Örebro fältrittklubb 12-14 juni 2009
regional och nationell hopptävling
med semifinal i Lamicell cup

Resultat


Klass 1 1.10 - hoppning, bedömning A0+A0 två faser Semifinal Lamicell cup ingår
Klass 1 1.10 - hoppning, avd. B, bedömning A
Klass 2 1.20 - hoppning, bedömning A:0
Klass 2 1.20 - hoppning, avd. B, bedömning A
Klass 3 1.35 - hoppning, bedömning A:0
Klass 4 1.20 - hoppning, bedömning A. Endast unghäst
Klass 5 1.30 - hoppning, bedömning A. Endast unghäst
Klass 6 1.20 - hoppning, bedömning A. Endast unghäst
Klass 7 1.30 - hoppning, bedömning A. Endast unghäst
Klass 8 1.30 - hoppning, bedömning A0+A0 två faser
Klass 8 1.30 - hoppning, avd. B, bedömning A
Klass 9 1.40 - hoppning, bedömning A:0
Klass 10 1.25 - hoppning, bedömning C Bet and win
Klass 11 1.50 - hoppning, bedömning A:0
Klass 12 1.20 - hoppning, bedömning A. Endast unghäst
Klass 13 1.30 - hoppning, bedömning A. Endast unghäst
Klass 14 1.30 - hoppning, bedömning A:0
Klass 15 1.30 - hoppning, bedömning A:1a Final
Klass 16 1.50 - hoppning, bedömning A:1a
Klass 17 1.40 - hoppning, bedömning A:0

Överdomare: Lennart Sjöberg
Domare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Lennart Lindelöw

Klass 1 1.10 - hoppning, bedömning A0+A0 två faser Semifinal Lamicell cup ingår
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 Josefin Hård, Örebro FRKPompidou 0 + 033.02
* 2 Anita Melitshenko, Glanshammars RyttarnSouthern Breezer 0 + 033.35
* 3 Anna Elfsten, Kumla RKCanberry 0 + 034.75
* 4 Anna Edman, Mullhyttans RKHell of a Lady 0 + 035.97
* 5 Johanna Almeen, Wittvångs HästsällskMeyra 0 + 430.94
* 6 Hanna Sophie Andersson, Örebrotraktens RFMarinella 0 + 1236.15
* 7 Elin Koppfeldt, Ryttarkamraterna KumQuiet Riot 159.72
8 Pär Hopman, Karlskoga RKZaragata xx 159.75
9 Hedvig Wik, Örebro FRKBookmaker 451.22
10 Jenny Andersson, Holmstorps RFThea JSA 456.90
11 Linda Näfver, Wittvångs HästsällskCrimcess Zobra 458.83
12 Helene Carlsson, Skråmsta Civila RFMilchem Gold 665.67
13 Elisabeth Werngren, Örebro FRKStaccatto 666.80
14 Frida Eklund, Örebro FRKDanzzant 855.02
15 Marielle Clerissy, Kumla RKCorazon 856.01
16 Christina Eriksson, Alingsås RSGinza MB 960.01
17 Emma Andersson, Örebro FRKZandoc Z 1079.91
18 Sofia Gustafsson, Wittvångs HästsällskSileene 1249.23
19 Elin Jansson, Örebro FRKCosta MB 1255.71
20 Frida Andersson, Örebro FRKIts True 1257.23
21 Evelina Grünert, Mariestads RKGiovanni 1359.20
22 Jenny Norman, Christinehamns RKCigge Fürst 1569.79
23 Marcus Westergren, Märsta RKPerhaps 2992.82
24 Josefine Björnritz, Wittvångs HästsällskKingstonUte
24 Helen Dahlström, Örebro FRKSoul EkUte
24 Albin Werngren, Örebro FRKCarusoUte


Klass 1 1.10 - hoppning, avd. B, bedömning A
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 Karl Magnus Svensson, Töreboda HKLuke 075.57
* 2 Sabina Rosendahl, Jump Club RSFEstefania M 182.11
* 2 Elin Jansson, Örebro FRKErwin GT 180.24
* 4 Malin Brostorp, Märsta RKClarabelle 284.35
* 5 Malin Nilsson, Årsta Runstens SportUnique (46) 477.38
* 5 Elin Björndahl, Skaraborgs FRKAprilia 471.18
* 5 Camilla Johansson, Nora RSFMac-In-Lay LF 478.88
8 Erika Norlin, Hamre RKHector 876.58
8 Anna Hellström, Holmstorps RFWilma B 877.58
10 Marielle Clerissy, Kumla RKEazy Liza 981.42
10 Niklas Jonsson, Örebro FRKLucidor 981.86
12 Peder Zeiloth, Kumla RKWhisper B 1087.10
13 Niklas Jonsson, Örebro FRKCarlotta 11107.01
14 Sofia Spaak Andersson, Bankeryds RKBlueberryhill´s Blue Dre 1280.00
14 Ida Eckers, Ekeby RSLittle Witch 1273.17
16 Elin Jansson, Örebro FRKDigital VTUtg
16 Elin Koppfeldt, Ryttarkamraterna KumVenchi EkUtg
16 Elin Jansson, Örebro FRKErnest van de ZuuthoeveUtg
16 Pia Eriksson, Kumla RKDarcoUte
16 Anna Erixon, Ryttarkamraterna KumCalifornia NUte
16 Andrea Westling, Dyltabruk RFAlouetteUte


