Örebrotraktens Ryttarförening
Fälttävlan på Latorps gård lördagen den 6 juni 2009
Teknisk delegat och överdomare: Björn Häggsjö
Tävlingsledare: Ebba Söderström
Domare dressyr: Agneta Nylander
Domare hoppning: Ulla Erixon
Banbyggare banhoppning: Anders Karmbo
Banbyggare terräng: Ebba Söderström, Conny Bielefeldt, Linda Bielefeldt
Klass 1 100 cm HÄST
15 startande, 4 placerade                      
Plac Ryttare Häst Klubb Dressyr  Banhoppning     Terräng     Slut-
          Hinder Tidsfel S:a   Hinder Tidsfel S:a resultat
1 Alicia Gallo Loriens Arwen Södertälje RK 43,5 0 0 0 0 0,4 0,4 43,9
2 Madeleine Johansson The Look Valåsens RS 39,8 0 0 0 0 6 6 45,8
3 Malgorzata Dziurla Kenyatta xx Södertälje RK 39,8 8 0 8 0 1,2 1,2 49
4 Elin Hallander Jehu Waxholms FRK 45,8 0 0 0 0 10,4 10,4 56,2
5 Johanna Sällberg Midas Södertörn Ryttarcenter TK 50,3 0 0 0 20 12,4 32,4 82,7
6 Emelie Scott Captain Retto Karlstads RK 48,0 0 0 0 20 15,6 35,6 83,6
7 Ulrica Egeryd Up and Go Örebro FK 56,3 4 8 12 20 16,4 36,4 104,7
8 Richard Ferguson Acinonyx Aros RS 53,3 12 0 12 40 17,6 57,6 122,9
9 Kristina Svahnström Pomperipossa P (46) Blå Bergens RF 56,3 12 30 42 40 25,2 65,2 163,5
Camilla Pettersson Cyberax Salaortens RF 59,3 0 0 0 utg
Anki Hellberg Munsboro Hazel Örebro FK 60,0 12 0 12 utg
Sara Kvick Magic Rock Et Örebrotraktens RF 63,0 4 0 4 utg
Anna Jonsson Marco Buzz Falu RS 55,5 8 0 8 utg
Malin Jonsson Quite Crazy Stora Wäsby FRK 51,0 ute
Monika Linden Strauss Tidaholmsbygden 46,5 16 24 40
Klass 2 90 cm HÄST
34 startande, 9 placerade                      
Plac Ryttare Häst Klubb Dressyr  Banhoppning     Terräng     Slut-
          Hinder Tidsfel S:a   Hinder Tidsfel S:a resultat
1 Linda Ahl Salvia Salaortens RF 42,8 0 0 0 0 1,6 1,6 44,4
2 Karin Magnusson Guldmåne Mantorpsryttarna 42,8 0 0 0 0 3,2 3,2 46
3 Frida Andersson Its True Örebro FK 47,3 0 0 0 0 0 0 47,3
4 Lisa Grantner La Light Tidaholmsbygden 45,0 0 0 0 0 9,2 9,2 54,2
5 Carina Eriksson Zatellit Baståsens RK 51,0 0 0 0 0 5,6 5,6 56,6
6 Karolina Nordkvist Primer K Örebro FK 59,3 0 0 0 0 0 0 59,3
7 Christina Persson Jash Maradona Högbo Ridklubb 57,0 0 0 0 0 3,2 3,2 60,2
8 Victoria Dahl Remington Skaraborgs FK 54,8 0 0 0 0 6,4 6,4 61,2
9 Cecilia Dackemyr Sonata Åkerbo R&KS 57,0 0 0 0 0 4,4 4,4 61,4
10 Johanna Andmarken Pacific Star (SWB) Gripens RF 59,3 4 0 4 0 0 0 63,3
11 Therese Persson Uxbärs Tiller Borlänge RK 57,0 0 0 0 0 6,8 6,8 63,8
12 Sofi Öhlund Manley Avesta Ridklubb 60,0 0 0 0 0 7,6 7,6 67,6
13 Lisa Jäderlund Curre Cruze Stockholms FK 53,3 0 0 0 0 18,4 18,4 71,7
14 Ida Gillman Zebrina Askersunds RK 63,8 4 0 4 0 7,6 7,6 75,4
15 Thomas Eliasson Marcolita Skaraortens RF 52,5 0 0 0 20 12,4 32,4 84,9
16 Maria Jurestam Coornelius Lagga FK 60,8 0 0 0 0 26,4 26,4 87,2
17 Linda Bielefeldt Zan Zo (20) Örebrotraktens RF 57,0 0 0 0 20 10,8 30,8 87,8
18 Åsa Eneroth Tinella Calvados Örebro FK 73,5 0 0 0 0 15,6 15,6 89,1
19 Lotta Lund Amazing Grace Gnesta Ridklubb 52,5 0 0 0 20 20 40 92,5
20 Sophia Ericsson Skywalker Trossnäs FK 66,8 4 0 4 20 12 32 102,8
21 Nadja Andert Pavel Katrineholms RF 54,8 4 22 26 0 25,2 25,2 106
Linda Svensson Irco d´Or W Salaortens RF 62,3 0 0 0 utg
Julianna Pap Selene Örebro FK 65,3 12 17 29 utg
Caroline Markström Minelli Malmköpings RS 47,3 0 0 0 utg
Linda Ahl Winoes Salaortens RF 53,3 0 0 0 utg
Linda Bielefeldt Musse Pigg JG Örebrotraktens RF 64,5 16 0 16
Anne Dufwa Shayla Askersunds RK 51,0 ute
Terese Hagman Wanessa Örebro FK 60,0 ute