Gyttorps RK 2009-05-10

Resultat lokal dressyr
Med andra omgången av division 3

 

Klass 1 - Dressyr Lätt B:0
38 anmälda, 32 startande, 8 placerade
Överdomare: Margareta Tellander
Tävlingsledare: Maria Nilsson / Veronica Fransson
Domare C: Ola Johnsson
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Tina Knutsson Dancing Feather   228 228 71,250
  Blå Bergens RF (1) Imp. Danmark 1  
2 Jackie Grundström Die Alpha   221 221 69,063
  Örebrotraktens RF (1) Alpen Fürst - Freimoor 2  
3 Charlotte Adler Karl   212 212 66,250
  Gyttorps RK (1) Strauss - Aladin Z 3  
4 Susanne Rydén Bellmondo   211 211 65,938
  Karlskoga RT (1) Electro - Nepal 4  
5 Louise Jansson Trolderik   210 210 65,625
  Wittvångs HS Imp. Danmark 5  
6 Frida Jonsson Jonagårdens Ambrino   209 209 65,313
  Örebrotraktens RF (1)   6  
7 Jennie Karlsson Tait   207 207 64,688
  Karlskoga RK Testarossa - Gassendi 7  
8 Hanna Larsson Medusa   206 206 64,375
  Karlskoga RK (1) Vheval Sansibar - Martini 8  
8 Annie Lindhagen Mattrix   206 206 64,375
  Wittvångs HS (1) Montgomery - Alpen Fürst 8  
 
10 Inger Svensson Fargo   205 205 64,063
  Viby R&KS Big Sherokee 10  
11 Josefin Sannevik Fazonic   204 204 63,750
  Örebro FK (1) Zafonic - Tapon Wood 11  
11 Emma Wernersson Valentino   204 204 63,750
  Syd Nerike R (1) Le Mans ** - Pegasus 11  
13 Marie Bergman Rashid   201 201 62,813
  Örebro FK (1) Ruiz Soler - Welt Hit II 13  
14 Elin Müller Tomas T   200 200 62,500
  Linde Ridskola (1) Culani - Trento 14  
14 Sofia Eriksson Cheval Vicenté   200 200 62,500
  Linde Ridskola (1) Cheval Sanibar - Chirac 14  
14 Pernilla Johansson Prince of Crusing   200 200 62,500
  Valåsens RS (1) Bahrain Cruise - Prince Ragusa 14  
14 Annie Lindholm Craggenmore   200 200 62,500
  Blå Bergens RF Nactus - Cavalotti 14  
18 Kajsa Olsson Cinzano   199 199 62,188
  Dyltabruks RF (1) Martini - Ciceron 18  
19 Elin Björkqvist Fabian   197 197 61,563
  Blå Bergens RF (1)   19  
20 Cassandra Eriksson Rosette   194 194 60,625
  Gyttorps RK (1) Brutus - Ene 20  
20 Marina Fallgren Gordon   194 194 60,625
  Syd Nerike R   20  
22 Matilda Strandberg Heaven Leigh   193 193 60,313
  Karlskoga RK (1) Grand Prix 22  
23 Kristin Söderberg Pommac   192 192 60,000
  Karlskoga RT (1) Magritte - Pontus 23  
23 Annika Strandell Moon Beam   192 192 60,000
  Frövi-Fellingsbro (1) Imp. Danmark 23  
25 Jessica Bergvall Why Me   190 190 59,375
  Syd Nerike R (1)   25  
26 Anna Axelsson Olivia   188 188 58,750
  Valåsens RS (1) Artist - Lambert 26  
27 Madelene Brattström Viggen   185 185 57,813
  Hälleforsorten Cockpit - Elfenspuk 27  
28 Inger Algotson Albert   178 178 55,625
  Dyltabruks RF Imp. Irland 28  
29 Marja Walterson Kojak   177 177 55,313
  Ramsbergs RK Landprinz - Rockad 29  
30 Emma Dahlgren Marco   175 175 54,688
  Frövi-Fellingsbro (1) Zarif Langlokkegård 30  
31 Erika Abrahamsson Triton     0  
  Dyltabruks RF (1)      
31 Camilla Ejnarsson Windo     0  
  Wittvångs HS (1) Indorado - Erdhugel    
 
