SWB) Bysala Ridklubb 173 59,66%
21 Satu Westergren Cadillac Örebro Fältrittklubb 171 58,97%
22 Lina Johansson Tricolor Kilsbergsryttarna 168 57,93%
23 Emma Hessel Accja Campari (32) (SWB) GlanshammarsRyttarna 160 55,17%
23 Gabriella Holmquist Musse Pigg JG Örebrotraktens Ryttarförening 160 55,17%
25 Malin Kiereck Farina GlanshammarsRyttarna 159 54,83%
26 Viktor Berggren Caressa Kumla Ridklubb 150 51,72%
27 Åsa Fontana Zatelite Föreningen Skästa Ridcenter 135 46,55%
28 Lena Rickardsson Alazan Frövi Fellingsbro RF 134 46,21%
29 Ylva Karlsson Samarkand GlanshammarsRyttarna 125 43,10%