Dyltabruks RF 2009-05-23
Resultat regional dressyr

Klass 1 - Dressyr Medelsvår B:5
Bana 1
8 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Premier
Överdomare: Susanne Gustavsson
Speaker: Kerstin Falkenström
Domare C: Cecilia Hansson
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Karin Olsson Amadore 500,00 kr 312 312 63,673
  Skråmsta CR Gigolo - Long John xx 1  
2 Beatrice Wiberg Race 400,00 kr 310 310 63,265
  Skråmsta CR Racing Ace xx - Weinberg 2  
 
3 Stephanie Ekholm Lergårdens Dapone   304 304 62,041
  Stockholms FK Midt West Dacapo - Attentat 3  
4 Lena Eriksson Arrak   300 300 61,224
  Bjursås RK Arrlik - Karlsdal 4  
5 Maria Sjöö Rubina   296 296 60,408
  Salaortens RF Rubignon - Good Future 5  
6 Ingrid Athlei Donizetti   294 294 60,000
  Christinehamns RK Midt-West Ibi-Light - Brisad 6  
7 Erik Östberg Carthaqo   285 285 58,163
  Kumla Ridklubb Cairo - Nebraska 7  
8 Maria Gustafsson Brandy     0  
  Dyltabruks RF Briar - Herkules    
 
 

Klass 2 - Dressyr Medelsvår B:4
Bana 1
16 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Premier
Överdomare: Susanne Gustavsson
Speaker: Kerstin Falkenström
Domare C: Agneta Nylander
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Liselott Skog Dionne 500,00 kr 307 307 66,739
  RS Grums Kaliber - Partisan 1  
2 Stephanie Ekholm Lergårdens Dapone 400,00 kr 300 300 65,217
  Stockholms FK Midt West Dacapo - Attentat 2  
3 Beatrice Wiberg Race 300,00 kr 293 293 63,696
  Skråmsta CR Racing Ace xx - Weinberg 3  
4 Lena Eriksson Arrak 250,00 kr 293 293 63,696
  Bjursås RK Arrlik - Karlsdal 3  
 
5 Petra Wall Chaplin   291 291 63,261
  Örebro FK Chapman - Kaliber 5  
6 Erik Östberg Carthaqo   284 284 61,739
  Kumla Ridklubb Cairo - Nebraska 6  
7 Ingrid Athlei Donizetti   281 281 61,087
  Christinehamns RK Midt-West Ibi-Light - Brisad 7  
8 Maria Gustafsson Brandy   279 279 60,652
  Dyltabruks RF Briar - Herkules 8  
8 Tatjana Karlsson Didrik   279 279 60,652
  Dyltabruks RF Electro - Duell 8  
10 Sara Bengtsson Kalos Hannibal   277 277 60,217
  Hjälmesta RS Blue Hors Hertug - Donnerhall 10  
11 Alexsandra Jinnestrand Unique Case   269 269 58,478
  Askersunds RK De Niro - Cavalotti 11  
11 Cajsa Fornander Duran   269 269 58,478
  Kumla Ridklubb Dionysos - Diamir 11  
11 Mathilda Karlsson Midea   269 269 58,478
  Mjölby Ridklubb Maraton - Gulliver 11  
14 Sara Uhlin Sjöö Zunny Boy   259 259 56,304
  Björklidens RS Zephyr - Dragon 14  
15 Emma Eriksson Dolores MB   212 212 46,087
  Örebrotraktens RF Lasandos - Seclusive Z xx 15  
  Emma Andersson Batseba        
  Sörmons RK Bellini - Chapman    
 
 

Klass 3 - Dressyr Lätt A:5
Bana 2
16 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Premier
Överdomare: Susanne Gustavsson
Speaker: Kerstin Falkenström
Domare C: Agneta Nylander
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Petra Wall Chaplin 400,00 kr 311 311 67,609
  Örebro FK Chapman - Kaliber 1  
2 Lina GustavssonHägg Maranello 300,00 kr 303 303 65,870
  Karlskoga RK Warsteiner - Napoleon 2  
3 Olivia Ryman Die Alpha 250,00 kr 303 303 65,870
  Örebrotraktens RF Alpen Fürst - Freimoor 2  
 