Klass 2 1.20 - hoppning, bedömning A:0
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 Malin Brostorp, Märsta RKSalt´n Pepper 061.59
* 2 Yvonne Talamo, Kumla RKWinjette 063.30
* 3 Peder Zeiloth, Kumla RKNo Hurry 064.16
* 4 Pär Ola Nyström, Örebro FRKViva Fleur 064.25
* 5 Eva Danielsson, Nora RSFContendor 2 067.50
* 6 Emma Eriksson, Nuntorp HästsportkluFilippa K 068.02
* 7 Matilda Osbeck, Kungsbacka RKLoreal B 2 068.34
* 8 Åsa Hellström, Holmstorps RFWiper F 170.88
* 9 Malin Nilsson, Årsta Runstens SportCaprizillo 171.25
* 10 Christina Eriksson, Alingsås RSGinza MB 172.70
* 11 Malin Johansson, Grankärrs GränsRLacoste 276.42
* 12 Frida Mordenfeld, Borås FRKKing Mena 460.52
* 13 Eva Danielsson, Nora RSFKimberly 462.26
* 14 Jenny Berglund, Bankeryds RKUrbanus 466.06
15 Yvonne Talamo, Kumla RKLandcruiser 466.08
16 Sara Samuelsson, Onsala RFCollector MB 569.59
17 Sanne Bergström, Örebro FRKDivine 570.92
18 Sanne Bergström, Örebro FRKEl Rossi 570.97
19 Perarne Petersson, Nääs RFRomeo Z 673.28
20 Josefine Sohlman, Södertälje RKPixman 780.14
21 Yvonne Talamo, Kumla RKCamill S:t Tropez 863.08
22 Alexandra Eriksson, Onsala RFDiamond Led 863.79
23 Helene Ekström, Elvskogens RFRioja 865.51
24 Linda Andersson, Örebro FRKRomanze 866.48
25 Joacim Eriksson, Onsala RFVerona 868.46
26 Rebecca Wärnbring, Knivstaortens RKFlb Taxman 868.94
27 Antonia Lönberg, Djursholms RKVoyage 985.61
28 Erica Eriksson, Valåsens RSMagia 1178.12
29 Frida Mordenfeld, Borås FRKRambler 1262.47
30 Frida Andersson, Örebro FRKIts True 1262.80
31 Jens Wickström, Bankeryds RKFarenheit 1263.05
32 Marcus Westergren, Märsta RKPerhaps 1263.99
33 Sofia Gustafsson, Wittvångs HästsällskSileene 1580.10
34 Hedvig Wik, Örebro FRKBookmaker 1663.66
35 Pia Holm Wahlström, Örebro FRKRozie 1769.28
36 Josefine Sohlman, Södertälje RKGinger 1785.75
37 Yvonne Hall, Sundsvalls FRKVerde 2290.86
38 Linn Holm, SportRSContendra 2795.99
39 Hanna Klensmeden, Strömsholms RSFMira CetiUtg
39 Hanna Klensmeden, Strömsholms RSFCoco ChanelUtg
39 Frida Eklund, Örebro FRKDanzzantUtg
39 Jessica Öhlander, Årsta Runstens SportStellini NolingeUtg
39 Jenny Norman, Christinehamns RKCigge FürstUtg
39 Linda Bengtsson, Elvskogens RFMoreno DUtg
39 Marcus Westergren, Märsta RKFenway Park NTUtg
39 Jenny Andersson, Holmstorps RFThea JSAUtg
47 Elin Koppfeldt, Ryttarkamraterna KumQuiet RiotUte
47 Linn Holm, SportRSNiagara Des MontsUte
47 Anna Elfsten, Kumla RKCanberryUte
47 Evelina Grünert, Mariestads RKGiovanniUte
47 Albin Werngren, Örebro FRKCarusoUte
47 Pär Hopman, Karlskoga RKZaragata xxUte
47 Johanna Almeen, Wittvångs HästsällskMeyraUte
47 Anita Melitshenko, Glanshammars RyttarnSouthern BreezerUte


