Resultat lokal dressyr Örebrotraktens RF den 2 maj -09


Klass 1 - Dressyr Lätt B:1
21 anmälda, 18 startande, 5 placerade
Domare C: Fredzell Anders
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Olivia Ryman Die Alpha   208 208 71,724
  Örebrotraktens RF Alpen Fürst - Freimoor 1  
2 Jenny Nyberg Oliver   206 206 71,034
  Dyltabruks RF Everest - Irco Marco 2  
3 Lina Lutteman Rubin S   194 194 66,897
  Vingåkers RF Rubinrot - Tip-Top 3  
4 Terese Sjöberg Willow   191 191 65,862
  Glanshammars R Wilawander xx - Chasseur 4  
4 Lina Johansson Tricolor   191 191 65,862
  Kilsbergsryttarna Pontus af Stigosa 4  
 
6 Nadya Sahli La Bella Venizia   190 190 65,517
  Örebrotraktens RF   6  
7 Carina Roos-Axdorff Wismar   185 185 63,793
  Dyltabruks RF Warsteiner (SWB) 946 - Favorit 476 7  
8 Annie Lindholm Craggenmore   182 182 62,759
  Blå Bergens RF   8  
9 Gabriella Holmquist Musse Pigg JG   180 180 62,069
  Örebrotraktens RF Trofé - Brisad 9  
10 Inger Svensson Fargo   178 178 61,379
  Viby R&KS okänd 10  
11 Linda Bielefeldt Zan Zo (20)   176 176 60,690
  Örebrotraktens RF Ragazzo - Illusion 11  
12 ElseMarie Öhrling Casamira   175 175 60,345
  Östernärke RF Akribori - Goldlöwe 12  
13 Jennie Karlsson Tait   174 174 60,000
  Karlskoga RK Testarossa - Gassendi 13  
14 Marina Fallgren Sorro   173 173 59,655
  Syd Nerike R Sorba - Parant 14  
15 Satu Westergren Cadillac   164 164 56,552
  Örebro FK Lambert 15  
15 Pia Holmlund Guinea LB   164 164 56,552
  Kumla Ridklubb Guinness 888 - Ciceron 456 15  
17 Hanna Bergström Wikita   0 0  
  Örebrotraktens RF      
17 Annika Eriksson Renaldo   147 147 50,690
  Kilsbergsryttarna Regazzoni 17  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt C:1
Örebrotraktens Ryttarförening
Dressyr Häst
17 anmälda, 14 startande, 4 placerade
Tävlingsledare: Lasse Grundström
Domare M: Fredzell Anders
 
Plats Ryttare Häst Premie M Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Jenny Nyberg Oliver   194 194 71,852
  Dyltabruks RF Everest - Irco Marco 1  
2 Carina Roos-Axdorff Wismar   181 181 67,037
  Dyltabruks RF Warsteiner (SWB) 946 - Favorit 476 2  
3 Linnea Jacobsson Tyson   178 178 65,926
  Töreboda HK   3  
4 Annie Lindholm Craggenmore   176 176 65,185
  Blå Bergens RF   4  
 
5 Lina Johansson Tricolor   169 169 62,593
  Kilsbergsryttarna Pontus af Stigosa 5  
6 Jennie Karlsson Tait   167 167 61,852
  Karlskoga RK Testarossa - Gassendi 6  
7 Pernilla Haglund Gol Star   161 161 59,630
      7  
7 Sofia Käll Vonaldo   161 161 59,630
  Töreboda HK Ronaldo - Kennedy 7  
7 Gabriella Holmquist Musse Pigg JG   161 161 59,630
  Örebrotraktens RF Trofé - Brisad 7  
10 Marina Fallgren Sorro   158 158 58,519
  Syd Nerike R Sorba - Parant 10  
11 Anna Sundell Hasi Hella   157 157 58,148
      11  
12 Satu Westergren Cadillac   150 150 55,556
  Örebro FK Lambert 12  
13 Hanna Bergström Wikita   144 144 53,333
  Örebrotraktens RF   13  
14 Josefine Sandberg Jaruza   133 133 49,259
  Örebro FK   14  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport