4 - 80 cm Clear Round resultat          
Plac Ryttare Häst fel tid omstart fel/tid    
1 Ulrika Eklund Dart My 0 46,90    
1 Anna Nordqvist Big Shadow 0 47,30    
1 Malin Johansson Spotlight 0 49,10    
1 Cassandra Lusth Vancouver V 0 49,60    
1 Ann-Sofie Jansson Mydinka 0 50,20    
1 Sara Peterson Jack Lex 0 51,00    
1 Marielle Centerfjord Jasmine 0 51,30    
1 Elisabet Erlandsson Royal Tiff 0 51,50    
1 Lina Johansson Tricolor 0 59,70    
1 Malin Kiereck Picasso 0 53.8    
  Petra Stellansson Walter 1 62,60    
  Inger Algotson Albert 4 57,80    
  Anna-Karin Backman Chicago Hope L 5 61,30    
  Emma Gustafsson Landstep MB 5 70,80    
  Jessica Göhle Tess 8 56,20    
  Agnes Jordan Flamme 126 8 73,20    
  Angelica Hammarström Aurora 8 74,40    
  Amanda Gylling Dobosz 8 60.63    
  Emma Hessel Accja Campari (32) (SWB) 9 79,70 4/50,70    
  Johanna Karlsson Mightiness Mist (SWB) 17 80,60    
         
  3 - 90 cm Clear Round resultat        
Plac Ryttare Häst fel tid    
1 Malin Johansson Spotlight 0 46,20    
1 Ann-Sofie Jansson Mydinka 0 47,70    
1 Cassandra Lusth Vancouver V 0 48,10    
1 Maria Johansson Fighter C 0 48,20    
1 Patricia Karlström CAF Pippi Lotta 0 49,50    
1 Emma Lindblom Coca Cola BIC (SWB) 0 49,90    
1 Amanda Larsson Imre 0 50,40    
1 Stina Lillje For Fun 0 51,20    
1 Tomas Werngren Staccatto 0 51,30    
1 Emma Gustafsson Landstep MB 0 51,30    
1 Emelie Hedengren Juvenelle (42) (SWB) 0 51,60    
1 Ingela Lindersson Lucy 0 51,90    
1 Maria Olsson Ellanville E 0 52,30    
1 LENA BRIKELL Ladina S 0 52,60    
1 Eva Gyllenstrand Tide 0 53,10    
1 Malin Kiereck Picasso 0 53,90    
1 Emma Eriksson Milana T 0 54,90    
1 Elisabet Erlandsson Royal Tiff 0 55,80    
1 Marielle Centerfjord Jasmine 0 56,80    
1 Emma Eriksson Esperanza 0 58,20    
1 Madelaine Snobl diva 0 59,80    
  Malin Krügel Hilbert Irving (SWB) 1 63,00    
  Johanna Karlsson Mightness Mist 4 45,90    
  AnnMarie Friberg Kevin 4 46,00    
  Sara Peterson Jack Lex 4 47,80    
  Lina Johansson Tricolor 4 57,20    
  Amanda Gylling Dobosz 8 52,40    
  Anna-Karin Backman Chicago Hope L 8 56,50    
  Agnes Jordan Flamme 126 8 73,30    
  Ulrika Eklund Dart My 15 68,60    
  Jessica Göhle Tess utesl      
  Malin Fallgren Well Done utesl      
  Malin Kiereck Farina utesl      
         
  2 - 100 cm bed A:0+A:0/A resultat    
Plac Ryttare Häst fel tid fel omh tid omh  
  Avd A    
*1 Louise Brantsberg Britt de la Mar 0 45,2 0 27,9  
*2 Alexandra JonssonGustafson Cherry Lou 0 49,9 0 28,4  
*3 Sofia Asplund Madonna 0 49,9 0 30,9  
*4 Emelie Hedengren Juvenelle (42) (SWB) 0 53,4 0 31,5  
*5 Tove Dieker Golden Lady 0 51,5 0 31,7  
*6 Emma Wernersson Valentino 0 55,1 0 32,5  
*7 Ingela Lindersson Lucy 0 52,6 0 33,1  
*8 Patricia Karlström CAF Pippi Lotta 0 47,3 0 34,6  
*9 Anna Sedström Dia Ohio 0 47,8 0 35,2  
*10 Emelie Karlberg Artemis 0 53,8 0 35,9  
11 Angelica Bergic Gladdy 5 0 51,2 0 37,4  
12 Charlotte Alin Overlord (SWB) 0 54,9 0 38,1  
13 Eva Gyllenstrand Tide 0 60,1 2 51,8  
14 Marie Persson Jack Dalsgård 0 57,5 4 32,9  
15 Tomas Werngren Staccatto 0 48,1 4 38  
16 Cecilia Hjärtmyr Mazetti 4 52,3    
17 Therese Widén Zanetti 4 52,7    
18 Anna-Karin Nilsson Parlando (SWB) 4 53,6    
18 Amanda Larsson Imre 4 53,6    
20 Andrea Westling Rubin 4 53,7    
21 Maria Freijd Jolie (SWB) 4 54,2    
22 Karin Sandberg Denim Demon 4 56,7    
23 Jonas Björnsson Chuck 4 57,9    
24 Emma Bergström Relevant 4 59,6    
25 Marina Lindkvist magino 4 67,6    
26 Tina Fröbergh Gordon 4 72,5    
27 Carolina Holmberg Braveheart (SWB) 4 53.1    
28 Susann Grufman Amelka 8 49,2    
29 Susann Grufman Prinzess 8 50,8    
30 Pernilla Johansson Prince of Cruising 8 62,7    
31 Jenny Grahn Yester Lamborgina 10 73,2    
32 AnnMarie Friberg Kevin 12 66,3    
  Camilla Björklund Kitty utesl    
  Sanna Blomquist Cockatoo utesl    
  LENA BRIKELL Ladina S utesl    
  Malin Fallgren Annabell utesl    
  Lisa Kjellström Daisy utesl    
  Avd B      
1 Peder Zeiloth Underground Ek 0 61,8    
1 Peder Zeiloth Kelly Ek (SWB) 0 62,4    
1 Madelaine Snobl kräsnä hiacinte 0 62,6    
1 Stina Lillje For Fun 0 66,3    
1 Emma Eriksson Milana T 0 66,9    
  Maria Johansson Fighter C 4 56    
  Linda Salenmo Cardus FT (SWB) 4 63,8    
  Marion Johansson Cassiopeia 4 65,4    
  Maria Olsson Ellanville E 4 68,8    
  Malin Krügel Hilbert Irving (SWB) 8 67,7    
  Malin Tamm California N 11 81    
  Emma Eriksson Esperanza 12 82,8    
  Madelaine Snobl diva utesl      
  Carolina Kindgren Cleopatra utesl    
  Emma Bergström Mariotto utesl    
         
  1 - 105 cm bed A:0 + A:0/A resultat          
Plac Ryttare Häst fel tid fel omh tid omh  
  Avd B            
1 Marion Johansson Cassiopeia 0 59,9      
1 Madelaine Snobl kräsnä hiacinte 0 62,2      
  Susann Grufman Amelka 4 64,5      
  Emma Bergström Mariotto 8 61,3      
  Carolina Kindgren Cleopatra 10 80,0      
  Maria Freijd Jolie (SWB) 12 62,6      
  Avd A          
*1 Louise Brantsberg Britt de la Mar 0 51,5 0 26,2  
*2 Sofia Asplund Madonna 0 49,3 0 26,4  
*3 Emma Wernersson Valentino 0 54,4 0 27,9  
*4 Andrea Westling Rubin 0 52,6 0 28,2  
*5 Anna-Karin Nilsson Parlando (SWB) 0 53,3 0 31,7  
*6 Charlotte Alin Overlord (SWB) 0 55,9 0 34,4  
*7 Ewa Jonsson Chakira 0 51,4 0 35,7  
8 Jonas Björnsson Chuck 0 56,4 0 37,1  
9 Therese Widén Zanetti 0 50,3 4 28,0  
10 Emelie Karlberg Artemis 0 50,3 4 28,4  
11 Cecilia Hjärtmyr Mazetti 0 53,5 4 29,2  
12 Pernilla Johansson Prince of Cruising 0 49,6 4    
13 Anna Sedström Dia Ohio 4 48,6      
14 Angelica Bergic Gladdy 5 4 51,0      
15 Marina Lindkvist magino 4 53,1      
16 Emma Bergström Relevant 4 53,2      
17 Lisa Kjellström Daisy 4 55,3      
18 Yvonne Talamo Manson 4 58,0      
19 Susann Grufman Prinzess 8 51,4      
20 Tina Fröbergh Gordon 8 53,2      
21 Anne Dufwa Shayla 8 53,6      
22 Alexandra JonssonGustafson Cherry Lou 11 69,7      
23 Tove Dieker Golden Lady 12 53,9      
24 Carolina Holmberg Braveheart (SWB) 15 68,7      
25 Jenny Grahn Yester Lamborgina 21 93,2      
  Anneli Fridell Stradivarius utesl        
  Marie Persson Jack Dalsgård utesl        
         
  GR Cup stilbedömning sponsrad av Alutryck i Örebro AB    
Plac Ryttare Häst Klass 4 Klass 3 Klass 2 Klass 1 GR Cup