Klass 2 1.20 - hoppning, avd. B, bedömning A
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 Martina Nyman, Skästa RidcenterLa Embra 056.72
* 2 Maria Norlin, Hamre RKGakenda 459.38
* 2 Marcus Westergren, Märsta RKZileva 459.03
* 2 Hanna Klensmeden, Strömsholms RSFH&M Ravenna 461.50
5 Pia Eriksson, Kumla RKCampanula Tap 859.84
6 Elin Björndahl, Skaraborgs FRKAprilia 1254.27
7 Jessica Öhlander, Årsta Runstens SportAmadeo van het LindehofUte


Klass 3 1.35 - hoppning, bedömning A:0
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 Annika Gustafsson, Waxholms FRKCool Hill 051.55
* 2 Malin Åkerberg, Örebro FRKCascabel HH 053.21
* 3 Jens Wickström, Bankeryds RKLiberace 1087 053.55
* 4 Anna Erixon, Ryttarkamraterna KumCaprifol 056.12
* 5 Josefin Hansén, Uddevalla RFV.Ramaika 056.81
* 6 Jens Wickström, Bankeryds RKVince L 059.31
* 7 Amanda Landeblad, Strömsholms RSFTanja 059.71
8 Malin Nilsson, Årsta Runstens SportPrizilla 059.98
9 Jenny Knutsson Eklund, Märsta RKAddy van Rossem Hof 063.38
10 Josefin Hansén, Uddevalla RFRumonia 52 064.14
11 Michelle Lennings, Salaortens RFAvanz R 064.28
12 Wilma Hellström, Strömsholms RSFHeartbreaker KLT 068.23
13 Amanda Landeblad, Strömsholms RSFAnna Nicole 069.48
14 Annika Gustafsson, Waxholms FRKStanley II 453.18
15 Tina Andersson, SportRSThea 458.20
16 Linn Jonsson, Nääs RFAce Flb 459.56
17 Annika Gustafsson, Waxholms FRKUndine 461.64
18 Pia Eriksson, Kumla RKOrchis 462.86
19 Sandra Kåregren, Kumla RKBlue Starlet 463.34
20 Michelle Lennings, Salaortens RFCyratez 464.12
21 Eva Danielsson, Nora RSFHigh Tech 859.52
22 Helena Magnusson, Trollhättans SportryBullergårdens Robina 861.60
23 Emma Eriksson, Nuntorp HästsportkluFilippa K 865.88
24 Emelie Von Essen, Bankeryds RKGuapa N 866.77
25 Roine Carlsson, Bromma RKVoiciUtg


Klass 4 1.20 - hoppning, bedömning A. Endast unghäst
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 Perarne Petersson, Nääs RFAladdin 086.90
* 1 Jens Wickström, Bankeryds RKDiablo 083.54
* 1 Christoffer Andersson, Bankeryds RKZina 075.56
* 1 Marcus Westergren, Märsta RKFair Replay NT 078.95
* 1 Ida Eckers, Ekeby RSLittle Witch 075.61
* 1 Emelie Von Essen, Bankeryds RKTiger 077.85
* 1 Josefin Hansén, Uddevalla RFZeke 079.06
* 1 Marcus Westergren, Märsta RKZileva 077.72
9 Emelie Von Essen, Bankeryds RKEasy Heart 481.59
9 Jens Wickström, Bankeryds RKTwiggen 477.26
11 Josefin Hansén, Uddevalla RFNobell 1196.86
11 Pia Eriksson, Kumla RKCampanula Tap 1195.08
13 Cecilia Feretti, Bankeryds RKCareNotUtg
13 Malin Lindqvist, Nääs RFFrancisUte


Klass 5 1.30 - hoppning, bedömning A. Endast unghäst
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 Emelie Von Essen, Bankeryds RKCarrento Ztar 080.30
* 1 Elin Jansson, Örebro FRKJumping Jack Flash 072.94
* 1 Josefin Hansén, Uddevalla RFNobell 081.08
* 1 Sara Samuelsson, Onsala RFAs Di Picardi 081.07
5 Jens Wickström, Bankeryds RKBen Van Balou Z 475.25
5 Roine Carlsson, Bromma RKCarona 5 479.22
7 Michelle Lennings, Salaortens RFAmazing Blaze 881.31
8 Christoffer Andersson, Bankeryds RKKanel 1591.25


