Frövi-Fellingsbro 2009-05-17
Resultat lokal dressyr
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2009-05-20 kl. 21:05


Klass 1 - Dressyr Lätt B:3
6 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Domare C: Agneta Nylander
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Madeleine Johansson The Look   237 237 71,818
  Valåsens RS Nobel - Forever 1  
2 Maria Sjölinder Doolittle   227 227 68,788
  Glanshammars R Little Boy - Modesto 2  
 
3 Tina Knutsson Dancing Feather   226 226 68,485
  Blå Bergens RF   3  
4 Ida Englund Piledals PeachGirl   211 211 63,939
  Karlskoga RT   4  
5 Elin Björkqvist Fabian   210 210 63,636
  Blå Bergens RF   5  
  Ann Sandberg Klövenhöj´s Karisma        
  Dyltabruks RF Intellect - Triumph    
 
 

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1
18 anmälda, 18 startande, 5 placerade
Domare C: Margareta Tellander
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Madeleine Johansson The Look   209 209 72,069
  Valåsens RS Nobel - Forever 1  
2 Maria Sjölinder Doolittle   206 206 71,034
  Glanshammars R Little Boy - Modesto 2  
3 Tina Knutsson Dancing Feather   206 206 71,034
  Blå Bergens RF   2  
4 Nina Lundberg Livett   191 191 65,862
  Kumla Ridklubb Red Baron - Ingolf 4  
5 Erika Abrahamsson Triton   187 187 64,483
  Dyltabruks RF   5  
 
6 Erika Rasmusson Beasy Boy   186 186 64,138
  Dyltabruks RF Billy Boy - RobinZ 6  
7 Kristine Johansson Renates Rubin   183 183 63,103
  Alkvetterns RS   7  
8 Annie Lindhagen Mattrix   181 181 62,414
  Wittvångs HS Montgomery - Alpen Fürst 8  
9 Ebba Ericson Clayton   176 176 60,690
  Nyby-Torshälla RK   9  
10 Ida Englund Piledals PeachGirl   174 174 60,000
  Karlskoga RT   10  
10 Carina Roos Wismar   174 174 60,000
  Dyltabruks RF   10  
12 Elin Björkqvist Fabian   173 173 59,655
  Blå Bergens RF   12  
13 Julianna Pap Selene   164 164 56,552
  Örebro FK Stanford - Gibraltar 13  
14 Emma Dahlgren Marco   160 160 55,172
  Frövi-Fellingsbro   14  
15 Emelie Oscarsson Flowerhill Blue   136 136 46,897
  Frövi-Fellingsbro   15  
16 Annika Eriksson Renaldo   129 129 44,483
  Kilsbergsryttarna   16  
  Ann Sandberg Klövenhöj´s Karisma        
  Dyltabruks RF Intellect - Triumph    
  Filippa Björling High Hopes JM        
  Farsta RV Haydn - Sonnen Gold xx    
 
 

Klass 3 - Dressyr Lätt C:1
15 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Domare C: Agneta Nylander
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Erika Rasmusson Beasy Boy   185 185 68,519
  Dyltabruks RF Billy Boy - RobinZ 1  
2 Nina Lundberg Livett   182 182 67,407
  Kumla Ridklubb Red Baron - Ingolf 2  
3 Annie Lindhagen Mattrix   181 181 67,037
  Wittvångs HS Montgomery - Alpen Fürst 3  
4 Carina Roos Wismar   178 178 65,926
  Dyltabruks RF   4  
 
5 Kristine Johansson Renates Rubin   176 176 65,185
  Alkvetterns RS   5  
6 Camilla Carlsson Milla   174 174 64,444
  Hälleforsorten   6  
7 Ebba Ericson Clayton   173 173 64,074
  Nyby-Torshälla RK   7  
8 Julianna Pap Selene   170 170 62,963
  Örebro FK Stanford - Gibraltar 8  
9 Emelie Oscarsson Flowerhill Blue   166 166 61,481
  Frövi-Fellingsbro   9  
10 Linda Igelström Chevalier   156 156 57,778
  Hälleforsorten   10  
11 Elin Franzell Zimzalabim   155 155 57,407
  Waxholms FRK Blue Hors Romancier - Magini 11  
12 Märi Boman Zonic   154 154 57,037
  Nysunds RF   12  
13 Annika Eriksson Renaldo   146 146 54,074
  Kilsbergsryttarna   13  
14 Emma Dahlgren Marco   145 145 53,704
  Frövi-Fellingsbro   14  
  Filippa Björling High Hopes JM        
  Farsta RV Haydn - Sonnen Gold xx