 

Klass 2 - Dressyr Lätt C:2
40 anmälda, 36 startande, 9 placerade
Överdomare: Margareta Tellander
Tävlingsledare: Mia Nilsson/Veronika Fransson
Domare C: Agneta Nylander
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Annie Lindholm Craggenmore   199 199 71,071
  Blå Bergens RF (1) Nactus - Cavalotti 1  
2 Tina Knutsson Dancing Feather   196 196 70,000
  Blå Bergens RF Imp. Danmark 2  
3 My Jardeberg Ulmus   195 195 69,643
  Gyttorps RK (1) Chirac - Labrador 3  
3 Josefin Sannevik Fazonic   195 195 69,643
  Örebro FK Zafonic - Tapon Wood 3  
5 Erika Abrahamsson Triton   194 194 69,286
  Dyltabruks RF   5  
6 Jennie Karlsson Tait   192 192 68,571
  Karlskoga RK Testarossa - Gassendi 6  
7 Annie Lindhagen Mattrix   184 184 65,714
  Wittvångs HS Montgomery - Alpen Fürst 7  
8 Jackie Grundström Die Alpha   183 183 65,357
  Örebrotraktens RF Alpen Fürst - Freimoor 8  
9 Linda Jonasson Zinnia   180 180 64,286
  Karlskoga RT (1) Zackarias - Freiherr 9  
 
10 Emma Lundberg Vivaldi   179 179 63,929
  Valåsens RS (1) Imp Holland 10  
10 Satu Westergren Cadillac   179 179 63,929
  Örebro FK Lambert - Gaspadin 10  
10 Cassandra Eriksson Rosette   179 179 63,929
  Gyttorps RK Brutus - Ene 10  
13 Charlotte Adler Karl   178 178 63,571
  Gyttorps RK Strauss - Aladin Z 13  
13 Elin Müller Tomas T   178 178 63,571
  Linde Ridskola Culani - Trento 13  
15 Kajsa Olsson Cinzano   177 177 63,214
  Dyltabruks RF Martini - Ciceron 15  
16 Amanda Vinkel Anemon   176 176 62,857
  Linde Ridskola (1) Good Future - Martini 16  
17 Louise Jansson Trolderik   175 175 62,500
  Wittvångs HS (1) Imp. Danmark 17  
18 Linda Bielefeldt Zan Zo   173 173 61,786
  Örebrotraktens RF (1) Ragazzo - Illusion 18  
19 Camilla Carlsson Milla Magica   172 172 61,429
  Hälleforsorten Magini - Miami Springs** 19  
20 Frida Eklund Danzzant   171 171 61,071
  Örebro FK (1) Cortez - Electro 20  
21 Marina Fallgren Gordon   167 167 59,643
  Syd Nerike R (1)   21  
22 Märi Boman Gabin Turbo   166 166 59,286
  Nysunds RF Mustard - Oscar R.L. 22  
23 Ida Larsson Lucifer   162 162 57,857
  Hälleforsorten Future Ferrari 23  
24 Emelie Oscarsson Flowerhill Blue   160 160 57,143
  Frövi-Fellingsbro (1) Imp. Irland 24  
24 Märi Boman Zonic   160 160 57,143
  Nysunds RF Fire Worshipper - French Groom 24  
26 Veronica Hägg Skogsdala Monia   159 159 56,786
  Gyttorps RK   26  
27 Inger Algotson Albert   155 155 55,357
  Dyltabruks RF (1) Imp. Irland 27  
28 Elin Björkqvist Fabian   154 154 55,000
  Blå Bergens RF   28  
29 Frida Ekendahl Cassandra   152 152 54,286
  Gyttorps RK   29  
30 Lena Rickardsson Alazan   151 151 53,929
  Frövi-Fellingsbro   30  
31 Alexandra Lövroos Cassandra   150 150 53,571
  Gyttorps RK   31  
31 Linda Igelström Chevalier   150 150 53,571
  Hälleforsorten Rambo - Swift 31  
33 Annika Gustafsson Molle   139 139 49,643
  Viby R&KS   33  
34 Mathilda Lundkvist Tarek   136 136 48,571
  Karlskoga RK (1) Västerbo Pride - Bould Vigil 34  
35 Camilla Ejnarsson Windo   133 133 47,500
  Wittvångs HS Indorado - Erdhugel 35  
36 Karin Nordh Miranda   132 132 47,143
  Gyttorps RK   36  
 
 

Klass 3 - Dressyr Lätt B:0 Lag
12 startande lag
 
Plats Uppfödare Lagnr Procent
    Lagledare
      Ryttare Häst Summa  
1 Blå Bergens RF Lag 1 67,961
    Mia Vedlund
 
      Annie Lindholm Craggenmore 71,071  
      Tina Knutsson Dancing Feather 71,250  
      Elin Björkqvist Fabian 61,563  
2 Gyttorps RK Lag 1 65,506
    Charlotte Adler
 
      My Jardeberg Ulmus 69,643  
      Charlotte Adler Karl 66,250  
      Cassandra Eriksson Rosette 60,625  
3 Örebrotraktens RF Lag 1 65,387
    Jeanette Pålsson
 
      Jackie Grundström Die Alpha 69,063  
      Frida Jonsson Jonagårdens Ambrino 65,313  
      Linda Bielefeldt Zan Zo 61,786  
4 Karlskoga RT Lag 1 63,408
    Anki Almlöf
 
      Susanne Rydén Bellmondo 65,938  
      Linda Jonasson Zinnia 64,286  
      Kristin Söderberg Pommac 60,000  
5 Linde Ridskola Lag 1 62,619
    Stefan Rehn
 
      Elin Müller Tomas T 62,500  
      Sofia Eriksson Cheval Vicenté 62,500  
      Amanda Vinkel Anemon 62,857  
6 Örebro FK Lag 1 62,545
    Kerstin Rönnberg
 
      Josefin Sannevik Fazonic 63,750  
      Marie Bergman Rashid 62,813  
      Frida Eklund Danzzant 61,071  
7 Valåsens RS Lag 1 61,726
    Anette Johansson
 
      Emma Lundberg Vivaldi 63,929  
      Pernilla Johansson Prince of Crusing 62,500  
      Anna Axelsson Olivia 58,750  
8 Syd Nerike R Lag 1 60,923
    Marina Fallgren
 
      Emma Wernersson Valentino 63,750  
      Marina Fallgren Gordon 59,643  
      Jessica Bergvall Why Me 59,375  
9 Karlskoga RK Lag 1 57,753
    Therese Wennberg
 
      Hanna Larsson Medusa 64,375  
      Matilda Strandberg Heaven Leigh 60,313  
      Mathilda Lundkvist Tarek 48,571  
10 Frövi-Fellingsbro Lag 1 57,277
    Malin Rickardsson
 
      Annika Strandell Moon Beam 60,000  
      Emelie Oscarsson Flowerhill Blue 57,143  
      Emma Dahlgren Marco 54,688  
11 Wittvångs HS Lag 1 63,438
    Camilla Ejnarsson
 
      Annie Lindhagen Mattrix 64,375  
      Louise Jansson Trolderik 62,500  
      Camilla Ejnarsson Windo    
12 Dyltabruks RF Lag 1 58,773
    Birgitta Rasmusson &
 
      Kajsa Olsson Cinzano 62,188  
      Inger Algotson Albert 55,357  
      Erika Abrahamsson Triton