Klass 6 1.20 - hoppning, bedömning A. Endast unghäst
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 Elin Jansson, Örebro FRKErnest van de Zuuthoeve 073.16
* 1 Christoffer Andersson, Bankeryds RKLime Surprice 080.01
* 1 Anna Hellström, Holmstorps RFWilma B 074.87
* 1 Jens Wickström, Bankeryds RKTwiggen 078.84
* 1 Josefine Sohlman, Södertälje RKQuintus B 081.90
* 1 Viktoria Nerell, Jump Club RSFIsottella 077.69
* 1 Malin Åkerberg, Örebro FRKCapsicum HH 081.69
* 1 Ludwig Svennerstål, Djursholms RKAlexander 082.85
* 1 Malin Nilsson, Årsta Runstens SportUnique (46) 079.94
* 1 Elin Jansson, Örebro FRKDigital VT 073.23
* 1 Marcus Westergren, Märsta RKZileva 080.30
* 1 Ida Eckers, Ekeby RSLittle Witch 075.37
* 1 Erika Norlin, Hamre RKHector 081.75
* 1 Elin Jansson, Örebro FRKErwin GT 074.45
* 1 Emelie Von Essen, Bankeryds RKEasy Heart 080.94
* 1 Jens Wickström, Bankeryds RKDiablo 077.52
* 1 Christoffer Andersson, Bankeryds RKZina 077.55
18 Perarne Petersson, Nääs RFAladdin 481.32
18 Elin Jansson, Örebro FRKQuissano 481.36
18 Josefin Hansén, Uddevalla RFZeke 476.53
18 Sofia Spaak Andersson, Bankeryds RKBlueberryhill´s Blue Dre 482.25
22 Linda Andersson, Örebro FRKContendra Van De Zuuthoe 586.15
23 Malin Brostorp, Märsta RKClarabelle 689.05
24 Pernilla Eriksson, Wittvångs HästsällskClark Kent VT 879.06
25 Pia Eriksson, Kumla RKCampanula Tap 986.94
26 Cecilia Feretti, Bankeryds RKCareNot 1695.76
27 Malin Lindqvist, Nääs RFFrancisUte


Klass 7 1.30 - hoppning, bedömning A. Endast unghäst
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 Cecilia Feretti, Bankeryds RKBen Van Balou Z 069.88
* 1 Sara Samuelsson, Onsala RFAs Di Picardi 069.81
* 1 Ludwig Svennerstål, Djursholms RKAlexander 068.54
* 1 Sandra Kåregren, Kumla RKBlue Magic 071.00
* 1 Josefin Hansén, Uddevalla RFNobell 067.25
* 1 Emelie Von Essen, Bankeryds RKLouisiana 071.78
* 1 Roine Carlsson, Bromma RKCarona 5 069.70
8 Malin Åkerberg, Örebro FRKCapsicum HH 470.77
8 Maria Norlin, Hamre RKGakenda 465.98
8 Josefine Sohlman, Södertälje RKQuintus B 468.59
8 Michelle Lennings, Salaortens RFAmazing Blaze 474.34
8 Christoffer Andersson, Bankeryds RKKanel 468.06
13 Elin Jansson, Örebro FRKJumping Jack Flash 867.02
14 Marcus Westergren, Märsta RKFair Replay NT 1671.80


