Lindetraktens HSF 2009-04-25
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2009-02-25 kl. 16:44
Klass 1 - Dressyr Lätt A:1
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 (del 2)
Klass 3 - Dressyr Lätt B:1 (del 1)
Klass 4 - Dressyr Lätt C:2

Klass 1 - Dressyr Lätt A:1
24 anmälda, 24 startande, 6 placerade
Domare C: Susanne Gustavsson
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Sara Persson Mozzarella   247 247 65,000
  Bysala Ridklubb Kaliber - Tolstoy 1  
2 Karin Nordenmalm Galliano   247 247 65,000
  Kumla Ridklubb Chirac - Marino 1  
3 charlotte Andersson Such a feeling   245 245 64,474
  Linde Ridskola   3  
4 Sanna Andersson Vanda   240 240 63,158
  Wittvångs HS Cairo - Emir 4  
5 Pernilla Nord Lirrka   239 239 62,895
  Smedjebackens RS Arrlik - Curacao xx 5  
6 Annika Olsson Esmaralda (SWB)   238 238 62,632
  Smedjebackens RS Electro - Bamtung 6  
6 Ewa Tatarowicz Corlandy   238 238 62,632
  Örebro FK Lanskoy - Hostrup 6  
 
8 Malin Kiteborg Mistel   236 236 62,105
  Dyltabruks RF Magini - Herkules 8  
9 Ann Schultz Setsuko   234 234 61,579
  Gagnefs RK okänd - okänd 9  
9 Anki Almlöf Pajaz   234 234 61,579
  Karlskoga RT Glaz - Probat 9  
11 Therese Eriksson Harrisson   232 232 61,053
  Frövi-Fellingsbro Okänd - okänd 11  
12 Rose-Marie Gustavsson El Lotus   230 230 60,526
  Alkvetterns RS Abelour Larrikin 12  
13 Cecilia Nordh Magic   228 228 60,000
  Dyltabruks RF Master (SWB) - Napoleon 13  
14 Jonna Ryyti Fleur   225 225 59,211
  Smedjebackens RS Dolomit - okänd 14  
15 Carina Ekdahl Rosette P.   223 223 58,684
  Wittvångs HS Guido (ex Gudo) - Urbino 15  
16 Ida Englund Peach Girl P (18) (SWB)   218 218 57,368
  Karlskoga RT P. Garonne Marco - Beach Boy 16  
17 Joneta Belfrage Sackarias   217 217 57,105
  Köpings RK Sack (SWB) - Lester 17  
17 Emma Eriksson Dolores MB   217 217 57,105
  Örebrotraktens RF Lasandos - Seclusive Z xx 17  
17 Annika Hedman-Telling Whynot   217 217 57,105
  Falu RS Wetano - Urbino 17  
20 Marita Larsson Athena   211 211 55,526
  Lindetraktens HSF okänd 20  
21 Marja Walterson Kojak   149 149 39,211
  Ramsbergs RK Landprinz I - Rockad 21  
  Marika Hermansson Eucusong        
  Hälleforsorten Chapman - Portwein    
  Annelie Verbrugge Box Razzel        
  Glanshammars R Robin Z - Algarve xx    
  Anneli Bergström Wirvelvind        
  Fagersta RK Bernstein - Hertigen    
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 (del 2)
18 anmälda, 18 startande, 5 placerade
Domare C: Susanne Gustavsson
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Annika Olsson Esmaralda (SWB)   202 202 69,655
  Smedjebackens RS Electro - Bamtung 1  
2 Annika Hedman-Telling Whynot   201 201 69,310
  Falu RS Wetano - Urbino 2  
3 Tina Knutsson Dancing Feather   199 199 68,621
  Blå Bergens RF   3  
4 charlotte Andersson Such a feeling   196 196 67,586
  Linde Ridskola   4  
4 Sara Persson Mozzarella   196 196 67,586
  Bysala Ridklubb Kaliber - Tolstoy 4  
 
6 Carina Ekdahl Rosette P.   186 186 64,138
  Wittvångs HS Guido (ex Gudo) - Urbino 6  
7 Elin Björkqvist Fabian   182 182 62,759
  Blå Bergens RF Okänd - Okänd 7  
8 Anki Almlöf Pajaz   181 181 62,414
  Karlskoga RT Glaz - Probat 8  
9 Ann Schultz Setsuko   180 180 62,069
  Gagnefs RK okänd - okänd 9  
10 Erika Rasmusson Beasy Boy   178 178 61,379
  Dyltabruks RF Billy Boy 964 - Robin Z 10  
11 Ida Englund Peach Girl P (18) (SWB)   175 175 60,345
  Karlskoga RT P. Garonne Marco - Beach Boy 11  
12 Lena Wetzell Weldon   172 172 59,310
  Fagersta RK Weltmeyer - Londonderry 12  
12 Emma Eriksson Dolores MB   172 172 59,310
  Örebrotraktens RF Lasandos - Seclusive Z xx 12  
14 Carina Roos-Axdorff Wismar (SWB)   170 170 58,621
  Dyltabruks RF Warsteiner - Favorit 14  
15 Lena Björk Espoir De La Marie   165 165 56,897
  Gyttorps RK Drosselbart - Jirko 15  
16 Marita Larsson Athena   158 158 54,483
  Lindetraktens HSF okänd 16  
17 Julianna Pap Selene (F. 2) (SWB)   153 153 52,759
  Örebro FK Stanford - Gibraltar 17  
  Annelie Verbrugge Box Razzel        
  Glanshammars R Robin Z - Algarve xx    
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt B:1 (del 1)
16 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Domare C: Agneta Nylander
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Pernilla Nord Lirrka   196 196 67,586
  Smedjebackens RS Arrlik - Curacao xx 1  
2 Sanna Andersson Vanda   195 195 67,241
  Wittvångs HS Cairo - Emir 2  
3 Cecilia Nordh Magic   191 191 65,862
  Dyltabruks RF Master (SWB) - Napoleon 3  
4 Emelie Hedengren La Duchess (F.2)(SWB)   190 190 65,517
  Wittvångs HS Blue Hors Hertug - Bernstein 4  
 
5 Karin Nordenmalm Galliano   188 188 64,828
  Kumla Ridklubb Chirac - Marino 5  
6 Hanna Larsson Medusa   187 187 64,483
  Karlskoga RK Cheval Sanzibar - Martini 6  
6 Erika Abrahamsson Triton (SWB)   187 187 64,483
  Dyltabruks RF Pascal - Dragon 6  
8 Rose-Marie Gustavsson El Lotus   185 185 63,793
  Alkvetterns RS Abelour Larrikin 8  
9 Jonna Ryyti Fleur   184 184 63,448
  Smedjebackens RS Dolomit - okänd 9  
10 Malin Gullberg Laodikeia (43) (SWB)   177 177 61,034
  Bysala Ridklubb De la Gardie - Tamburin 10  
11 Joneta Belfrage Sackarias   176 176 60,690
  Köpings RK Sack (SWB) - Lester 11  
12 Michelle Bedrup Izidor (SWB)   175 175 60,345
  Björklinge RF Elfenspuk - Bordeaux 12  
13 Filippa Björling High Hopes JM   171 171 58,966
  Farsta RV Haydn - Sonnen Gold xx 13  
13 Marika Hermansson Eucusong   171 171 58,966
  Hälleforsorten Chapman - Portwein 13  
15 Kajsa Persson Terioso   160 160 55,172
  Nora RSF Nassau - Gurioso 15  
  Lovisa Hedberg triple white        
  Lindetraktens HSF okänd - okänd    
 
till toppen

Klass 4 - Dressyr Lätt C:2
22 anmälda, 22 startande, 6 placerade
Domare C: Agneta Nylander
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Tina Knutsson Dancing Feather   205 205 73,214
  Blå Bergens RF   1  
2 Lena Björk Espoir De La Marie   194 194 69,286
  Gyttorps RK Drosselbart - Jirko 2  
3 Kristin Johansson Renates Rubin   189 189 67,500
  Alkvetterns RS   3  
4 Lena Wetzell Weldon   186 186 66,429
  Fagersta RK Weltmeyer - Londonderry 4  
5 Erika Rasmusson Beasy Boy   185 185 66,071
  Dyltabruks RF Billy Boy 964 - Robin Z 5  
6 Carina Roos-Axdorff Wismar (SWB)   179 179 63,929
  Dyltabruks RF Warsteiner - Favorit 6  
 
7 Malin Gullberg Laodikeia (43) (SWB)   178 178 63,571
  Bysala Ridklubb De la Gardie - Tamburin 7  
8 Erika Abrahamsson Triton (SWB)   174 174 62,143
  Dyltabruks RF Pascal - Dragon 8  
9 Malin Kiteborg Boursil (SWB)   173 173 61,786
  Dyltabruks RF Bourbon - Syenit xx 9  
9 Satu Westergren Cadillac   173 173 61,786
  Örebro FK Lambert - Gaspadin 9  
11 Michelle Bedrup Izidor (SWB)   172 172 61,429
  Björklinge RF Elfenspuk - Bordeaux 11  
12 Elin Björkqvist Fabian   170 170 60,714
  Blå Bergens RF Okänd - Okänd 12  
13 Madelen Laituri Sting F   168 168 60,000
  Dyltabruks RF Jazz 91.6398 - Houston 89.3193 13  
14 Lena Rickardsson Alazan   165 165 58,929
  Frövi-Fellingsbro okänd - okänd 14  
15 Kajsa Persson Terioso   159 159 56,786
  Nora RSF Nassau - Gurioso 15  
16 Hanna Roth Tallemaja 3212   157 157 56,071
  Örebro FK Lunbrigg 181 - Dalar 154 16  
17 Emelie Oscarsson Flowerhill Blue   152 152 54,286
  Frövi-Fellingsbro   17  
18 Sandra Gylling Cashmir   151 151 53,929
  Askersunds RK   18  
19 Emma Asp Piony   144 144 51,429
  Alkvetterns RS Alfons 19  
20 Anika Himmerfält Wiltraz   143 143 51,071
  Linde Ridskola Wilczur - Pers 20  
21 Marie Gunnarsson bosse bus   140 140 50,000
  Lindetraktens HSF okänd - okänd 21  
22 Veronica Hägg Skogsdala monia   134 134 47,857
  Gyttorps RK okänd 22  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport