Resultat lokal dressyr med lagtävling div 3
Lagresultat nedan

Askersunds Ridklubb 7/6        
         
Klass 1  Lätt B:0 2006 Domare: Margaretha Tellander      
         
Ryttare Klubb Häst   320
         
1 Annie Lindholm Blå Bergens RF Craggenmore 233 72,81%
2 Jenny Nyberg Dyltabruks RF Oliver 230 71,88%
3 Charlotte Bergström Karlskoga Ryttarteam Bellmondo 228 71,25%
4 Tina Knutsson Blå Bergens RF Dancing Feather 223 69,69%
5 Camilla Nordström Dyltabruks RF Rickettsia 218 68,13%
6 Jenny Wallenborg Wittvångs HS Gento 211 65,94%
7 Anne Dufva Askersunds RK Shayla 205 64,06%
         
8 Elin Björkqvist Blå Bergens RF Fabian 203 63,44%
9 Louise Jansson Wittvångs HS Trolderik 198 61,88%
10 Madeleine Perlström Karlskoga Rk Mr Magnifik 197 61,56%
11 Marina Fallgren Syd Nerike Ryttarna Sorro 196 61,25%
11 Carina Roos-Axdorff Dyltabruks RF Wismar 196 61,25%
11 Marie Bergman Örebro FRK Rashid 196 61,25%
14 Gabriella Holmquist Örebrotraktens RF Musse Pigg JG 194 60,63%
15 Satu Westergren Örebro FRK Cadillac 192 60,00%
15 Emma Wernersson Syd Nerike Ryttarna Valentino 192 60,00%
17 Anna-Karin Nilsson Syd Nerike Ryttarna Parlando 191 59,69%
17 Pernilla Johansson Valåsens RS Prince Of Cruising 191 59,69%
19 Nadya Sahli Örebrotraktens RF La Bella Venizia 188 58,75%
20 Elin Müller Linde Ridskola Tomas T 187 58,44%
21 Lena Pettersson Viby Rid och Körsällskap Flamenco 186 58,13%
21 Lena Björk Gyttorps RK Espoir De La Marie 186 58,13%
23 Amanda Engström Karlskoga Ryttarteam Marimba Ballet XX 181 56,56%
24 Cassandra Eriksson Gyttorps RK Rosette 176 55,00%
25 Amanda Arvidsson Linde Ridskola Carino 173 54,06%
26 Anna Axelsson Valåsens RS Olivia 172 53,75%
27 Matilda Alnehill Viby Rid och Körsällskap Principé 170 53,13%
  Lätt C:2 2008 Domare: Petra Wall      
Ryttare Klubb Häst    
1 Tina Knutsson Blå Bergens RF Dancing Feather 194 69,29
2 Camilla Nordström Dyltabruks RF Rickettsia 190 67,86
3 Annie Lindholm Blå Bergens RF Craggenmore 187 66,79
4 Jenny Nyberg Dyltabruks RF Oliver 186 66,43
5 Anne Dufva Askersunds RK Shayla 179 63,93
5 Lena Pettersson Viby Rid och Körsällskap Flamenco 179 63,93
7 Liselotte Atterling Örebro FRK La Camilla 178 63,57
         
8 Elin Björkqvist Blå Bergens RF Fabian 176 62,86
9 Maria Lindh Wittvångs HS Lima 174 62,14
10 Cassandra Eriksson Gyttorps RK Rosette 171 61,07
11 Emma Lundberg Valåsens RS Vivaldi 170 60,71
11 Linda Bielefeldt Örebrotraktens RF Zan Zo 170 60,71
13 Carina Roos-Axdorff Dyltabruks RF Wismar 168 60,00
14 Louise Jansson Wittvångs HS Trolderik 165 58,93
15 Gabriella Holmquist Örebrotraktens RF Musse Pigg JG 164 58,57
16 Anna Davidsson Viby Rid och Körsällskap Archie 161 57,50
17 Anna Sundell Viby Rid och Körsällskap Hasi Hella 159 56,79
17 Amanda Vinkel Linde Ridskola Anemon 159 56,79
19 Lena Björk Gyttorps RK Espoir De La Marie 157 56,07
19 Satu Westergren Örebro FRK Cadillac 157 56,07
21 Linda Jonasson Karlskoga Ryttarteam Zinnia 155 55,36
22 Anna-Karin Nilsson Syd Nerika Ryttarna Parlando 153 54,64
22 Marina Fallgren Syd Nerika Ryttarna Sorro 153 54,64
24 Matilda Lundkvist Karlskoga RK Tarek 129 46,07
25 Anna Skoogh Gyttorps RK Pontica ute  

--

Lagresultat totalt Division3, Häst
 

  Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Totalt
1 Blå Bergen 16 16 14 46
2 Örebro FK 14 10 12 36
3 Dyltabruks RF 13 4 16 33
4 ÖTR 10 13 10 33
5 Wittvång HS 11 5 13 29
6 Valåsens RK 12 9 8 29
7 Karlskoga RT 5 12 11 28
8 Gyttorps RK 7 14 5 26
9 SydnerikeRyttarna 8 8 9 25
10 F. Linde Ridskola 6 11 7 24
11 Karlskoga RK 9 7 4 20
12 Viby R&KS 4 0 6 10
  Frövi Fellingsbro RF 3 6 0 9
  Hälleforsortens RF 2 0 0 2
  Askersunds RK 1 0 0 1

 

Lagsammanställning Askersunds Ridklubb 7/6    
       
       
Klubb Ryttare Häst  Poäng  %
       
Örebrotraktens RF Gabriella Holmquist B:0 Musse Pigg JG 194 60,62
Örebrotraktens RF Linda Bielefeldt C:2 Zan Zo 170 60,71
Örebrotraktens RF Nadya Sahli B:0 La Bella Venizia 188 58,75
         
      552 180,08
         
Dyltabruk RF Carina Roos-Axdorff B:0 Wismar 196 61,25
Dyltabruk RF Camilla Nordström C:2 Rickettsia 190 67,85
Dyltabruk RF Jenny Nyberg B:0 Oliver 230 71,88
      616 200,98
         
Gyttorps RK Cassandra Eriksson B:0 Rosette 176 55,00
Gyttorps RK Anna Skoog C:2 Pontica ute  
Gyttorps RK Lena Björk B:0 Espoir De La Marie 186 58,12
         
      362 113,12
Wittvångs HS Maria Lindh C:2 Lima 174 62,14
Wittvångs HS Louise Jansson B:0 Trolderik 198 61,88
Wittvångs HS Jenny Wallenborg B:0 Gento 211 65,93
         
      583 189,95
Viby Rid och Körsällskap Lena Pettersson B:0 Flamenco 180 56,25
Viby Rid och Körsällskap Matilda Alnehill B:0 Principé 170 53,13
Viby Rid och Körsällskap Anna Davidsson C:2 Archie 161 57,50
      511 166,88
         
Örebro FRK Satu Westergren B:0 Cadillac 192 60,00
Örebro FRK Marie Bergman B:0 Rashid 196 61,25
Örebro FRK Liselotte Atterling C:2 La Camilla 178 63,57
         
      566 184,82
         
Syd Nerike Ryttarna Marina Fallgren C:2 Sorro 153 54,64
Syd Nerike Ryttarna Anna-Karin Nilsson B:0 Parlando 191 59,69
Syd Nerike Ryttarna Emma Wernersson B:0 Valentino 192 60,00
         
      536 174,33
Linde Ridskola Elin Müller B:0 Tomas T 187 58,44
Linde Ridskola Amanda Arvidsson B:0 Carino 173 54,06
Linde Ridskola Amanda Vinkel C:2 Anemon 159 56,78
         
      519 169,28
Blå Bergens RF Elin Björkqvist B:0 Fabian 203 63,43
Blå Bergens RF Annie Lindholm  C:2 Craggenmore 187 66,78
Blå Bergens RF Tina Knutsson B:0 Dancing Feather 223 69,68
         
      613

199.89

Valåsens RS Emma Lundberg C:2 Vivaldi 170 60,71
Valåsens RS Anna Axelsson B:0 Olivia 172 53,75
Valåsens RS Pernilla Johansson B:0 Prince Of Cruising 191 59,68
        174,14
      533  
Karlskoga Ryttarteam Linda Jonasson C:2 Zinnia 155 55,35
Karlskoga Ryttarteam Charlotte Bergström B:0 Bellmondo 228 71,25
Karlskoga Ryttarteam Amanda Engström B:0 Marimba Ballet XX 181 56,56
      564 183,16
Karlskoga RK Mathilda Lundkvist c2 Tarek 129  
Karlskoga RK Madeleine Perlström  Mr Magnefik 197  
         
      326