Klass 8 1.30 - hoppning, bedömning A0+A0 två faser
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 Sara Samuelsson, Onsala RFCollector MB 0 + 036.81
* 2 Daniel Svensson, Östra Sörmlands LantColina II 0 + 038.48
* 3 Jens Wickström, Bankeryds RKVince L 0 + 038.92
* 4 Hanna Klensmeden, Strömsholms RSFMiami Springs 0 + 039.35
* 5 Rebecca Wärnbring, Knivstaortens RKFlb Taxman 0 + 039.39
* 6 Sandra Carlsson, Värnamobygdens RFUmbro W 0 + 039.90
* 7 Josefin Hansén, Uddevalla RFV.Ramaika 0 + 040.11
* 8 Janni Pettersson, Billdals RKQuincy Z 0 + 040.66
* 9 Felicia Brundin, Borås FRKCannabis 0 + 040.84
* 10 Daniel Svensson, Östra Sörmlands LantClinton 0 + 040.85
* 11 Joacim Eriksson, Onsala RFVerona 0 + 041.46
* 12 Sandra Carlsson, Värnamobygdens RFTom Jones 0 + 041.73
* 13 Elin Jansson, Örebro FRKRousseau 43 0 + 042.06
* 14 Jenny Knutsson Eklund, Märsta RKAddy van Rossem Hof 0 + 042.92
* 15 Matilda Osbeck, Kungsbacka RKLoreal B 2 0 + 042.94
* 16 Åsa Hellström, Holmstorps RFWiper F 0 + 043.39
17 Daniel Svensson, Östra Sörmlands LantCamposonto 0 + 044.13
18 Linda Andersson, Örebro FRKRomanze 0 + 044.19
19 Erica Mordenfeld, Borås FRKPole Position 0 + 044.70
20 Sara Samuelsson, Onsala RFLapsus du Lavoir 0 + 045.92
21 Amanda Landeblad, Strömsholms RSFAnna Nicole 0 + 048.12
22 Sara Nensén, Bankeryds RKMinette 0 + 048.30
23 Jenny Berglund, Bankeryds RKUrbanus 0 + 048.44
24 Jenny Johansson, Hamre RKSammy Joe SN 0 + 049.18
25 Elin Koppfeldt, Ryttarkamraterna KumBasilika af Hagalund 0 + 049.88
26 Yvonne Talamo, Kumla RKCamill S:t Tropez 0 + 436.12
27 Alexandra Eriksson, Onsala RFDiamond Led 0 + 436.75
28 Michelle Lennings, Salaortens RFCyratez 0 + 436.92
29 Marcus Westergren, Märsta RKFenway Park NT 0 + 437.97
30 Pernilla Wassberg, Västerås RSCinius 0 + 442.77
31 Frida Mordenfeld, Borås FRKFrancesca KLT 0 + 442.78
32 Helene Ekström, Elvskogens RFRioja 0 + 443.80
33 Kim Ivarson, Ekenässjöns HästsporLadylike 0 + 445.10
34 Erica Mordenfeld, Borås FRKRambler 0 + 663.99
35 Sara Nensén, Bankeryds RKHer Mardigras 0 + 664.25
36 Frida Mordenfeld, Borås FRKKing Mena 0 + 1246.79
37 Sandra Carlsson, Värnamobygdens RFRay Adams 0 + Ute
38 Malin Johansson, Grankärrs GränsRLacoste 452.90
39 Linn Holm, SportRSForest Gump 17 453.59
40 Antonia Lönberg, Djursholms RKVoyage 453.99
41 Yvonne Talamo, Kumla RKLandcruiser 455.08
42 Sanne Bergström, Örebro FRKDivine 455.13
43 Perarne Petersson, Nääs RFRomeo Z 456.95
44 Malin Nilsson, Årsta Runstens SportCaprizillo 459.05
45 Emma Lundell, Jump Club RSFTabatinga 562.00
46 Alexandra Eriksson, Onsala RFCosina 665.20
47 Emelie Hecktor, Nuntorp HästsportkluEl Grande Corazón 772.00
48 Linda Bengtsson, Elvskogens RFMoreno D 849.53
49 Antonia Lönberg, Djursholms RKKamtaro 851.37
50 Peder Zeiloth, Kumla RKNo Hurry 852.28
51 Rebecka Tuvesson, Hamre RKLiebe Baronin F 852.76
52 Malin Brostorp, Märsta RKSalt´n Pepper 854.00
53 Moa Svensk, Örebro FRKAskardi 854.76
54 Christina Eriksson, Alingsås RSGinza MB 1363.09
55 Josefine Sohlman, Södertälje RKPixman 1378.38
56 Viktoria Nerell, Jump Club RSFTown CruiseUtg
57 Jens Wickström, Bankeryds RKFarenheitUte
57 Erica Eriksson, Valåsens RSMagiaUte


Klass 8 1.30 - hoppning, avd. B, bedömning A
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 Roine Carlsson, Bromma RKCarona 5 068.88
* 1 Christoffer Andersson, Bankeryds RKLime Surprice 067.17
3 Hanna Klensmeden, Strömsholms RSFH&M Ravenna 464.13
4 Christoffer Andersson, Bankeryds RKKanel 1267.18
5 Elin Jansson, Örebro FRKJumping Jack FlashUtg
5 Jessica Öhlander, Årsta Runstens SportAmadeo van het LindehofUte


Klass 9 1.40 - hoppning, bedömning A:0
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 Victoria Almgren, Värnamobygdens RFRed Midt Light 070.44
* 2 Eva Danielsson, Nora RSFHigh Tech 071.24
* 3 Eva Danielsson, Nora RSFContendor 2 072.26
* 4 Hanna Klensmeden, Strömsholms RSFMira Ceti 075.08
* 5 Marcus Westergren, Märsta RKScotland Yard NFP 084.00
* 6 Alexandra Eriksson, Onsala RFCampanile 2 087.13
* 7 Petra Carlsson, Skästa RidcenterKatapult 088.17
* 8 Wilma Hellström, Strömsholms RSFChaparro 3 089.19
* 9 Emelie Von Essen, Bankeryds RKCarrento Ztar 089.88
* 10 Emma Lundell, Jump Club RSFTabatinga 091.23
* 11 Sara Samuelsson, Onsala RFQuintero 8 469.09
12 Maria Norlin, Hamre RKO-Fel-I-Anne 470.76
13 Jens Wickström, Bankeryds RKLiberace 1087 471.00
14 Amanda Landeblad, Strömsholms RSFTanja 472.44
15 Antonia Lönberg, Djursholms RKOlympus 474.59
16 Sara Samuelsson, Onsala RFAkcept Nexen 476.38
17 Jenny Johansson, Hamre RKSammy Joe SN 481.55
18 Fredrik Spetz, Norsholms RFBardot 484.89
19 Roine Carlsson, Bromma RKVoici 487.27
20 Helena Magnusson, Trollhättans SportryBullergårdens Robina 488.34
21 Josefin Hansén, Uddevalla RFRumonia 52 489.76
22 Wilma Hellström, Strömsholms RSFHeartbreaker KLT 489.95
23 Hanna Klensmeden, Strömsholms RSFCoco Chanel 490.20
24 Fredrik Spetz, Norsholms RFBon Giorno 7108.64
25 Pernilla Wassberg, Västerås RSCinius 875.34
26 Janni Pettersson, Billdals RKQuincy Z 875.49
27 Sandra Carlsson, Värnamobygdens RFUmbro W 876.97
28 Felicia Brundin, Borås FRKCannabis 878.75
29 Sandra Carlsson, Värnamobygdens RFSpike Jones 880.88
30 Rebecka Tuvesson, Hamre RKLiebe Baronin F 881.66
31 Michelle Lennings, Salaortens RFAvanz R 891.21
32 Antonia Lönberg, Djursholms RKKamtaro 1282.26
33 Malin Åkerberg, Örebro FRKCascabel HH 1283.77
34 Sandra Kåregren, Kumla RKBlue Starlet 1292.20
35 Sara Nensén, Bankeryds RKHer Mardigras 1399.94
36 Pia Eriksson, Kumla RKOrchis 1681.50
37 Yvonne Talamo, Kumla RKLandcruiser 1687.30
38 Jessica Öhlander, Årsta Runstens SportWisteria van de Dumenshe 1798.87
39 Annika Gustafsson, Waxholms FRKStanley II 2094.39
40 Eva Danielsson, Nora RSFKimberly 2096.32
41 Sandra Carlsson, Värnamobygdens RFRay AdamsUte
41 Emelie Hecktor, Nuntorp HästsportkluEl Grande CorazónUte
41 Frida Mordenfeld, Borås FRKFrancesca KLTUte