1 Sofia Asplund Madonna   58 55,5 113,5
  Stina Lillje For Fun   56 56   112,0
  Emma Eriksson Milana T   56 55,5   111,5
  Andrea Westling Rubin   54 56 110,0
  Emelie Karlberg Artemis   55,5 53 108,5
  Emma Wernersson Valentino   56 50 106,0
  Emelie Hedengren Juvenelle (42) (SWB)   51,5 54   105,5
  Marion Johansson Cassiopeia   46 56 102,0
  Alexandra JonssonGustafson Cherry Lou   56 43 99,0
  Anna-Karin Nilsson Parlando (SWB)   43 55,5 98,5
  Patricia Karlström CAF Pippi Lotta   45 53   98,0
  Eva Gyllenstrand Tide   49 45   94,0
  Cassandra Lusth Vancouver V 44 49     93,0
  Angelica Bergic Gladdy 5   49,5 43 92,5
  Marina Lindkvist magino   47 45,5 92,5
  Louise Brantsberg Britt de la Mar   44 47,5 91,5
  Ann-Sofie Jansson Mydinka 49 42     91,0
  Emma Gustafsson Landstep MB 47 44     91,0
  Pernilla Johansson Prince of Cruising   45 45 90,0
  Maria Johansson Fighter C   41 46,5   87,5
  Charlotte Alin Overlord (SWB)   41 45,5 86,5
  Cecilia Hjärtmyr Mazetti   48 38 86,0
  Lina Johansson Tricolor 40 45     85,0
  Maria Olsson Ellanville E   46 39   85,0
  Emma Bergström Relevant   44 40 84,0
  Malin Krügel Hilbert Irving (SWB)   40 44   84,0
  Ingela Lindersson Lucy   42 41   83,0
  Malin Johansson Spotlight 39 44     83,0
  Emma Eriksson Esperanza   37 45   82,0
  Malin Kiereck Picasso 42 40     82,0
  Sara Peterson Jack Lex 42 40     82,0
  Jonas Björnsson Chuck   42 39,5 81,5
  Therese Widén Zanetti   40 41 81,0
  Marielle Centerfjord Jasmine 48 32     80,0
  Tomas Werngren Staccatto   39 39   78,0
  Agnes Jordan Flamme 126 39 38     77,0
  Amanda Larsson Imre   43 34   77,0
  Johanna Karlsson Mightiness Mist (SWB) 31 42     73,0
  Tove Dieker Golden Lady   41 32 73,0
  Maria Freijd Jolie (SWB)   41 31 72,0
  Susann Grufman Amelka   34 38 72,0
  Tina Fröbergh Gordon   47 25 72,0
  Elisabet Erlandsson Royal Tiff 35 36     71,0
  Susann Grufman Prinzess   37 33,5 70,5
  Madelaine Snobl kräsnä hiacinte   36 34 70,0
  Anna Sedström Dia Ohio   37 32 69,0
  AnnMarie Friberg Kevin   39 30   69,0
  Anna-Karin Backman Chicago Hope L 31 32     63,0
  Amanda Gylling Dobosz 33 29     62,0
  Madelaine Snobl diva   32 26   58,0
  Marie Persson Jack Dalsgård   56 ute 56,0
  Yvonne Talamo Landcruiser   53,5 53,5
  Carolina Holmberg Braveheart (SWB)   36 17 53,0
  Anna Nordqvist Big Shadow 50     50,0
  Peder Zeiloth Underground Ek   49,5   49,5
  Ewa Johnsson Chakira   49 49,0
  Peder Zeiloth Kelly Ek (SWB)   49   49,0
  Ulrika Eklund Dart My 30 18     48,0
  Lisa Kjellström Daisy   ute 46 46,0
  Karin Sandberg Denim Demon   45,5   45,5
  Petra Stellansson Walter 44     44,0
  Jenny Grahn Yester Lamborgina   40,5 ute 40,5
  Linda Salenmo Cardus FT (SWB)   40,5 ute 40,5
  Carolina Kindgren Cleopatra   ute 40 40,0
  Emma Lindblom Coca Cola BIC (SWB)   40     40,0
  Inger Algotson Albert 39     39,0
  Jessica Göhle Tess 39     39,0
  Anne Dufwa Shayla   38,5 38,5
  LENA BRIKELL Ladina S   37 ute   37,0
  Angelica Hammarström Aurora 36     36,0
  Emma Bergström Mariotto   ute 34,5 34,5
  Emma Hessel Accja Campari (32) (SWB) 29     29,0
  Malin Tamm California N   28 ute 28,0