Resultat lokal och regional hoppning

Askersunds Ridklubb 23-24/5

Klass 1 1.10 - HOPPNING, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 1 1.10 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A


Klass 1 1.10 - HOPPNING, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Jesper Ohlin.
 

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid

* 1 JOSEFIN HÅRD, Örebro FRK POMPIDOU 0 + 0 27.45
* 2 CECILIA HJÄRTMYR, Askersunds RK MAZETTI 0 + 4 32.01
* 3 KARIN STENBÄCK, Grevagårdens RF KARDEMUMMA 4 59.67
* 4 JESPER OHLIN, Skaraortens RF CALTEX R 4 60.49
5 HANNASOPHIE ANDERSSON, Örebrotraktens RF MARINELLA 4 61.85
6 MARIANA JUNTTILA, Askersunds RK WIND KILLER 6 76.29
7 REBECKA WUOLO, Örebro FRK MARLON 156 8 62.12
8 ROBERT WILLÉN, Askersunds RK ELWYN EDWARD JUNIOR 8 63.68
9 EMMA WERNERSSON, Syd Nerike Ryttarna VALENTINO 8 65.54
10 ULRICA EGERYD, Örebro FRK UP AND GO 9 70.28
11 SOFIE JOHANSSON, Askersunds RK SOTAREN 12 64.03
12 IDA GILLMAN, Askersunds RK ZEBRINA 12 66.59
13 MARION JOHANSSON, Viby Rid och KS VONDA T Ute  
13 JENNY GRAHN, Kumla RK JACQUELINE Ute  
13 ANNE DUFWA, Askersunds RK SHAYLA Ute  



Klass 1 1.10 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Jesper Ohlin.
 

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid

* 1 ELIN BJÖRNDAHL, Skaraborgs FRK APRILIA 0 60.13
* 1 NIKLAS JONSSON, Örebro FRK LIBERTY 0 64.94
* 3 LINA FOGELQVIST, Askersunds RK FREESTYLE 2 73.13
4 CRISTEL NYQVIST, GlanshammarsRyttarna EBBA 4 58.90
4 LINDA BIELEFELDT, Örebrotraktens RF ZAN ZO (20) 4 67.66
6 ELIN LUUK, Holmstorps RF WINSTON PARADISE 8 82.02
7 CAROLINE KARLSSON, Örebro FRK LA DIVA 12 63.58
7 LINDA-MARIE OHLIN, Skaraortens RF BELA R 12 68.05
9 THERESE ÖHMAN, Odensbackens RK ALFONS 17 85.79
10 MADELAINE SNOBL, Odensbackens RK KRÄSNÄ HYACINTE 21 86.35

     RS-pro/HTML 02-03

Askersunds Ridklubb 23/5

Klass 2 1.00 - HOPPNING, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 2 1.00 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A


Klass 2 1.00 - HOPPNING, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Jesper Ohlin.
 

