Föreningen Linde Ridskola
Lokal hoppning 21/6 -09

Resultat Klass 4, 0.90 m hoppning Clear Round, 37 startande    
Ryttare Häst Klubb    
Paulina Johansson Wendetta Dalälvens Hästkraftsällskap 0 33,9
Maria Häggkvist Joy Nora Ridsportförening 0 35,6
Jessica Carlström Zavoy Valåsens Ryttarsällskap 0 38,6
Marie Lundqvist Daisy Ryttarkamraterna Kumla 0 38,7
Lisa Kjellström Make My Day Ryttarkamraterna Kumla 0 39,3
Pernilla Johansson Prince of Cruising Valåsens Ryttarsällskap 0 39,6
Charlotte Röhfors Diabelli Flyinge Ryttarförening 0 39,9
Elisabeth Huuva Ringwood Space   0 41,7
Anette Holmberg Roth Brudvik Dyfodol Västerås Ryttarsällskap 0 42
Cassandra Lusth Vancouver V Örebro Fältrittklubb 0 42,2
Emma Pedro Janet Jackson Eskilstuna Sportryttare 0 42,4
Cindy Irvin Galadriel Degerfors Rid- och körsällskap 0 42,4
Amanda Larsson Imre Ridklubben Kilsbergsryttarna 0 42,4
Malin Johansson Spotlight Pålsboda Ryttarförening 0 42,4
Anna Nordqvist Big Shadow Pålsboda Ryttarförening 0 42,5
Charlotte Alin Overlord Glanshammarsryttarna 0 42,6
Emma Eriksson Karisma Vingåkers Ryttarförening 0 42,9
Emma Eriksson Dolores MB Örebrotraktens Ryttarförening 0 44,1
Therese Öhman Luna   4 35,8
Linda Salenmo Cardus FT Arboga Ryttarsällskap 4 41,4
Amanda Persson Zoisabella Lilleruds Hästsportklubb 4 43
Marie Cederskär Agat Wittvångs Hästsällskap 4 43
Hanna Folkesson Coco Chanel Glanshammarsryttarna 4 44,3
Malin Kiteborg Mulan Dyltabruks Ryttarförening 4 50
Karita Karell Viking Lina Pålsboda Ryttarförening 4 50,9
Emma Eriksson Esperanza J Nuntorps Hästsportklubb 4 56,9
Malin Kiereck Picasso Glanshammarsryttarna 4 57,7
Jenny Mattisson Jez Ramsbergs Ryttarkamrater 4 60,5
Malin Kiteborg Mistel Dyltabruks Ryttarförening 4 64
Malin Åkerberg Comedie Örebro Fältrittklubb 8 61,1
Malin Åkerberg Chipotle HH Örebro Fältrittklubb 12 90,9
Caroline Ahlrén Nouvelle Föreningen Linde Ridskola 16 64,7
Sofia Folkesson Le Coursier Indika Örebro Fältrittklubb 16 81
Alexandra Flink Sequel Guess xx Trossnäs Fältrittklubb Karlstad ute  
Amanda Vinkel Anemon Föreningen Linde Ridskola ute  
Anneli Löfgren Rambo Föreningen Linde Ridskola ute  
Hanna Flodström Born to be Alive Fagersta Ryttarklubb ute  

 

Resultat Klass 3, 1.00 m hoppning i två faser A0+A0/A 7+24 starter        
Plac Ryttare   Häst Klubb        
  Avd B bed A              
                 
1 Anna Nordqvist   Big Shadow Pålsboda Ryttarförening 0 46,3    
1 Malin Åkerberg   Comedie Örebro Fältrittklubb 0 47,2    
1 Ellinor Lindström   Springfield Nora Ridsportförening 0 50,3    
4 Linda Salenmo   Cardus FT Arboga Ryttarsällskap 4 40,8    
4 Amanda Persson   Zoisabella Lilleruds Hästsportklubb 4 43,1    
4 Emma Eriksson   Esperanza J Nuntorps Hästsportklubb 4 45,5    
7 Malin Åkerberg   Chipotle HH Örebro Fältrittklubb 8 67,4    
                 
  Avd A              
1 Lisa Kjellström   Make My Day Ryttarkamraterna Kumla 0 39,8 0 19,5
2 Malin Johansson   Spotlight Pålsboda Ryttarförening 0 43 0 20
3 Cassandra Lusth   Ushuaia Örebro Fältrittklubb 0 41,2 0 20,4
4 Charlotte Röhfors   Diabelli Flyinge Ryttarförening 0 39 0 20,6
5 Jessica Carlström   Zavoy Valåsens Ryttarsällskap 0 41,3 0 20,9
6 Cassandra Lusth   Juvenelle Örebro Fältrittklubb 0 41,6 0 23,1
7 Emma Pedro   Janet Jackson Eskilstuna Sportryttare 0 45,3 0 25,3
8 Hanna Folkesson   Coco Chanel   0 43,9 4 20,3
9 Marie Lundqvist   Daisy Ryttarkamraterna Kumla 0 40,7 4 20,4
10 Maria Häggkvist   Joy Nora Ridsportförening 0 49,5 4 22,4
11 Malin Kiteborg   Mistel Dyltabruks Ryttarförening 0 43,4 4 23,9
12 Jenny Mattisson   Jez Ramsbergs Ryttarkamrater 0 46,3 4 27
13 Cassandra Lusth   Vancouver V Örebro Fältrittklubb 0 42 7,5 41,5
14 Emma Eriksson   Dolores MB Örebrotraktens Ryttarförening 4 45,7    
15 Pernilla Johansson   Prince of Cruising Valåsens Ryttarsällskap 4 44,5    
16 Paulina Johansson   Wendetta Dalälvens Hästkraftsällskap 4 38,9    
17 Karita Karell   Viking Lina Pålsboda Ryttarförening 6 53    
18 Amanda Larsson   Imre Ridklubben Kilsbergsryttarna 7 60,9    
19 Marie Cederskär   Agat Wittvångs Hästsällskap 8 47,5    
20 Hanna Flodström   Born to be Alive Fagersta Ryttarklubb 21 85,6    
21 Cindy Irvin   Galadriel Degerfors Rid- och körsällskap ute      
21 Caroline Ahlrén   Nouvelle Föreningen Linde Ridskola ute      
21 Anneli Löfgren   Rambo Föreningen Linde Ridskola ute      
21 Charlotte Alin   Overlord Glanshammarsryttarna ute      
  Alexandra Flink   Sequel Guess xx Trossnäs Fältrittklubb Karlstad        
  Emma Eriksson   Karisma Vingåkers Ryttarförening        
  Ida Nilsson   Pontiac Silverdome Örebro Fältrittklubb        
                 
  Domare: Erik Sterner              
  Överdomare: Helena Lundberg            
  Banbyggare: Carina Flodström