Klass 10 1.25 - hoppning, bedömning C
Plac. Ryttare Häst Nedslag Tid
* 1 Ewa Hellström, Holmstorps RFLac de Lune 0 40.82
* 2 Erica Sjöström, Piteå RKLisel 0 42.14
* 3 Eva Danielsson, Nora RSFHigh Tech 0 44.25
* 4 Daniel Svensson, Östra Sörmlands LantColina II 0 45.17
 5 Marcus Westergren, Märsta RKFenway Park NT1 45.56
 5 Malin Åkerberg, Örebro FRKCascabel HH1 45.56
7 Tina Andersson, SportRSThea 1 47.05
8 Josefin Hansén, Uddevalla RFV.Ramaika 1 47.69
9 Linda Bengtsson, Elvskogens RFMoreno D 0 49.36
10 Elin Jansson, Örebro FRKLibertys Vigilante 0 49.53
11 Åsa Hellström, Holmstorps RFWiper F 2 50.39
12 Josefine Sohlman, Södertälje RKGinger 1 50.44
13 Jessica Öhlander, Årsta Runstens SportStellini Nolinge 1 53.71
14 Antonia Lönberg, Djursholms RKVoyage 2 55.40
15 Sanne Bergström, Örebro FRKEl RossiUte
15 Helene Ekström, Elvskogens RFRiojaUte
15 Yvonne Talamo, Kumla RKCamill S:t TropezUte
15 Marcus Westergren, Märsta RKScotland Yard NFPUte


Klass 11 1.50 - hoppning, bedömning A:0
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 Sandra Carlsson, Värnamobygdens RFSpike Jones 070.13
* 2 Fredrik Spetz, Norsholms RFBon Giorno 070.56
* 3 Victoria Almgren, Värnamobygdens RFRed Midt Light 468.63
* 4 Jens Wickström, Bankeryds RKHungry Heart 469.68
* 5 Annika Gustafsson, Waxholms FRKUndine 472.80
6 Sara Nensén, Bankeryds RKMinette 474.75
7 Fredrik Spetz, Norsholms RFBardot 476.07
8 Antonia Lönberg, Djursholms RKOlympus 477.04
9 Malin Nilsson, Årsta Runstens SportPrizilla 478.90
10 Marcus Westergren, Märsta RKMove Along 478.99
11 Linn Holm, SportRSForest Gump 17 480.61
12 Petra Carlsson, Skästa RidcenterKatapult 485.71
13 Daniel Svensson, Östra Sörmlands LantClinton 870.84
14 Linn Jonsson, Nääs RFAce Flb 878.79
15 Emelie Von Essen, Bankeryds RKGuapa N 996.94
16 Annika Gustafsson, Waxholms FRKCool Hill 1270.09
17 Daniel Svensson, Östra Sörmlands LantCamposonto 1678.22
18 Pia Eriksson, Kumla RKOrchisUte


Klass 12 1.20 - hoppning, bedömning A. Endast unghäst
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 Niklas Jonsson, Örebro FRKCaral 071.98
* 1 Linda Andersson, Örebro FRKContendra Van De Zuuthoe 066.88
* 1 Jens Wickström, Bankeryds RKTwiggen 070.18
* 1 Ida Eckers, Ekeby RSLittle Witch 063.29
* 1 Marcus Westergren, Märsta RKZileva 067.95
* 1 Karl Magnus Svensson, Töreboda HKLuke 069.91
* 1 Elin Jansson, Örebro FRKErnest van de Zuuthoeve 065.03
* 1 Josefin Hansén, Uddevalla RFZeke 065.50
* 1 Niklas Jonsson, Örebro FRKLucidor 069.42
* 1 Elin Jansson, Örebro FRKDigital VT 066.90
11 Perarne Petersson, Nääs RFAladdin 172.38
12 Niklas Jonsson, Örebro FRKCarlotta 276.63
13 Elin Jansson, Örebro FRKQuite a Nice Guy 466.86
13 Elin Jansson, Örebro FRKErwin GT 466.47
13 Sofia Spaak Andersson, Bankeryds RKBlueberryhill´s Blue Dre 467.62
13 Viktoria Nerell, Jump Club RSFIsottella 471.06
13 Jens Wickström, Bankeryds RKDiablo 469.90
18 Emelie Von Essen, Bankeryds RKTiger 676.72
19 Erika Norlin, Hamre RKHector 870.74
19 Pernilla Eriksson, Wittvångs HästsällskClark Kent VT 866.66
19 Martina Nyman, Skästa RidcenterLa Embra 867.06
22 Cecilia Feretti, Bankeryds RKCareNot 1268.52
22 Elin Jansson, Örebro FRKQuissano 1286.16
24 Malin Brostorp, Märsta RKClarabelle 1373.97
25 Jessica Lewin, Strömsholms RSFWhitneyUtg
25 Malin Nilsson, Årsta Runstens SportUnique (46)Utg
25 Malin Lindqvist, Nääs RFFrancisUte
25 Ludwig Svennerstål, Djursholms RKAlexanderUte


Klass 13 1.30 - hoppning, bedömning A. Endast unghäst
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 Sara Samuelsson, Onsala RFAs Di Picardi 069.61
* 1 Josefine Sohlman, Södertälje RKQuintus B 070.28
* 1 Linda Andersson, Örebro FRKContendra Van De Zuuthoe 068.70
* 1 Emelie Von Essen, Bankeryds RKLouisiana 071.40
* 1 Ludwig Svennerstål, Djursholms RKAlexander 071.28
* 1 Maria Norlin, Hamre RKGakenda 066.47
* 1 Niklas Jonsson, Örebro FRKCaral 067.61
8 Christoffer Andersson, Bankeryds RKKanel 468.66
9 Karl Magnus Svensson, Töreboda HKLuke 869.53
10 Niklas Jonsson, Örebro FRKLucidor 988.87
10 Josefin Hansén, Uddevalla RFNobell 988.10
12 Christoffer Andersson, Bankeryds RKLime Surprice 1079.64
13 Marcus Westergren, Märsta RKFair Replay NT 1372.58
14 Jessica Lewin, Strömsholms RSFWhitneyUte


Klass 14 1.30 - hoppning, bedömning A:0
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 Matilda Osbeck, Kungsbacka RKLoreal B 2 069.50
* 2 Josefine Sohlman, Södertälje RKGinger 069.94
* 3 Eva Danielsson, Nora RSFKimberly 071.61
* 4 Sara Samuelsson, Onsala RFLapsus du Lavoir 072.99
* 5 Emma Lundell, Jump Club RSFTabatinga 074.62
* 6 Sanne Bergström, Örebro FRKDivine 075.01
* 7 Hanna Klensmeden, Strömsholms RSFH&M Ravenna 075.63
* 8 Emelie Von Essen, Bankeryds RKCarrento Ztar 076.11
9 Frida Mordenfeld, Borås FRKFrancesca KLT 076.26
10 Caroline Ramqvist, Nyköpings RSHellrik 1065 078.37
11 Josefine Sohlman, Södertälje RKPixman 179.11
12 Marcus Westergren, Märsta RKFenway Park NT 467.17
13 Elin Jansson, Örebro FRKRousseau 43 467.25
14 Malin Johansson, Grankärrs GränsRLacoste 469.05
15 Antonia Lönberg, Djursholms RKKamtaro 469.61
16 Rebecca Wärnbring, Knivstaortens RKFlb Taxman 477.02
17 Christina Eriksson, Alingsås RSGinza MB 683.06
18 Erica Sjöström, Piteå RKLisel 866.22
19 Erica Mordenfeld, Borås FRKPole Position 868.28
20 Hanna Sophie Andersson, Örebrotraktens RFMarinella 871.60
21 Linda Bengtsson, Elvskogens RFMoreno D 878.28
22 Elin Jansson, Örebro FRKLibertys Vigilante 981.89
23 Malin Brostorp, Märsta RKSalt´n Pepper 1188.01
24 Emelie Hecktor, Nuntorp HästsportkluEl Grande Corazón 12109.22
25 Jessica Öhlander, Årsta Runstens SportStellini Nolinge 1692.86
26 Erica Eriksson, Valåsens RSMagia 1883.05
27 Erica Mordenfeld, Borås FRKRambler 1885.99
28 Sara Nensén, Bankeryds RKHer MardigrasUte
28 Tina Andersson, SportRSTheaUte


