Föreningen Karlskoga Ryttarteam – Lokal dressyrtävling för häst 29/3 2009

Resultatlista Klass 2 Lätt C:1 2008 (29 starter)

  1. Madelaine Snobl            Kräsnä Hiasinte                               Odensbackens Ridklubb               192 p 71,11%
  2. Annie Lindholm              Simsalabim                                      Blå Bergens Ryttarförening          190 p 70,37%
  3. Camilla Hulth                   Schatze Zandra                               Tranås Ridklubb                              184 p 68,15%

3.    Elin Ahlinder                    Fortune                                            Laxå Ridklubb                                 184 p 68,15%

5.    Rose-Marie Gustafsson  El Lotus                                            Alkvetterns Ryttarsällskap            181 p 67,04%

6.    Louise Jansson                Trolderik                                          Wittwångs Hästsällskap                 180 p 66,67%

6.    Tina Knutsson                  Dancing Feather                             Blåbergens Ryttarförening           180 p 66,67%

8.    Lina Johansson                Tricolor                                            Kilsbergsryttarna                            178 p 65,93%

 

Emelie Pettersson                          Ragazzo                                            Alkvetterns Ridklubb                     176 p 65,19%

Ida Andersson                                Sanibonani                                      Krhamn Hästsportförening           174p  64,44%

Ida Englund                                     Piledals peach Girl                         Karlskoga Ryttarteam                    173 p 64,07%

Erika Krönert                                  Unigon                                             Wittwångs Hästsällskap                 172 p 63,70%

Emma Asp                                        El Lakej                                             Alkvetterns Ryttarsällskap            171 p 63,33%

Linda Näfver                                   Crimcess Zorba                               Wittwångs Hästsällskap                 171 p 63,33%

Linnea Jakobsson                           Tyson                                                Töreboda Hästklubb                      168 p 62,22%

Lisa Kjellström                                Make My Day                                  Ryttarkamraterna Kumla               167 p 61,85%

Carina Roos-Axdorff                      Wismar                                            Dyltabruks Ryttarförening            167 p 61,85%

Camilla Ejnarsson                           Windo                                              Wittwångs Hästsällskap                 166 p 61,48%

Alexandra J-Gustafsson                 Cherry Lou                                      Mullhyttans Ridklubb                    165 p 61,11%

Rebecka Hedfors                           Sica Girl                                            Mariestads Ridklubb                      165 p 61,11%

Viktoria von Schedvin                   El Lamina                                         Alkvetterns Ryttarsällskap            160 p 59,26%

Jenny Karlsson                                Tait                                                    Karlskoga Ridklubb                        153 p 56,66%

Satu Westergren                            Cadillac                                            Örebro Fältrittklubb                      152 p 56,30%

Gunilla Oberg-Törnblad                Markoolio                                        Ryttarkamraterna Kumla               152 p 56,30%

Emily Gabrielsson                           Klara Bella                                       Mariestads Ridklubb                      147 p 54,44%

Alexandra Skoglund                      Tarrantino                                       Ryttarkamraterna Kumla               146 p 54,07%

Karin Winge                                    Prima Vera                                      Kilsbergsryttarna                            144 p 53,33%

Linda Jonasson  Zinnia                                                                            Karlskoga Ryttarteam                    141 p 52,22%

Susanne Rydén  Donnerkönig                                                                Karlskoga Ryttarteam                    89 p 32,96%


 

 

Resultat LB:1 Karlskoga Ryttarteam 29/3 (31 starter)

 

  1. Camilla Hulth – Schatze Zandra                                             196p 67,58%
  2. Madeleine Snobl – Kräsnä Hiasinte                                      192p 66,20%

2. Alexandra Jinnestrand – Adrienne MB                                   192p 66,20%

4. Camilla Ejnarsson – Windo                                                        190p 65,51%

5. Annie Lindholm – Simsalabim                                                  188p 64,82%

6. Ida Englund – Piledals Peach Gir                                              187p 64,48%

  1. Kristin Johansson – Ynysgerwyn Brenin Rhodri                 187p 64,48%

6. Ulrika Holmquist – Gabriella                                                     187p 64,48%

 

9. Tina Knutsson – Dancing Feather                                             185p 63,79%

10.  Rose-Marie Gustavsson – El Lotus                                         184p 63,44%

10. Ina Lindström – Dolero                                                            184p 63,44%

12. Karin Nordenmalm – Galliano                                                 180p 62,06%

13. Linda Näfver – Crimcess Zobra                                               179p 61,72%

14. Emma Bergström – Bella Donna                                             178p 61,37%

15. Louise Jansson – Trolderik                                                      175p 60,34%

16. Emma Asp – El Lakej                                                                 169p 58,27%

17. Erika Krönert – Unigon                                                             166p 57,24%

18. Ida Andersson – Sanibonani                                                    165p 56,89%

19. Emma Lundberg – Vivaldi                                                        164p 56,55%

20. Pia Hiukka – Blues                                                                     162p 55,86%

20. Lisa Kjellström – Make My Day                                               162p 55,86%

22. Elin Ahlinder – Fortune                                                            160p 55,17%

23. Else-Marie Öhrling – Casamira                                                158p 54,48%

24. Victoria von Schedvin – El Lamina                                          152p 52,41%

25. Juliana Pap – Selene                                                                 146p 50,34%

25. Alexandra Skoglund – Tarrantino                                           146p 50,34%

27. Sandra Bergström – Box Flux                                                  144p 49,65%

28. Lina Perkovic – Cayenne                                                         142p 48,96%

29.Sofie Westergren – Cadillac                                                     141p 48,62%

30.Emily Gabrielsson – Klara Bella                                                119p 41,03%

31.Rebecka Hedfors – Sica Girl                                                                                  ut.