Lokal dressyrtävling 21 maj 2009
Föreningen Linde Ridskola
   
Resultat klass 3 Lätt B:2   Maxpoäng 330    
Domare:  Anna Jakobsson
             
Plac Ryttare   Häst Klubb Poäng %
1 Mari Thunberg   Olive Green Stora Ekeby Ridklubb 194 64,7
2 Annie Lindhagen   Mattrix Wittvångs Hästsällskap 192 64
3 Emma Knutsson   Viimeinen Valssi Wittvångs Hästsällskap 191 63,7
4 Lindha Svensson   Fahrenheit Karlskoga Ridklubb 186 62
4 Carola Sander   Denise Wittvångs Hästsällskap 186 62
6 Annie Lindholm   Craggenmore Blå Bergens Ryttarförening 185 61,7
7 Johanna Gustafsson   J´amé Smedstorps Ryttarsällskap 184 61,3
8 Sanna Humaloja   Pondus Föreningen Linde Ridskola 183 61
9 Therese Sjöberg   Willow Glanshammarsryttarna 182 60,7
10 Birgitta Rasmusson   Charon Dyltabruks Ryttarförening 180 60
10 Malin Gullberg   Laodikeia Bysala Ridklubb 180 60
10 Sofia Eriksson   Cheval Vicenté Föreningen Linde Ridskola 180 60
13 Emelie Pettersson   Raggazzo Alkvetterns Ryttarsällskap 178 59,3
14 Erika Rasmusson   Beasy Boy Dyltabruks Ryttarförening 176 58,7
15 Elin Müller   Tomas T Föreningen Linde Ridskola 171 57
16 Marina Fallgren   Sorro Syd Nerike Ryttarna 168 56
17 Marja Walterson   Kojak Ramsbergs Ryttarkamrater 165 55
18 Elsa Forsbäck   Black Velvet Föreningen Linde Ridskola 157 52,3
19 Malin Eriksson   Zanset Beach Föreningen Linde Ridskola 156 52
  Charlotte Adler   Karl  Gyttorps Ridklubb    
  Camilla Ejnarsson   Windo Wittvångs Hästsällskap    
  Jenny Svensson   Riverdance Stora Ekeby Ridklubb    

 

Resultat klass 2 Lätt B:3 avd 1   Maxpoäng 300    
Domare:  Anna Jakobsson        
           
Plac Ryttare   Häst Klubb Poäng %
1 Lindha Svensson   Fahrenheit Karlskoga Ridklubb 219 66,36
2 Mari Thunberg   Olive Green Stora Ekeby Ridklubb 217 65,76
3 Tina Knutsson   Dancing Feather Blå Bergens Ryttarförening 215 65,15
4 Malin Sirén   Smilla Karlskoga Ridklubb 214 64,85
5 Emma Knutsson   Viimeinen Valssi Wittvångs Hästsällskap 213 64,55
6 Marina Fallgren   Sorro Syd Nerike Ryttarna 211 63,94
7 Annie Lindhagen   Mattrix Wittvångs Hästsällskap 207 62,73
8 Elin Björkqvist   Fabian Blå Bergens Ryttarförening 204 61,82
9 Carola Sander   Denise Wittvångs Hästsällskap 202 61,21
10 Johanna Gustafsson   J´amé Smedstorps Ryttarsällskap 200 60,61
11 Malin Gullberg   Laodikeia Bysala Ridklubb 196 59,39
11 Annie Lindholm   Craggenmore Blå Bergens Ryttarförening 196 59,39
13 Marita Larsson   Athena Lindetraktens Ridsportförening 193 58,48
14 Elin Müller   Tomas T Föreningen Linde Ridskola 192 58,18
15 Erika Rasmusson   Beasy Boy Dyltabruks Ryttarförening 184 55,76
  Josefin Sannevik   Fazonic Örebro Fältrittklubb    
  Charlotte Adler   Karl  Gyttorps Ridklubb    
  Camilla Ejnarsson   Windo Wittvångs Hästsällskap    

 

Resultat klass 2 Lätt B:3 avd 2   Maxpoäng 330    
Domare:  Anna Wennerlund Cruickshank        
           
Plac Ryttare   Häst Klubb Poäng %
1 Ewa Tatarowics   Corlandy Örebro Fältrittklubb 224 67,88
1 Therese Eriksson   Harrisson Frövi Fellingsbro Ryttarförening 224 67,88
3 Ebba Reinholdsson   Vandolein Karlskoga Ridklubb 218 66,06
4 Madeleine Johansson   The Look Valåsens Ryttarsällskap 217 65,76
4 Caroline Ahlrén   Nouvelle Föreningen Linde Ridskola 217 65,76
5 Åsa Johansson   Kyaro Kumla Ridklubb 215 65,15
6 Carina Flodström   Born To Be Alive Fagersta Ryttarklubb 212 64,24
6 Carina Ekdahl   Piledals Rosette Wittvångs Hästsällskap 212 64,24
8 Malin Kiteborg   Mistel Dyltabruks Ryttarförening 207 62,73
9 Frida Andersson   It´s True Örebro Fältrittklubb 206 62,42
10 Erika Krönert-Kjellsson   Fabian Wittvångs Hästsällskap 205 62,12
11 Cajsa Fornander   Notre Dame Kumla Ridklubb 201 60,91
11 Monica Karmbo   Pebbles Skråmsta Civila Ryttareförening 201 60,91
13 Elsa Forsbäck   Black Velvet Föreningen Linde Ridskola 193 58,48
  Ann Sandberg   Klövenhöj´s Karisma Dyltabruks Ryttarförening    
  Elin Müller   Tomas T Föreningen Linde Ridskola    
  Cecilia Nordh   Magic Dyltabruks Ryttarförening    
           

 

Resultat klass 1 Lätt A:3      Maxpoäng 310    
Domare:  Anna Wennerlund Cruickshank        
           
Plac Ryttare   Häst Klubb Poäng %
1 Ewa Tatarowics   Corlandy Örebro Fältrittklubb 212 68,39
2 Madeleine Johansson   The Look Valåsens Ryttarsällskap 210 67,74
3 Charlotte Andersson   Such A Feeling Föreningen Linde Ridskola 203 65,48
4 Lina Östlund-Lagerström   Pondus Örebro Fältrittklubb 202 65,16
4 Nina Johansson   Sammy Vic Dyltabruks Ryttarförening 202 65,16
6 Therese Eriksson   Harrisson Frövi Fellingsbro Ryttarförening 201 64,84
7 Ebba Reinholdsson   Vandolein Karlskoga Ridklubb 198 63,87
8 Sophie Zetterström   Ruby Tuesday Qvinnersta Hästsportförening 196 63,23
8 Carina Ekdahl   Piledals Rosette Wittvångs Hästsällskap 196 63,23
10 Malin Kiteborg   Mistel Dyltabruks Ryttarförening 193 62,26
11 Carina Flodström   Born To Be Alive Fagersta Ryttarklubb 192 61,94
12 Åsa Johansson   Kyaro Kumla Ridklubb 191 61,61
12 Erika Krönert-Kjellsson   Fabian Wittvångs Hästsällskap 191 61,61
14 Monica Karmbo   Pebbles Skråmsta Civila Ryttareförening 189 60,97
14 Frida Andersson   It´s True Örebro Fältrittklubb 189 60,97
14 Caroline Ahlrén   Nouvelle Föreningen Linde Ridskola 189 60,97
17 Hanna Flodström   Dardeaux Fagersta Ryttarklubb 188 60,65
18 Erika Krönert-Kjellsson   Waremo Wittvångs Hästsällskap 183 59,03
19 Cajsa Fornander   Notre Dame Kumla Ridklubb 182 58,71
20 Inger Svensson   Fargo Viby Rid- och körsällskap 178 57,42
21 Karin Emnegard   Pompej Föreningen Linde Ridskola 174 56,13
22 Madelene Wanche   Knekten Örebro Fältrittklubb 166 53,55
  Cecilia Nordh   Magic Dyltabruks Ryttarförening    
Ann Sandberg   Klövenhöj´s Karisma Dyltabruks Ryttarförening