4 Kajsa Rosen Tiara Magic   288 288 62,609
  Kumla Ridklubb Magini - Jaguar 4  
5 Malin Ohlén Lucky Luke   277 277 60,217
  Dyltabruks RF Lucky Light - Regazzoni 5  
6 Anna Norlander Dito Nedergårda   268 268 58,261
  Glanshammars R Bernstein - Acapulco Gold 6  
7 Therese Eriksson Harrisson   265 265 57,609
  Frövi-Fellingsbro Okänd - okänd 7  
8 Lindha Svensson Fahrenheit   264 264 57,391
  Karlskoga RK Magini - Rockad 8  
9 Linnea Rapp Ante   256 256 55,652
  Hallsta RK Highlight - Irco Marco 9  
10 Johanna Algeblad Intarsia   253 253 55,000
  Glanshammars R Hubertus - Sombrero 10  
11 Maria Sjölinder Doolittle   252 252 54,783
  Glanshammars R Little Boy - Modesto 11  
  Barbro Sartz Le Berleon        
  Skråmsta CR Bernstein - Curacao xx    
  Anna-Karin Österling Camaro        
  Kumla Ridklubb Okänd - Okänd    
  Sara Johansson May-Day        
  Rudskogens RF D-Day - Iran    
  Camilla Carlsson Pocahontas        
  Hälleforsorten Levantos II - Romeo    
  Emma Andersson Batseba        
  Sörmons RK Bellini - Chapman    
 
 

Klass 4 - Dressyr Lätt A:6
Bana 2
17 anmälda, 13 startande, 4 placerade
Premier
Överdomare: Susanne Gustavsson
Speaker: Kerstin Falkenström
Domare C: Cecilia Hansson
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Lina GustavssonHägg Maranello 400,00 kr 294 294 68,372
  Karlskoga RK Warsteiner - Napoleon 1  
2 Liselott Skog Dionne 300,00 kr 285 285 66,279
  RS Grums Kaliber - Partisan 2  
3 Olivia Ryman Die Alpha 250,00 kr 281 281 65,349
  Örebrotraktens RF Alpen Fürst - Freimoor 3  
4 Cajsa Fornander Duran 210,00 kr 274 274 63,721
  Kumla Ridklubb Dionysos - Diamir 4  
 
5 Kajsa Rosen Tiara Magic   271 271 63,023
  Kumla Ridklubb Magini - Jaguar 5  
5 Lindha Svensson Fahrenheit   271 271 63,023
  Karlskoga RK Magini - Rockad 5  
7 Alexsandra Jinnestrand Unique Case   269 269 62,558
  Askersunds RK De Niro - Cavalotti 7  
8 Sara Uhlin Sjöö Zunny Boy   264 264 61,395
  Björklidens RS Zephyr - Dragon 8  
9 Malin Ohlén Lucky Luke   263 263 61,163
  Dyltabruks RF Lucky Light - Regazzoni 9  
10 Karin Emnegard Pompej   257 257 59,767
  Linde Ridskola Pomme Royal - Eloge 10  
11 Linnea Rapp Ante   246 246 57,209
  Hallsta RK Highlight - Irco Marco 11  
12 Lotta Sartz Jenny   235 235 54,651
  Örebro FK Jackson - Ravel 12  
13 Anna Norlander Dito Nedergårda   226 226 52,558
  Glanshammars R Bernstein - Acapulco Gold 13  
  Anna-Karin Österling Camaro        
  Kumla Ridklubb Okänd - Okänd    
  Sara Johansson May-Day        
  Rudskogens RF D-Day - Iran    
  Barbro Sartz Le Berleon        
  Skråmsta CR Bernstein - Curacao xx    
  Camilla Carlsson Pocahontas        
  Hälleforsorten Levantos II - Romeo