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid

* 1 REBECKA WUOLO, Örebro FRK MARLON 156 0 + 0 33.35
* 2 ROBERT WILLÉN, Askersunds RK ELWYN EDWARD JUNIOR 0 + 0 33.80
* 3 EMMA WERNERSSON, Syd Nerike Ryttarna VALENTINO 0 + 0 34.71
* 4 IDA PALOMÄKI, Boxholms RK LITTLE CHAGGI 0 + 0 38.93
* 5 ÅSA BOSTRÖM, Degerfors Rid och KS THEATRE FOREST 0 + 1 46.15
* 6 ANGELICA BERGIC, Kumla RK GLADDY 5 0 + 9 44.52
* 7 IDA GILLMAN, Askersunds RK ZEBRINA 0 + 14 50.10
* 8 TOVE DIEKER, Askersunds RK GOLDEN LADY 4 50.81
9 TINA NÄFVER, Wittvångs Hästsällsk CRIMSESS ZOBRA 4 51.67
10 JENNY GRAHN, Kumla RK YESTER LAMBORGINA 4 52.70
11 CECILIA HJÄRTMYR, Askersunds RK MAZETTI 4 53.14
12 PERNILLA JOHANSSON PRINCE OF CRUISING 4 53.28
13 JESPER OHLIN, Skaraortens RF CALTEX R 4 54.98
14 JOSEFIN HÅRD, Örebro FRK POMPIDOU 4 55.53
15 ULRICA EGERYD, Örebro FRK UP AND GO 4 58.00
16 KARIN STENBÄCK, Grevagårdens RF KARDEMUMMA 4 58.19
17 MADELAINE SNOBL, Odensbackens RK KRÄSNÄ HYACINTE 4 58.87
17 LENA BRIKELL, Örebro FRK LADINA S 4 58.87
19 CAROLINA KINDGREN, Örebrotraktens RF CLEOPATRA 4 59.31
20 LINDA STUNZ, Wittvångs Hästsällsk SWEET DREAMS 4 60.46
21 LINNEA RUTEBY, Nyckel Ryttarna VARGTASS 6 73.40
22 CHARLOTTE ALIN, GlanshammarsRyttarna OVERLORD 8 60.84
23 MARIE CEDERSKÄR, Wittvångs Hästsällsk AGAT 8 61.21
24 LISA KJELLSTRÖM, Ryttarkamraterna Kum DAISY 9 69.86
25 LINDA BIELEFELDT, Örebrotraktens RF MUSSE PIGG JG 12 57.80
26 ANNA SEDSTRÖM, Örebro FRK DIA OHIO 12 65.43
27 MADELENE WANCHE, Örebro FRK KNEKTEN 15 76.83
28 ANNMARIE FRIBERG, Örebro FRK KEVIN Ute  
28 KARIN SANDBERG, Örebro FRK DENIM DEMON Ute  
28 STINA SJÖBERG, Askersunds RK CHAMSIN Ute  
28 THERESE ÖHMAN, Odensbackens RK ALFONS Ute  



Klass 2 1.00 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Jesper Ohlin.
 

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid

* 1 SOFIA ASPLUND, Vänsta RF CHICAGO L 0 52.28
* 1 MARION JOHANSSON, Viby Rid och KS CASSIOPEIA 0 51.84
* 1 NIKLAS JONSSON, Örebro FRK LIBERTY 0 56.40
* 1 LINDA-MARIE OHLIN, Skaraortens RF BELA R 0 56.88
* 1 CRISTEL NYQVIST, GlanshammarsRyttarna EBBA 0 58.02
6 CAROLINE KARLSSON, Örebro FRK LA DIVA 4 55.52
6 MALIN OHLIN, Skaraortens RF RAMÅNA 4 54.72
6 AMANDA GRAHN, Vingåkers RF PINA COLADA 4 54.44
6 LINA FOGELQVIST, Askersunds RK FREESTYLE 4 60.64
6 LINDA BIELEFELDT, Örebrotraktens RF ZAN ZO (20) 4 53.17
11 ROBERT WILLÉN, Askersunds RK CINDERELLA 8 52.10
12 LINDA SALENMO, Arboga RS CARDUS FT 12 65.13
13 EMMA GUSTAFSSON, Uddevalla RF LANDSTEP MB 16 81.73
14 ELLINOR LINDSTRÖM, Nora RSF SPRINGFIELD Ute  
14 JOHANNA NORDIN, Askersunds RK LOTOS Ute  
14 THERESE ÖHMAN, Odensbackens RK LUNA Ute  
14 HELENA BROBERG, Mölltorps RS QPIDO N Ute  
14 AMANDA GYLLING, Askersunds RK DOBOSZ Ute  
14 MARIE RITZEN, Åkerbo Rid och KS WILMA Ute  

     RS-pro/HTML 02-03

Askersunds Ridklubb 23/5

Klass 3 1.00 - HOPPNING, BEDÖMNING Clear Round
Överdomare:Annika Bäckgren. Domare:Kerstin Carlander. Banbyggare:Jesper Ohlin.
 

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid

* 1 ROBERT WILLÉN, Askersunds RK CINDERELLA 0 52.14
* 1 ELLINOR LINDSTRÖM, Nora RSF SPRINGFIELD 0 62.20
* 1 MARIE CEDERSKÄR, Wittvångs Hästsälls AGAT 0 60.95
* 1 HELENA BROBERG, Mölltorps RS QPIDO N 0 57.00
* 1 LINDA BIELEFELDT, Örebrotraktens RF MUSSE PIGG JG 0 50.76
* 1 CHARLOTTE ALIN, GlanshammarsRyttarn OVERLORD 0 55.73
* 1 ANGELICA BERGIC, Kumla RK GLADDY 5 0 56.31
* 1 TINA NÄFVER, Wittvångs Hästsälls CRIMSESS ZOBRA 0 56.68
* 1 AMANDA GRAHN, Vingåkers RF PINA COLADA 0 55.23
* 1 PERNILLA JOHANSSON PRINCE OF CRUISING 0 55.06
* 1 LINDA STUNZ, Wittvångs Hästsälls SWEET DREAMS 0 60.53
12 ÅSA BOSTRÖM, Degerfors Rid och K THEATRE FOREST 2 69.91
13 MARION JOHANSSON, Viby Rid och KS CASSIOPEIA 4 55.47
13 IDA PALOMÄKI, Boxholms RK LITTLE CHAGGI 4 62.48
15 SOFIA ASPLUND, Vänsta RF CHICAGO L 5 67.91
16 LISA KJELLSTRÖM, Ryttarkamraterna Ku DAISY 8 76.31
16 MALIN OHLIN, Skaraortens RF RAMÅNA 8 57.96
16 ANNMARIE FRIBERG, Örebro FRK KEVIN 8 60.35
19 LENA BRIKELL, Örebro FRK LADINA S 9 66.00
20 JOHANNA NORDIN, Askersunds RK LOTOS 12 60.20
21 EMMA GUSTAFSSON, Uddevalla RF LANDSTEP MB 13 80.63
21 MARIE RITZEN, Åkerbo Rid och KS WILMA 13 81.03
21 CAROLINA KINDGREN, Örebrotraktens RF CLEOPATRA 13 83.76
24 LINDA SALENMO, Arboga RS CARDUS FT 16 59.90
25 ROBERT WILLÉN, Askersunds RK LYNLEY MB 18 70.50
26 LINNEA RUTEBY, Nyckel Ryttarna VARGTASS Ute  
26 STINA SJÖBERG, Askersunds RK CHAMSIN Ute  
26 KAROLINA VEDLUND, Blå Bergens RF EVREUX V/H KASTANJENHOF Ute  
26 NIKLAS JONSSON, Örebro FRK SANCHO Ute  
26 AMANDA GYLLING, Askersunds RK DOBOSZ Ute  
26 MADELAINE SNOBL, Odensbackens RK DIVA Ute

 

Askersunds Ridklubb 24/5

Klass 1 1.30 - HOPPNING, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 1 1.30 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A


Klass 1 1.30 - HOPPNING, BEDÖMNING A0+A0 två faser

 

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid

* 1 ANNA ERIXON, Ryttarkamraterna Kum CAPRIFOL 0 + 0 25.74
* 2 ELLEN BRUNES UDERMUS 0 + 0 27.20
* 3 OLIVIA REMMELG, Mantorps Ryttarna MR Z 0 + 0 28.83
* 4 OLIVIA REMMELG, Mantorps Ryttarna LA ROUCHELL 0 + 0 28.98
* 5 NIKLAS JONSSON, Örebro FRK PRIMA 0 + 0 29.37
* 6 PEDER ZEILOTH, Kumla RK NO HURRY 0 + 0 30.18
* 7 SUSANNA ESPING, Rappestads RK LUNATIC 0 + 0 30.22
* 8 ERICA ERIKSSON, Valåsens RS MAGIA 0 + 0 30.52
* 9 YVONNE TALAMO, Kumla RK WINJETTE 0 + 0 30.67
10 ANGELICA ERIKSSON, Västerviksortens RF PASCAL 0 + 0 30.82
11 CARINA GUSTAFSSON, Christinehamns RK GAMBO 0 + 0 31.42
12 HANNA ERIKSSON, Åsebo RS ELDO NEWADA 0 + 0 31.62
13 JILL SILVANDERSSON, Mantorps Ryttarna CHANGUU 0 + 4 29.06
14 HANNASOPHIE ANDERSSON, Örebrotraktens RF MARINELLA 0 + 4 33.02
15 WENCHE LIWING, Östra Sörmlands Lan VIRTUAL VISAGE VD LINDEB 0 + 6 42.40
16 YVONNE TALAMO, Kumla RK LANDCRUISER 0 + 8 31.05
17 JENNIE ÅKERLUND, Avesta RK CARAMBA 1 49.50
18 SANDRA KÅREGREN, Kumla RK BLUE STARLET 4 43.41
19 CAROLINE SANDELIUS, Nykyrka RK TZONORA 4 44.59
20 SUSANNA ESPING, Rappestads RK FELIX 4 44.83
21 HANNA NILSSON, Salaortens RF WILDEMAN VAN´T KRUISVELD 4 45.13
22 PERNILLA LUNDQVIST, Christinehamns RK LIBERTYS VIGILANTE 4 47.16
23 LOUISE ENGKVIST, Skråmsta Civila RF QUITE HAPPY 4 48.52
24 ANNA FALK, Hammarö RF JUMBOLINE 8 45.92
25 MOA SVENSK, Örebro FRK ASKARDI 8 46.90
26 EMMA JOHANSSON, Viby Rid och KS VIRGINIA BEACH 8 48.05
27 JULIA JOHANSSON, Lycketorps RK GAUSS 9 49.48
28 CAROLINE MELEN, Örebro FRK LAKEJ MB 10 53.93
29 PATRICIA ANDERSSON, Rudskogens RF ESCORT 11 60.24
30 YVONNE TALAMO, Kumla RK CAMILL S:T TROPEZ 12 42.19
31 MY LINDBLAD, Valåsens RS BEKENDA 12 64.31
32 ANGELICA JOHANSSON, Mantorps Ryttarna BIRDY VAN DE KRANENBURG 13 67.00
33 CAROLINE MELEN, Örebro FRK LANDMEISTER MB Ute  



Klass 1 1.30 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A

 

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid

* 1 NIKLAS JONSSON, Örebro FRK CARAL 0 54.87
* 1 STINA LILLJE, Jump Club RSF CISCO 0 56.57
3 SANDRA KÅREGREN, Kumla RK BLUE MAGIC 8 57.96

     RS-pro/HTML 02-03

Askersunds Ridklubb 24/5
Regional hoppning


Klass 2 1.20 - HOPPNING, BEDÖMNING A:0
Klass 2 1.20 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A


Klass 2 1.20 - HOPPNING, BEDÖMNING A:0

 

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid

* 1 ANNA ERIXON, Ryttarkamraterna Kum CAPRIFOL 0 51.99
* 2 HANNASOPHIE ANDERSSON, Örebrotraktens RF MARINELLA 0 52.58
* 3 CAROLINE SANDELIUS, Nykyrka RK TZONORA 0 53.52
* 4 SUSANNA ESPING, Rappestads RK FELIX 0 53.93
* 5 SANDRA KÅREGREN, Kumla RK BLUE STARLET 0 56.03
* 6 PIA HOLM WAHLSTRÖM, Örebro FRK ROZIE 0 56.85
* 7 ANGELICA JOHANSSON, Mantorps Ryttarna BIRDY VAN DE KRANENBURG 0 56.97
* 8 JENNIE ÅKERLUND, Avesta RK CARAMBA 0 57.02
* 9 PEDER ZEILOTH, Kumla RK BUSINESS X 0 58.98
* 10 ANGELICA ERIKSSON, Västerviksortens RF PASCAL 0 59.05
* 11 JENNY ANDERSSON, Holmstorps RF THEA JSA 0 59.09
* 12 SANDRA KÅREGREN, Kumla RK BLUE MAGIC 0 59.16
* 13 SUSANNA ESPING, Rappestads RK LUNATIC 0 59.20
* 14 OLIVIA REMMELG, Mantorps Ryttarna MR Z 0 59.75
* 15 HANNA NILSSON, Salaortens RF WILDEMAN VAN´T KRUISVELD 0 60.10
* 16 YVONNE TALAMO, Kumla RK LANDCRUISER 0 62.65
17 CAROLINE MELEN, Örebro FRK LAKEJ MB 0 65.65
18 PERNILLA LUNDQVIST, Christinehamns RK LIBERTYS VIGILANTE 0 66.76
19 CECILIA HJÄRTMYR, Askersunds RK MAZETTI 0 67.34
20 HELEN DAHLSTRÖM, Örebro FRK SOUL EK 0 70.51
21 YVONNE TALAMO, Kumla RK WINJETTE 4 53.47
22 LOUISE ENGKVIST, Skråmsta Civila RF QUITE HAPPY 4 54.26
23 VICTORIA BÄCKSTRÖM, Avesta RK ALPHA 4 55.26
24 LOVISA JOHANSSON, Lilleruds Hästsportk FELICIA 4 55.63
25 VIKTORIA ÖVERLIEN, Christinehamns RK KENNY KIWI 4 55.71
26 SOFIE KARLSSON, Mantorps Ryttarna ADELE 4 56.02
27 ANNA FALK, Hammarö RF JUMBOLINE 4 56.82
28 YVONNE TALAMO, Kumla RK MANSON 4 58.72
29 ANNA FUNKE, Nora RSF CANDALETTO 4 59.24
30 EMMA JOHANSSON, Viby Rid och KS VIRGINIA BEACH 4 59.28
31 FRIDA ANDERSSON, Örebro FRK ITS TRUE 4 64.51
32 JULIA JOHANSSON, Lycketorps RK GAUSS 4 65.77
33 ANNA FALK, Hammarö RF LEXINGTON 4 70.48
34 SOFIA GUSTAFSSON, Wittvångs Hästsällsk SILEENE 4 71.52
35 KLARA WENNSTRÖM, Mantorps Ryttarna SANTA 5 72.39
36 MY LINDBLAD, Valåsens RS BEKENDA 7 82.81
37 HANNA ERIKSSON, Åsebo RS ELDO NEWADA 8 54.04
38 WENCHE LIWING, Östra Sörmlands Lan VIRTUAL VISAGE VD LINDEB 8 54.23
39 CARINA GUSTAFSSON, Christinehamns RK GAMBO 8 60.52
40 OLIVIA REMMELG, Mantorps Ryttarna LA ROUCHELL 8 60.79
41 ALEXANDRA ERIKSSON, Västerviksortens RF STANCIANO 8 60.82
42 THERESE ÖHMAN, Odensbackens RK WIKING 8 61.52
43 MALIN PÅRS, Katrineholms RF CHIARETTO 8 62.20
44 MALIN TAMM, Ryttarkamraterna Kum FRANGELICO 8 64.62
45 PEDER ZEILOTH, Kumla RK NO HURRY 8 64.82
46 LENA NILSSON, Valåsens RS ROSANNA 8 65.23
47 CAROLINE MELEN, Örebro FRK LANDMEISTER MB 8 65.28
48 EVELINA OLAUSEN, Örebro FRK KITO DU CHATELIER 8 65.80
49 ERICA ERIKSSON, Valåsens RS MAGIA 8 66.29
50 ELLEN HEURLEN, Linköpings RS MONEY-MONEY 8 66.66
51 MOA SVENSK, Örebro FRK ASKARDI 8 68.73
52 MATHIAS GUSTAFSSON, Katrineholms RF ENRICO A 8 69.77
53 PÄR HOPMAN, Karlskoga RK ZARAGATA XX 8 71.47
54 MATHIAS GUSTAFSSON, Katrineholms RF HIGH BEACH 9 72.28
55 REBECCA EKLIND, Kumla RK FOXY BOY 9 74.01
56 AGNES JOHANSSON, Lycketorps RK COGNAC V/D AEBEEKE HOEVE 12 67.18
57 JENNY NORMAN, Christinehamns RK CIGGE FÜRST 18 76.30
58 ALEXANDRA JOHANSSON, Mantorps Ryttarna LEANDRA 20 85.35
59 FRIDA EKLUND, Örebro FRK DANZZANT Ute  
59 PATRICIA ANDERSSON, Rudskogens RF ESCORT Ute  
59 INGELA ÖHRLING-LOISKE, Holmstorps RF AQINA Ute  
59 ROBERT WILLÉN, Askersunds RK ELWYN EDWARD JUNIOR Ute  
59 EVELINA GRÜNERT, Mariestads RK GIOVANNI Ute  



Klass 2 1.20 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A

 

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid

* 1 JILL SILVANDERSSON, Mantorps Ryttarna SHANNONDALE ARIA 0 62.38
* 1 ANNA MÖLLBERG, SportRS MY WAY 0 65.98
* 1 ANNELI CEDERBERG, Nykyrka RK DON EMILIO 0 64.34
* 1 ANNA HELLSTRÖM, Holmstorps RF WILMA B 0 61.84
* 1 NIKLAS JONSSON, Örebro FRK LUCIDOR 0 67.89
* 1 WENCHE LIWING, Östra Sörmlands Lan LIWING PLEASURE 0 68.70
7 STINA LILLJE, Jump Club RSF BUBKA Z 4 64.25
7 NIKLAS JONSSON, Örebro FRK CARLOTTA 4 65.97
7 CAMILLA JOHANSSON, Nora RSF MAC-IN-LAY LF 4 64.95
7 MARTIN JARHÄLL, Kumla RK ADRENALIN 4 64.70
7 REBECCA EKLIND, Kumla RK LATARNIK Z 4 62.85
12 EMELIE ÖVERLIEN, Christinehamns RK CHIRON ZIP 8 66.96
13 ELLEN BRUNES FELIZIA 25 86.22
14 ELIN LUUK, Holmstorps RF WINSTON PARADISE Ute  

     RS-pro/HTML 02-03

Askersunds Ridklubb 24/5

Klass 3 1.10 - HOPPNING, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 3 1.10 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A


Klass 3 1.10 - HOPPNING, BEDÖMNING A0+A0 två faser

 

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid

* 1 PEDER ZEILOTH, Kumla RK BUSINESS X 0 + 0 26.00
* 2 SOFIE KARLSSON, Mantorps Ryttarna ADELE 0 + 0 26.17
* 3 LOVISA JOHANSSON, Lilleruds Hästsportk FELICIA 0 + 0 26.90
* 4 VIKTORIA ÖVERLIEN, Christinehamns RK KENNY KIWI 0 + 0 27.48
* 5 THERESE ÖHMAN, Odensbackens RK WIKING 0 + 0 27.50
* 6 KLARA WENNSTRÖM, Mantorps Ryttarna SANTA 0 + 0 28.59
* 7 FRIDA ANDERSSON, Örebro FRK ITS TRUE 0 + 0 29.43
* 8 ANNA FUNKE, Nora RSF CANDALETTO 0 + 0 30.08
* 9 PIA HOLM WAHLSTRÖM, Örebro FRK ROZIE 0 + 0 30.72
10 REBECCA EKLIND, Kumla RK FOXY BOY 0 + 0 31.30
11 MATHIAS GUSTAFSSON, Katrineholms RF ENRICO A 0 + 0 31.63
12 MATHIAS GUSTAFSSON, Katrineholms RF HIGH BEACH 0 + 1 34.90
13 SOFIA GUSTAFSSON, Wittvångs Hästsällsk SILEENE 0 + 4 27.37
14 EVELINA GRÜNERT, Mariestads RK GIOVANNI 0 + 4 30.04
15 ALEXANDRA ERIKSSON, Västerviksortens RF STANCIANO 0 + 4 30.09
16 MALIN PÅRS, Katrineholms RF CHIARETTO 0 + 4 30.23
17 PÄR HOPMAN, Karlskoga RK ZARAGATA XX 0 + 4 32.10
18 HELEN DAHLSTRÖM, Örebro FRK SOUL EK 0 + 4 32.38
19 ROBERT WILLÉN, Askersunds RK ELWYN EDWARD JUNIOR 0 + 12 27.16
20 JENNY NORMAN, Christinehamns RK CIGGE FÜRST 1 54.16
21 INGELA ÖHRLING-LOISKE, Holmstorps RF AQINA 4 44.18
22 LENA NILSSON, Valåsens RS ROSANNA 4 44.35
23 ANNA FALK, Hammarö RF LEXINGTON 4 44.36
24 VICTORIA BÄCKSTRÖM, Avesta RK ALPHA 4 44.37
25 AGNES JOHANSSON, Lycketorps RK COGNAC V/D AEBEEKE HOEVE 4 45.20
26 FRIDA EKLUND, Örebro FRK DANZZANT 4 45.98
27 EVELINA OLAUSEN, Örebro FRK KITO DU CHATELIER 4 47.81
28 YVONNE TALAMO, Kumla RK MANSON 4 48.37
29 ELLEN HEURLEN, Linköpings RS MONEY-MONEY 4 48.62
30 JENNY ANDERSSON, Holmstorps RF THEA JSA 4 50.90
31 MALIN TAMM, Ryttarkamraterna Kum FRANGELICO 6 55.66
32 ALEXANDRA JOHANSSON, Mantorps Ryttarna LEANDRA 8 66.28
33 JULIA JOHANSSON, Lycketorps RK MISS CANDY 13 84.07
34 JONAS BJÖRNSSON, Odensbackens RK CHUCK Ute  
34 IDA GILLMAN, Askersunds RK ZEBRINA Ute  
34 ALEXANDRA JONSSONGUSTAFSON, Mullhyttans RK CHERRY LOU Ute  



Klass 3 1.10 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A

 

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid

* 1 NIKLAS JONSSON, Örebro FRK LUCIDOR 0 58.00
* 1 ELLEN BRUNES FELIZIA 0 54.40
* 1 REBECCA EKLIND, Kumla RK LATARNIK Z 0 58.62
* 1 MARTIN JARHÄLL, Kumla RK ADRENALIN 0 56.41
* 1 WENCHE LIWING, Östra Sörmlands Lant LIWING PLEASURE 0 56.44
* 1 EMELIE ÖVERLIEN, Christinehamns RK CHIRON ZIP 0 58.58
* 1 ANNA HELLSTRÖM, Holmstorps RF WILMA B 0 55.45
* 1 ROBERT WILLÉN, Askersunds RK CINDERELLA 0 50.58
* 1 MATHIAS GUSTAFSSON, Katrineholms RF NIMBUS 0 57.71
* 1 NIKLAS JONSSON, Örebro FRK CARLOTTA 0 60.45
* 1 ANNELI CEDERBERG, Nykyrka RK DON EMILIO 0 54.40
12 MATILDA CLAUSSENKARLSSON, Motala RF CORIANDER 1 61.03
13 MARIELLE CLERISSY, Kumla RK EAZY LIZA 4 58.11
13 CAMILLA JOHANSSON, Nora RSF MAC-IN-LAY LF 4 56.38
15 ANNA MÖLLBERG, SportRS MY WAY 19 87.04
16 ELIN LUUK, Holmstorps RF WINSTON PARADISE 22 99.78
17 VIKTORIA ÖVERLIEN, Christinehamns RK METEOR Ute  
17 ULRIKA HOVBRANDT, Ekenässjöns Hästspor DORINNE Ute