Klass 15 1.30 - hoppning, bedömning A:1a Final
från klass 2 och 8
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 Sara Samuelsson, Onsala RFCollector MB 0 + 038.16
* 2 Hanna Klensmeden, Strömsholms RSFMiami Springs 0 + 040.31
* 3 Josefin Hansén, Uddevalla RFV.Ramaika 0 + 045.07
* 4 Eva Danielsson, Nora RSFContendor 2 0 + 439.90
* 5 Åsa Hellström, Holmstorps RFWiper F 0 + 843.78
6 Pär Ola Nyström, Örebro FRKViva Fleur 0 + Utg
7 Jens Wickström, Bankeryds RKVince L 474.52
8 Perarne Petersson, Nääs RFRomeo Z 475.92
9 Linda Andersson, Örebro FRKRomanze 872.87
10 Joacim Eriksson, Onsala RFVerona 875.97
11 Frida Mordenfeld, Borås FRKKing Mena 877.75
12 Daniel Svensson, Östra Sörmlands LantColina II 878.26
13 Malin Nilsson, Årsta Runstens SportCaprizillo 885.61
14 Helene Ekström, Elvskogens RFRioja 1278.22
15 Jenny Berglund, Bankeryds RKUrbanus 1279.88
16 Peder Zeiloth, Kumla RKNo Hurry 2192.82
17 Yvonne Talamo, Kumla RKCamill S:t TropezUte


Klass 16 1.50 - hoppning, bedömning A:1a
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 Sara Samuelsson, Onsala RFQuintero 8 078.26
* 2 Jens Wickström, Bankeryds RKHungry Heart 471.39
* 3 Maria Norlin, Hamre RKO-Fel-I-Anne 471.42
* 4 Victoria Almgren, Värnamobygdens RFRed Midt Light 471.49
5 Jens Wickström, Bankeryds RKLiberace 1087 475.17
6 Malin Nilsson, Årsta Runstens SportPrizilla 478.17
7 Sara Nensén, Bankeryds RKMinette 877.32
8 Marcus Westergren, Märsta RKMove Along 881.07
9 Antonia Lönberg, Djursholms RKOlympus 881.66
10 Linn Jonsson, Nääs RFAce Flb 1279.06
11 Caroline Ramqvist, Nyköpings RSHellrik 1065 1280.20
12 Linn Holm, SportRSForest Gump 17 1283.79
13 Sara Samuelsson, Onsala RFAkcept Nexen 15102.09
14 Annika Gustafsson, Waxholms FRKCool HillUtg
14 Daniel Svensson, Östra Sörmlands LantClintonUtg
16 Annika Gustafsson, Waxholms FRKUndineUte


Klass 17 1.40 - hoppning, bedömning A:0
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 Hanna Klensmeden, Strömsholms RSFCoco Chanel 064.63
* 2 Amanda Landeblad, Strömsholms RSFTanja 064.93
* 3 Hanna Klensmeden, Strömsholms RSFMira Ceti 069.31
* 4 Pär Ola Nyström, Örebro FRKMaskros 466.87
* 5 Helena Magnusson, Trollhättans SportryBullergårdens Robina 467.20
* 6 Jessica Öhlander, Årsta Runstens SportWisteria van de Dumenshe 469.88
7 Marcus Westergren, Märsta RKScotland Yard NFP 574.16
8 Malin Åkerberg, Örebro FRKCascabel HH 864.94
9 Pernilla Wassberg, Västerås RSCinius 865.90
10 Daniel Svensson, Östra Sörmlands LantCamposonto 871.75
11 Roine Carlsson, Bromma RKVoici 871.78
12 Josefin Hansén, Uddevalla RFRumonia 52 988.67
13 Amanda Landeblad, Strömsholms RSFAnna Nicole 1095.36
14 Yvonne Talamo, Kumla RKLandcruiser 1264.80
15 Annika Gustafsson, Waxholms FRKStanley II 1266.36
16 Eva Danielsson, Nora RSFHigh Tech 1267.92
17 Emma Lundell, Jump Club RSFTabatinga 1270.85
18 Wilma Hellström, Strömsholms RSFHeartbreaker KLT 1375.44
19 Moa Svensk, Örebro FRKAskardi 1894.82
20 Janni Pettersson, Billdals RKQuincy ZUte
20 Felicia Brundin, Borås FRKCannabisUte
20 Frida Mordenfeld, Borås FRKFrancesca KLTUte

     RS-pro/HTML 02-03